"Zastali Polskę zieloną, a zostawiają zakopconą". Pomysły uczestników debaty na smog

[object Object]
"Czas decyzji" - debata. Odpowiedzi w trzeciej części tvn24
wideo 2/25

W trzeciej części debaty "Czas decyzji" w TVN24 pytania dotyczyły klimatu i ekologii. Zmierzyli się z nimi: Izabela Leszczyna (KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni), Marcin Horała (KW Prawo i Sprawiedliwość), Adrian Zandberg (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej), Krzysztof Bosak (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość), Władysław Kosiniak-Kamysz (KW Polskie Stronnictwo Ludowe).

ZOBACZ CAŁY PROGRAM W TVN24 GO>

TAK RELACJONOWALIŚMY "CZAS DECYZJI: DEBATA". CZYTAJ WIĘCEJ >

ZOBACZ ODPOWIEDZI UCZESTNIKÓW DOTYCZĄCE OCHRONY ZDROWIA

ZOBACZ ODPOWIEDZI UCZESTNIKÓW DOTYCZĄCE PROGRAMÓW SOCJALNYCH

ZOBACZ ODPOWIEDZI UCZESTNIKÓW DOTYCZĄCE PRAWORZĄDNOŚCI

Kategoria: klimat i ekologia

Pierwsze pytanie w kategorii klimat i ekologia brzmiało: Jak skutecznie walczyć ze smogiem?

Adrian Zandberg (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Adrian Zandberg (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej) powiedział, że Lewica proponuje wielki program wymiany "dwóch milionów pieców, finansowany z budżetu centralnego". - Nie może być tak, że zrzucimy kolejne zadanie na samorządy i powiemy im, że mają radzić sobie same. Muszą pójść poważne pieniądze, bo zagrożenie jest poważne - tłumaczył.

- Coraz więcej dzieciaków choruje na astmę, coraz więcej z nas choruje na choroby układu oddechowego. W tej sprawie nie ma na co czekać - dodał. Zaznaczył, że skala pomocy samorządom w zakresie walki ze smogiem, jaką proponuje Lewica, jest taka, na jaką nie zdobył się żaden dotychczasowy rząd.

- Musimy zacząć traktować normy poważnie. Musimy zacząć przestrzegać wobec nas samych takich samych norm, jakie stosuje się w krajach Europy Zachodniej - podkreślił. - To nie jest tak, że Polacy mają płuca ze stali i mogą oddychać dwa, trzy, cztery razy gorszym powietrzem bez uszczerbku na zdrowiu - stwierdził.

Zandberg: To, co proponuje Lewica to jest wielki program wymiany pieców
Zandberg: To, co proponuje Lewica to jest wielki program wymiany piecówtvn24

Marcin Horała (KW Prawo i Sprawiedliwość).

- Bardzo ważne, że wspomnieliśmy o normach. Nasi poprzednicy mieli taką metodę walki ze smogiem: nie chcesz mieć temperatury, to zbij termometr. Rozluźnili normy antysmogowe, żeby powietrze było tak samo brudne, ale żeby rzadziej był alarm - zauważył Marcin Horała (KW Prawo i Sprawiedliwość). - Przywracamy te zaostrzone normy antysmogowe, nie będziemy udawać, że nie ma problemu - dodał.

Jak przypomniał, PiS uruchomił program Czyste Powietrze. - On jest w początkowej fazie realizacji, ale mamy już podpisane 27 tysięcy umów na 500 milionów złotych dofinansowania. Do końca roku w procedowaniu będzie ponad 100 tysięcy wniosków na ponad dwa miliardy złotych - mówił Horała.

Horała: PiS uruchomił program "Czyste powietrze"
Horała: PiS uruchomił program "Czyste powietrze"tvn24

Z prawa do 30-sekundowej riposty skorzystał Adrian Zandberg, który tłumaczył, że "Prawo i Sprawiedliwość jest akurat partią, która ma niezbyt chwalebne dokonania, jeżeli mówimy o odnawialnych źródłach energii". - Problem polega na tym, że skala programów, które realizujecie, jest zbyt mała w wobec potrzeb - ocenił przedstawiciel Lewicy.

Izabela Leszczyna (KKW Koalicja Obywatelska Nowoczesna IPL Zieloni)

Posłanka Izabela Leszczyna (KKW Koalicja Obywatelska Nowoczesna IPL Zieloni) odnosząc się do wypowiedzi posła PiS, stwierdziła, że jest to "osobliwe", iż mówił o odnawialnych źródłach energii. - Panie pośle, zniszczyliście farmy wiatrakowe, ustawę prosumencką, podstawy do rozproszonej energetyki. Nie potraficie nawet zrealizować programu Czyste Powietrze - wymieniała posłanka PO-KO.

- Platforma Obywatelska nie tylko zbiła termometr i rozluźniła normy antysmogowe, ale też w ogóle nie prowadziła polityki antysmogowej - odpowiedział posłance Horała. Zauważył, ze rząd PiS będzie realizować również program dotyczący czystej energii oraz zaostrzenie norm dotyczących paliw stałych.

Leszczyna, odnosząc się do słów przedstawiciela PiS, powiedziała: - Kiedy oddawaliśmy rządy w Polsce, to miks energetyczny wyglądał w taki sposób, że odnawialne źródła energii stanowiły w nim prawie 14 procent. Dzisiaj to jest 11 procent.

- Jak pan chce przekonać ludzi, że przez te cztery lata poprawiliście powietrze i zrobiliście coś dla czystej energii? - pytała - Mieliśmy dawniej ministrów ochrony środowiska, dzisiaj mamy ministrów niszczenia środowiska. Mamy premiera, który zablokował cele klimatyczne na szczycie Unii Europejskiej i prezydenta, który za sto lat chce jeszcze wydobywać węgiel i w ogóle nie wierzy w zmiany klimatyczne. Mieliśmy prezesa (Kazimierza - red.) Kujdę, który przekazał środki z programu na wymianę pieców do Torunia, chociaż tam nie było wystarczająco ciepłej wody na geotermię - mówiła posłanka.

Leszczyna: dzisiaj mamy ministrów niszczenia środowiska
Leszczyna: dzisiaj mamy ministrów niszczenia środowiskatvn24

Władysław Kosiniak-Kamysz (KW Polskie Stronnictwo Ludowe)

- Nasi następcy zastali Polskę zieloną, a zostawiają zakopconą. Od ruskiego węgla, od smogu, od płonących śmieci. To jest obraz, który zostaje dla młodego pokolenia, które dzisiaj najbardziej rozumie, co się dzieje w środowisku. Trzeba w pierwszej kolejności za walkę ze smogiem podziękować aktywistom - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (KW PSL).

Kosiniak-Kamysz apelował, żeby "przejść na zieloną stronę mocy", bo naszą odpowiedzialnością jest to, jakie środowisko zostawimy następnym pokoleniom. - Ja nie chcę, żeby moja córka - i dzieci nas wszystkich - chodziła w maseczce antysmogowej, bo inaczej nie będzie można w Polsce oddychać - mówił.

- Wymiana pieców? Tak jest. Jak wymienimy piec, to też nie wolno Polaków zostawić samych sobie - dodał.

Kosiniak-Kamysz: Musimy przejść na zieloną stronę mocy
Kosiniak-Kamysz: Musimy przejść na zieloną stronę mocytvn24

Krzysztof Bosak (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość)

Zdaniem Krzysztofa Bosaka (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość) "sytuacja (klimatyczna - red.), w której jesteśmy, jest wspólnym efektem zaniedbań PSL-u, SLD, PiS-u i Platformy". - Żaden poprzedni rząd nie zrobił dla kwestii ochrony środowiska i czystego powietrza zbyt wiele - dodał.

Bosak mówił, że należy zarówno budować sieci ciepłownicze, jak i zmienić system ogrzewania w polskich miastach. Zwrócił jednak uwagę, że tego typu inwestycje wymagają ogromnych nakładów. - Program Czyste Powietrze to kropla w morzu potrzeb. Przede wszystkim stoi za tym centralistyczne myślenie. Państwo uważają, że milionom ludzi wymienią piece nakazem administracyjnym. Problemem są koszty ogrzewania. Jeżeli ogrzewanie czym innym niż węglem będzie tańsze, ludzie sami te piece wymienią - powiedział przedstawiciel Konfederacji.

Bosak: Żaden poprzedni rząd nie zrobił zbyt wiele dla tych kwestii
Bosak: Żaden poprzedni rząd nie zrobił zbyt wiele dla tych kwestiitvn24

Drugie pytanie: Czy zgadzacie się, że węgiel w XXI wieku nie jest już "czarnym złotem"? Kiedy raz na zawsze od niego odejdziemy?

Marcin Horała (KW Prawo i Sprawiedliwość)

Jako pierwszy odpowiadał poseł Marcin Horała. - Polski miks energetyczny musi się zmieniać w kierunku dywersyfikacji różnych źródeł energii, również źródeł odnawialnych. Od tego zależy również nasze bezpieczeństwo energetyczne. Dlatego chociażby sprowadzamy gaz ze Stanów Zjednoczonych, dzięki gazoportowi w Świnoujściu, zbudujemy drugi w Zatoce Gdańskiej - mówił. - Rozpoczynamy wielki program budowy morskiej energetyki wiatrowej, wielkich farm wiatrowych na morzu, gdzie nie powodują takich problemów społecznych jak na lądzie - dodał. Zwrócił uwagę, że węgiel to podstawa bezpieczeństwa energetycznego w Polsce. - To również źródło pracy dla polskich górników. To odejście (od węgla - red.) musi odbywać się w sposób naturalny, w sposób nieszkodzący polskiej gospodarce, nieodbierający miejsc pracy - powiedział.

Horała: odchodzenie od węgla musi odbywac się w sposób nieszkodzący polskiej gospodarce
Horała: odchodzenie od węgla musi odbywac się w sposób nieszkodzący polskiej gospodarcetvn24

Władysław Kosiniak-Kamysz (KW Polskie Stronnictwo Ludowe)

- My mówimy o miksie energetycznym: w roku 2030 50 procent energii powinno być wytwarzane z odnawialnych źródeł energii. To jest ambitny plan - powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że jest to też plan realny. Prezes PSL podkreślił także, że Polska marnuje ogromne ilości wody, "które spadają z deszczem i szybko spływają do Bałtyku". - Nie ma małej retencji, nie ma przydomowych zbiorników retencyjnych i taki program "sadzawka" trzeba wprowadzić - podkreślił.

Kosiniak-Kamysz przypomniał, że za rządów PiS proponuje się nowe kopalnie odkrywkowe, na przykład w powiecie sieradzkim.

Kosiniak-Kamysz: mówimy o miksie energetycznym
Kosiniak-Kamysz: mówimy o miksie energetycznymtvn24

Krzysztof Bosak (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość)

- Konfederacja nie zajmuje się snuciem wizji, tylko mówieniem prawdy - powiedział Bosak. - 80 procent naszej energii pochodzi z węgla. Wszyscy, którzy się na tym znają, wiedzą, że nie da się od tego odejść w narzucanych przez Unię Europejską terminach - powiedział.

Zaznaczył, że jeśli chodzi o transformację energetyczną, Konfederacja nie neguje odnawialnych źródeł energii i jest zwolennikiem przejścia w kierunku energii atomowej. - To jest nasz postulat, PiS w tej sprawie nic nie zrobił - dodał.

Bosak: że nie da się od węgla odejść w narzucanych przez Unię Europejską terminach
Bosak: że nie da się od węgla odejść w narzucanych przez Unię Europejską terminachtvn24

Izabela Leszczyna (KKW Koalicja Obywatelska .Nowoczesna IPL Zieloni)

Leszczyna mówiła, że dla Koalicji Obywatelskiej aktywiści ekologiczni to "nie jest młodzież wykorzystywana przez lobbystów". - My tych ludzi szanujemy i ci ludzie znaleźli się na naszych listach - dodała.

- Nie da się odejść od węgla już i natychmiast. Kopalnie będą wygaszane, ale nie można mówić, że przez sto lat będziemy jeszcze wydobywać węgiel - zauważyła.

- Węgiel w Polsce się kończy. Kończy się bezpieczne wydobywanie węgla. Nie można narażać górników na to, że będą w kopalni zostawać na zawsze. Nie wolno otwierać nowych kopalń - powiedziała.

Leszczyna: kończy się bezpieczne wydobywanie węgla
Leszczyna: kończy się bezpieczne wydobywanie węglatvn24

Adrian Zandberg (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej)

- Jestem jedynym uczestnikiem tej debaty, który udzieli odpowiedzi na pytanie. Powinniśmy wyjść z węgla do 2035 roku - podkreślił Zandberg. - To nie jest wbrew pozorom kwestia ambicji, ale elementarnej odpowiedzialności - dodał.

- Kryzys klimatyczny, panie Bosak, to nie jest ideologia. To jest to, co mówią nam praktycznie wszyscy zgodni naukowcy. Wpływ człowieka na klimat będzie oznaczać dla pokolenia naszych dzieci i dla pokolenia naszych wnuków dramatyczne problemy - powiedział Zandberg.

Według przedstawiciela Lewicy "należy wyjść z węgla odpowiedzialnie". - Za każde zlikwidowane miejsce w przemyśle węglowym (powinny być) publiczne inwestycje w nowym, niskoemisyjnym przemyśle - dodał.

Zandberg: od węgla powinniśmy odejść do 2035 roku
Zandberg: od węgla powinniśmy odejść do 2035 rokutvn24

Autor: tmw//kg//kwoj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

W czołowym zderzeniu samochodów na obwodnicy Kłodzka zginęły dwie osoby. Droga w czwartkowy wieczór była całkowicie zablokowana.

Kłodzko. Tragiczny wypadek na obwodnicy, nie żyją dwie osoby

Kłodzko. Tragiczny wypadek na obwodnicy, nie żyją dwie osoby

Źródło:
Telewizja Kłodzka, TVN24

Zdzisław Krasnodębski, od 10 lat europoseł PiS, tym razem nie znalazł się na listach kandydatów tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Obecnie rozwiązujemy kontrakt" - napisał. Dodał, że w takiej sytuacji będzie mógł "swobodnie formułować swoje opinie o grze zespołu", w którym znajdował się przez dekadę i "o dobrych i złych decyzjach".

"Rozwiązujemy kontrakt". Zdzisław Krasnodębski nie wystartuje z list PiS-u w eurowyborach

"Rozwiązujemy kontrakt". Zdzisław Krasnodębski nie wystartuje z list PiS-u w eurowyborach

Źródło:
tvn24.pl, "Gazeta Wyborcza"

Rosja prowadzi działania hybrydowe. Ostatnio dotknęły one Polski, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Wielkiej Brytanii - czytamy w oświadczeniu wydanym przez NATO w czwartek po południu. Pakt Północnoatlantycki podkreśla w nim, że sojusznicy "wspierają i wykazują solidarność" z krajami, które doświadczają działań Moskwy.

Rosja prowadzi "szkodliwe działania na terytorium Sojuszu". Oświadczenie NATO

Rosja prowadzi "szkodliwe działania na terytorium Sojuszu". Oświadczenie NATO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Viktor Orban jest koniem trojańskim Władimira Putina w Unii Europejskiej. A Mateusz Morawiecki - przepraszam, że to mówię - ale zachowuje się jak "pożyteczny idiota" - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Robert Biedroń, współprzewodniczący Nowej Lewicy i europoseł. Odniósł się ten sposób do relacji byłego polskiego premiera i szefa węgierskiego rządu. Polityk mówił też, że Andrzej Duda nie wybierze polskiego komisarza w Unii Europejskiej po wyborach 9 czerwca, bo te kompetencje ma rząd.

Biedroń: Ileż można sprzyjać Putinowi w tej retoryce?

Biedroń: Ileż można sprzyjać Putinowi w tej retoryce?

Źródło:
TVN24

Pogoda w kolejnych dniach długiego majowego weekendu może zrobić się niebezpieczna. W wielu regionach Polski należy spodziewać się burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę zagrożeń.

Będzie słychać grzmoty. Mieszkańcy tych miejsc powinni zachować szczególną ostrożność

Będzie słychać grzmoty. Mieszkańcy tych miejsc powinni zachować szczególną ostrożność

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Niczego nie wykluczam, bo mamy do czynienia z kimś, kto niczego nie wyklucza - powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron pytany przez "The Economist" o to, czy nadal nie wyklucza wysłania wojsk na Ukrainę. Jak dodał, "Francja jest krajem, który przeprowadzał interwencje militarne, także w ostatnim czasie". - Gdyby Rosjanie przedarli się przez linię frontu, gdyby pojawiła się prośba ze strony Ukrainy, zasadne byłoby zadanie sobie tego pytania - stwierdził.

Macron o wysłaniu wojsk na Ukrainę, "gdyby Rosjanie się przedarli"

Macron o wysłaniu wojsk na Ukrainę, "gdyby Rosjanie się przedarli"

Źródło:
"The Economist", tvn24.pl

Turcja zatrzymała w czwartek wymianę handlową z Izraelem - przekazała agencja Bloomberg, powołując się na informacje z kręgów rządowych w Turcji. Podano, że zawieszony został cały eksport i import. Israel Katz, szef izraelskiej dyplomacji, odnosząc się do Recepa Tayyipa Erdogana, stwierdził, że "tak zachowuje się dyktator, lekceważący interesy narodu tureckiego".

Turcja wstrzymała wymianę handlową z Izraelem

Turcja wstrzymała wymianę handlową z Izraelem

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk skrytykował Mateusza Morawieckiego, który w prorosyjskim węgierskim tygodniku "Mandiner" miał stwierdzić, że "Bruksela stanowi zagrożenie dla demokracji europejskiej". Wcześniej Morawiecki powiedział o Viktorze Orbanie, że jest jego "przyjacielem". Były premier na wpis obecnego szefa rządu zareagował w czwartek wieczorem.

Morawiecki na okładce węgierskiego tygodnika. Wpis Tuska i odpowiedź byłego premiera

Morawiecki na okładce węgierskiego tygodnika. Wpis Tuska i odpowiedź byłego premiera

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Na wojny domowe czas był wtedy, gdy wokół był pokój. Dziś, gdy za naszymi granicami jest wojna, przestrzeni na wzajemne wyniszczanie się wewnątrz już nie ma. Za długo próbowano dzielić Polskę na dwa obozy - powiedział w orędziu z okazji Dnia Flagi RP marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Dodał, że "bezpieczną, mądrą i stabilną będzie tylko jedna Polska bardzo różnych Polek i Polaków".

"Jedna Polska bardzo różnych Polek i Polaków". Orędzie Szymona Hołowni

"Jedna Polska bardzo różnych Polek i Polaków". Orędzie Szymona Hołowni

Źródło:
TVN24

Listy Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu to nic innego, jak tylko tratwa ratunkowa, a może nawet arka Noego dla złodziei, dla przestępców - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Kotula (Lewica). Nieobecność Daniela Obajtka na czwartkowej konwencji PiS nie jest związana z tym, że 2 maja to dzień Polaków za granicą - stwierdziła Aleksandra Leo (Polska 2050-Trzecia Droga). Karol Karski (PiS) wyjaśnił z kolei, czemu na konwencji zabrakło Jacka Kurskiego.

"Tratwa ratunkowa" czy "silne, dobre listy"?

"Tratwa ratunkowa" czy "silne, dobre listy"?

Źródło:
TVN24

Było po godzinie drugiej w nocy, gdy pijany 28-latek wjechał fiatem punto w jeden z budynków w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie), uszkadzając przy tym przyłącze gazowe. W związku z rozszczelnieniem instalacji, konieczna była ewakuacja mieszkańców.  

Kierowca w nocy wjechał w budynek, uszkodził przyłącze gazowe. Ewakuowano 37 osób

Kierowca w nocy wjechał w budynek, uszkodził przyłącze gazowe. Ewakuowano 37 osób

Źródło:
tvn24.pl

W Bieszczadach, między szczytami Obnoga a Krzemień, w czwartek wybuchł pożar. Z ogniem walczyło prawie 100 osób, zarówno z ziemi, jak i z powietrza. W akcji brał udział śmigłowiec Straży Granicznej.

W Bieszczadach płonęły połoniny. Śmigłowiec i prawie 100 osób w akcji

W Bieszczadach płonęły połoniny. Śmigłowiec i prawie 100 osób w akcji

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

Sześć firm chce się podjąć przebudowy i zazielenienia 2,5 hektara ulic i placów w rejonie Złotej i Zgody. Miasto analizuje oferty, które wpłynęły. - Najkorzystniejszą złożyła firma Skanska - podał ratusz.

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

13 okręgów wyborczych i wiele znanych twarzy wśród kandydatów, a także sporo kontrowersji. Tak przedstawiają się listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. W czwartek minął termin zgłaszania list kandydatów. Prezentujemy najciekawsze polityczne rywalizacje w każdym z okręgów.

Najciekawsze wyborcze starcia. O mandaty europosłów walczą "znane, sprawdzone nazwiska"

Najciekawsze wyborcze starcia. O mandaty europosłów walczą "znane, sprawdzone nazwiska"

Źródło:
TVN24, PAP

Chcemy rozpocząć dyskusję na temat przyszłej konstytucji dla Europy - powiedział w czwartek kandydat Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego Robert Biedroń. Jak dodał, "nie może być tak, że Polki mają mniej praw niż Francuzki, Belgijki czy Holenderki". Szefowa sztabu, ministra ds. równości Katarzyna Kotula, poinformowała, że Lewica zebrała pod swoimi listami 350 tysięcy podpisów.

"Polki mają mniej praw niż Francuzki, Belgijki czy Holenderki". Lewica proponuje "konstytucję dla Europy"

"Polki mają mniej praw niż Francuzki, Belgijki czy Holenderki". Lewica proponuje "konstytucję dla Europy"

Źródło:
PAP

Nie powiedział ani słowa, nie chciał zdradzić motywów działania, był kompletnie zaskoczony naszym widokiem - mówi o zatrzymaniu 16-latka w związku z próbą podpalenia synagogi Nożyków w Warszawie rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Prokuratura złożyła wniosek, by nastolatek odpowiadał jak dorosły. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Próba podpalenia synagogi. Prokuratura chce, by 16-latek odpowiadał jak dorosły

Próba podpalenia synagogi. Prokuratura chce, by 16-latek odpowiadał jak dorosły

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało na konwencji w Kielcach swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W wydarzeniu nie wzięli udziału były prezes Orlenu Daniel Obajtek i były prezes TVP Jacek Kurski.

PiS zaprezentowało "lokomotywy" do Parlamentu Europejskiego. W Kielcach zabrakło Obajtka i Kurskiego

PiS zaprezentowało "lokomotywy" do Parlamentu Europejskiego. W Kielcach zabrakło Obajtka i Kurskiego

Źródło:
TVN24, PAP
W ostatniej chwili zabrali ją z drogi do domu pomocy społecznej

W ostatniej chwili zabrali ją z drogi do domu pomocy społecznej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Stacja TVN24 była w kwietniu najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju, osiągając 6,05 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN.

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24