Sikorski: sukces jest o tyle, że mogliśmy popełnić samobójstwo, a go nie popełniliśmy

Źródło:
TVN24
Sikorski o porozumieniu w Brukseli: sukces jest o tyle, że mogliśmy popełnić samobójstwo, a go nie popełniliśmy
Sikorski o porozumieniu w Brukseli: sukces jest o tyle, że mogliśmy popełnić samobójstwo, a go nie popełniliśmyTVN24
wideo 2/16
Sikorski o porozumieniu w Brukseli: sukces jest o tyle, że mogliśmy popełnić samobójstwo, a go nie popełniliśmyTVN24

Konkluzje Rady Europejskiej są tylko interpretacją woli jednego z graczy, czyli państw członkowskich - powiedział w rozmowie "Jeden na jeden" w TVN24 europoseł Radosław Sikorski. Były minister spraw zagranicznych dodał, że porozumienie na unijnym szczycie to sukces polskiego rządu "w tym sensie, że mogliśmy popełnić samobójstwo, nie przyjąć dobrego dla nas budżetu i funduszu, a samobójstwa nie popełniliśmy".

Podczas odbywającego się w Brukseli szczytu Unii Europejskiej doszło w czwartek do porozumienia przywódców unijnych w sprawie budżetu UE i funduszu odbudowy, o czym poinformował szef Rady Europejskiej Charles Michel. Szefowa Komisji Europejskiej napisała, że dzięki porozumieniu 1,8 biliona euro trafi na wsparcie ożywienia gospodarczego i zbudowanie bardziej odpornej, zielonej i cyfrowej Unii Europejskiej. Porozumienie za swój sukces uznali Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban, którzy wystąpili w czwartek na wspólnej konferencji prasowej.

W piątkowej rozmowie "Jeden na jeden" w TVN24 porozumienie na unijnym szczycie komentował europoseł i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Jak stwierdził, jest to sukces polskiego rządu "w tym sensie, że mogliśmy popełnić samobójstwo, nie przyjąć dobrego dla nas budżetu i funduszu, a samobójstwa nie popełniliśmy" - No rzeczywiście takie czasy, że nawet z tego wypada się cieszyć - ocenił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Konkluzje Rady są tylko interpretacją woli jednego z graczy"

Sikorski mówił, że "Rada Europejska przyjęła rozporządzenie i to rozporządzenie w niezmienionej treści". - Coś, co było projektem parę dni temu, dzisiaj zaczyna wchodzić w życie. I to jest prawo unijne - stwierdził.

Radosław Sikorski był gościem piątkowej rozmowy "Jeden na jeden" w TVN24TVN24

Jak dodał, "konkluzje Rady są tylko interpretacją woli jednego z graczy, czyli państw członkowskich". - Można się spierać, czy to troszeczkę nie opóźni wdrożenia tego rozporządzenia, chociaż z tego co czytam Komisja Europejska zacznie monitorować stan praworządności już. Zresztą już przygotowała raport, który obejmuje wszystkich - powiedział europoseł.

- I gdy tylko Trybunał Sprawiedliwości potwierdzi to, że rozporządzenie jest legalne, zgodne z traktatami to Komisja ma wstecz zacząć ewentualne naruszenia ścigać, żeby przedstawić wnioski Radzie - mówił Sikorski. Według europosła, "trochę ugrał (Viktor - red.) Orban, bo on się boi". - On ma 300 czy 400 procent zakwestionowanych wydatków więcej niż średnia, więc dał sobie furtkę, że może jeszcze ze dwa lata kolegów i rodzinę tymi funduszami zasilać - ocenił.

Angela Merkel, Mateusz Morawiecki, Charles Michel, Viktor Orban i Emmanuel Macron podczas czwartkowych negocjacji w BrukseliEuropean Union

Sikorski: Ziobro ma w tej sprawie rację

Pytany, czy to Zbigniew Ziobro ma rację, mówiąc, że konkluzje nic nie znaczą, bo obowiązujące jest rozporządzenie, Sikorski stwierdził: "To, że nic nie znaczą, to za mocno powiedziane, ale tak, Ziobro ma w tej sprawie rację". - Tak jak rację miał w lipcu, gdy mówił, że Morawiecki wprowadza w błąd nas, Kaczyńskiego, a może i siebie, sądząc, że już wtedy doprowadził do rozdzielenia pieniędzy od praworządności - komentował.

- Z tym, że Ziobro ma problem. Jego ludzie i on mówili "weto albo śmierć". Weta nie było, no to co teraz? Pozostawać w rządzie, który sprzedał za srebrniki "polską suwerenność"? - dopytywał europoseł.

Sikorski: jeśli Ziobro nie wyjdzie z koalicji, to on będzie "miękiszonem"

Odniósł się do wpisu ministra sprawiedliwości i szefa Solidarnej Polski w mediach społecznościowych. Zbigniew Ziobro ocenił, że "rozporządzenie, prawnie obowiązujące, stworzy możliwość znaczącego ograniczenia polskiej suwerenności". "Pozwoli na ingerowanie Komisji Europejskiej w działalność prezydenta, parlamentu, rządu, a nawet samorządów, w niemal każdej dziedzinie" – napisał. Lider Solidarnej Polski uznał, że "rozporządzenie łamie też traktaty europejskie".

- Minister Ziobro powinien być zadowolony, bo jednak stał się autorem nowego terminu w języku polskim – "miękiszon". Myślę, że to przejdzie do historii. Tylko zdaje się, że to on na koniec tym "miękiszonem" się okazał – stwierdził Sikorski. Dodał, że jeśli nie wyjdzie z koalicji, to on będzie "miękiszonem".

- Ma rację, że skończyło się pobłażanie dla łamania praworządności. Dlatego się tego bał, bo to może w przyszłości oznaczać, że Polska będzie musiała się wycofać z upolitycznienia sądów – mówił.

Dodał, że "dlatego Ziobro jest jedynym ministrem sprawiedliwości w Europie, i to nie tylko w Unii Europejskiej, który jest przeciwko praworządności".

Sikorski: Ziobro ma w tej sprawie rację
Sikorski: Ziobro ma w tej sprawie racjęTVN24

Radosław Sikorski zwracał także uwagę, że "ten nowy budżet europejski dla Polski jest gorszy niż ten kończący się, o dobrych kilkadziesiąt miliardów euro". - Jak zsumujemy budżet plus Fundusz (Odbudowy - red.) to pieniędzy rzeczywiście jest więcej i to uważam jest dobry rezultat, tylko został osiągnięty już jakiś czas temu - komentował europoseł.

CZYTAJ TAKŻE: "Polityczna deklaracja nie zobowiązuje, rozporządzenie o praworządności już tak". Unijni politycy o konkluzjach szczytu >>>

- Wczoraj kwestią było tylko to, czy zablokujemy ten sukces. I po wielkich namysłach, emocjach, po tej całej awanturze, która doprowadziła do wydrenowania resztek kapitału politycznego, jaki mieliśmy w Europie, premier nie popełnił harakiri - dodał.

Pytany, dlaczego rząd wszedł w taką grę, odpowiedział, że "panowie się nie znają na Unii Europejskiej".

Sikorski: pochwaliłbym Morawieckiego za to, że włączył Kaczyńskiego do rozmów

- Kluczowe, i tu rzeczywiście bym pochwalił Morawieckiego, było to, że włączył Kaczyńskiego do tych rozmów i Kaczyński usłyszał bliżej jądra decyzyjnego od Orbana, któremu, zdaje się, ufa, jak naprawdę jest i co jest maksymalnie do uzyskania. Sukcesem Morawieckiego nie jest to, co uzyskał dla Polski, tylko to, że uzyskał zgodę Kaczyńskiego na niepopełnienie samobójstwa – ocenił Sikorski.

Odnosząc się do mechanizmu praworządności, mówił, że "za rozporządzeniem głosowały poprzednio także kraje skrytykowane w raporcie Komisji (Europejskiej) – Chorwacja, Słowenia, Malta, czyli to są kraje, które mówią: rzeczywiście coś musimy naprawić".

- Dla nas też to jest dobre, bo jeżeli chcemy podtrzymać możliwość dalszego rozszerzania Unii Europejskiej o Bałkany, Mołdawię, Ukrainę, to musimy mieć możliwość monitorowania tych krajów po uzyskaniu przez nich członkostwa – mówił Sikorski.

- Teraz stwarza się możliwość, żeby jednak upewnić wszystkich, że dysponując prawem weta poszczególne państwa nie będą się cofały w rozwoju demokratycznym. Wydaje mi się to dobre – ocenił.

Sikorski: Gowin ponownie zachował się racjonalnie
Sikorski: Gowin ponownie zachował się racjonalnieTVN24

Czy obóz Zjednoczonej Prawicy się zachwieje?

Pytany był również, czy w związku z różnicą zdań w Zjednoczonej Prawicy ten obóz się zachwieje. Sikorski powiedział, że wydaje mu się, że "chłopcy odpuszczą, tak jak poprzednio odpuszczali". - Gadają, gadają, a jak przychodzi co do czego, to stają się "miękiszonami" - dodał.

Odniósł się także do roli wicepremiera Jarosława Gowina, lidera Porozumienia wchodzącego z skład Zjednoczonej Prawicy, który ocenił, że wczorajszy dzień był "bardzo dobry" dla Polski i Europy.

Sikorski ocenił, że Gowin "ponownie zachował się racjonalnie". - Tak jak nie dopuścił do wyborów w maju, tak teraz przed innymi mówił: "Słuchajcie, rozpoznałem sprawę w Brukseli, deklaracja interpretacyjna to jest maksimum tego, co można osiągnąć". My to mówiliśmy od tygodni, on to powiedział tydzień temu, czyli słusznie zdiagnozował i przewidział – powiedział. Pytany, czy to idealny kandydat na premiera rządu technicznego, który doprowadziłby Polskę do wyborów, Sikorski odparł: "ja uważam, że byłby dobrym marszałkiem Sejmu".

Autorka/Autor:pp,js/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: European Union

Pozostałe wiadomości

Szef słowackiego ministerstwa spraw zagranicznych Juraj Blanar rozmawiał w czwartek na Malcie z szefem rosyjskiej dyplomacji Sergiejem Ławrowem. O wcześniej zaplanowanym spotkaniu jako pierwszy poinformował rosyjski MSZ.

Słowacki minister spotkał się z Ławrowem. Rozmawiali o rosyjskim gazie i "kwestii pokoju"

Słowacki minister spotkał się z Ławrowem. Rozmawiali o rosyjskim gazie i "kwestii pokoju"

Źródło:
PAP

Szef resortu obrony Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że Polska otrzyma od Stanów Zjednoczonych kolejną pożyczkę, w wysokości czterech miliardów dolarów, na szybką transformację Sił Zbrojnych RP. Jak podał szef MON, pieniądze zostaną wykorzystane między innymi na zakup śmigłowców Apache.

"Dowód ogromnego zaufania". Miliardy z USA dla Polski

"Dowód ogromnego zaufania". Miliardy z USA dla Polski

Źródło:
PAP

Sąd wymierzył karę 6,5 roku pozbawienia wolności prorosyjskiemu aktywiście za dewastację samochodu szefa estońskiego resortu spraw wewnętrznych. Według śledczych mężczyzna kontaktował się z osobami działającymi na rozkaz rosyjskiego GRU, a celem tej operacji hybrydowej było "zasianie strachu i tworzenie napięcia w społeczeństwie".

Wyrok za zniszczenie samochodu ministra. W tle rosyjskie służby

Wyrok za zniszczenie samochodu ministra. W tle rosyjskie służby

Źródło:
PAP

Sejm zgodził się na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie Zbigniewa Ziobry przed komisję śledczą do spraw Pegasusa. Łukasz Mejza sam zrzekł się immunitetu. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do budynków fundacji Lux Veritatis. Olgierd L. usłyszał w prokuraturze zarzuty. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w piątek 6 grudnia.

Ziobro i Mejza bez immunitetów, agenci CBA w fundacji Rydzyka, Olgierd L. z zarzutami

Ziobro i Mejza bez immunitetów, agenci CBA w fundacji Rydzyka, Olgierd L. z zarzutami

Źródło:
PAP, TVN24
Ognik po pożarze przeżył męczarnię. Zanim zmarł, leczyli go herbatą, ziołami i homeopatią

Ognik po pożarze przeżył męczarnię. Zanim zmarł, leczyli go herbatą, ziołami i homeopatią

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Calin Georgescu, skrajnie prawicowy i prorosyjski kandydat w wyborach prezydenckich w Rumunii, powiedział w czwartek, że zakończy wszelkie wsparcie dla Ukrainy, jeśli obejmie najwyższy urząd w państwie. Georgescu, który wygrał pierwszą turę głosowania, określił Władimira Putina "patriotą i przywódcą".

Putin "patriotą i przywódcą", "zero" pomocy dla Ukrainy. Plan kandydata na prezydenta 

Putin "patriotą i przywódcą", "zero" pomocy dla Ukrainy. Plan kandydata na prezydenta 

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W czwartek przed godziną 11 czasu lokalnego u północnych wybrzeży amerykańskiego stanu Kalifornia wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7. Przez następne godziny lokalne służby zarejestrowały kilkadziesiąt kolejnych wstrząsów wtórnych. Obowiązywał także alarm ostrzegający przed tsunami.

Trzęsienie ziemi w Kalifornii. "Czułem się jak na tratwie na środku morza"

Trzęsienie ziemi w Kalifornii. "Czułem się jak na tratwie na środku morza"

Źródło:
Reuters, USGS

Sąsiadujące ze sobą kraje Azji Środkowej - Kirgistan i Tadżykistan - ogłosiły porozumienie w sprawie wytyczenia granicy, potencjalnie kończąc dziesięciolecia sporów terytorialnych. Granica o długości 972 kilometrów należy do najbardziej górzystych na świecie.

Porozumienie po 33 latach. Ustalili przebieg granicy

Porozumienie po 33 latach. Ustalili przebieg granicy

Źródło:
PAP

Nowy rząd Litwy zapowiada rozwój partnerstwa z Polską jako jedno z kluczowych założeń polityki zagranicznej. Lider koalicji rządzącej Gintautas Paluckas przedstawił w litewskim Sejmie projekt programu nowego gabinetu, który zakłada też między innymi zwiększenie wydatków na obronność.

Nowy rząd chce "rozwijać partnerstwo z Polską". To jeden z priorytetów

Nowy rząd chce "rozwijać partnerstwo z Polską". To jeden z priorytetów

Źródło:
PAP

Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka przekazał nowe informacje dotyczące załogi statku Jawor, który został zatrzymany w porcie w Brazylii na początku października. Poinformował, że tamtejszy sąd "wydał decyzję o zwrocie paszportów wszystkim członkom załogi i zezwolił tym samym na opuszczenie przez nich kraju".

"Najnowsza informacja" w sprawie załogi polskiego statku zatrzymanego w Brazylii

"Najnowsza informacja" w sprawie załogi polskiego statku zatrzymanego w Brazylii

Źródło:
TVN24

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że "w najbliższych dniach" ogłosi nazwisko nowego premiera. Podkreślił, że priorytetem nowego rządu ma być budżet. W wieczornym wystąpieniu telewizyjnym zapewnił, że będzie pełnił swoje obowiązki do końca kadencji prezydenckiej w 2027 roku.

Macron: dzisiaj rozpoczyna się nowa epoka

Macron: dzisiaj rozpoczyna się nowa epoka

Źródło:
PAP

Sejm w piątek o godzinie 9 rozpocznie kolejne posiedzenie. Posłowie będą między innymi głosowali nad projektem budżetu. Zajmą się także wnioskami o wyrażenie zgody na uchylenie immunitetów posłom Prawa i Sprawiedliwości - prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Markowi Suskiemu oraz Anicie Czerwińskiej.

Sejm zajmie się immunitetami posłów PiS, w tym Kaczyńskiego

Sejm zajmie się immunitetami posłów PiS, w tym Kaczyńskiego

Źródło:
PAP

Kilkaset typów broni o charakterze wojskowym zostało zakazanych w Kanadzie. Trwają przygotowania do jej wykupu od właścicieli i przekazania Ukrainie - poinformowali w czwartek przedstawiciele rządu.

Rząd wykupi zakazaną broń od obywateli i przekaże ją Ukrainie

Rząd wykupi zakazaną broń od obywateli i przekaże ją Ukrainie

Źródło:
PAP

1017 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Ukraińska armia otrzyma w przyszłym roku ponad 30 tysięcy precyzyjnych dronów dalekiego zasięgu typu DeepStrike - powiadomił minister obrony Ukrainy Rustem Umierow. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Ukraińscy żołnierze mają dostać 30 tysięcy dronów dalekiego zasięgu. Zapowiedź ministra

Ukraińscy żołnierze mają dostać 30 tysięcy dronów dalekiego zasięgu. Zapowiedź ministra

Źródło:
PAP

Zatrzymany w Gdańsku przez ABW Olgierd L. usłyszał w czwartek w Prokuraturze Krajowej we Wrocławiu zarzuty popełnienia łącznie pięciu przestępstw. Nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Olgierd L. usłyszał zarzuty dotyczące "czysto kryminalnego" wątku śledztwa

Olgierd L. usłyszał zarzuty dotyczące "czysto kryminalnego" wątku śledztwa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię oszustw dokonanych w salonach sieci komórkowych. Jego łupem padły tablety i telefony o łącznej wartości 60 tysięcy złotych. 32-latek był już karany za podobne przestępstwa.

Na fikcyjne dokumenty kupował tablety i telefony. Był poszukiwany listem gończym

Na fikcyjne dokumenty kupował tablety i telefony. Był poszukiwany listem gończym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kandydat PiS na prezydenta Karol Nawrocki spotkał się w czwartek z prezydentem Andrzejem Dudą. "Dziękuję za miłe spotkanie i rozmowę o polskich sprawach" - napisał Nawrocki i opublikował zdjęcie.

"Miłe spotkanie" w pałacu. Duda przyjął Nawrockiego

"Miłe spotkanie" w pałacu. Duda przyjął Nawrockiego

Źródło:
tvn24.pl

- To swobodne ustalanie jakichś faktów i wyciąganie z tego wniosku - tak w "Faktach po Faktach" minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek komentował publikację Wirtualnej Polski, dotyczącą zatrudnienia jego żony na Uniwersytecie Szczecińskim. W programie kolejno odnosił się do wydarzeń poprzedzających jej zatrudnienie. Według ministra tekst "sugeruje, że jest jakiś związek przyczynowo-skutkowy między tymi rzeczami", a - jak przekonywał - "nie ma żadnego".

"Patrzę prosto w oczy i mówię: nie ma żadnego dealu". Minister o posadzie żony

"Patrzę prosto w oczy i mówię: nie ma żadnego dealu". Minister o posadzie żony

Źródło:
TVN24

- Często w dyskusjach politycznych pada jedna data, 13 grudnia. Dla mnie to dzień, w którym pierwszy raz mogłam wziąć na ręce mojego syna, po trzech tygodniach od urodzenia - mówiła senatorka Anna Górska (Lewica) w czasie dyskusji o urlopach macierzyńskich dla rodziców wcześniaków. Wspominała, że te trzy tygodnie to był czas, kiedy złapanie infekcji "mogłoby go po prostu zabić". - I próbowało. Bo mój syn umierał w szpitalu trzy razy - mówiła drżącym głosem, powstrzymując się od płaczu.

"Mój syn umierał w szpitalu trzy razy". Łzy w oczach i osobiste wyznanie senatorki

"Mój syn umierał w szpitalu trzy razy". Łzy w oczach i osobiste wyznanie senatorki

Źródło:
tvn24.pl

Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy podnoszącej kwotę świadczenia z funduszu alimentacyjnego z 500 do 1000 złotych miesięcznie. Regulacja trafi teraz na biurko prezydenta.

Świadczenie w górę. Decyzja Senatu

Świadczenie w górę. Decyzja Senatu

Źródło:
PAP

Nie przebierają w środkach i celach - hakerzy zaatakowali krakowskie MPK. Nie wiadomo, czy zażądali okupu, ale wiadomo, że narobili kłopotów. Pojawiły się między innymi problemy z działaniem strony internetowej krakowskiej komunikacji miejskiej, zakupem nowych biletów czy aktywnymi już kartami miejskimi. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

Atak hakerski na krakowskie MPK. Pytania o bezpieczeństwo danych pasażerów

Atak hakerski na krakowskie MPK. Pytania o bezpieczeństwo danych pasażerów

Źródło:
TVN24

W czwartkowym odcinku "Milionerów" pani Karolina Stankiewicz z Warszawy kontynuowała grę o główną nagrodę pieniężną. Pytanie za 125 tysięcy złotych odnosiło się do nazwy greckiej rośliny znanej także jako greckie siano i boża trawka.

Roślina znana jako greckie siano i boża trawka. Pytanie za 125 tysięcy

Roślina znana jako greckie siano i boża trawka. Pytanie za 125 tysięcy

Źródło:
TVN

W Nowym Jorku trwa obława na sprawcę, który w centrum Manhattanu zastrzelił prezesa największej amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej. To biały mężczyzna, ale był zamaskowany, do tego dobrze przygotował drogę ucieczki. Ślad za nim urwał się w Central Parku. Policja nie ustaliła jeszcze ani jego tożsamości, ani motywu.

"Wyglądało na to, że czekał na swój cel". Co wiadomo w sprawie zabójstwa Briana Thompsona?

"Wyglądało na to, że czekał na swój cel". Co wiadomo w sprawie zabójstwa Briana Thompsona?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W archidiecezji gnieźnieńskiej powstał projekt wskazań dotyczących ochrony dzieci podczas wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. kolędy. Zgodnie z nimi ministranci m.in. nie mogą przebywać sami bez opieki. Powinni mieć także stały kontakt telefoniczny z kolędującym księdzem i rodzicami. Projekt będzie obowiązywał wszystkie parafie na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Jego powstanie to pokłosie tzw. ustawy Kamilka.

Są wytyczne dla parafii w sprawie wizyt duszpasterskich. Do czego obligują księży?

Są wytyczne dla parafii w sprawie wizyt duszpasterskich. Do czego obligują księży?

Źródło:
PAP

Książę Harry był jednym z gości organizowanego przez "The New York Times" szczytu DealBook Summit 2024. Podczas wydarzenia odniósł się m.in. do kwestii wpływu, jaki na jego życie mają media. Skomentował też pojawiające się doniesienia na temat rzekomego rozstania z żoną. - Ciężko za nimi nadążyć - powiedział, nawiązując do licznych plotek na temat jego małżeństwa.  

Książę Harry skomentował plotki na temat rozstania z żoną 

Książę Harry skomentował plotki na temat rozstania z żoną 

Źródło:
Independent

Elektrownia atomowa na wyspie Beznau w Szwajcarii - najstarsza w Europie i jedna z najstarszych na świecie - zostanie zamknięta w 2033 roku. Poinformowała o tym w czwartek szwajcarska grupa energetyczna Axpo w komunikacie. Greenpeace domaga się natychmiastowego wycofania jej z użytku.

Najstarsza elektrownia atomowa w Europie zostanie zamknięta

Najstarsza elektrownia atomowa w Europie zostanie zamknięta

Źródło:
PAP

Święty Mikołaj puka do drzwi. W Domach Pomocy Społecznej gdzieniegdzie już się pojawił. Mieszkańcy DPS-ów już we wrześniu pisali do niego listy, więc miał dużo czasu, żeby przynieść kołdrę, dezodorant czy kurtkę. Na spełnienie marzeń czekają jeszcze autorzy 150 listów.

Były uśmiechy, wzruszenia i prezenty. Święty Mikołaj odwiedził już część podopiecznych łódzkich DPS-ów

Były uśmiechy, wzruszenia i prezenty. Święty Mikołaj odwiedził już część podopiecznych łódzkich DPS-ów

Źródło:
Fakty TVN

W trakcie poszukiwań w sprawie zabójstwa kobiety w Siedlcach, odnaleziono spalone auto, a w nim zwłoki - poinformowała przed godziną 16 policja z Siedlec. Tożsamość osoby, która znajdowała się w pojeździe, ostatecznie potwierdzą badania. Prawdopodobnie był to poszukiwany mąż ofiary.

Obława na męża zabitej w Siedlcach. Znaleziono zwęglone zwłoki

Obława na męża zabitej w Siedlcach. Znaleziono zwęglone zwłoki

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zobowiązała członków rad nadzorczych miejskich spółek, posiadających dyplomy Collegium Humanum, do przystąpienia do państwowego egzaminu uprawniającego do pełnienia takich funkcji. W gronie tych osób znajduje się m.in. wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

Ukończyli Collegium Humanum - muszą powtórzyć egzamin. Decyzja prezydent miasta

Ukończyli Collegium Humanum - muszą powtórzyć egzamin. Decyzja prezydent miasta

Źródło:
PAP

Były wiceminister finansów w rządzie Zjednoczonej Prawicy stwierdził, że pieniądze dla Polski wciąż "nie wpłynęły w tej wysokości", o jakiej mówił rząd. W sieci jest też rozpowszechniany przekaz, że "pieniądze z KPO jeszcze nie dotarły". W odpowiedzi na pytania Konkret24 ministerstwo funduszy wyjaśnia, ile pieniędzy wpłynęło i na jakie konta.

"Nie wpłynęły środki, jakie podał rząd"? Ministerstwo tłumaczy

"Nie wpłynęły środki, jakie podał rząd"? Ministerstwo tłumaczy

Źródło:
Konkret24

Dziennikarka "Faktów" TVN Magda Łucyan otrzymała odznaczenie "Dumni z Powstańców" przyznawane osobom oraz organizacjom, które w sposób szczególny dbają o zachowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim.

Dziennikarka TVN wyróżniona za "wyjątkowy wkład w dokumentowanie historii Powstania Warszawskiego"

Dziennikarka TVN wyróżniona za "wyjątkowy wkład w dokumentowanie historii Powstania Warszawskiego"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Moim zdaniem nie. Demokracja to ustrój trudny do praktykowania i trudny do zakorzenienia. Tak sobie pomyślałem, czytając w "Wolnej Sobocie" wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim, który stwierdził, że dumny jest z polskiej konstytucji.

Czy w Polsce możliwa jest demokracja?

Czy w Polsce możliwa jest demokracja?

Źródło:
TVN24