Areszty za śmierć 17- latka

 
Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w związku ze śmiercią 17-latka
Źródło: TVN24

Trzy kolejne osoby podejrzane o udział w śmiertelnym pobiciu 17-latka zatrzymała krakowska policja. Są to mężczyźni w wieku od 23 do 37 lat.

Dwaj z nich - jak powiedział rzecznik małopolskiej policji nadkom. Mariusz Ciarka - zostali już przesłuchani i aresztowani na trzy miesiące. Decyzje co do trzeciego zostaną podjęte po jego przesłuchaniu.

Łącznie w areszcie przebywa już pięciu podejrzanych o udział w śmiertelnym pobiciu 17-letniego mieszkańca Krakowa.

Śmiertelna bójka

Do bójki z udziałem kilkunastu osób doszło w nocy z piątku na sobotę z 23 na 24 marca. Na pasie rozdzielającym jezdnie przy ul. Wielickiej znaleziono ciężko rannego w głowę 17-latka. Chłopak mimo reanimacji zmarł w karetce.

Komendant wojewódzki policji powołał specjalną grupę śledczą do wyjaśnienia sprawy. Przez kilka godzin trwały oględziny, zbierano i zabezpieczano ślady, a policjanci w okolicy poszukiwali sprawców.

Początkowo zatrzymano 12 mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat; w momencie zatrzymania byli pod wpływem narkotyków lub alkoholu. Wszyscy po przesłuchaniu w charakterze świadków zostali w poniedziałek zwolnieni. W poniedziałek i następne dni zatrzymano kolejne osoby.

Według wstępnych ustaleń policji porachunki miały tło kryminalne.

Źródło: PAP

Czytaj także: