Kolejki na wschodniej granicy Polski wyraźnie się zmniejszają. W Kuźnicy na granicy białoruskiej na wjazd do Polski samochody osobowe czekają zaledwie ok. dwóch godzin, a jeszcze tydzień temu kolejka sięgała 40 godzin - informuje straż graniczna.
Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 20-letniego mieszkańca Chełma, który przewoził w samochodzie 5,5 kilograma marihuany i około 5 tysięcy tabletek extasy. Narkotyki były warte prawie 200 tysięcy złotych i pochodziły z Holandii.
Ędward Ącki zaprasza na jedyną i niepowtarzalną Wigilię - z sobą samym. Składkowa kolacja wigilijna zacznie się, gdy pojawi się pierwsza gwiazda - Maryla Rodowicz. Później Ącki zamierza wyłudzić prezenty od Jerzego Kryszaka i Marcina Prokopa.
Dla Ryszarda Kalisza prezydent jest "życzliwy" i "dobrotliwy". Dla Stefana Niesiołowskiego "nie jest hipokrytą". Eugeniusz Kłopotek zwraca uwagę, że prezydent płaci za spadek popularności PiS. Co myślą politycy o świętującym w niedzielę dwa lata prezydentury Lechu Kaczyńskim?
Z raportu pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julii Pitery o CBA wynikają poważne zarzuty, które zostaną sformułowane przeciwko szefowi biura Mariuszowi Kamińskiemu - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski w niedzielę w Radiu Zet.
Od rana straż pożarna walczyła z ogniem w Kaliszu, gdzie w pożarze kamienicy zginęły dwie osoby. W tym samym czasie trzy inne śmiertelne ofiary przyniósł tragiczny pożar kontenera socjalnego w Michałowicach.
78 proc. Polaków marzy o weekendowym domku za miastem, a 12 proc. ma taki dom. Ani jedni, ani drudzy nie chcą jednak z niego korzystać w Boże Narodzenie i wybierają tradycyjny model świętowania – u siebie lub rodziny.
Eurodeputowani Urszula Krupa i Witold Tomczak apelują do ministra sprawiedliwości o zwolnienie na święta do domów aresztowanych żołnierzy, podejrzanych o ostrzelanie afgańskiej wioski.
Wrocławski sąd aresztował w sobotę dwóch licealistów, podejrzanych o kradzież pieniędzy z kont bankowych za pomocą internetu. Policja podejrzewa, że udało im się ukraść kilkadziesiąt tys. złotych.
"Rybki z Ferajny", "Express Polarny" i premiera najnowszego filmu o Shreku - to tylko niektóre rarytasy, jakie TVN zaserwuje swoim widzom na Święta. Żadnych odgrzewanych kotletów, tylko świeże dania!
- To jest kolejna porażka doradców prezydenta – tak o ostatecznej decyzji prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie wycofania polskich wojsk z Iraku powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Adam Szejnfeld z PO.
Stadion Narodowy z pieniędzy z budżetu, za inne zapłacą samorządy? - Rząd nie wycofał się z obietnic dotacji do innych stadionów - uspokaja minister sportu Mirosław Drzewiecki. Ale pytany o konkrety, wymijająco tłumaczy: - Będziemy to ustalać z samorządami w przyszłym roku.
Sześciu kandydatów zmierzy się w batalii o fotel prezydenta Rosji. Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza systematycznie zawężała listę zarejestrowanych. Jako ostatnią odrzuciła kandydaturę byłego dysydenta Władimira Bukowskiego.
"Budryk" jest już oficjalnie częścią Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Decyzję o włączeniu kopalni do spółki podpisał w sobotę minister gospodarki Waldemar Pawlak.
Smutne święta czekają rodziny żołnierzy podejrzanych o ostrzelanie afgańskiej wioski. Dziś bliscy widzieli ich po raz ostatni przed Wigilią. Z aresztowanymi rozmawiali przez szklaną szybę.
Samochód nadaje się tylko do kasacji, ale pasażerowie są cali i zdrowi. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, czteroosobowa rodzina wyszła bez szwanku ze zderzenia auta, którym jechali, z pociągiem.
Tragedia w warmińsko-mazurskim Bogaczewie. Dwie dziewczynki w stanie krytycznym trafiły do szpitala, po tym jak podczas spaceru z matką wpadły do jeziora.
Wykryto kolejne ognisko ptasiej grypy. Tym razem wirus pojawił się u ptaków w miejscowości Sadłowo Parcele w powiecie żuromińskim (mazowieckie). – Apeluję, żeby zachować wszelkie rygory sanitarne, bo grożą na ogromne straty – powiedziała w TVN24 Główny Lekarz Weterynarii Ewa Lech.
- Cieszę się, że mimo groźnych pomruków z Pałacu Prezydenckiego (...) prezydent dał się przekonać - tak premier skomentował decyzję Lecha Kaczyńskiego o wycofaniu polskich wojsk w Iraku w październiku 2008. - To kompromis, ale dobrze że do niego doszło – przyznaje szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak.
Wigilia za dwa dni, ale świąteczna atmosfera już zagościła w rodzinach najważniejszych osób w Polsce - prezydenta i premiera. Prezenty kupione, kolacja wigilijna zaplanowana. Zostało już tylko ubieranie choinki i... świętowanie.