Zarzut przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wielkości usłyszał burmistrz helu Mirosławaw W. - poinformował prokurator Andrzej Laskowski z Biura do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Do sądu ma wkrótce trafić wniosek o tymczasowe aresztowanie burmistrza.

Tomasz, syn posłanki Samoobrony Danuty Hojarskiej, jechał rowerem pod wpływem alkoholu - orzekł sąd w Nowym Dworze Gdańskim. I nakazał mu zapłacić grzywnę w wysokości 1 350 zł oraz pokryć koszty procesu. - Obawiałam się ostrzejszej kary - przyznała posłanka.

Szef programu "Obiektyw" TVP Białystok chciał wyemitować materiał krytyczny wobec wicemarszałka Senatu Krzysztofa Putry. Do emisji nie doszło, a on sam został odwołany ze stanowiska. Dziennikarze protestują.

- Dezercja jest zawsze najgorszym rozwiązaniem - powiedział dziennikarzom premier Jarosław Kaczyński tłumacząc, że zamach na polskiego ambasadora w Iraku nie będzie dla Polski argumentem do wycofania wojsk z tego kraju.

Będę miał pachnącą ulotkę wyborczą, bo prawica zasmrodziła Polskę - powiedział poseł Piotr Gadzinowski, podczas prezentacji kandydatów startujących z ostatnich miejsc na listach Lewicy i Demokratów. LiD apeluje do wyborców: czytajcie listy, by świadomie wybrać.

Numer 20 będzie miała lista koalicji Lewica i Demokraci w najbliższych wyborach parlamentarnych - zdecydowała w środę Państwowa Komisja Wyborcza. Lista Partii Kobiet otrzymała numer 21. Nie przeprowadzono jednak losowania, jak to zwykle bywa.

Zwłoki kobiety i 3-letniego dziecka znaleziono w jednym z mieszkań w Olsztynie. Policja informuje na swojej stronie internetowej, że na miejscu tragedii znaleziono list pożegnalny.

Przeżył piekło - siedząc w więzieniu niesłusznie skazany za pedofilię. Kiedy wyszedł, zażądał odszkodowania. Teraz ci, którzy pomogli mu wygrać pieniądze mówią o państwie bezprawia, bo nie mogą doprosić się o swoją zapłatę. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

O godzinie 5.55 w Dąbrowie Górniczej na ul. Przybylaka kobieta kierująca samochodem wjechała na chodnik i potrąciła pięć kobiet. Zostały one odwiezione do szpitala. Dwie z nich są ciężko ranne.

Równie dobrze Donald Tusk mógłby powiedzieć, że zmierzy się w debacie z Jarosławem Kaczyńskim pod warunkiem, że urośnie on o 15 centymetrów - w taki sposób Bronisław Komorowski skomentował w TVN24 słowa premiera, że będzie debatował z szefem PO, jeśli wyprze się on III RP.

PiS chce po wyborach zmieniać konstytucję. - Tego wymaga naprawa Rzeczpospolitej - tłumaczył premier Jarosław Kaczyński w Sygnałach Dnia, i dodał, że będzie do tego szukał poparcia "w konserwatywnej części PO".

- To nie ja powinienem być w strajkujących szpitalach, tylko prezes NFZ - powiedział w TVN24 minister zdrowia Zbigniew Religa. Dodał, że poprosi prezesa Funduszu Andrzeja Sośnierza o wsparcie. - Płatnikiem nie jest minister zdrowia, ale NFZ - dodał.

3 października 2007 mija dziesięć lat od narodzin TVN. Seriale, programy rozrywkowe na najwyższym poziomie, filmowe hity oraz nowoczesny i dynamiczny serwis informacyjny "Fakty" - to wizytówki telewizji. TVN startowała mając 5,07 proc. udziału w rynku - dziś ma 16,13 proc.

W 2007 r. przeciętny Polak zje nie więcej niż 65 kg pieczywa - szacuje Instytut Polskie Pieczywo (IPP). To o dwa kilogramy mniej niż w 2006 r., kiedy po raz pierwszy spożycie chleba i bułek spadło poniżej 70 kg na osobę.

Opóźniają się negocjacje na temat tarczy antyrakietowej. Oficjalnie przez różnice prawne pomiędzy Polską, Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską. Nieoficjalnie Waszyngton spowolnił tempo rokowań, bo nie chce zawierać porozumienia z ekipą, która może stracić władzę.

Jedną z ostatnich decyzji Radosława Sikorskiego jako ministra obrony narodowej było przeznaczenie 12 mln złotych na budowę cerkwi dla prawosławnych żołnierzy, którzy stanowią 3 proc. żołnierzy Wojska Polskiego. Tę decyzję krytykują nawet politycy Platformy - donosi "Dziennik".

Lekarze z Radomia i dyrektorzy trzech tamtejszych szpitali pracowali w nocy nad treścią porozumienia, które obie strony zdecydowały się podpisać. Być może tu kryzys zostanie dziś ostatecznie zażegnany. Wciąż trwają jednak strajki w szpitalach w Mielcu, Końskich, Tychach i Częstochowie.

Coraz głośniej, dosłownie, o Nelly Rokicie. W nocy z poniedziałku na wtorek żona Jana Rokity i doradczyni prezydenta ds. kobiet urządziła imprezę na balkonie jednego z bloków na warszawskim Bemowie.

Już ponad rok, od kiedy prezydent Lech Kaczyński pożyczył 100 zł "na tacę" od ówczesnego ministra obrony Radosława Sikorskiego. Ten twierdzi, że do dziś długu nie odzyskał. W imieniu prezydenta "stówę" oddaje obecny szef MON Aleksander Szczygło.

Kazimierz Marcinkiewicz, w najbliższą sobotę pojawi się na wspólnej konferencji prasowej z senatorem PO Jarosławem Gowinem. Według PiS to już jawne wspieranie PO w wyborach i jej działacze chcą, by były premier złożył legitymację partyjną PiS - donosi "Dziennik".