Posłanka Beata Sawicka mocno nalegała, żebym zgodził się na finansowanie z pieniędzy Kancelarii Sejmu mieszkania w stolicy. Nie chciała nocować w pokoju sejmowym. Czyżby miała coś do ukrycia? - pytał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej marszałek Ludwik Dorn.

Sąd Okręgowy w Warszawie ponownie rozpatrzy złożony w trybie wyborczym wniosek Platformy Obywatelskiej w sprawie spotu Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącego rzekomo planowanej przez PO prywatyzacji szpitali.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaprzecza, że Sawicka i agent mieli romans. Posłanka mówi: - Byłam nim zafascynowana. Otrzymywałam od niego czułe i miłe sms-y, listy, upominki i kwiaty.

- Julia Pitera, jeszcze jako niezależny poseł, mogła nie poprzeć powstającej właśnie koalicji PO-LiD, chciałem ostrzec swoją starą koleżankę - tak premier Jarosław Kaczyński wyjaśnił sens swojej rozmowy telefonicznej z Piterą. Wcześniej posłanka PO w TVN24 wyznała, że Jarosław Kaczyński ją szantażował.

- Polskie wybory zapowiadają się na thriller - nikt nie ma zielonego pojęcia, kto wygra niedzielne głosowanie - pisze angielski dziennik "Daily Telegraph". W podobnym tonie o wyborach w Polsce piszą komentatorzy we Francji i Hiszpanii.

Sąd Okręgowy w Lublinie umorzył postępowanie lustracyjne wobec abp. Stanisława Wielgusa. Wnioskował o to pełnomocnik hierarchy mec. Marek Małecki.

- Najpewniej zawiódł człowiek, w wyniku czego doszło do nieszczęśliwego wypadku - powiedział TVN24 dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak. Prawdopodobne pomylił się inżynier obsługi działa, doszło do niekontrolowanego wystrzału.

- W planie działań, w polityce rządu, PiS i personalnie moim nie ma żadnej tendencji do prywatyzacji szpitali – zapewnił minister zdrowia Zbigniew Religa. Dodał jednak, że prawo na to pozwala.

Nie wykluczamy kolacji z PiS - powiedział w TVN24 prezes PSL Waldemar Pawlak. Zdementował w ten sposób słowa swojego kolegi Janusza Piechocińskiego, który ogłosił, że Stronnictwo na pewno nie będzie współpracować z PiS.

Wojciech Picheta, który został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej, nie zamierza rezygnować z kandydowania do Sejmu - donosi RMF FM. Poseł powtarza, że CBA nie udowodniło, by był zamieszany w korupcyjne rozgrywki Sawickiej.

Struktury mafijne powstawały w oparciu o wywiad PRL, a kolejni ministrowie Komorowski i Onyszkiewicz pozwalali na to i świadomie wprowadzali Polaków w błąd - to, według Antoniego Macierewicza, najważniejsze wnioski nieopublikowanej jeszcze drugiej części raportu WSI.

- W środę ujawnię szczegóły o osobach z PiS, które zostały skazane za korupcję, a mimo to znajdują się w bardzo istotnych punktach władztwa PiS - zapowiada Roman Giertych. Być może chodzi o prezesa Radia Lublin Mariusza Deckerta - ustalił portal tvn24.pl

Platforma Obywatelska nie będzie się już starać o debatę Donalda Tuska ze słuchaczami Radia Maryja. - Odpowiedź rozgłośni, w której są stawiane warunki, odczytujemy jako odmowę - mówi "Dziennikowi" poseł PO Rafał Grupiński.

Ok. 300 strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników WOPR, a nawet funkcjonariuszy BOR wzięło udział w akcji ratowniczej, która odbyła się po symulowanej kolizji dwóch statków na Zalewie Koronowskim.

Prawdziwy arsenał z czasów II wojny światowej znaleźli policjanci z Poznania w piwnicy 40-letniego mieszkańca Jeżyc. Konieczna była ewakuacja mieszkańców pobliskich domów.

Agencja Mienia Wojskowego chciała sprzedać strategiczny teren zajmowany na Helu przez żandarmerię. W transakcji chciała pośredniczyć była posłanka PO Beata Sawicka podejrzana o korupcję. Sprzedaż zablokował min. Szczygło - pisze "Rzeczpospolita".