Zaszyfrowane komórki dla VIP-ów

Jeszcze w tym roku najważniejsze osoby w państwie dostaną telefony komórkowe, przez które będą mogły prowadzić poufne rozmowy - informuje "Dziennik".

Lepper przypilnuje demokracji

Andrzej Lepper, Mateusz Piskorski i Krzysztof Sikora z Samoobrony jadą w marcu do Moskwy jako obserwatorzy wyborów prezydenckich – dowiedział się "Dziennik". Być może będzie im towarzyszył były premier Leszek Miller.

Szybcy i wściekli na ulicach

Koniec z szaleńczymi wyścigami samochodowymi po ulicach Łodzi. Łódzcy kierowcy liczą, że jako pierwszym w Polsce, uda się im zwalczyć plagę nocnych zawodów, w których uczestniczą młodzi, spragnieni emocji, kierowcy - zapowiada "Dziennik Łódzki".

Szczygło: Banda durniów strzela do cywili

Sprawę zabójstwa 6 cywili w afgańskiej wiosce Nangar Khel tuszowali wysoko postawieni oficerowie - ujawnia "Superwizjer" TVN. Żołnierzy oskarżonych o ludobójstwo były minister obrony Aleksander Szczygło nazwał "bandą durniów". We wtorek Sąd Wojskowy ma zdecydować, czy oskarżeni wyjdą z aresztu.

Mały Jaś opuści Polskę

Dziesięciomiesięczny Jaś najprawdopodobniej wyjedzie na Białoruś. Chorym na muskowiscydozę chłopcem można by zająć się w kraju, jednak decyzją sądu zostanie on przekazany do ojczyzny jego matki. W Gdyni o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie, na którym ustalony będzie sposób transportu chłopca.

Zemke: Trzeba dużo pracy, by wywiad działał skutecznie

- Posłowie z komisji służb specjalnych jednogłośnie rekomendowali ministrowi obrony ograniczenie funkcjonowania wywiadu wewnątrz kraju. - Jest tam tyle niejasności, że wpierw trzeba zrobić inwentaryzację, a potem przystąpić do działania - powiedział w TVN poseł LiD Janusz Zemke. - Mówienie o tym głośno naraża polskie służby na niebezpieczeństwo - odpowiada Aleksander Szczygło z PiS.

Widacki w komisji to nacisk na sąd?

- W komisji śledczej nie powinien znaleźć się polityk, który ma karne zarzuty. To jakby Sejm już przesądził o jego niewinności – przekonywał w magazynie „24 godziny” Jacek Kurski (PiS). – A co z osobą, która przegrała proces o pomówienie? – odciął się Jan Widacki (LiD).

Arabski: Mamy pismo Kaczyńskiego z 26 czerwca

Szef kancelarii premiera Tomasz Arabski przyznał, że Jarosław Kaczyński podpisał 26 czerwca pewien dokument, mający związek z okupacją jego kancelarii przez pielęgniarki. Nie chciał jednak powiedzieć, jaką treść zawierał, bo jest to dokument tajny. - Pismo było podpisane tego samego dnia, którego pielęgniarki opuściły budynek KPRM - wyjawił w TVN24.

"Stawianie zarzutu ludobójstwa to błąd"

- Błędem jest zakwalifikowanie ostrzału wioski Nangar Khel jako zbrodni wojennej, to jest zbieg różnych nieszczęśliwych okoliczności - tłumaczył w magazynie TVN24 gen. Stanisław Koziej. Również gen. Sławomir Petelicki, dwukrotny dowódca GROM, podważał zasadność stawiania zarzutu ludobójstwa tym żołnierzom. Poseł Marian Filar (LiD), karnista, uważa, że można było rozważyć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Zdrojewski: W ciągu 3 miesięcy udało się sporo

W magazynie "24 godziny" minister kultury Bogdan Zdrojewski odpowiedział na krytyczne słowa swojego poprzednika Michała Ujazdowskiego. Minister odrzucił zarzuty o brak aktywności ws. powołania Muzeum Historii Polski i zapewnił, że rząd Donalda Tuska po 3 miesiącach znajduje się na dobrej drodze.

Przesłuchiwali Ziobrę 9 godzin

W łódzkiej Prokuraturze Okręgowej, która bada okoliczności śmierci Barbary Blidy, zeznawał w poniedziałek jako świadek b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przesłuchanie trwało ponad 9 godzin, odbyło się w kancelarii tajnej, a uczestniczyli w nim również pełnomocnicy rodziny Blidów oraz syn zmarłej, Jacek.

Nowe szczegóły ws. Nangar Khel

Od pół roku żołnierze z plutonu Delta siedzą w areszcie, oskarżeni o zbrodnię ludobójstwa w afgańskiej wiosce Nangar Khel. Reporterki Superwizjera TVN dotarły do informatora, znającego bardzo dobrze szczegóły śledztwa w ich sprawie. Przedstawiona przez niego relacja daje pełny obraz zeznań, jakie złożyli żołnierze i ich dowódcy. Treść tych wyjaśnień jeszcze bardziej komplikuje dotarcie do prawdy.

„Po co Fotydze ochrona?”

- Ochrona BOR musi być uzasadniona. Po co Annie Fotydze obstawa? Do noszenia zakupów? – pytał w „Kropce nad I” marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Ochronę prezydenckim ministrom odebrał szef MSWiA.

Dom wali się na głowę, a sąsiadka blokuje remont

Dom w Skwierzynie (woj. lubuskie) budzi grozę Z zewnątrz ściany podparte drewnianymi balami, a w środku kawałki sufitu spadają na głowę. Mieszkańcy mówią: "strach mieszkać"! Ale Teresa Karska się nie boi. - Nie wyniosę się - upiera się. A przez nią nie mogą wynieść się także pozostali lokatorzy.

Szczepański: wszedłem na tajne posiedzenie

- To prawda, w jakimś momencie, dokładnie nie pamiętam jakim, wszedłem na tajne posiedzenie Sejmu - przyznał na antenie TVN24 Jarosław Szczepański, dyrektor Biura Prasowego Sejmu. Wcześniej Antoni Macierewicz zdradził, że na posiedzeniu "pojawiły się nieuprawnione osoby" - prawdopodobnie miał na myśli właśnie Szczepańskiego.

Mężydło: Ćwiąkalski mógł ujawnić więcej

- Minister sprawiedliwości na tajnym posiedzeniu Sejmu ujawnił mniej, niż mógł – przyznał Antoni Mężydło (PO). Ostrzej ocenił Paweł Poncyliusz (PiS). – To posiedzenie to strzał z kapiszona, czeski film – stwierdził. Goście Magazynu „24 godziny” zgodzili się, że w życiu publicznym potrzeba więcej jawności.

Przemycili do Polski dwa transportery opancerzone

Dwóch Polaków z miłości do militariów może zapłacić długą odsiadką w więzieniu. Policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy przywieźli ze Słowacji dwa w pełni opancerzone wozy bojowe. Grozi im za to osiem lat pozbawiania wolności.

"Ograniczę tajne posiedzenia"

- Z satysfakcja przyjąłem informację, że prokuratura z urzędu wszczęła postępowanie ws. przecieku stenogramu z tajnego posiedzenia Sejmu - powiedział Bronisław Komorowski. Marszałek powiedział też, że liczba tajnych posiedzeń Sejmu zostanie "maksymalnie ograniczona".

Deportacja to wyrok śmierci dla Jasia

- Deportacja Jasia może oznaczać dla niego śmierć - ostrzega Jan Patryk Jastrzębski, członek zarządu Transparency International Polska. Jaś, to chory na mukowiscydozę chłopiec, którego urodziła i porzuciła w Polsce obywatelka Białorusi. Teraz dziecko oczekuje na deportację.

Tusk u prezydenta po urlopie

- Do spotkania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z premierem dojdzie po powrocie Donalda Tuska z krótkiego urlopu - poinformował prezydencki minister Michał Kamiński. - Skoro pan premier jest na urlopie, to w żaden sposób nie chcemy mu go przerywać - zastrzegł.

"Zagłuszanie pielęgniarek? - Bez komentarza"

- Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, by nie odwracały uwagi od ważnych spraw zajmując się bzdurami - tak Jarosław Kaczyński skomentował rewelacje RMF FM. Według radia były premier zalegalizował zagłusznie pielęgniarek podczas czerwcowej okupacji kancelarii.

Ojciec zabił własne dziecko

W Aleksandrowie Łódzkim policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który pobił własne dziecko, bo jego płacz przeszkadzał mu w libacji alkoholowej. Mimo reanimacji dziecko zmarło. Ojcu przedstawiono zarzut zabójstwa.

Fotyga i Łopiński nie potrzebują BORu

Ochrona BOR dla prezydenckich ministrów: Anny Fotygi i Macieja Łopińskiego nie ma uzasadnienia. - Nie jest to złośliwość i małostkowość z naszej strony - zapewnił szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Rokita nie zapłaci za "przestępcę"

Warszawski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący Jana Rokitę na 5 tys. zł grzywny za nazwanie b. prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka "bardzo znanym przestępcą". Sprawa została umorzona ze względu na "znikomą szkodliwość społeczną".

Kaczyński kazał zagłuszać pielęgniarki?

Pod domniemaną zgodą na zagłuszanie okupujących kancelarię premiera pielęgniarek widnieje podpis Jarosława Kaczyńskiego - informuje RMF FM. O całej sprawie wiedział Przemysław Gosiewski - dodaje Radio ZET. Były wicepremier zaprzeczył tym zarzutom i mówi, że to kolejna próba odwrócenia uwagi opinii publicznej od rzeczywistych problemów.

Klich zawiesił Majdzika

Podjąłem decyzję o zawieszeniu Ryszarda Majdzika w obowiązkach członka rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego - poinformował szef MON Bogdan Klich. Majdzik - jak ujawniły media - zasłynął antysemickimi wypowiedziami.

Pogrzeb lotników 18 lutego

18 lutego o godzinie 10 w bazie lotniczej w Świdwinie odbędą się uroczystości pogrzebowe lotników którzy zginęli w katastrofie samolotu transportowego CASA pod Mirosławcem. Lotnicy zostaną pośmiertnie odznaczeni i awansowani na wyższe stopnie wojskowe.

Napad na bank

Około południa na warszawskiej Ochocie dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na oddział banku Pekao SA - dowiedział się tvn24.pl. Na razie nie wiadomo, jakie są straty.

"Strach" bez śledztwa

Prokuratura Rejonowa w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa ws. książki Jana T. Grossa "Strach". Śledczy sprawdzali, czy książka zawiera pomówienia narodu polskiego.

Grajewski wróci do służb?

O raporcie z weryfikacji WSI nie sposób zapomnieć. Andrzej Grajewski, wymieniony przez Antoniego Macierewicza pośród łamiących prawo w służbach, chce się oczyścić z zarzutów. Uzależnia od tego przyjęcie wysokiego stanowiska w specsłużbach, które które proponuje mu koalicja PO-PSL - pisze "Dziennik".