- Przegrywa rząd, bo jego obowiązkiem jest niedopuszczenie do tego typu scen – tak bitwę o krzyż pod Pałacem skomentował socjolog prof. Henryk Domański. A zdaniem Szymona Hołowni z religia.tv swoje dołożył PiS, który „na symbolu religijnym pichci jakieś polityczne danie”. – Nie mówmy o tych ludziach „obrońcy krzyża”, oni go dziś sprofanowali – dodał.

Bronisław Komorowski urząd prezydenta obejmie w piątek 6 sierpnia krótko po godz. 10. Na uroczystości, które odbędą się w budynku Sejmu, zaproszono kilkuset gości. Głównie parlamentarzystów, wysokich urzędników i przedstawicieli ambasad. - Pozostałe miejsca są na wagę złota - powiedział szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla.

Asesor Marianna P. straciła pracę w prokuraturze, ponieważ pracodawca uznał, że jeżdżąc na wózku nie podoła obowiązkom prokuratora. Interwencję obiecał Rzecznik Praw Obywatelskich

- Nie wolno nam wprowadzać mentalności aparatczyków partyjnych na teren pielgrzymek, na teren Kościoła - abp Józef Życiński pośrednio zabrał głos w sprawie krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Podczas mszy świętej rozpoczynającej 32. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę mówił o tym, czym jest krzyż. Arcybiskup skrytykował też postawy, w których "temperament polityczny jest ważniejszy niż pobożność".

Tragiczny wypadek na Opolszczyźnie. W poniedziałek z rzeki Widnawki wyłowiono zwłoki kobiety. Następnego dnia rano w rzece znaleziono ciała dwóch mężczyzn - najprawdopodobniej jej męża i syna.

Prokurator generalny Andrzej Seremet poprosił o pomoc ministra finansów Jacka Rostowskiego. W budżecie prokuratury brakuje jego zdaniem kilkudziesięciu milionów złotych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Minister sprawiedliwości na antenie TVN24 wsparł prośbę Seremeta. - Jeśli prokuratura ma większe potrzeby, to powinna mieć większy budżet - przyznał Krzysztof Kwiatkowski.

Pociąg WKD jadący z Milanówka do Warszawy zderzył się z samochodem osobowym. - Kierowca samochodu jest niegroźnie ranny - informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski zapowiada spore zwolnienia w urzędzie. Zatrudnienie ma wrócić do poziomu z czasów prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Aby osiągnąć ten pułap, zwolnić trzeba będzie 80 osób.

Teren w rejonie ok. 100 metrów przed Pałacem w nocy został ogrodzony przez straż miejską metalowymi barierkami. Obrońcy krzyża, którzy przebywali w jego pobliżu, nie zostali usunięci. Przed Pałac nie są jednak wpuszczane nowe osoby. Ceremonia przeniesienia krzyża rozpocznie się o godz. 13 i ma zgromadzić kilkaset, a może nawet kilka tysięcy osób. Już wcześniej zapowiadali protesty, happening i stworzenie nowego krzyża pod Pałacem - tym razem z kwiatów.

Niespłacone długi, brak funduszy na inwestycje, wreszcie "złe przyzwyczajenia pacjentów" - to, zdaniem dyrekcji Centrum Onkologii, przyczyny wielogodzinnych kolejek w warszawskiej placówce leczącej chorych na nowotwory. - Na ostateczne zmiany przyjdzie poczekać kilka lat - mówi wicedyrektor Centrum lekarz medycyny Jerzy Giermek.

- Czy w Polsce każdy może sieknąć krzyż i jest on nieusuwalny? Czy krzyż może stać wszędzie? - pytała w "Rozmowie bardzo politycznej" Kazimiera Szczuka z "Krytyki Politycznej". - Miejsce krzyża w naszej tradycji jest nie tylko w kościołach - odpowiadał Tomasz Terlikowski z "Frondy".

Podwójna tragedia nad jeziorem Krasne na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Dziś po południu strażacy wyłowili z wody ciała dwojga nastolatków. Chłopak i dziewczyna wypłynęli razem na środek jeziora na materacu.

Szef MSWiA Jerzy Miller zadeklarował w Sandomierzu odbudowanie do końca roku wszystkich odcinków wałów rzecznych, które zostały zniszczone podczas wiosennej powodzi w Polsce.

Niespełna 90-letnia staruszka z Kalisza nie dość szybko skasowała kartę na darmowy przejazd komunikacją miejską i nadgorliwa kontrolerka wlepiła jej mandat. Odwołanie nic nie dało, pani Anna musi płacić. A przewoźnik… myśli nad zmianą wizerunku firmy.

Marszałek Sejmu wykonujący obowiązki Prezydenta RP Grzegorz Schetyna z dniem 1 sierpnia 2010 r. powołał Dariusza Młotkiewicza na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP - poinformowała kancelaria na stronach internetowych. Młotkiewicz jest trzecim, nowym ministrem w kancelarii.

Kierowca opla astry nie żyje po tym jak jego samochód zderzył się z ciężarówką na drodze krajowej nr 7 w Potoku Małym koło Jędrzejowa (Świętokrzyskie). Przez ponad trzy godziny droga była zablokowana w obu kierunkach.

Policja zatrzymała małżeństwo, które od dwóch lat okradało kościoły w Warszawie i okolicach. Jolanta S. i jej mąż Jacek usłyszeli już zarzuty i zostali aresztowani na trzy miesiące. W sumie, straty w następstwie kradzieży oszacowano na 7,3 tys. zł. Sprawców kradzieży wytropił czujny kościelny.

LOT po blisko 13 latach wycofuje się z bezpośrednich połączeń pomiędzy Krakowem a Chicago i Nowym Jorkiem. W zamian proponuje przeloty do... Wietnamu. Ostatni rejs boeinga 767 w barwach LOT-u z Krakowa na chicagowskie lotnisko O'Hare odbędzie się 27 października.

Nastolatek, który quadem potrącił na przejściu dla pieszych 14-letnią dziewczynę, popełnił samobójstwo. Do wypadku doszło przed północą w Domaradzu (woj. podkarpackie). Dziewczyna ze złamaną nogą trafiła do szpitala.

Władze PiS w przeddzień przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego deklarują: krzyż powinien po pielgrzymce powrócić na dotychczasowe miejsce i zostać tam aż do zbudowania pomnika. - Bronisław Komorowski powinien się wystrzegać małoduszności - upominają w oświadczeniu.