- Prezydent Lech Kaczyński w pełni popiera kandydaturę Jerzego Buzka na szefa Parlamentu Europejskiego - zapewnił prezydencki minister Mariusz Handzlik. - Prezydent uważa, że to najlepszy kandydat - podkreślił minister.

Nieznani sprawcy włamali się do mieszkania prezes TV Biełsat. Włamywacze nie pozostawili po sobie żadnych śladów. Pomimo ogromnego bałaganu, jaki zrobili, z mieszkania prawie nic nie zginęło. - Jeśli ktoś chciał mnie nastraszyć, to mu się udało - powiedziała szefowa stacji Agnieszka Romaszewska-Guzy.

Gdyby nie ośmioletni Damian, jego rodzina prawdopodobnie spłonęłaby w pożarze. Chłopak sam zaczął gasić ogień i wezwał pomoc. W międzyczasie uspokajał swoją pięcioletnią siostrę. Na matkę, która spała z dwójką innych dorosłych w pokoju obok, nie mógł liczyć. Wszyscy byli kompletnie pijani.

Premier wybrał polityka ze swojego najbliższego otoczenia, z tzw. grupy gdańskich liberałów, którzy grali z nim w piłkę. Danuta Huebner dała się zwieść, bo PO pozyskała ją do gry politycznej - powiedział szef SLD Grzegorz Napieralski. Skomentował w ten sposób decyzję, iż to Janusz Lewandowski jest kandydatem rządu na stanowisko unijnego komisarza.

Włoch Mario Mauro nie ogląda się na to, co dla jego kandydatury na szefa PE robi włoski rząd i bierze sprawy we własne ręce. Główny rywal Jerzego Buzka wysyła listy do kolegów Buzka z PO i prosi o poparcie jego kandydatury. List taki dostał m.in. Sławomir Nitras.

Janusz Lewandowski to jedyny kandydat na stanowisko unijnego komisarza. - To człowiek, który ma odpowiednie przygotowanie i wiedzę - powiedział w TVN24 szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Danuta Huebner, która przegrała rywalizację o posadę w Brukseli, na razie milczy

Czy obecny szef ABW Krzysztof Bondaryk złamał prawo? Tak sugerują zeznania ze śledztwa w sprawie ujawnienia tajemnicy państwowej. Chodzi o kopiowanie tajnych danych w Polskiej Telefonii Cyfrowej (operatorze Ery i Heyah) - pisze "Rzeczpospolita". Sam Bondaryk zaprzecza: - Nigdy nie doszło do kopiowania lub wynoszenia dokumentów.

Dla GPS-ów nie ma rzeczy niemożliwych. Droga po dnie jeziora, skręt w jednokierunkową ulicę, rondo, przez które można przejechać na wprost... Jedyny problem polega na tym, że za inteligencją GPS-ów nie zawsze nadążają jeszcze policjanci, samochody i natura.

Nie ma takiej możliwości, to była luźna rozmowa i prowokacja intelektualna ze strony Grzegorza Schetyny - tak o wypowiedzi wicepremiera, w której nie wykluczył, że Donald Tusk może w przyszłości być jednocześnie szefem PO i prezydentem, mówił w RMF FM Sławomir Nowak. - Nie chcemy iść drogą Lecha Kaczyńskiego - podkreślał.

Nie ma powodów, żeby urządzać polowanie na czarownice wewnątrz partii, mamy wystarczająco dużo wrogów na zewnątrz. Przepraszam jednak każdego mojego kolegę, czy koleżankę, którzy czują się pominięci - powiedział w TVN24 Joachim Brudziński z PiS, nawiązując w ten sposób do powyborczych rozliczeń, o których będzie mowa podczas posiedzenia Komitetu Politycznego PiS. Jego zdaniem, szefem partii nadal powinien być Jarosław Kaczyński.

Prawie 12 tysięcy litrów oleju napędowego i 23 tysiące litrów benzyny wyciekło z przewróconej cysterny pod miejscowością Rejowiec (Wielkopolska). Ucierpiał kierowca, skutki wypadku usuwają strażacy.

Prezydent powinien być bezpartyjny, dlatego po ewentualnym wyborze na prezydenta Donald Tusk powinien oddać legitymację PO, o stanowisku jej szefa nie wspominając - uważa zdecydowana większość Polaków pytana przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Najprawdopodobniej we wtorek zapadnie wyrok w głośnym procesie o pobicie ciemnoskórego lekarza. Mężczyzna został skatowany przez pseudokibiców po meczu Olimpii Elbląg. Prokuratura żąda skazanie obu podejrzanych na półtora roku więzienia.

Szpaler drzew wzdłuż ruchliwej drogi: ekologiczny, estetyczny i… niebezpieczny. Tylko w zeszłym roku 3500 aut wjechało w drzewo, zginęło 800 osób. Kierowcy mówią: wyciąć aleje, będzie bezpieczniej. Ekolodzy odpowiadają: to nie jest wyjście, kiedy winna brawura.

Metro Warszawskie przygotowuje przetarg na 35 nowych pociągów, czyli 210 wagonów za 240 - 250 mln euro. Mają być przygotowane na otwarcie drugiej linii metra - pisze "Życie Warszawy".

Andrzej Olechowski nie wyklucza swojego startu w wyborach prezydenckich za rok - informuje "Dziennik". Były "tenor" PO tym razem chce spróbować swoich sił z poparciem Stronnictwa Demokratycznego. A to psuje szyki Platformie.

Na misjach było więcej przestępstw, ale w kraju przestępczość w armii spadła o 20 procent - wynika z danych za 2008 rok, do których dotarła "Rzeczpospolita". W sumie wojskowe prokuratury prowadziły 8,5 tysiąca spraw.

Polska stara się nie tylko o stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego dla Jerzego Buzka. Rząd będzie też walczył o wpływową gospodarczą tekę w Komisji Europejskiej - informuje "Gazeta Wyborcza". Donald Tusk liczy na poparcie prezydenta, a strategię Polski chce ustalić jeszcze przed czwartkowym szczytem