PO idzie w ślady PiS i też wysyła do USA swojego człowieka, by podglądał "jak to się robi" w USA. Krzysztof Lisek, poseł Platformy pojechał do Stanów Zjednoczonych, by kampania prezydencka Tuska zakończyła się w Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu.

Dlaczego zaczął hamować? Policja jeszcze tego nie wie, ale wiadomo, że finał tej podróży okazał się tragiczny. 20-letni motocyklista zginął na miejscu w wypadku pod Białą Podlaską.

Ponad 14 lat - tyle statystycznie lat ma auto stojące w garażu Polaka. Co ciekawe, z roku na rok, jest coraz gorzej. Eksperci alarmują, że Polska staje się motoryzacyjnym skansenem Europy.

Radosław Sikorski niechętnie mówi o tajnych więzieniach CIA w Polsce, bo są... tajne. I zastrzega, że nic nie powie na ten temat, "by nie trafić do więzienia". Za to radzi, by dziennikarze nie podniecali się tak tą sprawą, a wszystkim, by nie użalali się nad terrorystami. Za to chętnie szef polskiej dyplomacji odpowiada na pytania o bal u prezydenta. - Widzę tu rękę ministra Kamińskiego - mówi.

- Drgania gitary basowej o niskiej częstotliwości oraz napędzające rytm bębny mają bezpośredni wpływ na gruczoł przysadki mózgowej, produkującej hormon sterujący popędem płciowym - takie zdanie, a także wiele innych można przeczytać w jednym z podręczników do religii dla gimnazjalistów. Czy to tak śmieszne, że aż straszne, czy odwrotnie - sprawdzał reporter "Faktów" Maciej Mazur.

- O spotkaniu z osobą, która proponowała mi aneks do raportu z likwidacji WSI, poinformowałem organy bezpieczeństwa państwa - zapewnił w programie "Piaskiem po Oczach" w TVN24 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

- Jeśli nawet w Polsce działały więzienia CIA, ale więźniów nie torturowano, nie było przestępstwa - mówił Janusz Kaczmarek, były prokurator krajowy, w RMF FM. Według mediów, Kaczmarek brał w 2006 roku udział w naradzie dotyczącej m.in. tajnych ośrodków. - Sama umowa z USA nie jest niczym nagannym - uważa prof. Marek Safjan. - Interesuje mnie czy prawa człowieka, nawet terrorysty, były respektowane - mówi Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Czy resort zdrowia mógłby zabezpieczyć przed komercyjnym używaniem sprzęt ofiarowany szpitalom przez fundacje? Jakub Gołąb, rzecznik ministerstwa, nie pozostawia złudzeń: - A po co? Jak ministerstwo miałoby tego pilnować, przecież nie ma swojej policji. Jest od tego porządek prawny, kwestia honorowania umów.

Był ponad 600 metrów pod ziemią, zabezpieczał zabudowę stropu żeby jego koledzy mogli bezpiecznie pracować. Nagle skały zaczęły się osypywać. Jedna z nich spadła prosto na 45-letniego górnika. Zginął na miejscu.

Czterech byłych ministrów spraw zagranicznych RP było współpracownikami i kontaktami operacyjnymi służb bezpieczeństwa - pisze na swoim blogu wiceprezes Polskiego Radia Jerzy Targalski. Nie podaje jednak ich nazwisk, tylko pseudonimy - napisała gazeta.pl.

Tylko przewiązani liną w pasie, bez zabezpieczenia - skaczą z dziesięciopiętrowego budynku w przepaść... Mimo, że kilku młodych śmiałków już zginęło, niewykończony budynek, właściwie ruina, nadal jest mekką pozbawionych wyobraźni młodych ludzi.

Nie dość że pijany, bez uprawnień do kierowania, to jeszcze z kobietą w zaawansowanej ciąży i rocznym dzieckiem, to 38-letni mieszkaniec Garwolina próbował jeszcze uciekać przed policją.

Po 1,6 promila alkoholu mieli dwaj policjanci podróżujący autem, które dachowało w miejscowości Łowcza (Lubelskie). Żaden nie chce się przyznać, że kierował samochodem.

Pierwsza znajdująca się pod polskim dowództwem wielonarodowa jednostka NATO jest gotowa do działania. Na poligonie w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie) ćwiczenia zakończył Wielonarodowy Batalion Obrony przed Bronią Masowego Rażenia.

PO i PiS licytują się na wnioski o odwołanie marszałków Sejmu. Jeśli PiS złoży wniosek o odwołanie marszałka Bronisława Komorowskiego i wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego - obaj z PO, Platforma odpowie wnioskiem o odwołanie wicemarszałka Krzysztofa Putry z PiS.

Gdańska prokuratura przedstawiła w piątek zarzut "sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu osób" właścicielom gdyńskiej restauracji, w której podwieszony sufit spadł na gości. Restauratorom grozi nawet pięć lat więzienia.

Sejm przyjął w głosowaniu informację rządu na temat "dramatycznej sytuacji stoczni Szczecin, Gdańsk i Gdynia". Głosowanie poprzedziła jednak ostra wymiana zdań między ministrem skarbu Aleksandrem Gradem i Jarosławem Kaczyńskim. Szef PiS poczuł się urażony tym, że minister Grad zwracał się do niego w wystąpieniu per "były premierze".

Piotr W. za 100 złotych sprzedał swój dowód osobisty. Warszawscy policjanci zatrzymali 19-latka - jego dokument miał posłużyć do nielegalnego przekroczenia granicy obywatelowi Ukrainy.

PiS odrzuca zarzuty Platormy względem byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego. - Wniosek nie broni się ani ,merytorycznie ani prawnie - mówią koledzy Jasińskiego. PO wylicza trzy zarzuty i 22 dowody na to, że minister skarbu w rządzie PiS w sprawie stoczni wykazał się niegospodarnością i złożyła wniosek o postawienie go przed Trybunał Stanu. Potrzebne do jego przegłosowania poparcie Lewicy jest już prawie pewne.

Zbigniew Wassermann, Zbigniew Ziobro, Janusz Kaczmarek i szef wywiadu Zbigniew Nowek mieli według mediów wiedzę o tajnych ośrodkach CIA w Polsce. Zgodzić się na nie mieli jeszcze Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller. - Będę o tym mógł rozmawiać, gdy zostanę zwolniony z tajemnicy państwowej - Wassermann stanowczo odmawia komentowania tych informacji. Sprawą zajmie się sejmowa komisja ds. służb specjalnych.