"Lwicy lewicy" grożą dwa lata więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwym. Rozpoczął się proces byłej posłanki SLD i szefowej gabinetu politycznego byłego premiera Leszka Millera, Aleksandry Jakubowskiej.

Rozpowszechnianie ulotki Powiernictwa Polskiego, na której widnieją obok siebie podobizny Eriki Steinbach, żołnierza Waffen SS, niemieckiego średniowiecznego rycerza i cytat z Hitlera jest zakazane - orzekł niemiecki sąd. Autorzy zapewniają: -Nie damy sobie zamknąć ust.

Dyplomy wydane przez Wyższą Szkołę Społeczno-Gospodarczą w Tyczynie okazały się nic nie warte. Teraz absolwenci walczą o swoje prawa.

- Ataki terrorystyczne na obiekty wojskowe zdarzają się niezmiernie rzadko - minister obrony i szef Biura Bezpieczeństwa narodowego rozwiewali dziś obawy samorządowców z podsłupskiego Redzikowa, gdzie może stanąć amerykańska baza przeciwrakietowa.

Po dramatycznym pościgu ulicami warszawskiej Pragi, stołecznym policjantom udało się złapać groźnego przestępcę. Marcin N. był poszukiwany przez niemiecką policję europejskim nakazem aresztowania za napady i rozboje.

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga nie mówiła o Niemczech jako o "historycznym wrogu Polski". Artykuł w "Dzienniku", zarzucający jej takie słowa, jest przekłamaniem - mówi IAR Robert Szaniawski, rzecznik prasowy MSZ.

Odsłuchanie nagrania rozmowy Zbigniewa Ziobry z Andrzejem Lepperem nie potwierdziło, by minister sprawiedliwości uprzedził lidera Samoobrony o planowanej akcji CBA w resorcie rolnictwa. Samoobrona do informacji prokuratury podchodzi sceptycznie.

Kiedyś najsłynniejszy detektyw w Polsce, obecnie podejrzany m.in. o pomoc mafii paliwowej i wyłudzanie pieniędzy były poseł Krzysztof Rutkowski został pobity i wyrzucony z imprezy Stadium of Sound na stadionie Lecha Poznań. Nasz internauta przesłał nam nagranie szamotaniny.

Ministerstwo Sprawiedliwości bada rewelacje tygodnika „Wprost” na temat przeszłości Janusza Kaczmarka - donosi RMF FM. Gazeta napisała, że były szef MSWiA nadzorował w 1993 roku nielegalną operację UOP.

W sprawie "afery gruntowej" Centralne Biuro Antykorupcyjne działało z naruszeniem prawa - wynika z anonimowego raportu Platformy Obywatelskiej. Raport krytykuje PiS, chwalą politycy SLD i niedawni koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości.

Pasażerowie mogą zgłaszać uwagi i sugestie do nowego rozkładu jazdy dalekobieżnych pociągów pospiesznych. - Realne propozycje zostaną przez nas wprowadzone - zapowiada rzecznik PKP Przewozy Regionalne Łukasz Kurpiewski.

W trakcie całej znajomości byłego ministra z prezydentem, Lech Kaczyński był wprowadzany w błąd, co do przeszłości Janusza Kaczmarka - to reakcja Kancelarii Prezydenta na wypowiedź byłego szefa MSWiA w "Naszym Dzienniku".

Na wiele naszych pytań otrzymaliśmy odpowiedź - zapewnił starosta słupski, który rozmawiał dziś z ministrem obrony o tarczy antyrakietowej. Oprócz najważniejszego - czy tarcza stanie w Redzikowie k. Słupska.

Etatowy obrońca Andrzeja Leppera Róża Żarska wystąpiła z Samoobrony. Nie będzie już reprezentować przed sądami partyjnych działaczy.

Projekt ministerstwa sprawiedliwości, wprowadzający zasadę, że więźniowie częściowo płaciliby za pobyt w zakładach karnych, został wstrzymany. Pomysł może wrócić, gdy zwiększy się zatrudnienie wśród skazanych.

Szef klubu SLD Jerzy Szmajdzński uważa, że aby wyjść z obecnego kryzysu politycznego należy powołać dwie komisje śledcze: ds. akcji CBA w ministerstwie rolnictwa oraz do wyjaśnienia okoliczności śmieci Barbary Blidy.

Policja odnalazła ciało 4-latka, który zaginał podczas kąpieli w morzu w Górkach Zachodnich koło Gdańska. Chłopca odnaleźli płetwonurkowie niedaleko miejsca, gdzie zniknął w środę wieczorem.

37-letnia kobieta okradała kuracjuszy w Busku-Zdroju. Jako teren działania wybrała sobie... kaplicę. Gdy wpadła, pieniądze miała schowane we własnej bieliźnie.