- Nam nie wystarczą same wyjaśnienia. Żądamy komisji śledczej, która wyjaśni sprawę CBA - stwierdziła w Magazynie TVN24 posłanka Samoobrony Renata Beger w odpowiedzi na list wicepremiera Romana Giertycha, który jest gotów zrezygnować z komisji, jeśli PiS wyjaśni działania CBA.

Kierowca MZK został dyscyplinarnie zwolniony za sms-y. Mężczyzna ze służbowej komórki wysłał 38 tys. wiadomości, co kosztowało firmę 91,5 tys. zł.

W centrum Warszawy nieuczciwi dorośli żerują na naiwności nieletnich. "Prosto z Polski" podjęło sprawę, o której pierwszy pisał portal tvn24.pl. Dzieci zatrudnione przez firmę kosmetyczną rozdawały na ulicach stolicy ulotki reklamowe. Niestety za darmo.

- Wina 22-letniego kierowcy jest pewna. Teraz trzeba ustalić, czy celowo wybrał tę drogę, czy został do tego namówiony - uważa francuska prokuratura. Rodzice kierowcy ciągle nie mogą pogodzić się ze śmiercią syna.

Warszawski policjant, ku zdziwieniu wszystkich, wypatrzył na ulicy przestępcę poszukiwanego od 15 lat. Dzięki niezwykłej pamięci do twarzy, udało mu się to także rok temu.

Liga Polskich Rodzin złagodziła swoje stanowisko w sprawie powołania komisji śledczej ds. akcji CBA. Z kolei Samoobrona nadal nie zgadza się na postulat premiera, aby partie koalicyjne opowiedziały się przeciwko powołaniu tejże komisji.

Były uchybienia w działaniach policjantów w czasie poszukiwań 17-letniej Małgosi - stwierdziło Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji. Matka dziewczyny już na początku lipca złożyła doniesienie do prokuratury o niedopełnieniu przez policję obowiązków. - Idę do sądu - powiedziała portalowi tvn24.pl kobieta.

Nietypową ekranizację "Romea i Julii" obejrzeli funkcjonariusze monitorujący praskie ulice. Uliczna kamera nagrała sytuację, w której pijana nastolatka próbowała wspiąć się po kratach i szyldzie do swojego ukochanego. Mało brakowało, a próba skończyłaby się tragicznie.

- Albo PiS wyjaśni działanie CBA w resorcie rolnictwa, albo premier może mnie odwołać - napisał wicepremier Roman Giertych w liście skierowanym do premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Liderzy PO nie wierzą w to, że odbędą się we wcześniejsze wybory, ale się już do nich przygotowują. - To na wszelki wypadek. Ustaliliśmy już wstępne zasady konstruowania list wyborczych - przyznał Donald Tusk.

Jeden z najzdolniejszych pisarzy młodego pokolenia, Mirosław Nahacz, nie żyje. Okoliczności śmierci 23-latka bada policja.

Francuska prokuratura zidentyfikowała 9 spośród 26 ofiar śmiertelnych niedzielnego wypadku autokaru z pielgrzymami. Ekspertyza autokaru będzie wykonana w przyszłym tygodniu.

Platforma nie chce konstruktywnego wotum nieufności ani rządu fachowców, chce wcześniejszych wyborów - powiedział przed posiedzeniem zarządu partii wiceszef PO Bronisław Komorowski.

Członkowie słynnych zespołów rockowych The Animals, Bee Gees, Smokie i Wings zagrają wspólnie koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom katastrofy pod Grenoble.