Posłowie dostaną więcej pieniędzy

Od nowego roku wzrośnie miesięczny ryczałt, jaki posłowie dostają na utrzymanie swoich biur. Z obecnych 10 tys. 150 zł, ryczałt wyniesie 13 tys. 150 zł - zapowiada "Rzeczpospolita"

Kury domowe: doceńcie nas

- Doceńmy pracę domową kobiet - pod takim hasłem odbędą się demonstracje m.in. w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Ich organizatorzy domagają się wliczenia wartości pracy domowej do PKB - informuje "Życie Warszawy".

Duch Święty doprowadzi do koalicji PO-PiS?

Zbigniew Romaszewski, senator PiS i kandydat tej partii na marszałka Senatu zapytany czy sądzi, że możliwe jest stworzenie koalicji PiS z PO, odpowiada: "Wciąż jest to możliwe. Wierzę w działanie Ducha Świętego, który w odpowiednim momencie uciszy wzburzone wody polityki".

Komorowska nie odczyta listy katyńskiej

Aktorka Maja Komorowska, odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie "Katyń", nie będzie odczytywać nazwisk pomordowanych oficerów podczas weekendowych uroczystości. - Ostateczną decyzję podjęłam po rozmowach z ludźmi, którzy stracili bliskich w Katyniu - powiedziała. Protestuje także Andrzej Wajda.

Joanina, albo śmierć... polityczna

Zawetowanie traktatu o Unii Europejskiej i paraliż UE albo ustępstwa i strata część elektoratu - taki wybór, według "Dziennika", stoi przed braćmi Kaczyńskimi. Wszystko przez "Joaninę".

CBA wchodzi do ZUS

CBA uzyska bezpośredni dostęp do danych o 25 milionach Polaków, które zgromadził ZUS. Umożliwia to nowe rozporządzenie wydane przez premiera Jarosława Kaczyńskiego.

"Bitwa" na słowa, ale bez argumentów

Przeszłość zdominowała dzisiejszą dyskusję w TVN24. Zaczęło się od babć, a skończyło na nieboszczce PZPR i telewizji publicznej. W "Bitwie" starły się dwa bieguny polskiej polityki: Izabella Sierakowska i Elżbieta Kruk. Choć debata była gorąca, zabrakło konkretów, rzeczowych argumentów i dyskusji programowej.

Płonie szpital w Świeciu

Ponad 20 jednostek straży pożarnej walczy z pożarem pawilonu Szpitala Psychiatrycznego w Świeciu. Ewakuacja pacjentów nie będzie jednak potrzebna.

Posłowie za płotem

W Warszawie są już osiedla zamknięte, a niedługo możemy mieć... zamknięty Sejm. Okrągły budynek Sejmu na Wiejskiej może odgrodzić od reszty świata płot za 5,5 mln złotych - pisze "Dziennik".

Ziobro: Za śmierć Blidy odpowiada środowisko SLD

Wobec wykorzystywania samobójstwa Barbary Blidy przez SLD do ataków na prokuraturę, można użyć argumentu, że za jej śmierć "odpowiada środowisko SLD" - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w Telewizji Trwam.

"Powstańczy znicz" wygaszony

Po ponad dwóch miesiącach harcerze przestali pełnić wartę przy "powstańczym zniczu", który zapłonął 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania. Płomień do jego rozpalenia przeniesiono z Grobu Nieznanego Żołnierza - dzisiaj wrócił na swoje miejsce.

„Lobby rosyjskie zażądało usunięcia fotografii z Czeczenii”

Wystawa blisko 300 zdjęć skutków wojny w Czeczenii została usunięta z Parlamentu Europejskiego w kilka godzin po jej otwarciu. – Jestem przekonany, że lobby rosyjskie zażądało zdjęcia fotografii – mówi portalowi tvn24.pl Adam Borowski, przewodniczący Komitetu Polska-Czeczenia.

Dziecięce marzenia zawsze są wielkie

Niektórzy mali chłopcy zbierają małe samochodziki, inni żołnierzyki - siedmioletni Kuba zbiera natomiast dinozaury. Sympatia do prehistorycznych stworów od trzech lat pomaga mu w walce z białaczką. Teraz spełniło się jego największe marzenie...

Paweł Małaszyński miał wypadek samochodowy

Aktor Paweł Małaszyński miał w środę wypadek samochodowy w trakcie zdjęć do serialu "Twarzą w twarz". Wyszedł z niego cało - poinformował jeden z producentów serialu, firma Akson Studio.

Sondaż: arbitrzy i lekarze biorą najczęściej

Korupcja w Polsce jest zjawiskiem częstym lub bardzo częstym - ocenia 87 proc. pytanych przez TNS OBOP. Ale tylko co piąty respondent słyszał, że ktoś z rodziny lub znajomych musiał dać łapówkę, by załatwić jakąś sprawę.

Wprost: Krauze nie będzie ścigany za granicą

Prokuratura nie wyśle za Ryszardem Krauze Europejskiego Nakazu Zatrzymania – twierdzi wprost.pl. Nie będzie też międzynarodowego listu gończego. Dopóki biznesmen dobrowolnie nie przyjedzie, do Polski wymiar sprawiedliwości będzie miał związane ręce.

Fotyga: nie ma spowolnienia negocjacji ws. tarczy

- Nie dostrzegam żadnego spowolnienia procesu negocjacji ws. tarczy - zapewnia minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. To odpowiedź na medialne doniesienia, że Waszyngton chce negocjować już z nowym rządem.

Lepper z Millerem chcą zlikwidować PIT-y

-Zlikwidujmy miliony formularzy, zlikwidujmy potworny stres, który dotyczy milionów Polaków zwłaszcza tych, dla których formularz PIT jest całkowicie niezrozumiały – obiecywał Leszek Miller na zorganizowanej wspólnie z szefem Samoobrony Andrzejem lepperem konferencji.

Pacjenci mają prawo do odszkodowań

Wielu pacjentów ewakuowanych szpitali jest zbulwersowanych zaistniałą sytuacją. Denerwują się ich rodziny. -Mam mamę w wieku 91 lat w szpitalu i ja też płacę składki - skarżyła się jedna z kobiet. -Swoich praw można dochodzić - zapewniają prawnicy.

Stasiak: trzeba przenieść polską ambasadę

Po tym jak w polski konwój, który wiózł ambasadora RP w Iraku wjechał samochód-pułapka, został on jeszcze najprawdopodobniej ostrzelany. - Funkcjonariusze BOR-u wykazali się dużą trzeźwością umysłu - mówił na spotkaniu z dziennikarzami szef MSWiA Władysław Stasiak.

Dorn obiecuje lepszą ochronę BOR

- Wciąż brakuje ustawy chroniącej funkcjonariuszy BOR i ich rodzin - powiedział marszałek sejmu Ludwik Dorn. Jednocześnie zapowiedział, że projekt takiej ustawy już istnieje i ma nadzieję, że nowy Sejm przyjmie go jednogłośnie.

Są zarzuty dla burmistrza Helu

Zarzut przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wielkości usłyszał burmistrz helu Mirosławaw W. - poinformował prokurator Andrzej Laskowski z Biura do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Do sądu ma wkrótce trafić wniosek o tymczasowe aresztowanie burmistrza.

Syn posłanki skazany za jazdę po pijanemu

Tomasz, syn posłanki Samoobrony Danuty Hojarskiej, jechał rowerem pod wpływem alkoholu - orzekł sąd w Nowym Dworze Gdańskim. I nakazał mu zapłacić grzywnę w wysokości 1 350 zł oraz pokryć koszty procesu. - Obawiałam się ostrzejszej kary - przyznała posłanka.

Odwołany z TVP za materiał o Putrze

Szef programu "Obiektyw" TVP Białystok chciał wyemitować materiał krytyczny wobec wicemarszałka Senatu Krzysztofa Putry. Do emisji nie doszło, a on sam został odwołany ze stanowiska. Dziennikarze protestują.

Premier: dezercji nie będzie

- Dezercja jest zawsze najgorszym rozwiązaniem - powiedział dziennikarzom premier Jarosław Kaczyński tłumacząc, że zamach na polskiego ambasadora w Iraku nie będzie dla Polski argumentem do wycofania wojsk z tego kraju.