Ciężarna uczennica dostała drugą szansę

W jednej z wałbrzyskich szkół 18-letnia uczennica przez kilka godzin siedziała na szkolnym korytarzu przypięta łańcuchem do kaloryfera. Protestowała przeciwko decyzji dyrekcji, która postanowiła wyrzucić dziewczynę ze szkoły. Po rozmowach z udziałem negocjatora i psychologa policyjnego i obietnicy dalszej nauki w szkole - dziewczyna rozpięła łańcuch.

Polacy chcą zmian w rządzie

Ankietowani przez TNS OBOP oceniają ministrów rządu Donalda Tuska. Z sondażu wynika, że w pierwszej kolejności premier powinien zmienić ministrów: zdrowia, edukacji i gospodarki. Badanie przeprowadzono na zlecenie "Dziennika".

Stypendium jak prestiżowa nagroda

W ciągu dwóch lat zostaną zaostrzone kryteria przyznawania stypendiów naukowych. Nie wystarczy już odpowiednia średnia ocen. By uzyskać stypendium konieczna będzie... aktywność naukowa - donosi piątkowa "Rzeczpospolita".

Tylko trzy partie w Sejmie

Ponad połowa respondentów deklaruje poparcie dla Platformy Obywatelskiej, co piąty to zwolennik PiS, a do Sejmu wszedłby jeszcze tylko Sojusz Lewicy Demokratycznej - to wyniki sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Prezes NBP jak książę Radziwiłł

- Zabytkowy neogotycki pałac, który należał do rodziny Radziwiłłów, a dziś jest częścią majątku NBP, został zamknięty, gdy na urlop przyjechał prezes Sławomir Skrzypek - pisze "Dziennik". Na co dzień obiekt zarabia na siebie wynajmem pokoi. Ale kiedy zawitał prezes, wstępu nie mieli nawet zwiedzający.

Tusk ustępuje dla dobra koalicji

Donald Tusk nie chce się kłócić ze swoim koalicjantem i dlatego ustępuje PSL-owi w kwestii zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. A raczej braku zmian, bo wybory do Europarlamentu odbędą się na starych zasadach - pisze "Rzeczpospolita".

"Olewnik załatwiał za kasę pozwolenia na broń"

- Młody Olewnik załatwiał pozwolenia na broń palną za 10 tys. zł i dzielił się "pół na pół" z jednym z funkcjonariuszy z Płocka. Ten sam policjant był u Olewnika na imprezie poprzedzającej jego porwanie - twierdzi Krzysztof Rutkowski. Detektyw mówi też, że wie, dlaczego po przekazaniu okupu zabito uprowadzonego.

Abp Głódź ma wojskowy styl bycia

Wyrazista postać, o ciętym języku, która bywała w świecie - tak o nowym metropolicie Gdańska mówili goście "Magazynu 24 godziny". Nominacja abp. Głodzia budzi wśród nich mieszane uczucia, ale w jednym są zgodni: - Dajmy mu czas. Po owocach go poznamy.

Danuta Olewnik: Skrzywdzili nas bezduszni ludzie

- Skrzywdzono nas i dlatego po porwaniu brata wpatrywaliśmy się w prokuratorów i policję. Wierzyliśmy im. I wtedy skrzywdzono nas jeszcze bardziej. Nie mogę uwierzyć, że byłam tak naiwna, by wierzyć bezgranicznie prowadzącemu śledztwo nadkomisarzowi Mindzie - mówiła w Magazynie "24 godziny" Danuta Olewnik-Cieplińska. I dodała: - Ten człowiek nas wykorzystał, oszukał.

Kaczyński ostrzega Putina

Prezydent Lech Kaczyński w wydanym w czwartek wieczorem oświadczeniu wyraził "głębokie zaniepokojenie wszelkimi próbami naruszenia integralności terytorialnej Gruzji". Polski prezydent wezwał Federację Rosyjską do "powstrzymania się od jakichkolwiek jednostronnych działań, sprzecznych z prawem międzynarodowym".

Pieronek: Radio Maryja jest polityczne

Radio Maryja angażuje w politykę hierarchię kościelną i część duchowieństwa, przekraczając tym samym granice, jakie dopuszczają normy obowiązujące w Kościele - uważa biskup Tadeusz Pieronek.

Zdrowie premiera do publicznej wiadomości

- Premier jest zdrowy jak rydz. Prowadzi aktywny tryb życia i regularnie robi badania. W razie potrzeby opublikujemy informacje na ten temat. Obywatele mają prawo to wiedzieć - przekonywał w "Kropce nad i" szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.

Podmienione dzieci walczą o odszkodowanie

300 tys. zł odszkodowania od Skarbu Państwa i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego domagają się rodziny, których niemowlęta zamieniono w 1984 r. w jednym ze stołecznych szpitali. W czwartek warszawski sąd przesłuchał kolejnych świadków w tej sprawie.

"Aferom korupcyjnym winne są... ostre przepisy"

Mnożą się afery korupcyjne w służbie zdrowia. - Tu potrzebny jest zdrowy rozsądek. Nie wszystkie zachowania da się uregulować prawem - mówił w "Magazynie 24 godziny" Bolesław Piecha, który jako wiceminister zdrowia miał w ostatniej chwili rozszerzyć listę leków refundowanych o Iwabradynę.

Za molestowanie dzieci dostał dwa lata

Na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat skazał radomski sąd dyrektora Rodzinnego Domu Dziecka we Wsoli koło Radomia. Mężczyzna oskarżony był o molestowanie seksualne dwóch podopiecznych.

Nie ma becikowego, bo urodziła w Anglii

Czuje się jak czarna owca wśród polskich matek. Inne dostały tzw. becikowe, ona nie - i jeszcze musi się tłumaczyć. Pani Kasia urodziła bowiem Patryka za granicą, co spowodowało mnóstwo urzędniczych wątpliwości, czy dodatek za urodzenia dziecka jej się należy.

Olejniczak chce znać stan zdrowia prezydenta

Pojawił się kolejny głos w sprawie stanu zdrowia Lecha Kaczyńskiego. - Informacje na temat stanu zdrowia prezydenta powinny być publiczne - oświadczył lider SLD Wojciech Olejniczak.

"Opatrzność zesłała abp Głódzia grzesznikowi Kurskiemu"

- Opatrzność uznała, że grzechy Jacka Kurskiego wymagają kogoś takiego, jak abp Sławoj Leszek Głódź - stwierdził w TVN24 Jarosław Gowin (PO). - Z tego co wiem, to bez poparcia kościoła krakowskiego, nominacja Głódzia na metropolitę gdańskiego nie byłaby możliwa - odciął się Kurski.

Poleciały jak domki z kart...

W ciągu sekundy stracili dach nad głową, trąba powietrzna jak kartkę papieru wyginała dachy i wyrywała drzewa. 22 osoby z okolic Grudziądza w ciągu chwili straciły praktycznie wszystko. O tym, co się wydarzyło, dowiedzieliśmy się od państwa dzięki platformie Kontakt TVN24. Na szczęście, nikt nie ucierpiał, ale szkody są ogromne.

Peres kreśli ostatnią literę Tory

Wizyta w warszawskiej synagodze Chabad-Lubavitch, spotkanie z przedstawicielami społeczności chasydów w ruchu Chabad-Lubavitch oraz honorowy wpis na ostatniej karcie Tory - to kolejne uroczystości związane z wizytą prezydenta Izraela Szimona Peresa w Polsce.

Kierował narkotykowym gangiem zza krat

Siedział w więzieniu, ale to nie przeszkodziło mu w kierowaniu narkotykowym gangiem. Bo Piotr P. ukrył w celi telefon komórkowy. Teraz stanie przed skierniewickim sądem.

Prokurator "od afery mięsnej" stanie przed sądem?

Feliks W. przekroczył uprawnienia i nie dopełnił obowiązków - ocenił IPN i postawił prokuratorowi, który oskarżał w 1965 r. w procesie w tzw. "aferze mięsnej" zarzuty. W sprawie zapadł wyrok śmierci.

Abp Gocłowski chwali następcę

- Przychodzi tu nie tylko z posłuszeństwa, lecz również z radości - tak mówi o swoim następcy abp Tadeusz Gocłowski. Abp Sławoj Leszek Głódź został dziś oficjalnie nominowany na gdańskiego metropolitę.

Głodują, bo chcą być razem

Rodzina Kuleszowów - repatriantów z Rosji - mieszka w Polsce od ośmiu lat. Niedawno cała siódemka trafiła do aresztu deportacyjnego. W poniedziałek sąd zwolnił matkę i pięcioro dzieci, ale ojciec i pełnoletni syn zostali za kratkami. Rodzina nie może się z tym pogodzić i rozpoczęła głodówkę.

Corhydron znów wycofany

Główny Inspektor Farmaceutyczny po raz kolejny wstrzymał sprzedaż w całym kraju leku o nazwie Corhydron 100. Powodem tej decyzji było zgłoszenie powikłań u dwuletniego dziecka, które wystąpiły m.in. po zażyciu tego leku. O rozporządzeniu GIF poinformował nas internauta, pisząc na skrzynkę Kontakt TVN24.

Leszek Moczulski jednak agentem

Twórca Konfederacji Polski Niepodległej Leszek Moczulski jest kłamcą lustracyjnym - orzekł Sąd Najwyższy, potwierdzając tym samym wcześniejszy wyrok Sądu Lustracyjnego. Oznacza to, że 78-letni Moczulski nie może przez 10 lat pełnić funkcji publicznych.

Zarząd TVP do prokuratury

Zbigniew Chlebowski (PO) złożył w prokuraturze doniesienie w sprawie niegospodarności zarządu TVP. Podstawą wniosku jest utajniony raport z audytu Telewizji Publicznej, w którym - zdaniem polityka PO - jest mowa o "ogromnych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu TVP".

"Nie jestem dyżurnym Radia Maryja"

- Nie jestem biskupem dyżurnym Radia Maryja - powiedział nowo mianowany metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Nominacja nowego arcybiskupa podzieliła wiernych. Sam abp Głódź zapewnia, że pragnie kontynuować dzieło poprzednika.

Klub PO nie ukarze Palikota

Władze klubu PO postanowiły nie wyciągać żadnych konsekwencji wobec Janusza Palikota. Poseł nie został zawieszony, nie ma też zakazu wypowiadania się publicznie. - Umówiliśmy się, że nie będzie poruszał tematu zdrowia prezydenta - oświadczył szef klubu Zbigniew Chlebowski.

Lekarka okradała własną przychodnię

Na nocnych dyżurach okradała przychodnię, w której sama pracowała. Sopocka policja zatrzymała 34-letnią lekarkę, która kilkadziesiąt razy obrabowała kasę placówki.