Kopacz: Premier chce się spotkać z lekarzami

- Premier jest gotów spotkać się z OZZL - zapewniła minister zdrowia Ewa Kopacz po spotkaniu ze związkowcami na ich dzisiejszym zjeździe. Od siebie dodała: - Nie widzę możliwości robienia reformy tylko pod tytułem "kasa dla lekarzy".

BBN uczy się savoir-vivre'u

Na bankietach nie należy nakładać zbyt dużo jedzenia, aby na talerzu zmieścił się kieliszek z winem. To jedna z zasad jakie przyswoją pracownicy Biura Bezpieczeństwa Narodowego na kursie protokołu dyplomatycznego - donosi "Rzeczpospolita".

Jedź łośtrożnie!

Biebrzański Park Narodowy wraz z policją i leśnikami przygotował akcję informacyjną dla kierowców pod hasłem „Jedź łośtrożnie!”. Chce ich uczulić na łosie bytujące w dolinie Biebrzy i przechodzące przez ruchliwe drogi.

Macierewicz donosi na swojego następcę

PO przeprowadza "czystki" w kierownictwie Służby Kontrwywiadu Wojskowego - uważa Antoni Macierewicz. Były szef SKW zapowiedział, że złoży doniesienie do prokuratury w sprawie bezprawnych - jego zdaniem - działań obecnego p.o. szefa SKW Grzegorza Reszki.

Żeby się tata nie nudził

Czterej chłopcy zdewastowali elewację szkoły w Jedliczu, którą podczas minionych wakacji odnawiał ojciec jednego z nich. Głupi żart dostarczył pracy policji.

LiD chce debaty o Karcie

Posłowie mają przyjąć projekt uchwały wyrażający zadowolenie z podpisania nowego traktatu wraz z protokołem ograniczającym stosowanie Karty Praw Podstawowych w Polsce. LiD domaga się sejmowej debaty na temat Karty.

Nowe wstrząsające szczegóły "koszmaru w Radości"

- W domu opieki w Radości była bardzo prymitywna obsada personelu. Szarpano i przywiązywano kobiety sznurkiem do łóżek - wspomina pani Barbara w rozmowie z tvn24.pl. Jej mama przebywała kilka miesięcy w Radości. - Kierowniczka zachowywała się jak przekupa z Bazaru Różyckiego - co drugie słowo używała niecenzuralnych wyrażeń. Dodatkowo kobiety z personelu wyłudzały pieniądze od rodzin staruszek - stwierdza.

Kierowcy tirów, omijajcie Malbork

Pod jedną z głównych ulic Malborka, Al. Wojska Polskiego pękły rury wodociągu. Trakt jest częścią drogi krajowej nr 22, łączącej Malbork m.in. z Elblągiem. Jak informują nasi internauci - droga jest zablokowana.

Kotecka chciała zagłuszyć TVN24?

Patrycja Kotecka dopytywała telewizyjnych techników, czy można zagłuszyć sygnał TVN24 - pisze "Dziennik". Miała usłyszeć, że to niemożliwe. - To jest możliwe - mówi szef departamentu techniki grupy TVN Tomasz Berezowski. Ale dodaje: - Technicy w TVP pewnie tak pani Koteckiej odpowiedzieli, bo w branży telewizyjnej nikt tak nie robi.

SLD: Ziobro i Kaczyński przed komisję

- PiS boi się, że komisja śledcza, badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy odkryje naciski polityczne na prokuraturę i manipulowanie ABW - uważa Jerzy Szmajdziński (LiD). Jego klubowy kolega Janusz Zemke wymienia zaś tych, którzy powinni stanąć przed komisją - m.in. Zbigniewa Ziobro i Jarosława Kaczyńskiego.

"Nie ma alternatywy dla przywództwa Kaczyńskiego"

W PiS potrzebna jest analiza porażki wyborczej. Jutrzejszy kongres partii ma odpowiedzieć na pytanie: "Quo vadis PiS" - powiedział w TVN24 poseł PiS Tadeusz Cymański. Dodał, że porozumienie z byłymi wiceprezesami PiS wydaje się już mało prawdopodobne.

Ekstra miliard dla szpitali - za trzy miesiące

- Pieniądze na sfinansowanie nowych zasad organizacji dyżurów lekarskich napłyną za trzy miesiące - poinformowała w "Sygnałach Dnia" minister zdrowia Ewa Kopacz. Do szpitali ma trafić wtedy dodatkowo ponad 1 mld zł. Lekarze z OZZL mają dziś zdecydować, czy zgodzą się na pracę ponad unijną normę.

Wałęsa jak 59 kobiet

Jarosław Wałęsa zapisał się do Parlamentarnej Grupy Kobiet . - Myślałem, że to parlamentarna grupa miłośników kobiet - zażartował pytany przez "Dziennik" o powód decyzji. Jego ojciec nie kryje zdumienia. - Cóż, to dorosły facet... - komentuje.

8 tys. zł nagrody dla Engelkinga

8 tysięcy zł nagrody za "wykazaną inicjatywę" dostał były wiceminister sprawiedliwości Jerzy Engelking od swojego szefa Zbigniewa Ziobry - informuje "Gazeta Wyborcza". Nagrodę Engelking dostał 31 sierpnia - w dniu konferencji ws. przecieku o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Kurski: PiS jest jak Solidarność

- PiS jest jak "Solidarność" w czasach podziemia. Nie da się podzielić, ani zniszczyć - zapewniał w "Magazynie 24 Godziny" poseł Jacek Kurski. Zapewniał, że w PiS nie ma "wrzenia", a co najwyżej "małe bąbelki", a z sobotniego kongresu partia wyjdzie wzmocniona.

Próbowali przemycić traktory za milion

Samochód i trzy traktory skradzione w Wielkiej Brytanii wpadły w ręce radomskich policjantów. Łup jest warty prawie milion złotych. Dochodzenie prowadzą wspólnie policjanci z sekcji kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej KMP w Radomiu, współpracujący z brytyjskimi stróżami prawa z Hampshire.

Łapaj Mikołaja-złodzieja!

Wcale nie święty Mikołaj. Mężczyzna w przebraniu Mikołaja odwiedził wczoraj mały sklepik w miejscowości Płoty w zachodniopomorskiem. Jednak zamiast mikołajkowego prezentu wyciągnął z worka atrapę pistoletu... i zabrał wszystkie pieniądze z kasy.

Szopka na lotnisku

Bożonarodzeniowa szopka stanęła na poznańskim lotnisku "Ławica". Dzięki niej spieszący się podróżni mogą choć przez chwilę poczuć świąteczną atmosferę.

Prokuratorzy skarżą się premierowi

Rzeszowscy prokuratorzy skarżą się premierowi Donaldowi Tuskowi, że szef CBA nie współpracuje z nimi w sprawie zbadania legalności prowokacji w ministerstwie rolnictwa - pisze "Newsweek". Według tygodnika, prokuratorzy na razie nie wiedzą, jak postąpić w tej sprawie.

Ambasador "na patelni"

Funkcjonariusze BOR nielegalnie chronili Jacka Najdera - polskiego ambasadora w Afganistanie. Chroniona była jedynie ambasada. Jemu samemu na ulicach Kabulu ochrona BOR nie przysługiwała, bo MSZ nie wystąpiło o nią do MSWiA - pisze "Dziennik".

Poncyljusz: Ćwiąkalski nie powinien być ministrem

- Trzeba się spodziewać, że trudno będzie prokuraturze podejmować decyzje w stosunku do byłych klientów ministra Ćwiąkalskiego – powiedział w Magazynie 24 Godziny poseł PiS Paweł Poncyljusz. PO, PSL i LiD nie widzą przeszkód, by Ćwiąkalski był ministrem.

Radio Maryja lepsze od Zetki i RMF FM

Wśród komercyjnych rozgłośni tylko Radio Maryja nie złamało przepisów i w pełni realizowało koncesję - podała Krajowa Rada. W dwóch pozostałych stacjach - RMF FM i Radiu Zet - stwierdzono niewielkie odstępstwa od warunków koncesji.

Wassermann: Samobójstwa podejrzanych, to nic dziwnego

- To nie jest sprawa pomiędzy organami ścigania i Barbarą Blidą, to jest sprawa dotycząca śledztwa związanego z aferą węglową i tym epizodem, który wypełnia Blida - mówił w TVN24 Zbigniew Wassermann z PiS. - Chcemy wyjaśnienia czy w sprawie Blidy były naciski polityczne - tłumaczy Jarosław Gowin z PO.

Łybacka do Kempy: Winne śmierci Blidy jest ABW, nie SLD

- Barbara Blida zginęła dlatego, że odwiedzili ją uzbrojeni funkcjonariusze - tak Krystyna Łybacka (LiD) odpowiedziała byłej wiceminister sprawiedliwości Beacie Kempie, według której SLD jest moralnie odpowiedzialny za śmierć Barbary Blidy. - Nie czyńcie z PiS winnego śmierci Blidy - apelowała Kempa.

Kaczyński: na kongresie będzie dyskusja

- Chociaż głównym punktem sobotniego kongresu PiS będzie głosowanie nad wnioskiem o wotum zaufania dla prezesa partii, to na kongresie przewidziano dyskusję delegatów - zapewnił szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Spadł śmigłowiec LPR-u

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego spadł podczas lądowania w pobliżu lotniska w Suwałkach. Pilot maszyny, jedyna osoba na pokładzie, został ranny i przewieziony do szpitala.

Wrócił i ma problemy

Po powrocie do kraju z Anglii Pan Antoni chciał pracować jako kierowca. Jednak okazało się, że nie może on uzyskać polskiego prawa jazdy bezterminowo, gdyż posiada on już czasowe, wydane na Wyspach Brytyjskich.

Rośnie polski kontyngent w Afganistanie

Nawet o 300-400 osób może w przyszłym roku wzrosnąć polski kontyngent w Afganistanie - powiedział szef MON Bogdan Klich podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony. Wcześniej szef polskiej dyplomacji zapowiedział wysłanie dodatkowych helikopterów dla Polaków.

Pijana karetka w Żarach

Na zakręcie w okolicy Żar (lubuskie) karetka wypadła z drogi i wjechała w las. Szczęśliwie minęła kilka drzew i zatrzymała się w krzakach. Nikomu nic się nie stało. Tylko kierowca ambulansu niezbyt pewnie wysiadł z samochodu. Nie był to jednak skutek wypadku, tylko prawie dwóch promili alkoholu, które miał we krwi.