Znajomi Krzysztofa Kolbergera wspominają go, jako mocnego człowieka i wielkiego aktora. - Był tak profesjonalny, że choroba w ogóle nie rzutowała na jego zachowanie - mówi pisarka Krystyna Kofta. - Miał poczucie humoru jak Alfred Hitchcock - dodał psycholog Andrzej Komorowski. - Cały czas wiedziałam, że Krzysiu umiera, ale poczułam się dziś oszukana - mówi aktorka Małgorzata Zajączkowska, a reżyser Kazimierz Kutz dodaje: - Z teatru czerpał wielka siłę, która trzymała go przy życiu.

- Podleciał do mnie, zaczął mnie wyzywać, wisiałam w powietrzu, już wiedziałam, że cudu nie będzie - opowiada jedna z ofiar przemocy domowej. Ostatni raz kobieta została pobita w zeszłym tygodniu. Z byłym mężem ma dwójkę dzieci i choć są po rozwodzie już dwa lata, to jej oprawca cały czas ma klucze do ich wspólnego mieszkania. Przychodzi, kiedy ma na to ochotę. Znowelizowana w zeszłym roku ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie nie działa.

Na dworze mróz, a pasażerowie PKS w Białej Podlaskiej, którzy czekają na autobus, na mają gdzie się schronić. Powód? Po godz. 18.30 zamykany jest dworzec. W weekendy zamknięty jest cały czas. PKS oszczędza. Kosztem klientów?

Dystans dzielący Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość zmniejsza się. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w styczniu, PO zyskałaby 38 proc., a PiS 28 proc. poparcia. Jak wynika z najnowszego sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN, największy spadek (o 5 punktów procentowych) zanotował nowy klub sejmowy Polska Jest Najważniejsza.

Kąpiel w onsenie to uczta dla ciała i ducha. Te znajdujące się w Japonii gorące źródła mają szerokie właściwości lecznicze, a przede wszystkim - relaksacyjne. Doceniają je najwyraźniej nie tylko ludzie, ale i makaki, które w czasie zimy ogrzewają się w specjalnych małpich onsenach. Niezwykłe zdjęcia z Japonii w serwisie Kontaktu umieścił Reporter 24 Marcin_Konkolowicz.

Trzy kalendarze z bajkami pisanymi dla dzieci, przez dzieci, można licytować na aukcji organizowanej przez Zespół Szkół Lauder – Morasha w Warszawie. Kalendarze przekazał placówce zespół programu TVN24 „Prosto z Polski”, który od początku angażował się w akcję tworzenia opowiadań przez młodych bajkopisarzy.

Proces redemptorystów, oskarżonych o nielegalne prowadzenie zbiórek pieniędzy na antenie Radia Maryja, ruszył w piątek przed sądem w Toruniu. O. Tadeusz Rydzyk i ojciec Piotr Andruszkiewicz prosili o fundusze m.in. na odwierty geotermalne, uczelnię i Telewizję Trwam. Zbiórki miały być prowadzone bez wiedzy i zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Najpóźniej w połowie lutego polscy prokuratorzy polecą do Moskwy, by zapoznać się z rosyjskimi aktami śledztwa i - przede wszystkim - wziąć udział w przesłuchaniach wybranych przez siebie świadków. Wśród nich znajdują się kontrolerzy lotniska Smoleńsk-Siewiernyj - dowiedział się tvn24.pl. Wojskowi oskarżyciele wierzą, że dostaną na to zgodę, choć ostatecznego potwierdzenia od Rosjan ciągle nie mają. - Trwają ostatnie ustalenia i dogrywanie szczegółów wyjazdu - zaznacza kpt. Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Chciał zostawić dla marszałka Grzegorza Schetyny placek z liściem konopi, będzie miał kłopoty. Przedstawiciel komitetu inicjatywy ustawodawczej "Wolne Konopie" Tomasz Obara został zatrzymany przez policję.

Polacy nie są pewni, czy Platforma Obywatelska powinna dalej rządzić po wyborach parlamentarnych, które odbędą się jesienią 2011 roku. Jak wynika z najnowszego sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN, prawie połowa obywateli nie chciałaby kolejnej kadencji rządów Donalda Tuska.

Na Śląsku połączeń będzie mniej, a pociągi będą krótsze. Dłużej niż zapowiadano, bo aż do końca lutego. O zawieszeniu kursowania około 10 proc. pociągów Przewozów Regionalnych na Śląsku z powodu zimowej pogody i kłopotów z taborem zadecydowano w grudniu. 17 stycznia w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe.

Kobieta zakażona wirusem A/H1N1 wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest ciężki. U dwóch lekarzy oddziału, na którym wcześniej przebywała 23-latka, również stwierdzono zakażenie. Ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zgodnie z przewidywaniami mediów Bronisław Komorowski nie podpisał ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych, która zakłada zwolnienie 10 proc. pracowników. Prezydent odesłał rządowy dokument do Trybunału Konstytucyjnego. To pierwsza ustawa przygotowana przez rząd Donalda Tuska, która nie uzyskała podpisu obecnej głowy państwa.

- Mieliśmy do czynienia z gigantem wrażliwości - tak o Krzysztofie Kolbergerze mówi Bogdan Zdrojewski. Jak tłumaczył minister kultury i dziedzictwa narodowego, "dotykając tej wrażliwości dotykaliśmy czegoś nadzwyczajnego"

- Idąc w góry należy się interesować warunkami na szlaku i dostosowywać do nich swoje plany wycieczkowe: nie wpychać się w miejsca zagrożone lawinami - przestrzegają ratownicy TOPR. W piątek w Tatrach, gdzie obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, zeszły dwie lawiny. Jedna z nich zabrała pięciu turystów.

Warszawska prokuratura chce od Gruzji szczegółowych ustaleń tamtejszego śledztwa w sprawie ostrzelania konwoju z prezydentem Lechem Kaczyńskim i Micheilem Saakaszwilim. Do incydentu doszło w 2008 roku na granicy z Osetią Południową. Do czasu uzyskania odpowiedzi z Gruzji Prokuratura Okręgowa w Warszawie zawiesiła swe śledztwo w sprawie tego incydentu - poinformowała jej rzeczniczka Monika Lewandowska.

20-letni Kamil K. odpowie przed Sądem Okręgowym w Tarnowie za usiłowanie usunięcia ciąży u swojej dziewczyny i doprowadzenie do śmierci noworodka. Oskarżony podał jej lek, który miał doprowadzić do poronienia.

SLD chce ponownego połączenia wszystkich spółek kolejowych w jedną. Posłowie Sojuszu zaapelowali o ponadpartyjne "porozumienie w sprawie narodowego bezpieczeństwa komunikacyjnego i transportowego", które miałoby ponownie utworzyć z PKP monopolistę na kolei.

Lodołamacze walczą z krą na rzekach. Udrożniają odpływ Odry na Zalewie Szczecińskim i jeziorze Dąbie. Dziś rano Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej podjął też decyzję o użyciu lodołamaczy w okolicach Włocławka i Płocka.

"Miał poezję w duszy, nikt tak nie recytował wierszy jak On". W wieku 60. lat zmarł Krzysztof Kolberger, aktor filmowy i teatralny. Internauci wspominają artystę w wiadomościach przesyłanych na Kontakt 24.