Wpadka bankomatowych złodziei

Poznańscy policjanci zatrzymali trzech Rumunów, którzy okradali bankomaty posługując się fałszywymi kartami płatniczymi.

LPR pozywa byłego członka za szantaż

Liga Polskich Rodzin złożyła zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie przeciwko swojemu byłemu działaczowi z Mazowsza Marianowi Brudzyńskiemu, oskarżając go o szantaż. Zdaniem Brudzyńskiego, to on był szantażowany. Jednak działacze LPR mają coś więcej niż gołe słowa - przedstawiają potajemnie nagrane taśmy z rozmów z Brudzyńskim.

"Kontrolerzy potrzebują odpoczynku"

Dwóch kontrolerów biletów autobusowych w Olsztynie, którzy wdali się w szarpaninę z głuchoniemym pasażerem, zostało na tydzień zawieszonych w obowiązkach - poinformował Marek Gawroński, szef firmy zajmującej się kontrolą biletów komunikacji miejskiej. - Z powodu nagonki medialnej ludzie ci potrzebują odpoczynku psychicznego - dodaje.

"Ludzie lat 90. przejmują służby"

Wytoczę "Gazecie Wyborczej" proces o zniesławienie. Konsultowałem się już w tej sprawie z adwokatem - w ten sposób premier Jarosław Kaczyński odniósł się do zarzutów, że podpisał zarządzenie umożliwiające niszczenie spreparowanych dokumentów w ABW.

Zagłosują przeciwko Kaczyńskiemu

Byli wiceprezesi PiS: Paweł Zalewski i Kazimierz Ujazdowski nie wykluczają głosowania przeciw absolutorium dla Jarosława Kaczyńskiego. Zrobią tak, jeśli prezes PiS nie zmieni sposobu zarządzania partią.

Lepper opuścił prokuraturę z dwoma zarzutami

- To się w ogóle kupy nie trzyma - mówił o zarzutach szef Samoobrony tuż po wyjściu z łódzkiej prokuratury. Były wicepremier odpowie za "czerpanie korzyści osobistych o charakterze seksualnym" od Anety Krawczyk i nakłaniania do czynności seksualnej działaczki młodzieżówki Samoobrony.

Pozew przeciw Niemcom przed warszawski sąd

Sąd Najwyższy zdecydował, że właściwą instancją do rozpatrzenia precedensowego pozwu obywatela polskiego przeciwko państwu niemieckiemu będzie warszawski Sąd Okręgowy. Niemcy pozywa syn ofiary hitlerowskich eksperymentów pseudomedycznych.

"Kaczyński - dyktator nadmuchany przez media"

Jarosław Kaczyński to dyktator nadmuchany przez media. Niesłuszne jest twierdzenie, że rządzi twardą ręką - powiedział w TVN24 rzecznik PiS Adam Bielan. I dodał, że posłowie, którzy wystąpiliby z klubu PiS, mają moralny obowiązek złożyć mandaty.

Wodniacy wyciągnęli awionetkę z Wisły

Po pięciu dniach sukcesem zakończyła się kolejna próba wydobycia awionetki z dna Wisły. Wodniacy z legionowskiego WOPR musieli użyć specjalistycznego sprzętu, bo we wraku zalegały tony rzecznego mułu. Cessna leżała w rzece od września, po wypadku, w którym zginął pilot samolotu.

Niesiołowski: problemy gejów są fikcyjne

- W Polsce nie ma żadnej dyskryminacji osób homoseksualnych. Homoseksualiści okłamują społeczeństwo i domagają się przywilejów, a na to nie ma zgody - powiedział Stefan Niesiołowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Nowe władze PiS

Nowymi wiceprezesami PiS na kongresie partii mają zostać Aleksandra Natalli-Świat, Przemysław Gosiewski i Zbigniew Ziobro - pisze "Dziennik". Zajmą miejsce Ludwika Dorna, Kazimierza Ujazdowskiego i Pawła Zalewskiego.

"Wychowałem się w lepszych miejscach niż Tusk"

- Mam pewne opory przed łganiem w żywe oczy - mówi premier Jarosław Kaczyński dla "Faktu", piętnując jednocześnie Platformę Obywatelską i jej lidera: - Na pewno nie będziemy próbowali przewyższać PO w knajackich atakach - dodaje.

Kalisz: zapomniał wół, jak cielęciem był

- Budujmy w Polsce kulturę i obyczaj polityczny - apelował do polityków PiS-u Ryszard Kalisz z SLD. - To PO deklaruje współpracę i szacunek, a tymczasem obraża prezydenta - ripostował Zbigniew Wassermann z PiS.

Pożar kamienicy w Płocku

Dwie osoby zostały ranne w pożarze kamienicy w Płocku. Prawdopodobną przyczyną ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Fotyga obsadza placówki

Anna Fotyga, szefowa dyplomacji wskazała kolejnych ambasadorów, mimo że rząd podał się już do dymisji - pisze "Rzeczpospolita".

Z ABW wypłynęły dokumenty?

Szefowie ABW w ostatnich tygodniach wynosili z urzędu i kopiowali tajne dokumenty - twierdzą dwaj oficerowie tych służb w rozmowie z "Dziennikiem". Niedawny szef ABW Bogdan Święczkowski zaprzecza.

Platforma dwa razy mocniejsza niż PiS

Partia Donalda Tuska ma dziś najmocniejszą pozycję w swojej historii - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP dla "Dziennika". Gdyby wybory odbyły się w niedzielę PO dosłownie zmiotłaby pozostałe partie i z 53 procentowym poparciem mogłaby rządzić samodzielnie.

"W Afganistanie musi być więcej naszych"

- W Afganistanie powinno być około 1500, a nie jak dotychczas 1200 polskich żołnierzy - twierdzi generał Marek Tomaszycki, który do końca października dowodził pierwszą zmianą Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Sawicka nie trafi za kratki

Beata Sawicka nie trafi do aresztu. - Poniedziałkowe zatrzymanie byłej posłanki przez CBA było bezzasadne i naruszało przepisy Kodeksu Postępowania Karnego - powiedział prezes Sądu Rejonowego w Poznaniu, Waldemar Inerowicz. Prokuratorzy zapowiedzieli złożenie zażalenia.

Dłonie, które leczą

Adam Domanasiewicz - chirurg pracujący w trzebnickim szpitalu - wsławił się przeprowadzeniem wielu skomplikowanych operacji. Do jego sukcesów można zaliczyć przyszycie ręki ośmioletniemu Dominikowi, po tym jak pralka zmiażdżyła jego dłoń.

Dorn: już wcześniej chciałem zrezygnować

- Rozmawiałem z prezesem dwukrotnie parę miesięcy temu i powiedziałem mu, że całkowicie nie zgadzam się ze sposobem, w jaki kieruje on partią - mówi Ludwik Dorn w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej". Przyznaje, że myślał też o rezygnacji z funkcji marszałka.

Zalewski: działamy na rzecz partii

- Działanie na rzecz partii nie oznacza złożenia mandatu czy rezygnacji z członkostwa - uważa Paweł Zalewski, który w poniedziałek zrezygnował z bycia wiceprezesem PiS-u. Domaga się większej swobody wypowiedzi i poglądów w partii.

Siemiątkowski: Dokumenty ABW nie powinny być niszczone

- Dokumenty legalizacyjne nigdy nie powinny być niszczone - powiedział w TVN24 dr Zbigniew Siemiątkowski, były szef Agencji Wywiadu. Odniósł się w ten sposób do zarządzenia premiera, na podstawie którego ABW może niszczyć takie dokumenty.

Tusk o publikacji "Rz": To głupia wojna polityczna

"Nieprawdziwą" i "absolutnie skandaliczną" nazwał lider PO Donald Tusk środową informację "Rzeczpospolitej", jakoby jego "tajemniczy emisariusz" miał kilka dni temu przekonywać prezesa IPN Janusza Kurtykę, by ten wstrzymał publikację książki o kontaktach Lecha Wałęsy z SB.

Karambol na Wisłostradzie

Karambol na Wisłostradzie. W okolicach mostu Grota-Roweckiego zderzyło się sześć samochodów. Kilka osób odniosło niewielkie obrażenia głowy i kręgosłupa.

Wassermann broni ABW

- Standardy niszczenia dokumentów ABW są teraz wyższe niż dawniej - tak minister do spraw służb specjalnych odpowiada na wątpliwości w sprawie nowego rozporządzenia premiera. Podkreślił też, że dotychczas nie wydano żadnej decyzji na mocy tego rozporządzenia, a publikacja "Gazety Wyborczej" to igranie z ludzkim życiem.