Wpadli Wietnamczycy z marihuaną

Policja z Pruszkowa zatrzymała w jednym z warszawskich centrów mody 40-letniego kupca z Wietnamu, który miał przy sobie 80 tysięcy dolarów i prawie 4 tysiące złotych. W domu gdzie mieszkał zatrzymany policjanci odkryli plantację 300 sadzonek marihuany. I zatrzymali kolejnego obywatela Wietnamu.

Kolejny poseł odszedł z PiS

Poseł Zbysław Owczarski zrezygnował z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości i klubie PiS. Jak powiedział we wtorek, jego decyzja spowodowana jest między innymi wykluczeniem z tej partii Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Podkreślił, że usunięcie z partii dwóch posłanek było dla niego niezrozumiałe.

Fułek z Karnowskim łeb w łeb. "Włócznią nie będę przebijał"

Jest między nimi 20 głosów różnicy. Obaj są bezpartyjni, ale tylko jeden ma wsparcie ministra w Kancelarii Prezydenta, posła rządzącej partii i słynnego boksera. Ma też poważne zarzuty korupcyjne. Jacek Karnowski i Wojciech Fułek pracowali ze sobą przez 12 lat. Teraz zmierzą się w drugiej turze boju o fotel prezydenta Sopotu.

Chciał być jak Lisbeth Salander?

Podając się za właściciela pokaźnego konta bankowego, zlecił likwidację lokat i przelew pieniędzy na nowy rachunek. Historia jak z książki Stiega Larssona skończyła się sukcesem stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Jerzy P. wpadł, gdy przyszedł zrealizować wypłatę.

Banici z PiS-u odżegnują się od Palikota

Żadnych rozmów z Januszem Palikotem nie będzie – powiedział w TVN24 Tomasz Dudziński ze stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza". A czy będzie nowy klub parlamentarny? - Odpowiedź w najbliższych dniach - zapowiada polityk.

Utonął w dziurze w jezdni

Ford Fiesta wpadł w wypłukaną dziurę po dach! - pisze na Kontakt 24 internauta @Esco. Auto wciągnęła dziura na ulicy Nieszawskiej w Toruniu. Jak się okazało, to wszystko efekt pęknięcia rury pod jezdnią.

Unia uwalnia leczenie. To będzie kosztować

- Polską służbę zdrowia czeka rewolucja - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Dzięki unijnym przepisom pacjent będzie się mógł leczyć w prywatnym szpitalu lub za granicą, a NFZ za to zapłaci. Wydatków nie uniknie też pacjent.

Był nie do ruszenia. A jednak

Mieszkańcy niespełna trzytysięcznego Łaskarzewa marzyli, by zmienić burmistrza. Choć wydawał się "nie do ruszenia". Ruszał w miasto po pijanemu, tracił prawo jazdy, bez prawa jazdy ruszał do urzędu i mdlał na sali sądowej. Po 17 latach mieszkańcy powiedzieli "dość". Waldemar Larkiewicz w walce o drugą turę poległ zaledwie 39 głosami.

Wyborczy "jajcarze" dumni z siebie. "Chodziło o zabawę"

Kandydat-widmo, który prowadził kampanię, ale na listach wyborczych się nie pojawił, siostrzany duet wokalny, który prze politykę próbuje robić karierę w show-biznesie, czy znana z portali plotkarskich wokalistka-celebrytka - to kandydaci wyborów samorządowych, którzy podeszli do sprawy z dużym przymrużeniem oka. Większość z nich nie będzie decydować o losach lokalnych społeczności, ale części się udało. Wszyscy przyznają jednak, że mieli kupę dobrej zabawy.

Nie dadzą Wałęsie Nobla Liu Xiaobo

Komitet Noblowski poinformował, że nie skorzysta z propozycji Lecha Wałęsy, który zadeklarował gotowość odebrania nagrody w imieniu więzionego przez chińskie władze dysydenta Liu Xiaobo. Były prezydent i również laureat pokojowej nagrody powiedział wcześniej, że ponieważ sam nie odebrał swej nagrody, to mógłby mieć zaszczyt odebrania jej teraz, 10. grudnia, w imieniu Liu Xiaobo.

Nielegalnych operacji było dużo więcej

- W Pomorskim Centrum Traumatologii (PCT) w Gdańsku latach 2008-2010 wykonano 78 nielegalnych operacji plastycznych - poinformował lekarz wojewódzki, Jerzy Karpiński. Dodał, że w placówce wykonywano także nielegalne operacje okulistyczne. PCT, w którym jedna z kobiet - Szwedka - po zabiegu operacji plastycznej zapadła w śpiączkę, w ubiegłym tygodniu zostało skontrolowane przez urząd wojewódzki, a urząd marszałkowski rozpoczął swoją kontrolę. O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiła też minister zdrowia Ewa Kopacz.

"Za rok z PSL zrobimy wam psikusa"

- Za rok z PSL-em zrobimy wam psikusa i będziecie mogli wrócić do ław opozycyjnych, żeby tam sobie wszystko przeanalizować - mówił w TVN24 do Adama Szejnfelda z PO Zbigniew Girzyński (PiS). Nie wykluczył też koalicji z banitami z PiS. - W polityce nie powinno się nigdy mówić nigdy, a to nasz potencjalny koalicjant - dodał.

Głośna cisza absurdów

Absurdów związanych z ciszą wyborczą nie uniknęliśmy również i w tych wyborach. Przykładów, że jest ona łamana czy naginana mamy wiele - głównie nadesłanych przez Reporterów 24. O tym, co zrobić zatem z ciszą wyborczą, z byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego Jerzym Stępniem rozmawiał reporter TVN24.

Żołnierz, co pijanym kierowcom się nie kłania

Niecodzienne sceny na jednej z gliwickich ulic. 25-letni żandarm doścignął i zatrzymał pijanego kierowcę. Po przyjeździe policji okazało się, że pirat drogowy miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Funkcjonariusze chwalą postawę żołnierza, który puścił się w pogoń za pijanym kierowcą, choć był już po służbie.

"Czas zmienić ordynację"

- Każdy, kto obserwuje przebieg tych wyborów doskonale wie, że są one trudne dla ludzi. Chociażby ze względu na ilość kart, które człowiek dostaje do ręki. Zwłaszcza w dużych gminach – mówi Julia Pitera (PO) i przekonuje do wprowadzenia ordynacji większościowej w wyborach samorządowych. – Jeździłem po Polsce i to naprawdę nie są problemy, którymi ludzie żyją – odpowiedział posłance Adam Hofman (PiS).

Prezydent z premierem o Rosji i NATO

Prezydent rozmawiał z premierem o polityce zagranicznej. Bronisław Komorowski i Donald Tusk omawiali w Belwederze m.in. ostatni szczyt NATO w Lizbonie oraz politykę zagraniczną, w tym relacje z Rosją.

Flaszka za głos

Butelki z alkoholem w zamian za głosy - tak wyobrażają sobie wybory zwolennicy jednego z kandydatów na wójta gminy Lubiszyn (woj. lubuskie). Sprawa jest na tyle poważna, że zajęła się nią prokuratura z Gorzowa Wielkopolskiego. Według nieoficjalnych informacji TVN24, kandydat przeszedł do drugiej tury.

Grobelnych jest dwóch

W poznańskiej polityce Ryszardów Groblenych jest dwóch. Obecny prezydent miasta, który przeszedł do II tury i ma wielkie szanse na zwycięstwo w niej oraz jego imiennik, który zdobył mandat radnego z listy Platformy Obywatelskiej.

Aktorka wyprzedziła kandydatów na prezydenta

Znana twarz pomaga. Tak jak w przypadku aktorki Anny Nehrebeckiej, która w wyborach do Rady Warszawy zdobyła więcej głosów niż wielu kandydatów na prezydenta miasta - m.in. Anna Bodzek z PSL czy błyszcząca niekonwencjonalnymi happeningami Katarzyna Munio. Sztuka tym trudniejsza, że aktorka zajmowała ostatnie miejsce na liście PO.

Poparli kandydata PiS, teraz liczą na rewanż

Do głosowania w II turze wyborów prezydenckich w Krakowie na Stanisława Kracika zaapelowali poseł PO Jarosław Gowin i były prezydent tego miasta prof. Andrzej Gołaś. Kontrkandydatem Kracika jest związany z lewicą urzędujący prezydent Jacek Majchrowski.

Oskarżenie o tuszowanie zbrodni przedawnione

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył proces dwóch byłych prokuratorów wojskowych oskarżonych o tuszowanie w latach 80. śledztwa dotyczącego pacyfikacji kopalni "Wujek". W uzasadnieniu podał, że sprawa uległa przedawnieniu

"Głos za 20 zł" może kosztować dwa lata

31-letni mężczyzna, który w czasie niedzielnych wyborów samorządowych zapłacił mieszkance Płocka 20 zł za oddanie głosu na konkretnego kandydata na radnego, usłyszał zarzut "wyborczej korupcji". Pieniądze przyjęła 53-letnia kobieta. Oboje zostali zatrzymani przez policję w niedzielę przed jednym z płockich lokali wyborczych.

Powodzianie rozliczyli za powódź

W maju Donald Tusk mówił powodzianom: trzeba zapamiętać, kto co spieprzył i rozliczyć to przy urnach. Zdecydowana większość samorządowców z terenów, które kilka miesięcy temu znalazły się pod wodą, zachowała swoje posady, lub ma na to wielkie szanse. Czy oznacza to, że tak świetnie spisali się w czasie powodzi? Nie zawsze. Czasami powodzian było po prostu zbyt mało, by ich głos wystarczył do zmian w lokalnych władzach. Najlepiej pokazuje to przykład gminy Gorzyce.

Wiosną 2011 Polska zacznie ekshumację ofiar w Bykowni

Około 10 kwietnia 2011 r. w Bykowni na Ukrainie ruszą prace ekshumacyjne, które mają pomóc odnaleźć miejsce pochówku ofiar sowieckich mordów z czasów II wojny światowej - dowiaduje się portal tvn24.pl. Potem ma tam też powstać polski cmentarz - informuje nas szef Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa prof. Andrzej Kunert. Czy jesteśmy bliżej wyjaśnienia sprawy ukraińskiej listy katyńskiej, losu blisko 3,5 tys. Polaków zamordowanych w nieznanym miejscu przez NKWD?

Krasnoludki i Gamonie przed PSL

Pomarańczowa Alternatywa rozrabiała za komuny. Dzisiaj "Major" Waldemar Fydrych w pomarańczowej czapce miesza na stołecznej scenie politycznej, deklasując m.in. kandydatkę PSL na prezydenta Warszawy.

Giganci pierwszej tury

Wiadomo już, w których miastach wybory skończyły się na I turze. Ze zwycięstwa mogą się cieszyć kandydaci w 10 dużych miastach. Rekordowe poparcie uzyskał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Platforma bierze wszystko. Wielkim wygranym PSL

Platforma Obywatelska będzie przez najbliższe cztery lata trzymała władzę zarówno w województwach, powiatach jak i gminach. Partia rządząca wygrała wybory samorządowe, ale przewaga nad konkurentami nie jest tak duża, jak wynikało z sondaży. Do sejmików wojewódzkich przedstawicieli PO oddelegowało 31,43 procent wyborców. Na ludzi z PiS głosowało 23,07 procent Polaków. Wielkim wygranym jest PSL, które uzyskało trzeci wynik.

Łódź gotowa na starcie PO-SLD

Kandydatka na prezydenta Łodzi, Hanna Zdanowska (PO) w drugiej turze zmierzy się z kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej Dariuszem Jońskim. Wyniki sondaży potwierdzają dane Państwowej Komisji Wyborczej po podliczeniu 99,75 proc. protokołów wyborczych w tym mieście.

Agitowała nie tu gdzie startowała

Znali ją wszyscy sąsiedzi, niektórzy nawet zmieniali meldunek, by oddać głos na swoją kandydatkę na radną gminy Konstancin-Jeziorna. Bogna Janke zyskała 17 głosów. Machina wyborcza nie zadziałała? Nie, po prostu kandydatka prowadziła kampanię nie tam gdzie powinna.

Poszli głosować. Do lasu

Szkolna sala, stoły przykryte zielonym suknem, biało-czerwone urny - tak w większości przypadków wyglądają miejsca, w których oddajemy nasze głosy. A gdyby tak zmienić scenerię wyborczą? Pracownicy Domu Kultury "Sokół" w Czerwonaku pod Poznaniem przy okazji każdych wyborów zachęcają do wysokiej frekwencji oryginalnymi aranżacjami. W tym roku wyborcy mogli poczuć się jak w bieszczadzkim lesie.