Po pijanemu groził Kurskiemu śmiercią

Wrocławski sąd nie zdecydował o tymczasowym areszcie mężczyzny, który groził, że zabije Jacka Kurskiego (PiS), zastosował wobec niego jedynie dozór policji. Zbigniew M. swoje groźby wyartykułował po pijanemu i na numer 112.

"Człowiek z lasu" przed sądem

Leszek K., ps. "Człowiek z lasu" oskarżony jest o napady rabunkowe, wymuszenia haraczy i zlecenie morderstw. Obok niego na ławie oskarżonych w rozpoczynającym się w poniedziałek procesie zasiadły 23 inne osoby. Zarzuca się im pobicia, napady, kradzieże, podpalenia, gwałty i morderstwa.

Premier: Prokuratura nie jest poszkodowana

Prokuratura nie jest poszkodowana - tak Donald Tusk skomentował doniesienia tvn24.pl o planowanym proteście śledczych przeciw za małym, jak twierdzą, funduszom. Premier zapewnił, że ingerować w działania niezależnej prokuratury nie będzie, choć formę protestu uważa za "ekstrawagancką".

"Tyson", "Rafcio" i "Meksyk" w rękach policji

Pięciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Operacja była częścią śledztwa, które CBŚ prowadzi z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu przeciw przemytnikom narkotyków z Holandii.

Grafolodzy zbadają "listę Ryszarda C."

Łódzka prokuratura zleciła dodatkowe badanie psychiatryczne Ryszarda C. podejrzanego o zabójstwo działacza PiS Marka Rosiaka i usiłowanie zabójstwa asystenta Pawła Kowalskiego. Będzie też badanie grafologiczne notki, którą mężczyzna miał przy sobie w momencie ataku na siedzibę PiS w Łodzi. Na liście mają znajdować się m.in. nazwiska polityków. Wkrótce ma też dojść do kolejnego przesłuchania przebywającego w szpitalu Pawła Kowalskiego, którego stan zdrowia poprawia się.

Tadeusz de Virion nie żyje

Zmarł Tadeusz de Virion, adwokat, dyplomata, powstaniec warszawski, w PRL obrońca w procesach politycznych. Miał 84 lata.

Rodzina zabitego o pogrzebie: wszyscy mile widziani

Wszyscy, którzy czują potrzebę i chcą być na pogrzebie Marka Rosiaka, by zamanifestować solidarność z rodziną i zaprotestować przeciwko brutalizacji życia publicznego, będą mile widziani - takie stanowisko rodziny zastrzelonego w łódzkiej siedzibie PiS przedstawił szef PiS w Łodzi Czesław Telatycki. Zdementował w ten sposób pojawiające się w mediach informacje, że bliscy Rosiaka nie życzą sobie udziału polityków innych opcji w pogrzebie.

Ukradł z bankomatu pół miliona. Ma zwrócić

Co najmniej 470 tys. złotych ukradł z banku jego uzależniony od hazardu pracownik. Pieniądze podbierał z bankomatów, a następnie grał na automatach. Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał złodzieja na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, grzywnę oraz obowiązek zwrotu zagarniętych pieniędzy. Skazany ma też poddać się terapii.

MON kręci nosem na nowe rakiety

Norweskie rakiety NSM mają bronić polskiego wybrzeża przed wrogimi okrętami. Nowoczesne pociski zostały zakontraktowane przez MON w 2008 roku za 430 mln zł, ale kiedy przyszły cięcia budżetowe, ministerstwo zawiesiło płatności. Teraz, według informatora "Gazety Wyborczej", polski kontrwywiad uważnie przegląda offset, aby umożliwić zablokowanie realizacji umowy.

200 oblanych policjantów, 6 mln strat

Ponad 200 policjantów z całego kraju wzięło udział w tegorocznym kursie na stopień oficera policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Kursie, na którym - jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - szkoła straciła ponad 6 mln złotych. Według wykładowców, na egzaminie końcowym policjanci ściągali na potęgę, a sprawą ma zająć się prokurator. To zemsta wykładowców za to, że poskarżyliśmy się komendantowi głównemu jak jesteśmy traktowani - twierdzą niedoszli oficerowie.

Słowacka kula dla polskiego niedźwiedzia

Słowacy mają dość niedźwiedzi, które atakują ludzi. Starają się o odstrzał na szerszą skalę - co nazywają "załatwieniem problemu niedźwiedzi". Na celowniku będą tylko słowackie zwierzęta, ale skąd pewność, że kula nie trafi polskiego, znajdującego się pod ochroną niedźwiedzia, który zawędrował na drugą stronę Tatr?

Prezydent wraca do rozmów o agresji w polityce

Dziś dalszy ciąg spotkań w Pałacu Prezydenckim w sprawie obniżenia poziomu agresji w polityce i poprawy jakości debaty publicznej. Bronisław Komorowski ma spotkać się z Markiem Borowskim z Socjaldemokracji Polskiej i z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Tusk i Schetyna polecieli razem. Opozycja grzmi

Mieli już nie latać razem, ale nic z tego - premier i marszałek Sejmu polecieli wczoraj jednym śmigłowcem do Łodzi. Mimo, że wykluczają tym samym wprowadzone po katastrofie smoleńskiej zalecenia BBN, rzecznik rządu nie widzi w tym nic złego. - Gdyby coś złego się stało, Sejm wybrałby nowego marszałka, a koalicja nowego premiera - mówi Paweł Graś.

"Prezydent bił się w cudze piersi"

- Wiele okoliczności wskazuje na to, że w tym przypadku mamy do czynienia z propagandą, a nie ze szczerym gestem - mówił o sobotniej wizycie w Łodzi prezydenta, premiera i marszałka Sejmu Zbigniew Ziobro. Pod łódzką siedzibą PiS, gdzie doszło do morderstwa politycy PO złożyli kwiaty. Jak mówił, "widział prezydenta, który bił się w cudze piersi przepraszając za innych".

Tydzień poszukiwań. Dwa kolejne fragmenty ciała

W Zalewie Rybnickim udało się odnaleźć dwa kolejne fragmenty ludzkiego ciała. Weekendowe poszukiwania to kontynuacja akcji mającej na celu odnalezienie ciała zamordowanego ponad tydzień temu b. wiceministra transportu Eugeniusza Wróbla.

Na podwójnym gazie cysterną z benzyną

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który kierował cysterną z benzyną. Pijanego 32-latka zatrzymali policjanci koło Bydgoszczy. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia.

Miller: Rosjanie nigdy nie pytali o Klicha

Jerzy Miller jest "zdziwiony" słowami Edmunda Klicha, który zarzucił mu, że ten poniżył go przed Rosjanami. - (Rosjanie) nigdy nie pytali o Edmunda Klicha. Nie wiem skąd takie skojarzenie, że ktoś chciałby ze strony rosyjskiej go zapraszać na ten dzień, kiedy przekazywali Polsce kopię nagrań rejestratorów - mówił dziś minister. - Ja byłem gościem, a nie gospodarzem. To gospodarz zaprasza uczestników spotkania - dodał.

Dwa wypadki na wyjazdówkach stolicy

Do dwóch poważnych wypadków doszło dziś na drogach wyjazdowych z Warszawy. Pierwszy wydarzył się przed południem, przy wyjeździe na Lublin - w tym karambolu zginęła jedna osoba. Kolejny - po południu w Nadarzynie pod Warszawą. Obie trasy po kilku godzinach paraliżu - odblokowano.

Szef MSWiA: Mieliśmy do czynienia z groźbami karalnymi

Po zabójstwie w Łodzi ochronę BOR zaproponowano kilkunastu osobom - powiedział szef MSWiA Jerzy Miller. Jak dodał, propozycję dostali nie tylko politycy z listy Ryszarda C., ale także wszyscy, którzy "występowali w jakimś elemencie zachowania sprawcy". Miller nie nie zdradził, kto ochronę przyjął.

Groził, że zabije Napieralskiego. Policja sprawdza

Niepokojące sygnały dotarły do sieradzkiego biura SLD. Zadzwonił tam nieznany mężczyzna i miał grozić, że zabije Grzegorza Napieralskiego. Jak się okazuje, to nie jedyne pogróżki, jakie w ostatnim czasie usłyszał przewodniczący partii. W poniedziałek Napieralski ma podjąć decyzję o ewentualnej ochronie BOR.

"Kicz, cyrk, fałsz"

"Kicz w polskiej polityce bije rekordy obecności. Trzech najważniejszych polityków w państwie jedzie do Łodzi na skutek tego, że szalony człowiek, który chciał zabić kogoś ważnego, zabił pracowników biura PIS-u, bo nie mógł zabić nikogo ważniejszego!" - pisze na swoim blogu Janusz Palikot. Gest Bronisława Komorowskiego, Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny, bo o nich mowa, nazywa "cyrkiem".

Niesiołowski chroniony przez wpis na forum

Bezpośrednim powodem przyznania Stefanowi Niesiołowskiemu ochrony BOR był wpis, który pojawił się na jednym z forów internetowych tuż przed jego wizytą w Krośnie Odrzańskim - ustalił portal tvn24.pl. Autor komentarza napisał, że przyjazd polityków PO do miasta będzie dobrą "okazją by wszystkich się pozbyć". - Podczas wizyty funkcjonariusze nie odstępowali wicemarszałka na krok - mówi tvn24.pl lubuski poseł PO Marek Cebula. Niesiołowski na temat wpisu rozmawiać nie chce.

Zaatakował ojca nożem

Kolejna rodzinna awantura omal nie zakończyła się dramatem. 21-letni mieszkaniec zaatakował nożem swojego ojca, bo ten wyrzucił do kosza narkotyki. Furiat trafił w ręce policji.

Ziobro na konwencji już z funkcjonariuszami BOR

Zbigniew Ziobro zmienia zdanie i przyjmuje ochronę BOR. W tej sprawie rozmawiał wczoraj z szefem Biura gen. Marianem Janickim. - Generał Janicki kategorycznie stwierdził, że ma wiedzę, z której wynika, iż zagrożenie jest bardzo realne – powiedział tvn24.pl Ziobro. Później na krakowskiej konwencji PiS pojawił się już z ochroną.

"Mój brat chciałby, by o Polsce mówiono: poważne państwo"

Jarosław Kaczyński chce szybkiego rozwoju Polski, by Polakom żyło się lepiej i bezpieczniej. - I jednocześnie, żeby Polska więcej znaczyła - mówił prezes PiS na konwencji w Gorzowie Wielkopolskim. Cytował też słowa swojego brata z ostatniego wywiadu zmarłego prezydenta. - Chciał, by o Polsce mówiono: poważne państwo - powiedział Kaczyński.

Premier dziękuje za "kawał dobrej roboty"

- Międzynarodowy dzień transplantacji jest chyba dobrym momentem, by powiedzieć, że kawał dobrej roboty zrobiliście - mówił premier Donald Tusk dziękując lekarzom, dawcom i biorcom narządów. Dodał jednak, że przed Polską jest jeszcze mnóstwo pracy. - Konieczna jest większa akceptacja i zrozumienie, czym jest transplantacja - zaznaczył szef rządu.

Wiernych mniej, ale "ilość przechodzi w jakość"

Wiernych w Kościele katolickim jest coraz mniej, mówi ksiądz, który obserwuje wielkie liczenie wiernych podczas dzisiejszych mszy. Zaznacza jednak, że "ilość wiernych przechodzi w jakość", a kryzys wiary powinien być wyzwaniem dla Kościoła.

Girzyński: Jaki prezydent, takie przeprosiny

- Bronisław Komorowski kiedyś powiedział: jaka wizyta, taki zamach. To ja teraz powiem: jaki prezydent, takie przeprosiny - tak Zbigniew Girzyński podsumował słowa prezydenta, który m.in. w rozmowie z TVN mówił w czwartek: - Zróbmy eksperyment: ja bardzo serdecznie przepraszam. Poseł PiS namawiał też w programie "Kawa na ławę" do podpisania deklaracji łódzkiej, co jego sejmowi koledzy skwitowali śmiechem. - Dla mnie to deklaracja hipokryzji, nie do standardów w polskiej polityce - powiedział Adam Szejnfeld.

W wyborach do samorządów PO traci

Gdyby wybory samorządowe odbyły się w październiku, to PO mogłyby liczyć na 35 proc. głosów, PiS na 25,4 proc., SLD na 16,4 proc., a PSL na 8,5 proc. - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badania Opinii "Homo Homini" dla Polskiego Radia.