Ochroniarze usłyszą zarzut śmiertelnego pobicia

Przyczyną śmierci uczestnika festynu w Korfantowie było pobicie - orzekli specjaliści po przeprowadzeniu sekcji zwłok. W związku z tym, prokuratura postanowiła postawić dwóm zatrzymanym pracownikom ochrony zarzuty pobicia za skutkiem śmiertelnym - informuje portal 24opole.pl.

Mięso do kebabów z czeluści Centralnego

Remont Dworca Centralnego w Warszawie odkrywa zadziwiające tajemnice. Wykonawca robót w podziemiach dworca - na "Poziomie -2” natknął się na... dziką hurtownię mięsa do kebabów – donosi „Życie Warszawy”.

Poparcie dla rządu zmienia się w niechęć

- Spada poparcie dla gabinetu Donalda Tuska - wynika z sondażu CBOS. W sierpniu rząd popierało 38 proc. Polaków, a przeciwnego zdania było 31 proc. respondentów. Ta pierwsza grupa stopniała o pięć pkt proc. O tyle samo wzrosła grupa przeciwników.

Rekord zabitych na drogach

Padł niechlubny rekord wakacji. W poniedziałek na polskich drogach zginęło 21 osób. To według policji najwięcej od początku lata. Wśród ofiar najwięcej było kierowców aut - ośmiu i rowerzystów - sześciu.

Mleko prosto od krowy. Z automatu

Świeże mleko prosto od krowy - automatycznej. Na jednym z osiedli w Tarnowskich Górach stanął mlekomat, który nalewa mleko przywożone z jednego z gospodarstw - niepoddane żadnej obróbce, zachowujące wartości odżywcze i smak.

Mnożą się projekty pomnika

- Mnożą się projekty pomnika ofiar tragedii smoleńskiej, który mógłby stanąć w Warszawie - pisze "Rzeczpospolita", dodając, że jeśli władze zdecydują się na taki krok, na brak pomysłów i lokalizacji nie będą mogły narzekać. Do "bloku przełamanego granitu", który stanie na Powązkach i obelisku z 96 dłońmi, który wciąż jest projektem i nie wiadomo, czy w ogóle stanie, doszły już przynajmniej dwie nowe propozycje.

Osądzisz się sam

Trwające latami procesy sądowe będą należeć do przeszłości? Ministerstwo Sprawiedliwości ma pomysł na rozszerzenie instytucji, które pozwalają kończyć postępowanie już na pierwszej rozprawie - pisze "Rzeczpospolita".

Ruszyła budowa drugiej nitki metra

W poniedziałek oficjalnie ruszyły prace związane z budową centralnego odcinka II linii warszawskiego metra. Pierwsi pasażerowie, będą nim mogli podróżować już za trzy lata.

Ile nas kosztuje awantura o krzyż?

Dzień i noc, od ponad czterech tygodni w okolicach Pałacu Prezydenckiego stacjonują wzmocnione siły policji i straży miejskiej. Każda dodatkowa godzina ich pracy kosztuje. Ile? I ile w sumie będzie nas kosztować awantura o krzyż? Sprawdziła to reporterka programu "Polska i Świat".

Jak się nie dać piorunom?

Czy telefon komórkowy przyciąga pioruny? Jaką pozycje najlepiej przyjąć, gdy burza zaskoczy nas na otwartej przestrzeni? I dlaczego W trakcie burzy lepiej nie grać w golfa? Odpowiedzi na te pytania szukała, w te wyjątkowo burzowe lato, reporterka programu "Polska i Świat".

Zamknęli oddział ratunkowy

Szpitalny oddział ratunkowy (SOR) sosnowieckiego szpitala wojewódzkiego św. Barbary został w poniedziałek zamknięty z powodu niestabilnej pracy systemu gazów medycznych. Oznacza to, że np. ranni w wypadkach w regionie, którzy najczęściej dotąd trafiali właśnie do sosnowieckiego szpitala, do czasu usunięcia awarii będą przewożeni do innych lecznic, m.in. w Katowicach, Dąbrowie Górniczej i Jaworznie.

"Jest moda na demolowanie ważnych uroczystości"

- W Polsce zapanowała moda, że kilkunastu ludzi jest w stanie zepsuć ważne wydarzenie państwowe i pokazać światu, że Polacy są nietolerancyjni - mówił w "Rozmowie Bardzo Politycznej" Wojciech Olejniczak (SLD) komentując wczorajsze protesty przed krzyżem upamiętniających bolszewików w Ossowie. Zgodził się z nim Władimir Kirianow, dziennikarz "Rosyjskiego Kuriera Warszawskiego". Zdaniem Pawła Kowala z PiS do protestów doszło, ponieważ niefortunna była data odsłonięcia krzyża.

"1 km 90 zł". Taksówkarz przed sądem

Przed krakowskim sądem rozpoczął się w poniedziałek proces kolejnego taksówkarza-przewoźnika sprzed Dworca Głównego PKP, oskarżonego o zawyżanie opłat. Za każdy przejechany kilometr żądał on aż 90 zł.

Przebadali wrak "Groma"

Wrak ORP "Grom" zatopiony podczas II wojny światowej u wybrzeży Norwegii leży na głębokości do 115 m, a nie jak dotychczas sądzono, 105 m. W poniedziałek wrócili do Polski nurkowie z Bałtyckiego Towarzystwa Nurkowego, którzy badali wrak polskiego niszczyciela.

Bądź w kontakcie. Zostań Reporterem 24

Pożar szpitala w Lublinie, ewakuacja pacjentów, drażniący dym. Dzięki błyskawicznej reakcji widzów, przesyłanym przez nich zdjęciom i filmom, cały kraj mógł na bieżąco śledzić, co dzieje się w Lublinie. To nie pierwsza taka informacja, która w TVN24 pojawiła się dzięki widzom. Od jutra będzie to jeszcze łatwiejsze, bo startuje nowy serwis internetowy Kontakt 24.

Nałęcz przyjął propozycję prezydenta

Potwierdziły się nieoficjalne informacje TVN24, według których Tomasz Nałęcz ma zostać doradcą Bronisława Komorowskiego ds. historii i dziedzictwa narodowego. Były poseł lewicy w rozmowie z portalem tvn24.pl potwierdził, że przyjął propozycję prezydenta. Zastrzegł jednak, że ostatecznie i oficjalnie o nominacji musi poinformować Kancelaria Prezydenta.

"Przecież Polacy dwa razy okupowali Moskwę"

- Sztuka polityki każdego państwa polega na właściwym ułożeniu stosunków z sąsiadami - mówił w "Faktach po Faktach" Tadeusz Iwiński z SLD, komentując protesty podczas odsłonięcia pomnika żołnierzy radzieckich w Ossowie. Dodał, że inwazja bolszewików była tylko "odgrywką" za wyprawę kijowską Piłsudskiego.

Arłukowicz: Wiedza Nałęcza przyda się Komorowskiemu

Zdaniem Bartosza Arłukowicza, stanowisko doradcy w kancelarii prezydenta dla Tomasza Nałęcza, jest rewanżem za poparcie Bronisława Komorowskiego w czasie kampanii wyborczej. - Jest to spłacanie długów (...) niewiele znaczącymi funkcjami - powiedział polityk lewicy w TVN24. Julia Pitera z PO z twierdzeniem tym zgodzić się nie chciała i tłumaczyła, że na scenie politycznej nie ma wielu polityków takich jak Nałęcz.

Błąd na tablicy ku czci ofiar. Będzie naprawiony

Na tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, którą w niedzielę w warszawskiej Katedrze Polowej odsłonił prezydent Bronisław Komorowski, jest błąd. Pomyłka wystąpiła w nazwisku Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Ksiądz podejrzany o pedofilię na wolności

Ksiądz Roman J., podejrzany o molestowanie seksualne trzech dziewczynek oraz doprowadzenie jednej z nich do obcowania płciowego, po wpłaceniu 20 tys. zł poręczenia majątkowego opuścił areszt. Ksiądz nie przyznał się do obcowania płciowego, jedynie do molestowania małoletnich.

Bomba postraszyła na lotnisku w Łodzi

Łódzkie lotnisko wznowiło pracę. - Saperzy wywieźli już bombę lotniczą z czasów II wojny światowej, którą w poniedziałek przed południem znaleziono w trakcie prac budowlanych na terenie nowego terminala - poinformowała rzeczniczka portu Katarzyna Dobrowolska.

Doniesienia ws. krzyża w prokuraturze

Do prokuratury wpłynęło kilkanaście zawiadomień o przestępstwie w sprawie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Dwa z nich złożył Janusz Palikot. Większość doniesień umorzono lub odmówiono wszczęcia śledztwa.

Kary za tragedię w "Wujku"

34 osoby, w tym czterej członkowie kierownictwa kopalni, odpowiedzą za naruszenie przepisów i uchybienia, które - według nadzoru górniczego - miały związek z ubiegłoroczną katastrofą w kopalni "Wujek-Śląsk". 18 września 2009 r. w wybuchu metanu zginęło tam 20 górników, a ponad 30 zostało rannych.

Parulski leci do Moskwy po 11 tomów akt

We wtorek gen. Krzysztof Parulski leci do Moskwy. Naczelny Prokurator Wojskowy ma m.in. odebrać 11 tomów akt śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej, a także rozmawiać nt. przekazywaniu Polsce kolejnych dokumentów. Płk Jerzy Artymiak z NPW oświadczył, że materiały, o które Rosja zwróciła się do naszego kraju, nie są jeszcze gotowe.

Śledztwo ws. Lwa R. przedłużone

Śledztwo w sprawie producenta filmowego Lwa R. i innych osób, podejrzanych m.in. o korupcję i fałszowanie dokumentacji medycznej nie zakończy się w sierpniu. Podejrzani złożyli swoje wnioski dowodowe, więc śledztwo ma zostać przedłużone o kolejne trzy miesiące - dowiedziała się w poniedziałek Polska Agencja Prasowa w łódzkiej prokuraturze apelacyjnej.

Płk Patalong do zadań specjalnych

Płk Piotr Patalong objął w południe stanowisko Dowódcy Wojsk Specjalnych. W ceremonii w siedzibie DWS w Krakowie uczestniczył m.in. szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysław Cieniuch.

Pijany holował pijanego

Na gazie i na holu. Policjanci włocławskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który holował pojazd kierowany przez... drugiego pijanego mężczyznę. Ten ostatni dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Miał ponad 3 promile i uczył dzieci pływać

Brak odpowiedzialności to najłagodniejsze określenie zachowania mężczyzny, który najpierw wypił butelkę wódki, a później uczył pływać swoich synów. Na szczęście plażowicze na czas wezwali policję.

Nikt nie chce opiniować w sprawie seksuologa

Prokuratura za granicą poszukuje biegłego do sprawy poznańskiego seksuologa, prof. Lechosława Gapika, bo krajowi specjaliści odmówili sporządzenia opinii. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie rzekomego molestowania pacjentek przez seksuologa.

Śmiertelne pobicie na plaży

Śmiertelne pobicie na plaży we Władysławowie. 27-letni mieszkaniec Pucka zmarł po tym, jak został pobity przez nieznanych jeszcze sprawców. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura.