Bitwa w centrum handlowym

Z jednej strony tłum rozwścieczonych kupców, z drugiej ochroniarze atakujący gazem łzawiącym i pałkami - takie sceny można było zobaczyć w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej na Mazowszu. Sprzedawcy wynajmujący boksy na jego terenie ostro protestowali przeciwko podniesieniu czynszu w obiekcie.

"Merkel chce poprawy stosunków z Polską"

Kanclerz Angela Merkel nie mianuje w tym roku Eriki Steinbach do rady fundacji, która będzie budowała muzeum wypędzonych - mówi "Dziennikowi" Władysław Bartoszewski. Uważa, że udało mu się przekonać niemiecką kanclerz, że dla Polski jest to kandydatura nie do zaakceptowania, a Merkel nie będzie chciała psuć relacji z Polską w roku, kiedy przypada 70. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Prezydent chce szczytu nt. kryzysu

Lech Kaczyński zapowiedział zwołanie na 25. lutego szczytu społecznego poświęconego sytuacji gospodarczej w Polsce. W Dębicy chciałby rozmawiać ze związkami zawodowymi, pracodawcami, samorządowcami, ekonomistami, ale także stroną rządzącą. Jak zaznaczył, jego osobistą misją jest powstrzymanie w Polsce "powrotu bezrobocia".

"Serial Czumy praktycznie zakończony"

Premier uważa sprawę amerykańskich długów ministra sprawiedliwości za "praktycznie zamkniętą", choć będzie się domagał "kilku drobnych wyjaśnień". - Mam nadzieję, że na tym serial się zakończy - stwierdził Donald Tusk.

Gronkiewicz-Waltz wyśle warszawiakom 800 tys. ulotek

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz chwali się swoimi sukcesami. Co drugi warszawiak dostanie do skrzynki ulotkę informującą o tym, co udało się poprawić w mieście przez 2 lata jej rządów. Miasto wyda też specjalne broszury. To rozrzutność - ocenia opozycja.

"Nie wysyłajcie moich kochanych ministrów do Brukseli"

Nie będzie zmian w rządzie po wyborach do europarlamentu. - Proszę was, nie wysyłajcie moich kochanych ministrów do Brukseli, bo ja chcę ich mieć tutaj wszystkich - powiedział dziennikarzom premier. Zapewnił też, że nie widzi żadnych przeszkód, żeby prezydent poleciał na szczyt UE.

"Zobaczyłem straszne rzeczy"

Pilot i ratownik zginęli w katastrofie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, do której doszło we wtorek rano koło Jarostowa (Dolnośląskie). Śmigłowiec rozbił się lecąc na pomoc rannym w karambolu na trasie A4. Katastrofę lotniczą przeżył lekarz, który w stanie ciężkim przewieziony został do szpitala wojskowego we Wrocławiu. Tam pomyślnie przeszedł operację nóg. W karambolu poszkodowanych zostało 10 osób, w tym kobieta w ciąży.

Kopacz: dla żadnego szpitala pieniędzy nie zabraknie

- Dla żadnego szpitala, który przystąpi do programu, pieniędzy nie zabraknie - zapewniła minister zdrowia Ewa Kopacz. - Ten projekt ma zapobiec dzikiej prywatyzacji - wtórował premier Donald Tusk. Rząd przyjął program, który pozwoli przekształcić szpitale w spółki prawa handlowego.

"Nie obawiamy się latać tymi maszynami"

Po katastrofie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pod Wrocławiem, naturalnie pojawiło się pytanie - czy używane w ratownictwie maszyny Mi-2 są bezpieczne? - Helikopter jest sprawny, regularnie serwisowany. Nie obawiamy się, że ta maszyna nas zawiedzie - uspokajał ratownik z łódzkiego LPR, który lata w identycznym śmigłowcu, jak ten z Dolnego Śląska.

"Zginęli spiesząc z pomocą"

Premier złożył kondolencje rodzinom pilota i ratownika, którzy zginęli w wypadku śmigłowca. - Łączymy się w smutku z rodzinami ofiar - stwierdził Donald Tusk.

Rząd ma gorsze noty za gospodarkę

Gorzej oceniamy politykę gospodarczą rządu, choć notowania gabinetu Donalda Tuska pozostają stabilne. Nie zmienia się też liczba zwolenników premiera - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Radnych popilnuje straż miejska

Złodzieje nie oszczędzają nawet stołecznych radnych. Podczas sesji Rady Warszawy giną zasilacze do komputerów i telefony komórkowe. W związku z tym wprowadzono specjalne dyżury straży miejskiej. Strażnicy pilnują, aby przez drzwi dla rajców nie wchodziły na salę obrad przypadkowe osoby.

Wpadł na kamienicę

Najpierw wpadł w poślizg, a potem zahaczył o jadący z przeciwka samochód i koziołkował, by w końcu zatrzymać się na kamienicy. Kierowca, który z wypadku wyszedł bez większych obrażeń, może mówić o dużym szczęściu.

"Tusk wymyślił PO-PiS? To fikcja"

Fikcją fabularną nazwał minister w kancelarii premiera Rafał Grupiński informacje "Dziennika", że to Donald Tusk wymyślił koalicję PO-PiS na czasy kryzysu. - Może gazeta znalazła sobowtóra? - stwierdził polityk PO. Doniesieniom tym zaprzeczył też wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna. - Nigdy o tym nie słyszałem - zapewnił Schetyna.

Zmarł w drodze do "chatki socjologa"

Nie tylko wysokie góry bywają w zimie bardzo niebezpieczne - ciało 23-letniego mężczyzny znaleźli w nocy w Bieszczadach ratownicy GOPR z Sanoka. Młody mężczyzna prawdopodobnie zamarzł w drodze na Otryt - jeden z najsłynniejszych bieszczadzkich masywów.

Tak ratuje się życie

Ratownik 12 - takim kodem oznaczony jest śmigłowiec Agusta warszawskiego oddziału Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Portal tvn24.pl na własne oczy zobaczył, jak ratuje się nim życie.

Kurs wizażu za pieniądze podatników

Podatnicy płacą za kurs wizażu dla pań z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Urzędniczki uczą się, jak się malować i ubierać - pisze dziennik "Polska".

"Dz": To Tusk wymyślił sojusz PO-PiS

To nie prezydent Kaczyński, lecz premier Tusk wymyślił wielką koalicję PO-PiS na czasy kryzysu. Jak ustalił "Dziennik", premier rzucił taką ofertę podczas ostatniego spotkania z głową państwa.

Polacy chcą PO-PiS na kryzys?

61 proc. Polaków chce, by w związku z kryzysem gospodarczym, PO i PiS blisko współpracowały. 31 proc. ankietowanych, przez GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej", opowiada się za utworzeniem przez obie partie wspólnego rządu.

Steinbach jak biskup lefebrysta

Władysław Bartoszewski całkowicie zagalopował się, stawiając szefową Związku Wypędzonych Erikę Steinbach na równi z negującym Holokaust biskupem lefebrystą Richardem Williamsonem - ocenia niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Maturzyści nagle polubili matmę

Co takiego się stało, że tegoroczni maturzyści nieoczekiwanie polubili matematykę i chcą ją zdawać na egzaminie dojrzałości? Według nauczycieli, uczniowie po prostu poszli po rozum do głowy.

Piskorski do Palikota: Przyszedłeś na gotowe

- Platforma Obywatelska jest zdemoralizowana powodzeniem wyborczym i nic nie robi – powiedział w „Magazynie 24 godziny” Paweł Piskorski, jeden z założycieli PO, obecnie poza partią. – Mam wrażenie, że próbujesz wrócić do polityki z urazem do premiera Tuska i chcesz wziąć rewanż – ripostował Janusz Palikot. Nawiązał także do ewentualnej dymisji ministra sprawiedliwości: - Mamy dwa poważne nazwiska na jego następców.

VIP-y stracą podwyżki

Nasi parlamentarzyści nie nacieszyli się długo podwyżkami. Od stycznia ich pensje wzrosły o 400 złotych, ale już w marcu do portfeli posłów, senatorów i wysokich urzędników państwowych dobierze się minister finansów i zabierze im dodatkowe apanaże. - Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera – wścieka się jeden z rozmówców dziennika „Polska”.

Wajda już wie, jak zakończy film o Wałęsie

Lech Wałęsa stoi przed amerykańskim Kongresem i mówi pamiętne słowa: „My, naród”. Tak będzie wyglądała finałowa scena filmu o Lechu Wałęsie, który zamierza nakręcić Andrzej Wajda. Wybitny reżyser w programie „Teraz My!” opowiedział o szczegółach swojej nowej produkcji.

Prezydencki sprzeciw wobec inicjatywy Steinbach

Prezydent Lech Kaczyński oświadczył, że jest przeciwnikiem budowy ośrodka upamiętniającego wysiedlenia Niemców tzw. "Widocznego Znaku". Wcześniej Władysław Bartoszewski w Niemczech zaznaczył, że ewentualny udział Steinbach w radzie Fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie" zaszkodzi stosunkom obu krajów. W "Magazynie 24 Godziny" w TVN24 Leszek Miller również mówił, że ewentualny udział Steinbach w projekcie, to pomyłka. - To przypomina tupet taki, jaki mieliby Grecy, budując konia trojańskiego na oczach Trojan - stwierdził były premier.

Kaczyński zdumiony, że Czuma wciąż jest ministrem

Dla premiera nie jest oczywiste, że Andrzej Czuma powinien zostać odwołany. I stąd moje niewyobrażalne zdumienie - stwierdził Lech Kaczyński. Prezydent rozmawiał w tej sprawie z szefem rządu, ale efektów tego spotkania zdradzić nie chciał.

Ćwiąkalski broni Czumy

Zdymisjonowany po samobójstwie skazanego w sprawie zabójstwa Krzysztofa Olewnika, były minister Zbigniew Ćwiąkalski deklaruje swoją chęć pomocy, zaliczającemu kolejne wpadki ministrowi Andrzejowi Czumie. - Jeśli tylko zwróci się do mnie, to chętnie pomogę - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 i zaznaczał: - Kolejny minister byłby błędem.

Pościg za przestępcą... przez 29 kilometrów?

Są cięcia, ale nie ma zagrożeń wydatków na benzynę – zapewniał policjantów szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Czy rzeczywiście? W jednej z pomorskich komend wprowadzono limit dobowych wydatków na benzynę dla jednego samochodu: wystarczy na od 28 do 37 km – donosi internauta na Kontakt TVN24.

Policjanci wymuszali haracze

Kilku policjantów z łódzkiej policji od kilku lat wymuszało haracze od restauratorów. Byli brutalni, często bili ofiary. Proceder i grupę przestępczą rozbiło CBŚ. Zatrzymano 12 osób. Za udział w zorganizowanej przestępczości, wymuszenia i pobicia podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Bartoszewski przekonał Merkel?

Czy Erika Steinbach nie znajdzie się w radzie fundacji poświęconej powojennym wysiedleniom Niemców? - Rozmawiałem z kanclerz Merkel o całokształcie stosunków polsko-niemieckich. Jestem zadowolony z tego spotkania - ucinał pytania dziennikarz Władysław Bartoszewski.