"Miałam wizję tsunami na Bałtyku"

Dwie jasnowidzki z Łodzi wywołały spore zamieszanie w Ustce i Kołobrzegu. Ich zdaniem na Bałtyku w już w kwietniu pojawi się ... tsunami. Naukowcy nie zaprzeczają, a urzędnicy sprawdzają.

Na litrze benzyny ze Szczecina do Zakopanego

Przetestowaliśmy najoszczędniejszy samochód w Polsce. Silnik z kosiarki, koła z roweru, do tego odlew z laminatu i trochę elektroniki w środku. To prosty przepis na pojazd, który na setkę spali pół szklanki benzyny.

Marcinkiewicz - doradca fikcyjny

Jak wygląda praca Kazimierza Marcinkiewicza dla banku Goldman Sachs? Oficjalnie doradza on finansowemu gigantowi przy prywatyzacji Polskiej Grupy Energetycznej. Ale jego doradztwo to fikcja - pisze "Dziennik".

Palikot, Guzowska, Kutz czyli politycy na biznesowej liście PO

Dziennikarze sprawdzili oświadczenia majątkowe polityków i stworzył listę posłów PO, którzy łączą działalność polityczną i biznesową. Znalazło się na niej 53 parlamentarzystów Platformy. Czy w ich pracy parlamentarnej i biznesowej nie ma konfliktu interesów?

Banki "skubią" klientów

Aż 9 mln zł miesięcznie zarobi dodatkowo bank PKO BP tylko dzięki temu, że o 1,5 zł podniósł opłatę za prowadzenie podstawowego rachunku, jakim jest Superkonto. "Skubią" klientów też inne banki, drożeją linie kredytowe, konta internetowe, opłaty za przelewy i nie tylko – pisze "Polska".

Powstanie tunel przez Kasprowy Wierch?

Ciekawą inwestycje planują Polskie Koleje Linowe, które chcą połączyć Kocioł Goryczkowy z Gąsienicowym 120-metrowym tunelem - podaje dziennik "Polska". Gdyby powstał, musiałby zostać wyryty w żywej skale Kasprowego Wierchu.

"Komisja ws. Misiaka to byłby cyrk"

Jeśli rząd w trybie pilnym nie wyjaśni sprawy senatora Tomasza Misiaka, powinna to zrobić komisja śledcza – uważa Elżbieta Jakubiak z PiS. Stefan Niesiołowski odparł, że taka komisja na pewno nie powstanie. – To byłby cyrk i paranoja – mówił w "Magazynie 24 Godziny" poseł PO.

Boskie ciało dzielnicowego

Opalone ciało, pięknie wyrzeźbione mięśnie, a do tego ogromna siła - takiego dzielnicowego mieszkańcom, a szczególnie mieszkankom Jawora na Dolnym Śląsku, można tylko pozazdrościć. 37-letni aspirant Jerzy Pisulski, przez Europejską Federację Kulturystyki i Fitnessu został ogłoszony najlepszym kulturystą w Europie.

O jedynce dla Krzaklewskiego zadecydują sondaże

- Marian Krzaklewski jest politykiem bardzo doświadczonym, pytanie czy w pełni akceptuje wizę Polski zintegrowanej z NATO i UE - mówił w "Piaskiem po oczach" TVN24 Bronisław Komorowski. I dodał: - O jego starcie w wyborach do europarlamentu z listy PO zadecydują sondaże.

Prawnicy z centrum handlowego

Młodzi prawnicy wpadli na pomysł udzielania tanich porad w centrum handlowym - chcą, żeby ceny prawniczych usług były "rozsądne i przyjazne dla człowieka". Ich działalność budzi jednak sprzeciw w adwokackiej korporacji - dla kolegów po fachu "podchodzą do poważnej sprawy zbyt liberalnie".

Nowe dowody na Mazura

- Są nowe dowody na koneksje Edwarda Mazura z zabójcami Marka Papały. W najbliższym czasie przekażemy je do USA. W liście do Hilary Clinton już poprosiłem, by pomogli nam w rozwiązaniu tej sprawy - zapewniał w "Magazynie 24 Godziny" minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Lis: nie jestem do wynajęcia

To dowód, że TVP jest otwarta na różne poglądy polityczne. Tak Piotr Farfał, p.o. prezesa TVP skomentował piątkową transmisję przez TVP Info konferencji prasowej Declana Ganleya - irlandzkiego eurosceptyka i szefa niszowego ugrupowania Libertas. Ale to nie koniec kontrowersji wokół obsługi medialnej polityka przez TVP. Hanna Lis odmówiła bowiem przeprowadzenia wywiadu z nim.

Kradli auta warte miliony

Maniek, Kurczak i Choin wpadli w Falenicy, gdzie usiłowali ukraść nowego mercedesa. Na swoim koncie mają kilkadziesiąt włamań i łupy o wartości miliona złotych. Policja zatrzymała trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej auta na tzw. "śpiocha".

Polityk PSL: rząd mnie okradł. Frasyniuk: okradł pana Kalinowski

Miejsko-wiejski konflikt wywołany w TVN24 przez Władysława Frasyniuka zatacza coraz szersze kręgi. - Chłopo-polityk skupiony jest tylko na sobie - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Frasyniuk. - Grupa chłopów jest teraz dożynana - kontrował Jacek Soska z PSL, który stwierdził, że polski rząd w Kopenhadze "podpisał haniebny układ". - Ówczesny rząd okradł mnie i milion rodzin rolniczych - grzmiał Soska. - Ten który pana okradł, nazywa się Jarosław Kalinowski - odpierał zarzut Frasyniuk.

Sprawdzą, czy gdańska kuria złamała prawo

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zbada czy legalne było zbieranie przez gdańską kurię danych uczniów, którzy nie chodzą na lekcji religii. Rodzice dzieci uważają, że doszło do złamania gwarancji wolności sumienia. Kuria z zarzutami się nie zgadza i swoje działanie tłumaczy "wykonywaniem misji".

Wybuch gazu w Warszawie

Do wybuchu gazu doszło w jednym z mieszkań w Warszawie przy ulicy Batorego. Ranna jest jedna osoba. - Z mieszkania sąsiedzi wynieśli mężczyznę - poinformował Paweł Frątczak, rzecznik straży pożarnej.

Corsa staranowała golfa – są zabici

Dwie osoby nie żyją, a trzy w stanie ciężkim trafiły do szpitala po wypadku na drodze Łódź-Poddębice. Do tragedii doszło, gdy rozpędzony opel wjechał w zaparkowanego volkswagena.

Naćpana czy Gyurcsány?

Podczas unijnego szczytu w Brukseli, poza oficjalną częścią negocjacji, były też rozmowy mniej formalne. Donald Tusk i Lech Kaczyński siedząc razem przy stoliku chyba zapomnieli, że to co mówią mogą zarejestrować kamery.

Staruszka nie odpowie za kradzież masła

Staruszka z Krakowa nie odpowie za kradzież kostki masła o wartości 4,74 zł. Sąd umorzył w piątek sprawę 84-latki tłumacząc, że obwiniona w momencie czynu nie zdawała sobie sprawy ze znaczenia swojego zachowania. - Z tego zdarzenia można też wysnuć taką refleksję, że osoby najbliższe powinny opiekować się takimi osobami - mówił sędzia.

Takiej konferencji nigdy nie było

Konferencja prasowa, którą Donald Tusk wraz Lechem Kaczyńskim zorganizowali razem po zakończeniu obrad Rady Europejskiej w Brukseli, przebiegła w niespodziewanie miłej atmosferze. - Osobiście lubię rozmawiać z premierem, zachowałem wobec niego sympatię - mówił prezydent. - Ja w ogóle staram się lubić ludzi i w tym zbiorze jest też Lech Kaczyński - odparł na to premier.

Szwagrowie kradli co popadnie

Szwagrowie wpadli, bo nie udało im się okraść kolejnego sklepu. A kradli, co się dało. Policjanci znaleźli na przykład quada... zakopanego pod stodołą jednego z nich. Jednak największym wzięciem u złodziei cieszyły się materiały budowlane - dom starszego, rozbudowywany z nich, prawdopodobnie pójdzie do rozbiórki.

Miller znów w Sojuszu

Leszek Miller ponownie w SLD. - Podpisaliśmy umowę o współpracy - oświadczył w piątek podczas konferencji prasowej szef SLD Grzegorz Napieralski. A sam Miller zapowiedział, że będzie ubiegał się o mandat w najbliższych wyborach parlamentarnych.

"Władek, wstyd mi za ciebie"

Ludowcy żądają, by Władysław Frasyniuk przeprosił wszystkich polskich chłopów. Chodzi o jego słowa z wtorku, gdy polityk powiedział w TVN24, że "oni częściej dobijali powstańców i ściągali kamasze, niż tak naprawdę brali udział w walce o niepodległość".

Potężna lawina w Tatrach

Zwały śniegu całkiem zasypały drogę do Morskiego Oka i porwały ze sobą wiele drzew - informuje "Tygodnik Podhalański" na swoich stronach internetowych. Zdaniem ratowników TOPR nikt nie został zasypany.

Kłopotek: Atomowej wojny nie ma

Nie ma żadnej wojny atomowej - powiedział w TVN24 poseł PSL Eugeniusz Kłopotek, próbując łagodzić medialne doniesienia o napięciach na linii Tusk-Pawlak. Kwestią sporną między premierami ma być budowa w Polsce elektrowni atomowej.

Premier każe swoim posłom sprzedawać akcje

Premier Donald Tusk zażądał, by wszyscy parlamentarzyści PO posiadający akcje lub udziały w spółkach, pozbyli się ich. Według wyliczeń szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego dotyczy to 53 parlamentarzystów Platformy.

Na koncercie i meczu piwa nie wypijesz

Na dużych imprezach nie będzie jednak stoisk z piwem. Sejm poparł w piątek poprawkę Senatu zakazującą sprzedaży niskoprocentowego alkoholu na imprezach masowych.

Murzynek z ulotki trafi do sądu

Sąd zajmie się kontrowersyjną ulotką wydaną przez "Małego Gościa Niedzielnego". Prokuratura odmówiła bowiem wszczęcia postępowania. Na rozdawanej dzieciom w kościołach ulotce widniał afrykański chłopiec, mówiący: "Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia także skóry".