Surowsze kary dla pijanych kierowców

Posłowie zaostrzają kary dla pijanych kierowców. Według przyjętych w piątek zmian, nietrzeźwy, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, może na zawsze zostać pozbawiony prawa jazdy.

"NFZ potrzebny jak rybie ręcznik"

Internauci nie zostawiają suchej nitki na Narodowym Funduszu Zdrowia w związku z zamieszaniem wokół leczenia chorych niestandardową chemioterapią. - Zlikwidować go - proponuje wielu z nich.

TAK dla drastycznych zdjęć NIE dla palenia w klubach

Ostra polityka antynikotynowa znajduje uznanie wśród internautów tvn24.pl. W ankietach na naszej stronie opowiedzieliście się zdecydowanie za zakazem palenia w klubach i pubach oraz dobrze przyjęliście zapowiedź wprowadzenia drastycznych zdjęć na etykietach papierosów, które mają skłonić palaczy do rzucenia nałogu.

Tusk się waha. Kto, jeśli nie on?

Donald Tusk testuje różne scenariusze przed wyborami prezydenckimi. Z sondażu PO wynika, że Radosław Sikorski mógłby liczyć na tyle głosów, co premier, a Bronisław Komorowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz na nieco mniej. I dlatego szef rządu się waha - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Nie jesteśmy właścicielami Wisły"

Wygląda jak przykryte śniegiem wielkie pole. Ale to wcale nie jest teren przeznaczony pod uprawę, a największa rzeka Polski. Wisła na wysokości Płocka co roku zamarza i napędza strachu mieszkańcom tego mazowieckiego miasta, które doskonale pamięta powódź sprzed 28 lat.

"Iwan" truł się już wcześniej

Artur Zirajewski, główny świadek w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały, już w przeszłości sięgał po duże ilości leków nasennych - ustaliła "Rzeczpospolita". W 1998 roku, trzy miesiące po aresztowaniu, "Iwan" wziął środek uspokajający o nazwie doxepina i trafił do szpitala w Gdańsku.

"Przepraszam, to nie ten punkt"

Wydawał się lekko znudzony, ale wszystko miał pod kontrolą. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński dosłownie usadził na miejsce minister pracy Jolantę Fedak, kiedy ta - zdaniem polityka Lewicy - w nieodpowiednim momencie chciała zabrać głos.

Szwedzi biorą się za napis z Auschwitz

Zastępca prokuratora generalnego Szwecji Agnetha Hilding Qvarnstroem zajmie się sprawą szwedzkiego wątku kradzieży napisu "Arbeit Macht Frei" - podała agencja prasowa TT. Prokurator pomagać mają służby bezpieczeństwa SAPO.

Pieniądze od NATO wyciekły?

Nieprawidłowości na wielką skalę mogły mieć miejsce w podlegającym Ministerstwu Obrony Narodowej Zakładzie Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, który zarządza przekazywanymi Polsce przez NATO pieniędzmi.

"Ja ministrem? Czemu nie!"

– Możesz zobaczyć mnie w bramie, być może będę w tej bramie pił wódkę i ledwo trzymał się na nogach. Ale nie oceniaj mnie powierzchownie. Oceniaj po tym co zrobiliśmy z Orkiestrą - mówi Jurek Owsiak w rozmowie z tvn24.pl.

„Strach chorych wyceniono na 14 tysięcy. Za mało”

- Bałagan z chemioterapią niestandardową wyceniona na 14-15 tysięcy, jedną pensję prezesa NFZ. To za mało za ogromny niepokój – ocenił Bolesław Piecha (PiS). Joanna Mucha z PO niewiele miała na usprawiedliwienie ministerstwa zdrowia i NFZ. - Zdarzył się błąd, wszyscy za niego przepraszamy. Od piątku wszyscy chorzy będą leczeni tam, gdzie poprzednio - obiecała.

Kto zawinił ws. chemioterapii?

Były minister zdrowia Marek Balicki atakuje obecną szefową resortu Ewę Kopacz za decyzje m.in. w sprawie finansowania leczenia onkologicznego. - Minister zaakceptowała groźne decyzje prezesa NFZ w kwestii chemioterapii niestandardowej. Dopiero pod wpływem protestów się z nich wycofała - powiedział w "Faktach po Faktach" Balicki. Zaprzecza mu wiceminister Marek Twardowski. Z kolei Władysław Stasiak z Kancelarii Prezydenta uważa, że konsekwencje powinien ponieść przede wszystkim szef NFZ.

"My, palacze, jesteśmy szalenie tępieni"

- Wypędzają nas do podziemia, jesteśmy strasznie tępieni - stwierdziła przedstawicielka "nałogowców" Maria Czubaszek w programie "24 Godziny". Przeciwko wprowadzeniu ustawy antynikotynowej protestuje również branża tytoniowa.

Kopacz musi odejść

Minister Kopacz powinna odejść - stwierdził Grzegorz Napieralski. Szef SLD w "Kropce nad i" w bardzo ostrych słowach skomentował ostatnie wydarzenia w Ministerstwie Zdrowia i NFZ. - W normalnym europejskim kraju ponieśliby konsekwencje. Jako szef klubu i człowiek, którego ojciec chorował na raka uważam, że minister Kopacz należy odwołać - dodał Napieralski.

Szef NFZ zachował stołek, oddaje styczniową pensję

Szef Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz nie straci stanowiska po zamieszaniu z chemioterapią niestandardową. Skończyło się na karze w postaci oddania styczniowej pensji i zapowiedzi kontroli ministerstwa zdrowia. - Przepraszam pacjentów za niedogodności, postaramy się je szybko usunąć - powiedział Paszkiewicz.

W szkole godzinę za wcześnie, przez kolej

Wczesna pobudka i długa droga o szkoły - to atrakcje zgotowane grupie około 200 uczniów z Węglińca przez kolej. Przez nowy rozkład jazdy muszą do szkoły jechać pociągiem, który na miejscu jest o ponad godzinę za wcześnie.

Cały świat na 12 metrach

12 metrów kwadratowych pokoju ogrzewanego nieszczelnym piecykiem to ich dom. Samotna matka z Nadarzyna pod Warszawą z trójką dzieci mieszka w takich warunkach od sześciu lat.

Składowisko śniegu na "kopercie"

Ktoś chciał odśnieżyć parking pod jedną z chorzowskich hurtowni. Odśnieżył, składując wielką białą zaspę na miejscu parkingowym dla osób niepełnosprawnych - poinformowała Pani Katarzyna wysyłając zdjęcia na platformę Kontakt TVN24.

Lew R. zostanie w domu

Lew R. nie wróci do aresztu - postanowił w czwartek warszawski sąd okręgowy. Sąd nie uwzględnił więc zażalenie prokuratury na zwolnienie go za kaucją. Lew R. wpłacił pół miliona złotych i wrócił do domu w listopadzie.

"Młody chemik" zatrzymany. Konstruował bomby

Zbierał łatwopalne i wybuchowe substancje, zamawiał związki chemiczne i tworzył w mieszkaniu bomby o dużej sile rażenia. Potem 20-latek sprawdzał ich działanie w odludnych miejscach w okolicach Prudnika. Został zatrzymany przez policję.

Początek końca dymka w Polsce

Zakaz palenia w pubach i restauracjach, a palarnia w pracy zależna od dobrej woli pracodawcy – przyjęte przez komisję zdrowia przepisy nie zachwycą palaczy. Na paczkach zapewne pojawią się też drastyczne zdjęcia, ale o tym zdecyduje resort zdrowia. - Jest wola i pomysł, ale decyzji jeszcze nie ma - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik ministerstwa.

Prokurator Generalny? Są dwa nazwiska

Prokurator Krajowy Edward Zalewski i sędzia z Krakowa Andrzej Seremet - między tymi nazwiskami będzie wybierał prezydent nominując Prokuratora Generalnego. Oficjalne wyniki ogłosił szef KRS, sędzia Stanisław Dąbrowski. KRS dokonała wyboru spośród 16 zgłoszeń: 11 prokuratorów i pięciu sędziów.

"Paskiem zaczepiłam o coś w aucie, a on mnie wlókł"

W maju 2009 r. Łukasz N. celowo wjechał swoim "maluchem" w 16-letnią rowerzystkę. - Uderzył we mnie, ja się zaczepiłam o coś w aucie, a on mnie wlókł - zeznawała w czwartek dziewczyna. Przed olsztyńskim sądem właśnie rozpoczął się proces. N. jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa.

L. Kaczyński zaprosił Miedwiediewa do Auschwitz

Lech Kaczyński zaprosił do Polski Dmitrija Miedwiediewa. Rosyjski prezydent miałby wziąć udział w uroczystościach 65. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Międzynarodowe uroczystości zaplanowano na 27 stycznia.

"To zamach na komisję"

Beata Kempa komentuje zapowiedź zgłoszenia przez PO zastrzeżeń wobec kandydatury jej i Zbigniewa Wassermanna do hazardowej komisji śledczej. - To zamach na komisję - uważa posłanka PiS i ocenia, że Platforma dąży do rozwiązania prac śledczych. Mirosław Sekuła powiedział natomiast, że jego zdaniem Wassermann powinien zostać ponownie przesłuchany.

Policja ma nareszcie foteliki

Niebawem na drogi Mazowsza wyjadą radiowozy zaopatrzone w foteliki dla dzieci. Dzięki nim, maluchy przewożone przez funkcjonariuszy będą bezpieczniejsze. Władze zaznaczają: - Chcielibyśmy, aby były wykorzystywane jak najrzadziej.

Nie ma problemu pacjentów. Co jest? "Zła interpretacja"

- Nie ma, nie było i nie będzie rozporządzenia ministra, które ograniczałoby do jednego miejsca w województwie dostęp do chemioterapii niestandardowej - zapewnia wiceminister zdrowia Marek Twardowski. Co więc spowodowało chaos na wielu oddziałach onkologii? Według szefa NFZ, dyrektorzy i lekarze, którzy "źle zinterpretowali nowe przepisy". Ministerstwo "zagrożenie interpretacyjne" zauważyło. Tyle, że dopiero 30 grudnia. Dwa dni przed wejściem w życie przepisów.

Prezydent o członkach Rady: nikt mi nie odmówił

"Ponadpolityczna" Narodowa Rada Rozwoju, powołana przy prezydencie Lechu Kaczyńskim, rozpoczęła obrady. Ma opracowywać rozwiązania prowadzące do stabilnego rozwoju kraju. W jej skład wchodzi 44 ekspertów z dziedziny ekonomii, socjologii, demografii i finansów publicznych. Prezydent zapewnia: to nie jest element kampanii wyborczej.

Onkolog: Nie mogę przyjąć pacjentów

Dramat pacjentów trwa. Choć resort zdrowia wycofał rozporządzenie ograniczające możliwość stosowania tzw. chemioterapii niestandardowej, onkolodzy nie mogą prowadzić dalej leczenia. Powód? - Nie mamy rozporządzeń na piśmie, uprawniających do zaoferowania takiej terapii - tłumaczy w TVN24 prof. Cezary Szczylik z kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.