Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski prosił szefa SLD Grzegorza Napieralskiego, by przekonał posłów Sojuszu do poparcia kandydatury Marka Belki. Jednak bezskutecznie. Z badań zamówionych przez SLD wynika, że wyborcom Napieralskiego jest wszystko jedno, czy Sojusz poprze Belkę, czy też nie - pisze "Rzeczpospolita".

Ministerstwo sprawiedliwości wypowiada wojnę stalkingowi, czyli uporczywemu dręczeniu. Według badań Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości jest z czym walczyć, ponieważ co dziesiąty Polak pada ofiarą prześladowania np. za pomocą sms-ów czy rozpowszechniania plotek.

Od wtorku PKP Intercity likwiduje lub skraca trasy 44 pociągów. Spółka tłumaczy, że rozkład zmienia się w czerwcu co roku, ale część składów nie wyjedzie, ponieważ Intercity nie płaciła w terminie zarządcy torów. Na tory wracają natomiast zawieszone przed miesiącem pociągi InterRegio.

Niektóre badania wskazują, że co piętnasty lekarz jest uzależniony, ale za rzadko się o tym mówi - alarmuje w rozmowie z "Prosto z Polski" terapeuta uzależnień Włodzimierz Kasiarski. W sobotę wyszła na jaw sprawa lekarki, która po pijanemu zraniła noworodka podczas odbierania porodu.

- Żegnajcie, cześć, giniemy - ostatnie słowa załogi Iła-62, który rozbił się w lesie kabackim w 1987 roku brzmią dramatycznie. Wtedy poznała je cała Polska. Nie zawsze jednak zapisy czarnych skrzynek podawane są do publicznej wiadomości. Z reguły dzieje się tak ze względu na ważny interes społeczny.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zbierze dane o poglądach politycznych, religijnych, pochodzeniu rasowym, etnicznym, orientacji seksualnej, przynależności partyjnej czy związkowej tylko za zgodą sądu. Nad nowelizacją ustawy o CBA będzie we wtorek debatował rząd.

W Sejmie dzień bez wąsów, zakoli i zmarszczek - średnia wieku zaś spadnie znacznie poniżej osiemnastki. We wtorek 460 młodych "posłów" zasiądzie w prawdziwych ławach poselskich. Dzieci i młodzież do Sejmu wpuszczani są co roku w Dzień Dziecka - już od 16 lat.

Sprawa wydarzeń z 40. piętra hotelu Marriott jest już w całości umorzona. Warszawska prokuratura zamknęła właśnie ostatni wątek śledztwa, dotyczący fałszywych zeznań, o które podejrzany był prezes PZU Jaromir Netzel. Prokurator uznał, że nie można zarzucić mu fałszu.

- Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przedstawi niebawem Radzie Bezpieczeństwa Narodowego zalecenia dotyczące bezpieczeństwa lotów członków najwyższych władz - poinformował szef BBN Stanisław Koziej. Jak mówił wcześniej szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Krzysztof Luft, możliwe terminy trzeciego posiedzenia RBN to: wtorek, piątek lub przyszły tydzień.

Wciąż nie udało się odnaleźć 26-letniego turysty, który w sobotę rano opuścił pensjonat w Zakopanem, udał się w góry i do dzisiaj nie wrócił. W poszukiwania zaangażowani są ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) oraz policjanci.

Większość Polaków opowiada się za jak najszybszym ujawnieniem zapisów z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu Tu-154M - wynika z najnowszego sondażu SMG/KRC dla TVN24. Są jednak głosy, by zapisy nagrań z rejestratorów pokładowych zostały upublicznione dopiero po wyborach.

Żona Stanisława Parafiniuka nie żyje od dziewięciu miesięcy, mimo to bank ciągle wysyła adresowane do niej listy z reklamą swojej oferty. Telefoniczna informacja męża, że żona nie żyje, to dla banku za mało. Choć chodzi tylko o reklamę, bank żąda dostarczenia aktu zgonu. Wtedy przestanie wysyłać ulotki.

W pierwszej trójce bez zmian (B. Komorowski, J. Kaczyński, G. Napieralski), ale na czwarte miejsce niespodziewanie wskakuje Janusz Korwin-Mikke i deklasuje m.in. Andrzeja Olechowskiego i Waldemara Pawlaka. To dane z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24.

Czternaście tablic rejestracyjnych walało się w jednej z drogowych dziur na jezdni przy ulicy Kępskiej w Opolu - informuje serwis 24opole.pl. Tablice pewnie leżałyby dalej w kałuży, gdyby nie jeden z kierowców, który szukając swojej, znalazł też 13 innych.

Na dwadzieścia dni przed wyborami, kandydaci w wyścigu o Pałac Prezydencki nie próżnują. - Zaczynamy rozmowę o Polsce - oświadczył dziś Jarosław Kaczyński podczas inauguracji cyklu debat o Polsce. Z kolei Grzegorz Napieralski przedstawił swoją deklarację programową. - My Polacy możemy być uśmiechnięci - przekonywał kandydat SLD. Sztab Waldemara Pawlaka zaprezentował zaś plakat wyborczy, a Andrzej Olechowski narzekał, że główni kandydaci prowadzą kampanię "albo w muzeach, albo na pielgrzymkach, albo na bryczkach". Jeden z tych głównych kandydatów - Bronisław Komorowski - odwiedził natomiast hutę.

Policjantów patrolujących okolice ulicy Dubois na Muranowie zaniepokoił głośny huk. Z jednego z mieszkań ktoś wyrzucił... urnę z prochami. Funkcjonariusze szybko ustalili, że nietypowy przedmiot wyleciał z mieszkania 47-letniej Małgorzaty R. Kobieta tłumaczyła, że zdenerwowała się na swojego partnera.

SLD musi poprzeć Belkę. Jeszcze dwa-trzy dni, a Grzegorz Napieralski będzie miał takie samo zdanie, jak ja - stwierdził w Radiu ZET poseł Ryszard Kalisz. Jego partyjny kolega Bartosz Arłukowicz przyznał z kolei w TOK FM, że Lewica ma dylemat. - Trudno sobie jednak wyobrazić, że powie Belce zdecydowane "nie".