Działa niespełna miesiąc, a już ma kłopoty. Pierwszy w Polsce sklep z tzw. dopalaczami w Łodzi znajdzie się pod lupą prokuratury. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki.

Decyzja w sprawie wyrzucenia posłanki Lidii Staroń z klubu PO dopiero za dwa tygodnie. - Na razie prezydium klubu ma za mało danych - powiedział wiceszef PO Waldy Dzikowski. Staroń, według artykułu z "Rzeczpospolitej", zarobiła na własnej ustawie. Posłanka zaprzecza i twierdzi, że to pomówienie.

Blisko pięćset osób pożegnało w czwartek w Kutnie (Łódzkie) tragicznie zmarłych 15-letniego Kamila, 12-letniego Pawła i 4-letniego Jakuba - trzech braci, którzy niespełna tydzień temu zostali zamordowani przez własnego ojca.

Profesjonalny sprzęt do nawilżania i naświetlania roślin - odpowiednio rozstawiony w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach na trzypoziomowej kondygnacji. Brzmi jak opis ogrodu botanicznego? Nic bardziej mylnego. Mowa o plantacji konopi indyjskich, którą policjanci z Wołomina znaleźli zupełnym przypadkiem, na jednej z posesji w miejscowości Kobyłka.

Z rządu Polacy wciąż są zadowoleni, a z premiera nawet coraz bardziej. Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, gabinet Tuska popiera 45 proc. ankietowanych. 22 proc. określa się jako przeciwnicy rządu, obojętność wyraża 29 proc. Najlepiej o rządzie mówią ludzie młodzi, z wyższym wykształceniem, mieszkający w dużych miastach.

Poufne meldunki operacyjne, postanowienia o wszczęciu postępowania, zdjęcia świadków, dane osobowe - to wszystko znajduje się na płycie z tajnymi dokumentami zachodniopomorskiej policji, która trafiła do redakcji radia RMF FM. Sprawą wycieku danych zajmie się teraz prokuratura i policyjne biuro spraw wewnętrznych.

Kolejna nieletnia ofiara gwałciciela pedofila zarażona chorobą weneryczną. Lekarze z Krakowskiego szpitala wykryli kiłę u 3-letniej siostry dwóch zarażonych wcześniej dziewczynek. 3, 5 i 12 letnie zarażone siostry nadal przebywają w szpitalu. Oświęcimskiej prokuraturze wciąż nie udało się ustalić, kto zaraził dzieci.

"Najpotężniejszy środek na erekcję dostępny w Polsce bez recepty" - tak reklamują się tabletki "Powertabs". Jak dowiedział się portal tvn24.pl Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, że środek jest niebezpieczny dla życia i zdrowia. Substancja, którą zawiera, nie jest dopuszczona do stosowania nigdzie na świecie. Tabletki można kupić w internecie. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

Ruszył proces gdańskiego wydawnictwa kościelnego Stella Maris. Wyroku nie należy się spodziewać szybko - sam akt oskarżenia liczy tysiąc stron, a na liście świadków jest ponad 500 osób. Wśród oskarżonych jest ks. Zbigniew B. - były kapelan abp. Tadeusza Gocłowskiego, Grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 16 osób, które kradły papierosy z radomskiej wytwórni wyrobów tytoniowych. Straty fabryki i skarbu państwa przekroczyły 2 miliony złotych.

Elektryzująca przygoda zdarzyła się amatorowi paralotniarstwa w miejscowości Krobia koło Torunia. Z powodu awarii silnika młody sportowiec stracił wysokość i spadając, zawisł na linii wysokiego napięcia.

Z ponad stu członków elitarnego Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa prezydent Lech Kaczyński odwołał ponad dwudziestu, m.in. Józefę Hennelową, bp Tadeusza Pieronka i prof. Jacka Woźniakowskiego - pisze "Gazeta Wyborcza". Powód? Brak oświadczeń lustracyjnych. Jarosław Gowin z PO uważa, że prezydent podjął nieprzemyślaną decyzję.

Chwile grozy przeżyli ostatniej nocy mieszkańcy czterorodzinnego budynku przy drodze krajowej nr 10 w Wielgoszczy (woj. zachodniopomorskie). Ze snu wyrwał ich ogromny huk. Ciężarowa scania po przełamaniu ekranu dźwiękochłonnego przejechała po ścianie domu zrywając krawędź dachu.

Szczepiła przeciw grypie pracowników jednego z będzińskich (woj. Śląskie) zakładów pracy. Nie dość, że była pijana to jeszcze używała przeterminowanych szczepionek. O tym, że lekarka prawdopodobnie nie jest trzeźwa, policję powiadomiła jedna ze szczepionych pracownic.

- Można znaleźć lepszy sposób na upamiętnienie święta narodowego - tak Donald Tusk skomentował wielki bal u prezydenta Lecha Kaczyńskiego na 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Premier nie wie jeszcze, czy wybierze się na bal. Ale sceptycznie mówi: - Ja jestem mało balowy.

Firma Press-Service Monitoring Mediów z własnej inicjatywy dokonała od 1 do 20 lipca 2008 roku monitoringu trzech telewizyjnych serwisów informacyjnych. Porównała główne wydania „Wiadomości” (TVP1), „Wydarzeń” (Polsat) oraz „Faktów” (TVN) pod względem poruszanych tematów, wydźwięku materiałów, czasu, jaki został poświęcony danemu wątkowi, liczby reprezentantów danego ugrupowania oraz ekspertów, którzy zabierali głos w materiale.

Słynna rozmowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego z szefem MSZ Radosławem Sikorskim o tarczy antyrakietowej i amerykańskim polityku Ronie Asmusie - pod lupą prokuratury. Konkretnie zaś, sprawa wycieku tej rozmowy i ujawnienia osobom nieuprawnionym tajemnicy państwowej. Prokuratura nie zdradza szczegółów.

Zbigniew Girzyński z PiS nie zamierza składać broni mimo, że do szefa partii trafił już wniosek o zawieszenie posła w prawach członka partii. Girzyński wbrew zakazowi pojawił się na antenie TVN24. Na swoim blogu pisze, że walczy o wolność badań naukowych, a autorów książki o Lechu Wałęsie porównuje do Ryszarda Siwca, który podpalił się w proteście przeciwko agresji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowacji.

Zbigniew Ziobro odpiera zarzuty Pawła Kukiza. Przekonuje, że liczba przeszczepów spadła już przed słynną konferencą w sprawie doktora G., a spadek mógł mieć też związek z utratą zaufania do lekarzy. Piosenkarz w otwartym liście do byłego ministra sprawiedliwości wyrzuca mu, że po jego słowach o Mirosławie G. spadła liczba przeszczepów i przywołuje chorobę swojej córki: "Jestem ojcem 8-letniego dziecka, które urodziło się z poważną wadą nerek" - pisze.

W Warszawie po raz kolejny rusza elektroniczne znakowanie psów, zwanego popularnie czipowaniem. Urząd miasta na akcję przeznaczy w tym roku 900 tys. zł.

- Będziemy zwracali 100 procent kosztów poniesionych przy odbudowie - zadeklarował Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami wsi najbardziej poszkodowanych przez sierpniową trąbę powietrzną. Ci z kolei zaprosili go na "parapetówkę".

Kulisy konfliktu pokoleniowego wśród toruńskich astronomów, lista uczestników konferencji naukowej, plany stypendialne i "laurkowy" opis szefa - takie informacje można znaleźć w raportach prof. Aleksandra Wolszczana dla SB. Oskarżany o współpracę ze służbami naukowiec przyznał, że na kontakty z SB zgodził się "nieopatrznie", bo nie widział w tym wtedy "nic szczególnego".

Z lękami depresyjnymi, nadwrażliwością emocjonalną i wahaniami temperamentu. Do tego: nieudacznicy i kryminaliści. Taki obraz kandydatów do zawodowej służby w Wojsku Polskim maluje czwartkowy "Dziennik".

Wizyta niemieckich samorządowców w Wińsku na Dolnym Śląsku była starannie przygotowywana. Niestety, pod koniec spotkania doszło do wielkiej gafy. Z głośników - zamiast obecnego hymnu Niemiec - rozbrzmiewał... hymn III Rzeczy.

Platforma Obywatelska chce ponownie ograniczyć budżet Kancelarii Prezydenta - donosi "Gazeta Wyborcza". Według gazety, głowa państwa zbiedniałaby o około 14 mln zł. Mniej pieniędzy w 2009 roku dostać miałyby także KRRiTV oraz IPN.

Do 20 tygodni mogłyby zostać wydłużone urlopy macierzyńskie od 2009 roku - zakłada projekt nowelizacji Kodeksu Pracy przygotowywany przez rząd. Dla młodych rodziców dostępne miałyby być również dodatkowe - fakultatywne urlopy.

Zbigniew Girzyński zostanie ukarany za to, że wystąpił w TVN24 - mówi tvn24.pl Marek Suski z PiS, rzecznik dyscypliny klubowej. I dodaje: - Kara będzie złagodzona, ze względu na okoliczności. Zbyszek mówił w TVN24 o naciskach polityków PO na IPN, a zwolniony Cenckiewicz jest jego kolegą ze studiów.

- Sprawa teczek z weryfikacji WSI, rzekomo zatrzymanych przez Antoniego Macierewicza, to nic więcej jak PR-owa zagrywka Platformy Obywatelskiej - stwierdził w "Magazynie 24 godziny" doradca prezydenta ds. bezpeiczeństwa prof. Andrzej Zybertowicz. Były szef WSI, gen. Marek Dukaczewski odpiera: - To sytuacja bardzo groźna, a nie żadna zagrywka.

– Nie występowałem o zgodę mojej partii na występ w TVN24 i sam złożę wniosek o ukaranie. Ale to dla mnie jedyna szansa, by zwrócić uwagę na bezpardonowy atak PO na naukowców – stwierdził Zbigniew Girzyński, poseł PiS w "Magazynie 24 godziny" TVN24. – Nie ma żadnych nacisków na IPN – dementował Sebastian Karpiniuk (PO).

Przewodniczący kolegium IPN prof. Andrzej Chojnowski w "Kropce nad i..." TVN24 zapowiedział, że komunikat IPN dementujący doniesienia o naciskach, zostanie zmodyfikowany. Instytut zaprzeczył w środę, że były jakiekolwiek naciski ze strony polityków na dymisję Sławomira Cenckiewicza. Historyk zrezygnował ostatnio z pracy w IPN. Jak twierdził m.in. w wyniku nacisków Bogdana Borusewicza, marszałka Sejmu.