Siedem osób zakażonych włośnicą

7 osób trafiło do szpitala w Poznaniu z objawami zakażenia włośnicą. Wszyscy byli na tej samej imprezie integracyjnej w leśniczówce i jedli surową kiełbasę z dzika.

Kaczyński: Nic o Unii, tylko atak na opozycję

- Donald Tusk miał przedstawić perspektywę dla Unii Europejskiej, nic w istocie w tej sprawie nie powiedział, tylko atakował opozycję - podsumował dzisiejsze wystąpienie przed Sejmem Jarosław Kaczyński. Zdaniem lidera Prawa i Sprawiedliwości, to jego partia jest jedyną opozycją w parlamencie.

"Głos potrzebny, z pazurem polemicznym"

Głos potrzebny, z pazurem polemicznym - tak prezydent Bronisław Komorowski podsumował wystąpienie Donalda Tuska w Sejmie, w którym ostrzegał przed podziałem Unii Europejskiej. Prezydent mówił też, żeby w rozmowie o polskiej suwerenności nie zapominać o tym, że zależy ona w coraz większym stopniu od stanu naszej gospodarki i finansów.

Fotyga: Rząd rzecznikiem Rosji, wpisał się w główny nurt UE

- Wpisanie się (koalicji rządzącej - red.) w główny nurt unijny spowodowało, że straciliśmy możliwość budowania koalicji w istotnych dla nas sprawach - komentowała polską politykę zagraniczną podczas debaty w Sejmie b. minister spraw zagranicznych Anna Fotyga (PiS).

Pieniądze muzeum wydał na radio i mikrofalówkę

Były pracownik jednego z warszawskich muzeów ukradł z konta pracodawcy ponad 13 tys. zł. Korzystał z karty kredytowej robiąc zakupy w internecie. Za skradzione pieniądze w ciągu dwóch miesięcy kupił m.in. mikrofalówkę, radio-budzik oraz sprzęt RTV.

Tusk: nie możemy się stać elementem drugiego kręgu

Premier podczas swojego przemówienia ostrzegał, że Unia Europejska może się podzielić - na kraje strefy euro i państwa do niej nienależące. - Z polskiego punktu widzenia jest rzeczą bardzo ważną, by Polska nie stała się w UE (...) elementem drugiego lub trzeciego kręgu - podkreślił Donald Tusk.

Współpraca Polski z Interpolem do zmiany

MSW wraz z MSZ i policją przygotowało propozycje zmian we współpracy Polski z Interpolem, która ma uniemożliwić jego polityczne wykorzystanie - tak, by nie dochodziło już do zatrzymywania opozycjonistów. Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki chce porozmawiać o tym z szefem Interpolu. Wkrótce spotka się też z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem.

Nie ma podstaw, by zdjąć krzyż

Z czterech ekspertyz zamówionych przez marszałek Ewę Kopacz wynika, że nie ma podstaw do zdjęcia krzyża z sali plenarnej Sejmu - dowiedziała się TVN24.

Potrącony 8-latek odnaleziony w szkole

Odnalazł się chłopiec potrącony wczoraj w Lęborku przez samochód. Dziecko przyszło dzisiaj normalnie na zajęcia do szkoły. Najprawdopodobniej chłopiec po wypadku od razu wrócił do domu.

Sikorski "upokarza" Polaków

- Szef MSZ prowokuje oskarżenia o zdradę - mówił w RMF FM Tomasz Poręba (PiS). I uzasadniał: - Ludzie w Polsce mają prawo do wyrażania tego typu opinii, kiedy są upokarzani przez swojego ministra spraw zagranicznych, który zamiast przedstawiać założenia polskiej polityki zagranicznej na forum polskiego parlamentu, robi to w Berlinie.

Rekordowy skok PiS

Rośnie poparcie dla PO - z 36 do 38 proc., ale naprawdę spory, 8-punktowy skok - z 19 do 27 proc. - odnotowało PiS. To wyniki najnowszego sondażu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej". Na samym dole są "ziobryści" - zdobywają 2 proc.

Kamiński tłumaczy, po co nam Chiny w Polsce

- To było delikatne porównanie do wzrostu gospodarczego Chin - stwierdził w TVN24 Mariusz Antoni Kamiński pytany o słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego podczas marszu 13 grudnia. Poseł PiS tłumaczył, że cały marsz był przeciw zaplanowanej akcji przekształcenia "pod płaszczykiem walki z kryzysem" Unii Europejskiej w federację. Planować mieliby to wspólnie Radosław Sikorski, Nicholas Sarkozy i Angela Merkel.

Sprawdź pogodę na polskich stokach

Gdzie śnieg jest, gdzie go brakuje? Jaka temperatura panuje na głównych polskich stokach narciarskich? Aktualne dane pogodowe i obrazy z sześciu kamer umieszczonych w polskich kurortach można śledzić od dziś na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i wiesz" i na bieżąco w portalu TVN Meteo.

"Heniek bierze zbyt oficjalnie. Chyba go wyp***li"

Według prokuratury o tym, że dyrektor i jego zastępca żyją z łapówek, w katowickiej GDDKiA wiedziały nawet sprzątaczki. Krzysztof R. i Henryk P. czuli się tak pewnie, że szefom opłacających ich spółek kazali organizować swoje urodziny i fikcyjne prace dla krewnych. - A i tak przed świętami P. pytał nas, co będzie w świątecznej paczce dla jego konkubiny - żalił się jeden z wręczających łapówki. Trzech korumpujących przyznało się do winy i właśnie usłyszało wyroki. Korumpowani są następni w kolejce, ale idą w zaparte.

Kolędnicy, listonosze, robotnicy - to oni łapią przestępców

- Nie ma osoby, której nie da się zatrzymać - mówi z przekonaniem naczelnik wydziału operacji pościgowych z Centralnego Biura Śledczego. Skąd taka pewność? Policjanci ze specjalnych grup poszukiwawczych w ostatnich latach wyłapali w Polsce i za granicą wszystkich najgroźniejszych bandytów. Jak sami mówią, liczy się kreatywność - przebierają się robotników, listonoszy, a nawet kolędników, byleby dotrzeć do poszukiwanego przestępcy.

"Łowcy polis" nad szpitalnym łóżkiem

"Łowcy polis" to ludzie, którzy gotowi są nawet nad łóżkiem chorego bić się o umowę na reprezentowanie pacjenta w walce o odszkodowanie. Oczywiście nie robią tego za darmo, ich prowizja wynosi zazwyczaj około 30 proc. Z ludźmi od ubezpieczeń współpracują pracownicy szpitali, którzy za informację o pacjencie dostają "prowizję". Sprawą zajęło się "Czarno na Białym" w TVN24.

Kurski: Polska nic nie ugrała na prezydencji UE

- Można sprawować prezydencję w duchu europejskim, ale jednocześnie coś ważnego przeforsować dla swojego kraju - przekonywał w programie "Rozmowa Rymanowskiego" w TVN24 Jacek Kurski. Europoseł odniósł się w ten sposób do ostrej krytyki polskiej prezydencji, którą wygłosił na forum Europarlamentu. - Unia polega na wzajemnej pomocy, a tu przebija skrajny egoizm – odpowiadał Stefan Niesiołowski (PO).

"To walka z rządem na obczyźnie"

Podczas, gdy Europa chwali dobiegającą końca polską prezydencję w UE, polscy eurodeputowani, związani z opozycją, nie zostawiają na niej suchej nitki. - Przespaliśmy ten czas. Polska prezydencja była mało ambitna i wycofana - powtórzył w "Faktach po Faktach" w TVN24 swoją opinię, wygłoszoną na forum Europarlamentu Tomasz Poręba (PiS). - Deprecjonuje pan Polskę i sam siebie. To walka z rządem na obczyźnie - odpowiadał Andrzej Halicki (PO).

Samochód dachował. Kierowca na gałęziach

Do szpitala trafił kierowca Volkswagena Golfa, który około godziny 19 w Opolu przy ul. Luboszyckiej wypadł z dachującego pojazdu. Młody mężczyzna, który nie miał zapiętych pasów zatrzymał się na gałęziach drzewa, a samochód z impetem uderzył w konar. O szczegółach tego wypadku informuje na swoim profilu reporterskim portal 360opole.pl.

"Klich zmienia stanowisko, bo wie, że władza chce inaczej"

- Najpierw Klich (Edmund - red) przychodzi z raportem, który zawiera prawdę. A później, nagle zupełnie zmienia stanowisko. Otóż zmienia, bo wie, że władza chce inaczej - tak nagranie rozmowy specjalisty od katastrof lotniczych z byłym szefem MON podsumowuje Jarosław Kaczyński. Mowa o słowach, które Edmund Klich nagrał podczas spotkania z Bogdanem Klichem w siedzibie ministerstwa kilkanaście dni po katastrofie prezydenckiego Tupolewa. Rozmowa z kwietnia 2010 roku wraca, bo choć miała być tajna nagle stała się jawna, a powstała tam, gdzie tajne nagrywanie powinno być niemożliwe.

"Ludzie poczuli, że nie są wariatami"

- Uważamy ten marsz za nasz i Jarosława Kaczyńskiego sukces. Ludzie poczuli że nie są wariatami, oszołomami, moherowymi beretami. Ludzie poczuli, że mają prawo do tego, żeby w Polsce czuć się u siebie, i żeby takie wartości jak suwerenność, niepodległość były ważne - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 Joachim Brudziński. Poseł PiS mówił o zorganizowanym przez swoją partię Marszu Niepodległości i Solidarności, który we wtorek - w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przeszedł ulicami Warszawy.

Kard. Dziwisz: Papież nie rozmawiał z Gorbaczowem o stanie wojennym

Jan Paweł II nie rozmawiał o stanie wojennym z Michaiłem Gorbaczowem - napisał w wydanym w środę oświadczeniu wieloletni osobisty sekretarz papieża, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Jak wytłumaczył w imię prawdy historycznej czuje się w obowiązku sprostować informacje, że prezydent ZSRR usłyszał od Ojca Świętego, że wprowadzenie stanu wojennego było decyzją słuszną.

Więził dzieci w garażu, w domu miał arsenał

Zamykanie w garażu było tylko jedną z kar, które 57-letni mężczyzna serwował czwórce swoich dzieci. Ich gehenna się skończyła, gdy anonimowy świadek powiadomił o sprawie otwockich policjantów. Podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli broń oraz ostrą amunicję, na którą 57-latek nie miał pozwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

Jest areszt dla operatora przewróconego dźwigu

Operator dźwigu, który w poniedziałek przewrócił się na budowie dworca w Poznaniu, został aresztowany. Prokuratura dopiero dziś postawiła mężczyźnie zarzut spowodowania katastrofy budowlanej ze skutkiem śmiertelnym, wcześniej nie było to możliwe, gdyż mężczyzna był pijany. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Światełko z harcerzami, opłatek z kawalerzystami

- Jest zawsze coś do zrobienia w naszym własnym domu, otoczeniu, w naszej ojczyźnie - mówił harcerzom Bronisław Komorowski podczas uroczystości przekazania prezydentowi Betlejemskiego Światła Pokoju. Również dziś prezydent podzielił się opłatkiem z kawalerzystami Szwadronu Reprezentacyjnego WP. Opłatki zjadły też towarzyszące wojskowym konie.

Pociąg wjechał w samochód

Pociąg Kolei Mazowieckich wjechał w samochód na przejeździe pomiędzy Otwockiem a Celestynowem. Nikomu nic się nie stało, ale ruch pociągów jest wstrzymany.