Po uzyskaniu wotum zaufania ministrowie nowego rządu ruszają do realizacji celów postawionych im przez Donalda Tuska. Wśród nich minister sportu i turystyki, która na Euro 2012 zapowiada nie tylko sukces organizacyjny, ale i sportowy: - Wszystko będzie gotowe i dodatkowo wygramy. Zapiszemy to ustawowo - żartowała (?) w rozmowie z TVN24, na 200 dni przed turniejem Joanna Mucha.

W poniedziałek przy al. Ujazdowskich w Warszawie, naprzeciwko ambasady Stanów Zjednoczonych, zostanie odsłonięty pomnik prezydenta USA Ronalda Reagana. Ponad trzymetrowy monument ma uroczyście odsłonić były prezydent Lech Wałęsa.

Chcą być silni i straszni - tak jak ich amerykańscy idole. Mowa o polskiej młodzieży, która zainteresowała się wrestlingiem. Zawodnicy są bardzo młodzi, a inspiracji szukają w internecie i telewizji. To, co podpatrzą wcielają w życie. Istnieje jednak problem. Żaden profesjonalista nie czuwa nad tymi amatorskimi zapasami.

Uważam, że wyrzucenie ich to był poważny błąd polityczny, za który przyjdzie zapłacić - powiedział w TVN24 senator PiS Bogdan Pęk komentując list prezesa partii ws. przyczyn wyborczej porażki. Krzysztof Janik z SLD i i Paweł Zalewski z PO choć przyznali, że partia taka jak PiS potrzebna jest w Polsce, to w takiej formie skazana jest na porażkę.

- Planowali przejąć władzę w partii, a później działali na jej szkodę - tak m.in. o Zbigniewie Ziobro i Jacku Kurskim i napisał w liście do członków PiS prezes partii Jarosław Kaczyński. W dokumencie, do którego dotarły "Fakty TVN", przyznaje też, że błędem był ostatni tydzień kampanii przed październikowymi wyborami parlamentarnymi,czyli dyskusja o Angeli Merkel i zrównanie Tuska z Palikotem.

- Jestem pewna, że to nagranie zostało zmanipulowane - mówi TVN24 Danuta Olewnik, siostra zamordowanego Krzysztofa. Chodzi o zapis rozmowy z 75. dnia po porwaniu, w którym jej brat miał instruować porywaczy, jak rozmawiać z rodziną. Danuta Olewnik stanowczo zaprzecza, że jej brat mógł sfingować swoje porwanie.

Trwają poszukiwania złodziei, którzy okradli wiceminister MSZ. Jak podaje RMF FM pokoju Beaty Stelmach skradziono między innymi kartę z kodami dostępowymi do sieci ministerstwa. Złodzieje mieli ją później wyrzucić.

- Artur Hebda i Joanna Senyszyn to na razie jedyni członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy wyrazili chęć startu w wyborach na szefa tej partii - poinformował przewodniczący klubu parlamentarnego Sojuszu Leszek Miller. Po raz kolejny podkreślił też, że kandydować nie zamierza.

W miejscowości Poczesna koło Częstochowy w śmietniku na jednym z osiedli kobieta porzuciła nowo narodzone dziecko - zaalarmowała redakcję Kontaktu 24 anonimowa internautka. Dziewczynkę znaleziono w sobotę wieczorem. W związku ze sprawą zatrzymano 24-letnią kobietę, najprawdopodobniej matkę dziecka.

Użycie siły przez policję wobec osób zatrzymanych i nieagresywnych było niedopuszczalne, słuszne było jednak jej użycie na pl. Konstytucji. Wątpliwości można mieć co do tego, czy działania policji na pl. Na Rozdrożu były wystarczające - tak w skrócie Helsińska Fundacja Praw Człowieka ocenia zajścia 11 listopada. Natomiast Komenda Główna Policji podkreśla, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż działania funkcjonariuszy były adekwatne do sytuacji i nie doszło do naruszenia prawa.

- To jest skład rządu wysokiego ryzyka, ale na temat poszczególnych ministrów nie będę się wypowiadał, bo to jest jak stąpanie sapera po polu minowym - można wylecieć w powietrze - tak o składzie nowego gabinetu Donalda Tuska mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 przedstawiciel koalicjanta - PSL, Eugeniusz Kłopotek. Opozycja nie pozostawiła na rządzie suchej nitki, określając go jako "rząd partyjny", "niekompetencji" i "beznadziei", a expose premiera jako "pesymistyczne i depresyjne", "expose księgowego". - Jesteście wciąż w szoku powyborczym - bronił premiera Adam Szejnfeld (PO).

Zmiany zapoczątkowane w systemie ochrony zdrowia przez byłą minister, obecną marszałek Sejmu, Ewę Kopacz będą kontynuowane - zapowiedział w niedzielę rzecznik rządu Paweł Graś.

Zmarł Olgierd Budrewicz - dziennikarz i pisarz, który odwiedził i opisał ponad 160 krajów, varsavianista pasjonujący się dziejami stolicy Polski. Miał 88 lat.

- Odczuwam niedosyt, że premier skończył swoje expose tam gdzie skończył. Potrzebna była według mnie druga część. Ta wizjonerska. Bo wybraliśmy rząd nie tylko po to, by pokonać kryzys, ale też po to byśmy się rozwijali przez najbliższe cztery lata. Jest absolutnie niezbędne, żeby taką wiarę i rzetelne motywacje zaproponować i potem konsekwentnie realizować - powiedział w TVN24 prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk.

Kościół nie kryje zaskoczenia opinią premiera Donalda Tuska, który w swoim expose wspomniał o planach odebrania duchownym emerytalnych przywilejów. Ale deklarują też wolę dialogu. - Duchowni uczestniczą w powszechnym systemie ubezpieczeń społecznych, a modyfikacja prawa związanego z Funduszem Kościelnym, nie wymaga zmian w konkordacie - zastrzega rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch. O otwarciu na rozmowy ws. Funduszu Kościelnego mówi też przewodniczący kościelnej komisji konkordatowej abp Stanisław Budzik. Duchownym odpowiedział już rzecznik rządu Paweł Graś.

- Prokuratura nie ma zaufania do rodziny Olewników. Mogą być kolejne kroki w stosunku do rodziny, prawdopodobnie prokuratorzy przygotowują się do postawienia zarzutów komuś z kręgu rodziny zamordowanego - przewiduje dziennikarz śledczy, Robert Socha z "Superwizjera" TVN. Jego zdaniem, jeżeli śledczy udowodnią rodzinie udział w sfingowaniu porwania, "to będzie w tej całej historii najbardziej przerażające".

2 osoby zostały ranne w wyniku wybuchu gazu, do jakiego doszło w niedzielę rano w prywatnym garażu na ul. 11 listopada w Kłobucku (woj. Śląskie). Eksplodował gaz, prawdopodobnie wydobywający się z nieszczelnej instalacji samochodowej. Na miejscu są strażacy, którzy zabezpieczają teren.

- Można mówić murzyn, można ciemnoskóry, Afrykańczyk albo Afropolak. Nie ma z tym problemu - powiedział w programie "Ciąg Dalszy Nastąpił" poseł PO John Godson. Jak dodał, Polska jest dla niego domem. - Tu zamierzam umrzeć i być pochowanym - oświadczył.