Nie mam nic przeciwko temu, żeby rosyjska reprezentacja mieszkała w Bristolu - oświadczył Jarosław Kaczyński. Prezes PiS nie rozumie zabiegów minister sportu Joanny Muchy o to, żeby Rosjanie zrezygnowali z zakwaterowania hotelu obok Pałacu Prezydenckiego. Na Krakowskim Przedmieściu 10 czerwca odbędzie się procesja związana z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana o odpowiednie miejsce zakwaterowania rosyjskiej reprezentacji odrzekła, że "każdy powinien mieszkać tam, gdzie chce". - Mimo wszystko, reprezentacja rosyjska musi wiedzieć, że ten 10 czerwca będzie, dlatego powinna mieć na uwadze ewentualne napięcia i protesty - dodała jednak.

Jeszcze nie wszystko jest gotowe, ale praca wre. Mowa o odcinku A2 z Konotopy do Strykowa, który na rowerze, w siedem godzin pokonał Rafał Zieliński. - Generalna Dyrekcja w tej chwili co tydzień publikuje raport o tym, ile zostało zrobione. W ciągu ostatniego miesiąca te przyrosty są ogromne - ocenia cyklista.

Mimo poszukiwań nie udało się odnaleźć w środę pod Poznaniem zwłok dziennikarza Jarosława Ziętary. Śledztwo w sprawie zabójstwa z 1992 r. jest jednak kontynuowane.

Szef Solidarności Piotr Duda poprosił prezydenta Bronisława Komorowskiego o spotkanie; prezydent zaprosił go na godz. 15.45 do Pałacu Prezydenckiego - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Senat przyjął reformę emerytalną oraz ustawę o emeryturach mundurowych. Teraz trafią one do prezydenta. Bronisław Komorowski już wcześniej zapowiedział, że je podpisze. Do zmiany zdania będą próbowali namówić go związkowcy z "Solidarności", którzy po południu mają pikietować przed Pałacem Prezydenckim.

W czwartek rano Senat przyjął reformę emerytalną oraz ustawę o emeryturach mundurowych. Teraz trafią one do prezydenta. Bronisław Komorowski już wcześniej zapowiedział, że akty prawne podpisze. Do zmiany zdania będą próbowali namówić go związkowcy z "Solidarności", którzy po południu mają pikietować przed Pałacem Prezydenckim.

Przyczyną katastrofy smoleńskiej nie mogło być zderzenie samolotu z brzozą - powtórzył w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 swoje stanowisko prof. Wiesław Binienda z uniwersytetu w Akron, w stanie Ohio. Doradca zespołu Antoniego Macierewicza podkreśla, że swoją teorię potwierdził wynikami przeprowadzonych przez siebie badań.

Istnieją podstawy prawne, by pociągnąć do odpowiedzialności protestujących w środę taksówkarzy. Odszkodowanie można uzyskać w drodze pozwu cywilnego - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Protestujący bronią się przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi. - Jeśli ktoś spóźnił się gdzieś z powodu korków, to nie moja wina, bo mógł wyjechać godzinę wcześniej - mówi gazecie Michał Więckowski, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Taksówkarzy "Solidarność".

W ciągu ostatnich 10 dni policja trzykrotnie uwalniała osoby uprowadzone przez gangi. Uwalniała skutecznie, także dzięki nowo tworzonemu w policji centrum zwalczania uprowadzeń. Zostało ono utworzone po sprawie Krzysztofa Olewnika i po analizie błędów wtedy popełnionych.

W tym tygodniu ruszy kampania promująca Polskę na Euro 2012 przygotowywana przez kancelarię premiera Donalda Tuska – dowiedział się program "Polska i Świat" TVN24. W kampanii pokazywane będą filmy i billboardy, które zobaczymy między innymi na lotniskach, dworcach i ulicach miast organizujących turniej piłkarski. Hasło akcji skierowane do Polaków to "Polacy 2012 - Wszyscy jesteśmy gospodarzami", to dla zagranicznych kibiców to "Feel like at home - Poczuj się jak w domu".

Sejm zajmie się dziś wnioskiem klubu PiS o wyrażenie wotum nieufności wobec minister edukacji Krystyny Szumilas. Według posłów PiS Szumilas jest najgorszym ministrem edukacji w historii wolnej Polski - od 1989 roku.

Wiceprezydent Grupy ITI Mariusz Walter odebrał w środę wieczorem, na specjalnej Gali Nagród Lewiatana Nagrodę Specjalną Zarządu "za biznesowy sukces, który nadaje styl polskiej przedsiębiorczości, kontynuując jej najlepsze tradycje". - Po 55 latach pracy, którą państwo oceniacie mogę powiedzieć tylko tyle - wiem, że to ważna nagroda, wiem jakie mogą być jej skutki wśród przyjaciół i nieprzyjaciół - powiedział Mariusz Walter po odebraniu nagrody.

Dziewięć osób trafiło do szpitali na Dolnym Śląsku po zderzeniu busa i samochodu ciężarowego. Wypadek miał miejsce po godzinie 18 na drodze krajowej nr 5 w okolicy Żmigrodu. O okolicznościach w jakich doszło do zderzenia informuje portal Życie Rawicza.

- To jest bardzo dobre miejsce do mieszkania, wybrali sobie tam, powinni mieszkać - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister transportu Sławomir Nowak komentując informację, że istnieje możliwość, iż rosyjska reprezentacja narodowa nie zamieszka w Bristolu podczas Euro 2012. Dodał jednak: - Jest mi wstyd po prostu za tych, którzy mogą zrobić nieprzyzwoite sceny pod oknami rosyjskiej reprezentacji.