Minister broni się atakując

Minister środowiska dementuje zarzuty „Newsweeka”. - Polska nie traci szansy, żeby sprzedać uprawnienia do emisji CO2 na światowym rynku - zapewnił Maciej Nowicki, a sam artykuł określił jako wyjątkowo perfidny. Przyznał jednak, że prace nad ustawą wymagają jeszcze wiele czasu.

Tusk grozi likwidacją IPN. Lewica się cieszy

Premier w ostrych słowach grozi IPN: - Instytut ma szansę przetrwać tylko wtedy, jeśli będzie ideologicznie i politycznie neutralny. A jeśli będzie jednostronnie nadużywać środków publicznych, to one się skończą – stwierdził Donald Tusk. Lewica cieszy się z deklaracji rządu i dodaje, że czeka na szybkie działania ws. IPN.

Wpadka kokainowego kuriera

Prawie 4 kg kokainy miał w samochodzie 48-latek, którego po pościgu zatrzymali funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego i poznańscy celnicy. Narkotyk ukryty był w maszynce do mielenia mięsa, zapakowanej w pocztową paczkę. Kokaina pochodziła z przemytu z Ameryki Południowej, na czarnym rynku warta jest ponad milion złotych.

Wziął sarnę do "malucha"

Sarnę zamkniętą w zaparkowanym fiacie 126p znaleźli policjanci w miejscowości Łucka (woj. lubelskie). Właściciel „malucha” tłumaczył, że znalazł ją nieżywą na drodze. Gdy był w pracy, sarna jednak „ożyła” i próbowała uciec. Za posiadanie zwierzyny leśnej bez zezwolenia grozi kara do 5 lat więzienia.

Poseł: zjadłem kilka jabłek Prokurator: uchylić immunitet

Zatrzymany przez policję za prowadzenie po alkoholu poseł PiS tłumaczy, że owszem, był pod wpływem, ale... owoców. - Jestem chory, mam cukrzycę i jadłem po drodze kilka jabłek. I nie zasłaniałem się immunitetem - mówił w TVN24 Marek Łatas. To tłumaczenie może nie wystarczyć. - Będą konsekwencje - deklarował Joachim Brudziński w "Trójce".

Minister: moja praca to nie fikcja

Wiceminister rolnictwa odpiera zarzuty o fikcyjną pracę w KRUS. Artur Ławniczak (PSL) zapewnia, że ma świadków i dowody na to, że odbierał pensję zgodnie z prawem. A z autorem donosu do NIK zamierza spotkać się w sądzie.

Wałęsa: bo oddam Nobla!

- Jeśli nikt nie zweryfikuje tego, co na mój temat ostatnio napisano, to oddam wszystkie nagrody, które dostałem - również nagrodę Nobla - zapowiada w wywiadzie dla "Faktów" TVN były prezydent Lecha Wałęsa.

Newsweek: Polska traci fortunę przez ministra

Polska traci setki milionów euro, bo nie sprzedaje praw do emisji gazów cieplarnianych. Powód? Minister środowiska Maciej Nowicki próbował napisać ustawę w tej sprawie tak, by obsługą handlu emisjami zajmowała się bliska mu fundacja Ekofundusz – donosi "Newsweek". Sam minister ustami rzecznika zapowiada, że odniesie się do tych zarzutów "w bardzo krótkim czasie".

Palikot: zamknąć antypolski Instytut

- Będę rekomendował Donaldowi Tuskowi zamknięcie IPN i otwarcie wszystkich jego archiwów. Nie można dłużej bezczynnie patrzeć na antypolską działalność tego instytutu - powiedział w Radiu Zet poseł PO Janusz Palikot.

Wyłudzili miliony na fikcyjne kluby sportowe

5 milionów złotych z unijnego funduszu SAPARD wyłudził wójt i sekretarz łódzkiej gminy Sokolniki z pomocą byłego dyrektora ARiMRu. Proceder kwitł w najlepsze, ale urzędnicy przedobrzyli: w niewielkiej gminie stworzyli kilkadziesiąt klubów sportowych, co wzbudziło podejrzenia CBA - donosi RMF FM.

Wyciek kwasu w Turku opanowany

Strażacy zlikwidowali już wyciek kwasu azotowego do jakiego doszło na obwodnicy Turku (Wielkopolskie). Trująca substancja wyciekła z cysterny.

Kościół chce zapisu o wartościach

Episkopat oczekuje od rządu wyjaśnień, dlaczego w projekcie nowej ustawy medialnej nie ma artykułu o respektowaniu wartości chrześcijańskich - pisze "Dziennik".

Donos na ministra

Wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak przez trzy lata wyłudził z budżetu państwa ok. ćwierć miliona złotych jako fikcyjnie wpisany na listę zatrudnionych w KRUS - pismo tej treści od byłego urzędnika KRUS otrzymał NIK i pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera. Izba bada sprawę - pisze "Rzeczpospolita".

Postrach Polaków

Ponad połowa Polaków (56 proc.) boi się premiera Rosji Władimira Putina, a aż 58 proc. badanych uważa, że jego kraj prowadzi politykę zagrażającą bezpieczeństwu Polski - wynika z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Miedwiediew: W Rosji były zabójstwa polityczne

Dmitrij Miedwiediew niespodziewanie przyznał w wywiadzie dla BBC, że w Rosji niektóre zabójstwa dziennikarzy miały podłoże polityczne. Rosyjski prezydent podtrzymał też krytyczną opinię odnośnie instalacji tarczy antyrakietowej w Europie.

Wałęsa obraził się na Polskę

Lech Wałęsa w proteście przeciwko publikacji "Lech Wałęsa. Idea i historia" zapowiada częściowe wycofanie z życia publicznego. Były prezydent ogłosił na swoim blogu, że rezygnuje z uczestnictwa we "wszelkich rocznicowych uroczystościach i podobnych spotkaniach". Może nawet wyjechać z Polski.

Lepper przeprasza, dziękuje i prosi

- Im bardziej będziemy prześladowani, tym będziemy mocniejsi - powiedział Andrzej Lepper, który po raz piąty został przewodniczącym związku zawodowego "Samoobrona". Nowy-stary przewodniczący w swoim przemówieniu przeprosił wszystkich za to, że Samoobrona "weszła w koalicje z ludźmi chorymi".

Najlepsza kawa w Polsce

Zawód baristy jest jednym z najmłodszych, nad Wisłą cieszy się jednak coraz większą popularnością. Podczas odbywających się w Warszawie Mistrzostw Polski Baristów najlepsi z nich dali prawdziwe show - w ich filiżankach można było zobaczyć myszy, łosie, koty, a nawet... jadalne złoto. "Królową kawy" została Izabela Popiołek, która będzie reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata w Atlancie.

Muzyczny protest przeciw roszczeniom Kościoła

Uczniowie poznańskiego Zespołu Szkół Muzycznych zagrali w niedzielę koncert dla swojej szkoły. Chcieli w ten sposób zamanifestować przeciwko przymusowej wyprowadzce. Problemy zaczęły się w momencie, kiedy kościelny właściciel budynku zażądał wyższych pieniędzy za wynajem.

"Prezydent wbił nóż w plecy Sikorskiemu"

Z apelem o poparcie kandydatury duńskiego premiera Rasmussena na stanowisko szefa NATO i nieprzyłączanie się do prób jej blokowania przez państwa muzułmańskie zwrócił się do polskich władz przewodniczący Polskiej Lewicy Leszek Miller. Polska powinna odwdzięczyć się duńskiemu premierowi za jego pomoc przy przystępowaniu do Unii Europejskiej, uważa były premier.

Czuma nie ujawni majątków sędziów

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma nie chce, by sędziowie mieli obowiązek ujawniania swoich oświadczeń majątkowych. – Wątpię, żeby publikując oświadczenie można było powstrzymać ludzi z premedytacją nieuczciwych, którzy potrafią za podstawionymi osobami lub firmami ukrywać na przykład łapówki - mówi Czuma w rozmowie z "Wprost".

Po wypadku autokaru dzieci wracają do domu

Sześcioro dzieci, które ucierpiały w wypadku autokaru w Świdnicy opuściło w niedzielę szpital. Na oddziale przebywa jeszcze 5 osób. Ich stan jest stabilny - powiedział dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego "Latawiec" Jacek Domejko.

Pijani rowerzyści w Trybunale

Czy karanie nietrzeźwego rowerzysty na tych samych zasadach jak pijanego kierowcy auta jest zgodne z konstytucją? Czy nietrzeźwy rowerzysta powinien być traktowany jak pijany pieszy, który stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego? 7 kwietnia na te pytania będzie starał się odpowiedzieć Trybunał Konstytucyjny.

Prezydent nie podał ręki To nie był przypadek

Zastanawianie się nad tym, czy prezydent "niechcący" nie podał ręki Stefanowi Niesiołowskiemu na dorocznej odprawie kierowniczej kadry MON nie ma już najmniejszego sensu. Jeden z najbliższych współpracowników Lecha Kaczyńskiego przyznaje wprost, że nie był to przypadek. - Odpowiedź jest prosta: to dlatego, że Niesiołowski od dłuższego czasu lży i obraża prezydenta - mówił w "Kawie na ławę" Michał Kamiński. Co zaskoczyło nawet Tadeusza Cymańskiego z PiS.

Spin doktorzy znowu razem

Prawo i Sprawiedliwość zwiera szeregi przed wyborami do Parlamentu Europejskiego (PE). Zdaniem posła tej partii Jacka Kurskiego sukces jest w zasięgu ręki. Także dzięki ponownej zgodzie tzw. spin doktorów PiS czyli Michała Kamińskiego, Adama Bielana i jego samego. - Odnowiła się współpraca, dlatego że łączy nas Prawo i Sprawiedliwość - przyznał poseł.

Ostatni akord Etiudy

Od ponad trzydziestu lat straszył swoją brzydotą pasażerów Okęcia. Dłużej już nie będzie. W sobotę wieczorem terminal tanich linii lotniczych Etiuda został oficjalnie zamknięty. Był happening na jego pożegnanie, a teraz będzie nowa funkcja, do której wygląd Etiudy pasuje jak ulał. Z terminala zamieni się ona bowiem w magazyn.

W nocy straciliśmy godzinę

Dokładnie o godzinie 2:00 wszystkie zegarki powinny były dostać z naszą pomocą "czaso-przyśpieszenia" i przestawić się na 3:00. Spaliśmy godzinę krócej, ale dzięki temu dłużej będziemy mogli się cieszyć dniem. Ze zmiany - jak co roku - nie ucieszyli się pasażerowie PKP, bo większość nocnych pociągów była spóźniona.

Z całym impetem uderzył w drzewo

Tragiczny wypadek na drodze z Witowa w kierunku Kruszwicy w województwie kujawsko-pomorskim. Kierowca Forda Transita stracił panowanie nad samochodem i z ogromną siłą uderzył w drzewo. Kierowca i pasażer zginęli na miejscu.

Polskie Radio wciąż bez głowy

Radzie nadzorczej Polskiego Radia nie udało się obsadzić dwóch wakujących miejsc w zarządzie spółki. Choć w sobotnim konkursie przesłuchano sześciu kandydatów, to decyzję odłożono do 18 kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że rada zastanawia się nad ewentualną rezygnacją z obsadzenia wolnych miejsc. Ma to wynikać z przyczyn ekonomicznych.

Rząd nie dba o polską wieś, a PiS nie ma asów na kryzys

- Teraz jest tak bardzo źle, bo rząd o polską wieś w ogóle nie dba - mówił w "Magazynie 24 godziny" Andrzej Lepper. Lider Samoobrony skrytykował też najnowszy program Prawa i Sprawiedliwości przygotowany dla wsi. - Tam nie ma nic na czas kryzysu - podsumował.