Kiedy zmarł, miał zaledwie 33 lata. Widzowie "Faktów" TVN zapamiętali go przede wszystkim jako znakomitego dziennikarza. Przyjaciele, jako świetnego faceta. A wszyscy, jako silnego człowieka, który do końca nie poddał się chorobie.

- Jeszcze w tym tygodniu spotkam się z Mariuszem Kamińskim - zapowiadał Donald Tusk. -Szef CBA na razie nie otrzymał jeszcze zaproszenia od premiera - mówi szef gabinetu Kamińskiego, Tomasz Frątczak.

Prokuratura postanowiła wszcząć śledztwo ws. okoliczności śmierci 16-letniej Oli, która zmarła na sepsę. Według bliskich dziewczyny, lekarze nie dopełnili swoich obowiązków. Sprawę bada także Główny Inspektor Sanitarny.

Polscy prokuratorzy pojadą do USA, by sprawdzić, czy istnieją jeszcze możliwości ekstradycji Edwarda Mazura - poinformował tvn24.pl prokurator krajowy Dariusz Barski.

Nowa minister zdrowia przyjrzy się liście leków refundowanych, ale jej nie zmieni. - Mamy na to za mało czasu - wyjaśniła w TVN24 Ewa Kopacz. Dodała, że trzeba wyjaśnić, jak niektóre preparaty znalazły się na liście, ale "to jest zadanie dla prokuratury, a nie dla niej".

Pewien młodzieniec spod Piotrkowa Trybunalskiego tak bardzo stęsknił się za kolegą z Białegostoku, że ukradł samochód, żeby się do niego dostać. Nic nadzwyczajnego, poza tym, że złodziej miał 12 lat, a auto ukradł własnemu ojcu.

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał Europejski Nakaz Aresztowania Heleny Wolińskiej, oskarżanej o łamanie prawa stalinowskiej prokurator. O taką decyzję wnioskował IPN, upatrując w niej ostatnią szansę na pociągnięcie śledczej do odpowiedzialności.

"Słyszeliśmy, że aneks można kupić - no to go kupcie!" - tak Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta skomentował doniesienia "Dziennika" o rzekomym wycieku z aneksu do raportu o WSI. Prezydencki minister podkreślił, że dostęp do akt ma tylko prezydent.

Być może na grudniowy szczyt Unii pojadą premier Donald Tusk i prezydent Lech Kaczyński. - Nie jest to praktyka standardowa, ale nie będziemy kruszyć kopii o takie rzeczy. (...) Jeśli pan prezydent czuje potrzebę obecności na tym szczycie, to proszę bardzo - powiedział w radiowej "Trójce" Sławomir Nowak.

Sepsa była przyczyną śmierci 57-letniego lekarza, który zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. O życie walczy inny 21-letni pacjent tego szpitala, u którego stwierdzono tę chorobę.

Podczas exposé premiera Donalda Tuska w Sejmie nie będzie obecny prezydent Lech Kaczyński. W tym czasie głowa państwa będzie przebywać z wizytą w Gruzji - podaje gazeta.pl.

"Odpowiedzialność w biznesie" - z takim wykładem wystąpi przed pracownikami sieci supermarketów Carrefour były prezydent Lech Wałęsa. Ale według "Życia Warszawy", legenda Solidarności i szefostwo sieci różnią się co do jednego, ile taki występ kosztuje.

Zapytani Polacy nie chcą kontynuacji misji w Iraku i Afganistanie. Większość oczekuje też, że polski rząd przeprosi naród afgański za śmierć cywilów z rąk polskich żołnierzy – wynika z badań ARC Rynek i Opinia na zlecenie „Polski”.

Prawo i Sprawiedliwość planuje dać nowemu rządowi sto dni względnego spokoju - pisze "Dziennik". Do początku marca Jarosław Kaczyński rzadko będzie pojawiał się w mediach. - Musi odpocząć, by potem z nowymi siłami stanąć na czele antyrządowej artylerii - wyjaśnia gazecie jeden z jego współpracowników.

Władze kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska zapowiedziały publiczne dochodzenie w sprawie śmierci Polaka śmiertelnie porażonego paralizatorem elektrycznym przez kanadyjskich policjantów na lotnisku w Vancouverze 14 października.

Z najnowszego badań ankietowych wynika, że polskie nastolatki coraz mniej piją, rzadziej palą, nie tak chętnie sięgają po narkotyki - pisze "Rzeczpospolita". Dotąd było odwrotnie - za każdym razem wyniki ankiet były bardziej alarmistyczne.

Na wokandę wraca proces artystki Doroty Nieznalskiej, która po raz kolejny stanie przed sądem za umieszczenie męskich genitaliów na krzyżu. Dla jednych to proces o obrazę uczuć religijnych, dla innych - o granice artystycznej wolności.

Co robić z nieodpowiedzialnymi turystami, którzy wychodzą w góry zupełnie nieprzygotowani albo co gorsze – pijani? TOPR i GOPR nie mają dzisiaj żadnych szans na wyegzekwowanie kosztów ich ratowania. A prawo pozostaje bezsilne - ocenia "Dziennik Polski".

Donald Tusk chce się spotkać z szefem Komisji Weryfikacyjnej WSI Janem Olszewskim. - Zależy mi na szybkim zakończeniu prac komisji - powiedział w programie "Teraz My". Tusk mówił też o powrocie Jana Rokity do polityki.

Ponad połowa Polaków ma zaufanie do nowego sejmu i rządu, a nieco więcej niż 1/3 do prezydenta - takie wyniki przynosi sondaż firmy SMG/KRC dla telewizji publicznej.

Zdaniem generała Romana Polko polscy żołnierze nie są dobrze przygotowani do misji w Afganistanie. Jego zdaniem za zły stan rzeczy odpowiada tryb szkolenia. Wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego był gościem Magazynu 24 Godziny.

- Zdecydowanie ta sprawa wymaga wyjaśnienia. Gratulacje dla dziennikarzy - powiedział w "Magazynie TVN24" Karol Karski. Poseł PiS stwierdził, że przedstawiona dziś w Faktach TVN przypadek wpisania na listę leków refundowanych rzadko stosowanego leku i wypowiedzi na ten temat byłego ministra Piechy wymaga oficjalnego stanowiska ministra.

- Byłem atrakcyjny dla służb bezpieczeństwa PRL, bo mój wuj pracował w Radiu Wolna Europa. Odmówienie mi paszportu i aresztowanie mówi samo za siebie o tym, jak byłem użyteczny dla wywiadu - powiedział TVN24 eurodeputowany PiS Marcin Libicki.

Do domu po leczeniu w Polsce wracają trzy afgańskie kobiety, które odniosły rany w polskim ostrzale wioski Nangar Khel - poinformowało wojsko. Minister obrony Bogdan Klich nazwał afgański incydent wydarzeniem "naruszającym honor i godność naszych żołnierzy".

- To przeniesienie do Biura Bezpieczeństwa Narodowego haków, zasadzek, wnyków i wilczych dołów – tak Jerzy Wenderlich (SLD) skomentował przeprowadzkę Komisji Weryfikacyjnej. – Komisja jest autonomiczna i jej przewodniczący ma prawo do takich decyzji – bronił Karol Karski (PiS).