Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście złoży zażalenie na decyzję sądu o niearesztowaniu podejrzanego o podpalenia aut w stolicy Jacka T. Jej zdaniem istnieje ryzyko, że mężczyzna może wpływać na świadków, mataczyć w śledztwie. - Podejrzany na pewno z imienia i nazwiska zna osobę, która go rozpoznała w trakcie okazania - mówił TVN24 prokurator Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

To byli moi podwładni. Ja mogę tylko za takie wypowiedzi i za tych dżentelmenów przeprosić. Nie udało mi się uniknąć błędów kadrowych - powiedział w Radiu Zet gen. Mirosław Gawor, były szef BOR. Odniósł się w ten sposób do opinii byłego wiceszefa BOR płk. Tomasza Grudzińskiego, który na komisji Antoniego Macierewicza powiedział, że zabezpieczenie wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu "to kryminał". Zdaniem Gawora, nic nie wskazuje, że doszło do zaniedbań ze strony BOR.

Po godz. 12 zakończyło się spotkanie premiera Donalda Tuska z szefem resortu finansów Jackiem Rostowskim. Wcześniej tego dnia Tusk rozmawiał z szefem dyplomacji Radosławem Sikorskim. W środę Donald Tusk zaczął przepytywać ministrów ws. pracy resortów. Zapowiedział jednak, że na razie nie będzie rekonstrukcji rządu.

Kierowca tira, który wczoraj spowodował wypadek na drodze krajowej nr 9, usłyszał zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci trzech osób. Sprawca nie przyznał się do zarzutów. Potwierdził natomiast, że uczestniczył w wypadku. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Trwają przesłuchania świadków szarpaniny, w wyniku której aktor Alan Andersz doznał poważnych obrażeń głowy. 24-latek jest w szpitalu, w śpiączce. Jeden ze świadków wskazał osobę, która mogła zepchnąć ze schodów aktora. Śledczy nie wykluczają jednak, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku.

Rozmowy w koalicji PO-PSL są trudne i męskie. W tej kadencji nie jest gorzej, jest inaczej - powiedział w RMF FM Jan Bury z PSL. Jednocześnie zaznaczył, że mimo iż nie jest łatwo, także w sprawie emerytur, PO i tak w efekcie wraca do PSL-u. - Lepszy jest znany partner niż nieznany Palikot - uważa Bury.

- Jeżeli sąd stwierdził, że nie ma potrzeby stosowania aresztu, to jest to działaniem irracjonalnym, zupełnie sprzecznym z logiką i doświadczeniem życiowym - tak mec. Piotr Kruszyński z Instytutu Prawa Karnego skomentował zastosowanie jedynie dozoru policyjnego wobec Jacka T., który jest podejrzany o podpalenie w ostatni weekend kilku samochodów w centrum Warszawy.

W nocy przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu z niewiadomych przyczyn spłonęły trzy samochody osobowe. Najprawdopodobniej doszło do spięcia instalacji elektrycznej w jednym z aut, a płomień rozprzestrzenił się na pozostałe pojazdy. Straż pożarna nie wyklucza jednak możliwości podpalenia.

Premier będzie miał z nami poważną rozmowę - zapowiedział w programie "Jeden na jeden" lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, odnosząc się do popołudniowego spotkania z szefem rządu ws. emerytur. Zdradził, że szykuje pewien prezent dla Donalda Tuska. - Symboliczny, może da mu do myślenia - podkreślił lider SP. Jego zdaniem, Donald Tusk to najbardziej pesymistyczny premier, który prowadzi Polskę w otchłań.

Były szef UOP gen. Gromosław Czempiński miał dostęp do dwóch szwajcarskich kont. Prokuratura nie stwierdziła jednak, by wpływały na nie pieniądze z łapówek. Okazuje się natomiast, że z jednego z kont mogło zniknąć nawet milion dolarów - pisze "Puls Biznesu".

Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynie w środę skarga Fundacji Lux Veritatis w sprawie odmowy przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym, zapowiada "Nasz Dziennik".

Polskie tłumaczenie ACTA należy ocenić krytycznie - tekst jest niejasno sformułowany. Niezależnie od tłumaczenia język umowy jest miejscami nieprecyzyjny i pozostawia wiele miejsca na sprzeczne interpretacje - ocenia Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. We wtorek wieczorem na jego stronie pojawił się komentarz resortu do umowy ACTA.

Był trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Lawina zajęła cały Świński Kocioł, część Hali Goryczkowej w Tatrach. Konrad Błaszyński, który przeżył jej zejście mówi, że w pewnym momencie był już pogodzony z tym, że może umrzeć.

- To było szokujące. Nagłe zapowiedzenie (podwyższenia) o siedem lat na pewno było szokujące psychologicznie, to wywołało szok - mówił o zapowiedzi podniesienia wieku emerytalnego w "Kropce nad i" w TVN24 politolog Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego. Dopytywany czy wyobraża sobie 67-letnią pielęgniarkę stwierdził, że "można zmienić zawód".

- Rząd jest też odpowiedzialny, żeby nie "ściemniać" i nie oszukiwać ludzi - powiedział w "Faktach po faktach" wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak komentując swoje własne słowa, że "na państwowe emerytury lepiej zbytnio nie liczyć". Pytany, czy zatem "ściemnia" premier Tusk, który słowa Pawlaka nazywa "przejęzyczeniem", odpowiedział: Dobrze, chwała i cześć. I zaczął tłumaczyć, że na emerytury składa się wiele rzeczy, nie tylko te, które gwarantuje państwo.

Potężny wybuch wstrząsnął dworcem autobusowym w Pucku. Eksplozja zniszczyła punkt gastronomiczny. Uszkodzone zostało też zadaszenie nad stanowiskami, gdzie pasażerowie wsiadają do autobusów. Nikt nie ucierpiał.

7,5 tys. zł odszkodowania, przeprosiny, a także - co podkreśla - otwarcie toalety, wywalczył w ramach ugody z bankiem 85-letni mieszkaniec Warszawy. W październiku 2009 roku w placówkach dwóch banków nie pozwolono mu skorzystać z łazienki, za co mężczyzna wytoczył im proces. Drugi bank wciąż chce oddalenia powództwa. Wyrok usłyszymy w marcu.