- Bezmyślny ryzykant - tak nasz internauta określił wędkarza, który łowił ryby na środku zamarzniętego jeziora w okolicy Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). Co więcej, mężczyzna wjechał na lód samochodem, co często źle się kończy. Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy o mężczyźnie, który zaparkował swój samochód na środku jeziora Śniardwy. Tafla lodu nie wytrzymała ciężaru i załamała się pod pojazdem.

Do tej pory kobiety mówiły: zrobię się na bóstwo. W tym roku niektóre mówią: zrobię się na post! I panie i panów zachęcają do tego krakowscy dominikanie. Mówią, że post pomaga nie tylko w odchudzaniu, i że trzeba się nim cieszyć, a nie obnosić ze smutkiem.

Pojechali na turniej, by kibicować swoim dzieciom, a trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami. Mowa o trójce rodziców, którzy zostali napadnięci i pobici - prawdopodobnie przez kibiców Śląska Wrocław. Do zdarzenia doszło podczas turnieju piłki nożnej Redeco Cup we Wrocławiu.

Mało kto by się spodziewał, że dyskusja nt. energii jądrowej i węglowej, może być tak gorąca. W programie "Fakty po Faktach" TVN24 pokłócili się specjalista od energetyki jądrowej prof. Władysław Mielczarski i fizyk prof. Łukasz Turski. Mielczarski nazwał Turskiego "prymitywem" i "wieśniakiem", gdy ten zarzucił mu niemoralną i nieetyczną postawę. Turski nie pozostał dłużny. Profesorowie wyszli ze studia jeszcze przed zakończeniem programu.

Krakowscy policjanci postrzelili w sobotę po południu w nogę awanturującego się mężczyznę. Ranny został odwieziony do szpitala. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia - mówi Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

- To jest źle napisany tekst, to nudny tekst - podsumowała Joanna Kluzik-Rostkowska artykuł Donalda Tuska, jaki w sobotę ukazał się w sobotę w "Gazecie Wyborczej". Szefowa PJN doszła do takiego wniosku, bo jak tłumaczyła, ona i premier byli kiedyś dziennikarzami. Z kolei Marek Kuchciński z PiS stwierdził, że tekst szefa rządu to "plan nic nierobienia". - To jest podsumowanie tego, jak się nic nie robi, szkodząc polityce państwa - ocenił.

Pijanego złodzieja zatrzymali podkarpaccy policjanci, który okradł wcześniej dwa kościoły w Sanoku. Zabrał z nich dwa obrazu. Skradzione przedmioty zdążył sprzedać, policja je jednak odzyskała.

3 lata pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie, który konopie indyjskie uprawiał w ...komputerze. Niecodzienną hodowlę zlikwidowali policjanci z Mogilna.

W sobotę rano do internetu trafił przygotowany przez premiera bilans jego rządu. Donald Tusk zdradza, co było dotychczas jego największa porażką, ale też chwali osiągnięciami. Na specjalnie przygotowanej stronie można głosować na "70 zmian na lepsze".

- Szukamy kontaktu do pięciu Polaków, którzy mieli znajdować się w tym najgorszym regionie Japonii - mówi Marcin Bosacki, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jak podkreśla, większość z przebywających w walczącym z żywiołem kraju Polaków jest bezpieczna.

Jadący na sygnale radiowóz zderzył się w nocy w Jeleniej Górze z volkswagenem golfem. Dwaj policjanci zostali ranni. W ustaleniu okoliczności zderzenia ma pomóc zapis z monitoringu. O szczegółach pisze Reporter 24, lukplo.

Prokurator, który w stanie wojennym oskarżał opozycjonistów z Dolnego Śląska, a trzy lata temu w niesławie odchodził z ministerstwa sprawiedliwości znowu wraca na szczyty prokuratorskiej hierarchii. Leszek Pruski z Wrocławia został pozytywnie zaopiniowany do pracy w prestiżowej Prokuraturze Generalnej.

11 osób podejrzewanych o handel narkotykami, powiązanych z grupą pseudokibiców piłkarskich klubu KSZO z Ostrowca Świętokrzyskiego, zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego - poinformował w piątek rzecznik świętokrzyskiej policji Zbigniew Pedrycz. Akcja trwała dwa dni.

- Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał policjant, Robert B., który prowadząc volkswagena passata spowodował w czwartek kolizję na parkingu w Biłgoraju (Lubelskie) - poinformowała w piątek tamtejsza policja. Funkcjonariusz będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu i straci pracę.

Kujawsko-pomorscy parlamentarzyści i samorządowcy z Platformy Obywatelskiej podpisali się pod wnioskiem do prezydenta o ułaskawienie byłego komendanta policji w Toruniu. Został on skazany za nadużywanie stanowiska służbowego i stracił policyjną emeryturę. Toruński sąd uznał prośbę o ułaskawienie za nieuzasadnioną. Jednym z sygnatariuszy jest zięć Janusza B.

Długo to trwało, ale pytanie (które niedawno w świecie polityki i mediów wywołało burzę wokół wolności słowa) w końcu padło. Pytanie o ustawę reprywatyzacyjną dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej zadał w końcu podczas wizyty premiera Donalda Tuska w Brukseli. Szef rządu najpierw zażartował: - Wiedziałem, że prędzej czy później, (...) nikt nigdzie nie będzie już więcej dzwonił i pytanie w związku z tym padnie. Później odpowiedział.

- Nasze ekipy ratownicze i wykwalifikowani strażacy mogą pomóc po trzęsieniu ziemi w Japonii - zadeklarował premier Donald Tusk. Jak dodał, czekamy na odpowiedź rządu japońskiego, czy taka pomoc będzie potrzebna. Szef polskiego rządu przesłał także na ręce premiera Japonii Naoto Kana kondolencje: - Jestem dogłębnie poruszony - zapewnił. Także prezydent Bronisław Komorowski przesłał depeszę kondolencyjną do Cesarza Japonii Akihito, a Radosław Sikorski do ministra spraw zagranicznych Japonii Takeaki Matsumoto - zapewnili w nich o solidarności i gotowości Polski do udzielenia pomocy Japonii.

- Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Praca dla premiera Donalda Tuska to zaszczyt - powiedział Konrad Niklewicz. Jak poinformował rzecznik rządu Paweł Graś, dziennikarz będzie rzecznikiem polskiego przewodnictwa w Radzie UE i jednocześnie zastępcą dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu.

Politycy PiS i PJN prowadzili rozmowy ws. powrotu "rozłamowców" do partii Jarosława Kaczyńskiego - wynika z informacji od władz Prawa i Sprawiedliwości. PJN potwierdza, że PiS o to zabiega.

- W Europie rośnie poparcie dla autorytarnej formy rządów - twierdzą autorzy raportu z badań w ośmiu krajach UE, który opublikowała w Berlinie Fundacja im. Friedricha Eberta. Według nich 60 procent Polaków chciałoby silnego przywódcy. Z dokumentu wynika też, że Polacy w większym stopniu niż mieszkańcy innych objętych badaniem krajów reprezentują poglądy kojarzone z antysemityzmem, homofobią i seksizmem.