W poniedziałek rano, na drodze między Lubrzą a Dobroszowicami w powiecie prudnickim, doszło do tragicznego wypadku. Zginął 18-letni pasażer jednego z aut. Dwie inne osoby zostały ranne.

Błąd pilota, obsługi naziemnej a nawet dowództwa - to najprawdopodobniej przyczyny styczniowej katastrofy samolotu CASA. Jak ustaliła TVN24, takie wnioski znalazły się w raporcie Komisji Badania Wypadków Lotniczych. W poniedziałek dokument trafił na biurko szefa MON, który zdecyduje czy upublicznić wyniki kontroli.

- Jeżeli Donald Tusk wycofa się podczas swojego wystąpienia z deklaracji składanych wcześniej prezydentowi to w PiS-ie będzie dyscyplina w głosowaniu przeciwko ratyfikacji Traktatu z Lizbony - powiedział prezes PiS po wtorkowym posiedzeniu klubu.

Trzytygodniowa wymiana zdań o sposób ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego dobiega końca. Ostatni odcinek możesz zobaczyć w tvn24.pl. W samo południe rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, które pokazujemy na żywo.

15 lat więzienia - taki wyrok usłyszał we wtorek Kamil G. główny oskarżony w procesie o zabójstwo konwojentów w Sosnowcu. Pozostałych oskarżonych Daniela Z. i Wojciecha Ch. katowicki sąd skazał odpowiednio na 8 lat i 2 lata 11 miesięcy pozbawienia wolności.

- Po trzech tygodniach sporów doszliśmy do punktu wyjścia. W tym czasie nie doszliśmy do żadnych konstruktywnych wniosków tylko ośmieszyliśmy Polskę - mówił w TVN24 lider SLD Wojciech Olejniczak.

- Miejcie odwagę odrzucić ten traktat, a przynajmniej zatrzymać postępowanie nad jego ratyfikacją - z takim apelem zwrócił się do posłów były marszałek Sejmu, Marek Jurek. Na kilka godzin przed głosowaniem w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, jego partia - Prawica Rzeczypospolitej, przekonuje parlamentarzystów, że "nie zreformuje a zdeformuje" on europejską współpracę.

Kłamiemy średnio dwa razy dziennie, a prawie 62 proc. naszej naturalnej konwersacji ma charakter kłamliwy - wynika z badań psychologów, które opisuje "Gazeta Wyborcza". Mało tego, kłamią też zwierzęta i rośliny.

Już wiadomo, że podczas dzisiejszego głosowania w sprawie ustawy ratyfikującej Traktat Lizboński PiS nie będzie jednomyślne. - Ja na pewno będę głosował przeciw - zadeklarował w rozmowie z TVN24 Zbigniew Girzyński. Pytany o to, ilu jeszcze posłów PiS zajmie takie stanowisko, powiedział tylko: - To się okaże podczas głosowania.

Słuchacze Radia Maryja pielgrzymują do biur poselskich wzywać posłów do zagłosowania przeciw ustawie ratyfikującej Traktat Lizboński. Jest to efekt apelu Ojca Rydzyka, który kompromis w Juracie nazwał kompromitacją.

Scena miłosna Barbary Grabowskiej i Olgierda Łukaszewicza, albo jego gołe pośladki na ekranie telewizora to zdecydowanie za dużo dla widzów telewizji Puls - przynajmniej tak się wydaje jej szefom, którzy z nożycami w ręku wycinają z jednych z najlepszych polskich filmów bardziej "pikantne" sceny.

Chociaż prezydent Lech Kaczyński oficjalnie się w tej sprawie nie wypowiedział, to wszystko wskazuje na to, że pójdzie on w ślady Donalda Tuska i nie pojedzie na ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. - To znak solidarności z Tybetem, bo jeszcze dwa miesiące temu prezydent bardzo chciał lecieć - pisze "Dziennik".

Co prawda, projekt ustawy likwidującej Agencję Mienia Wojskowego, która zaopatrywała w sprzęt w nagłych przypadkach nasze wojsko, nie jest jeszcze gotowy to MON zamierza dokonać likwidacji Agencji w ekspresowym tempie. - Jeszcze do końca tego roku AMW przestanie istnieć - dowiaduje się "Rzeczpospolita".

Prawo jazdy na motocykl i samochód osobowy ma być wydawane na 15 lat - przewiduje projekt ustawy, który opisują "Gazeta Prawna" i "Gazeta Wyborcza".

W samo południe w Sejmie rozpocznie się ostateczna batalia o ratyfikację Traktatu Lizbońskiego. Podczas głosowania, do którego dojdzie prawdopodobnie około godziny 15, ma pojawić się sam prezydent. Za rządowym projektem rękę podniesie nawet Jarosław Kaczyński, ale część posłów PiS-u ma poważne wątpliwości i może zagłosować przeciw.

Prawie 50 kg heroiny i kokainy - tyle narkotyków, na czarnym rynku wartych ok. 10 mln złotych, pięciu funkcjonariuszy miało "wyprowadzić" z magazynów CBŚ w Łodzi i w Warszawie. We wtorek, przed łódzkim sądem, rusza ich proces. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

Na lotnisku Pawła przywitała tylko mama. Nie mieli jednak wiele czasu dla siebie. Po sześciu latach w Ekwadorze, z czego pięciu w nieludzkich warunkach w tamtejszym więzieniu, młody Polak prosto z samolotu trafił do aresztu. Po kilku tygodniach wyszedł na wolność, żeby zacząć nowe życie. Pomogły mu w tym starania MSZ, telewizji TVN i konsula honorowego RP w Ekwadorze.

- Nie wytoczymy waszemu prezydentowi procesu, ale bardzo żałujemy, że nie chciał nam poświęcić chociaż pięciu minut - powtórzyli w programie "Teraz My" Brendan Fay i Thomas Moulton. I podkreślali, że "Lech Kaczyński powinien zdać sobie w końcu sprawę, że jest prezydentem wszystkich Polaków".

- Brandon Fay i Thomas Moulton przyjechali do Polski jak Cyryl i Metody, którzy przybyli do Słowian, żeby wprowadzać cywilizację. Oni nas cywilizują - oceniła w "Magazynie 24 Godziny" Manuela Gretkowska. - Związki homoseksualne to ekstrawagancja. Ja ich (homoseksualistów) akceptuję, ale to nie znaczy, że muszę przyjmować ich zasady życiowe - odpowiedziała Nelly Rokita z PiS.

Część posłów PiS zapowiada, że nie zagłosuje za ratyfikacją Traktatu, bo do wtorku nie uda się spełnić jednego z trzech filarów porozumienia prezydenta z premierem. Chodzi o nowelizację ustawy o współpracy rządu z parlamentem ws. członkostwa Polski w UE. - Po każdych nowych wyborach będzie można to zmienić, także wpisujcie tam co chcecie, panowie - poradził posłom PiS Ryszard Kalisz (SLD).

Patrycja Kotecka przyznała się, że w laptopie Zbigniewa Ziobry trzymała scenariusze programów telewizyjnych - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Wicedyrektor Agencji Informacji TVP miała napisać to w liście do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego.

Blisko 107 milionów złotych - tyle według wstępnych szacunków Państwowej Komisji Wyborczej będą kosztowały subwencje z budżetu państwa dla partii z obecnej kadencji parlamentu. Partie złożyły już sprawozdania finansowe za 2007 r.

- To zamieszanie z gejami jest niepotrzebne i sztuczne. Jesteśmy tolerancyjni - w Sejmie nikt nie napadł na tych panów - stwierdził w "Magazynie 24 godziny" Adam Hofman (PiS). Na to ripostował mu Jerzy Wenderlich (SLD): - Pana to ani ziębi, ani grzeje, a to nie jest sprawa termoforu, ale tolerancji.

- Przyczyną rozstania SLD z PD jest strach Wojciecha Olejniczaka przed czerwcowym kongresem partii. Ten manewr ma mu pomóc umocnić pozycję - diagnozował w "Magazynie 24 Godziny" Leszek Miller. - Odbijamy w lewo, bo Polska potrzebuje prawdziwej lewicy - ripostował rzecznik SLD Tomasz Kalita.

Trzydziestoletnia kobieta z Tczewa trafiła do szpitala z 60. ranami kłutymi i szarpanymi. Sprawcą był jej konkubent, który poranił ją na oczach ich pięcioletniego synka. - Do sytuacji nie doszłoby, gdyby prokurator dopilnował swoich obowiązków i zareagował na moje sygnały - mówi TVN24 kobieta. Prokuratura nie ma sobie nic do zarzucenia.

-Wszystko wskazuje na to, że we wtorek uchwała Sejmu, która ma towarzyszyć ratyfikacji Traktatu z Lizbony, zostanie przyjęta - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski po spotkaniu z przedstawicielami PSL i PiS. jak dodał, PO i PSL zgodziły się na poprawki PiS do projektu tej uchwały.

Decyzja ws. głosowania nad Traktatem jest przed nami. We wtorek o godz. 10 zbiera się klub PiS, który demokratycznie podejmuje decyzje - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Krzysztof Putra. - Szkoda, że czasu w tej sprawie jest tak mało, bo może potrzebne byłoby głosowanie - dodał.

- Spotykanie się z tymi ludźmi jest poniżej godności, to strata czasu - powiedział o wizycie gejów Brendana Faya i jego męża Stefan Niesiołowski z PO w rozmowie z TVN24. Dużo spokojnie podchodzi do sprawy Mariusz Kamiński z PiS: - LiD może sobie zapraszać kogo chce - przekonuje.

Maciej Zientarski, dziennikarz, który kilka tygodni temu roztrzaskał się w Warszawie w pędzącym ferrari, wybudził się ze śpiączki farmakologicznej. - Maciek pozostaje jednak w stanie nieświadomości - powiedział TVN24 przyjaciel rodziny Jerzy Ciszewski.