Sądy 24-godzinne, w kształcie zaproponowanym przez byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, przestaną istnieć - zapowiada minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski na łamach "Życia Warszawy". - Kosztują za dużo, a stają przed nimi głównie pijani kierowcy - tłumaczy.

Współczesna 60-latka z trwogą słucha debat o zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Przeraża ją perspektywa dodatkowych pięciu lat pracy. Jednak w przyszłości Polki po 60. roku życia będą realizować się i w pracy, i w domu, a przechodzenie na emeryturę nie będzie już tak oczywiste - pisze "Dziennik".

Po raz pierwszy w historii Centralnego Biura Antykorupcyjnego agenci zatrzymali własnego funkcjonariusza. Jerzego P. aresztowano miesiąc temu. W mieszkaniu agenta znaleziono rzeczy i dokumenty będące dowodami w sprawie o porwanie, którą prowadził jeszcze jako funkcjonariusz policji - pisze "Newsweek".

W przeddzień Barbórki – tradycyjnego święta górników, na Śląsk przyjedzie premier Donald Tusk. Szef rządu odwiedzi kopalnię "Bobrek-Centrum" w Bytomiu, zjedzie na dół, aby zobaczyć pracę górników przy ścianie wydobywczej, a potem spotka się z kończącą i rozpoczynającą zmianę załogą kopalni.

- Samoobrona została odrzucona przez wyborców. Straciła swoją zdolność koalicyjną - ocenił Krzysztof Filipek, do niedawna członek prezydium Samoobrony, obecnie założyciel nowej Partii Regionów. Z tą opinią polemizował Janusz Maksymiuk, nadal członek Samoobrony. Obaj politycy byli gośćmi "Magazynu 24 Godziny".

- Drobne pomyłki nie powinny być przedmiotem takich reakcji – tak podsumował "aferę" z nieudaną wizytą szefa MSZ u prezydenta Adam Szejnfeld (PO). Emocje wywołała zaś wymiana kadr w MON. – Szczygło oszalał, krytykując nominację gen. Bojarskiego - stwierdził Marek Siwiec (SLD).

Wietrzna noc czeka mieszkańców województw: zachodniopomorskiego i mazowieckiego. Meteorolodzy ostrzegają przed porywistym wiatrem i radzą dokładne zamykanie drzwi i okien.

- Nie ma żadnego niebezpieczeństwa, że ktoś się zarazi ptasią grypą. Nie ma więc potrzeby ujawniać listy sklepów, gdzie sprzedawano podejrzane mięso – zapewnia wojewoda pomorski Roman Zaborowski. Część potencjalnie zarażonych indyków trafiła do lodówek mieszkańców Trójmiasta.

Poza Sejmem, ale nie poza polityką - Andrzej Lepper znów przypomniał o sobie i swojej partii. Skrytykował stosunki rządu z prezydentem, zaapelował o zwiększenie środków na rolnictwo i zapewnił, że po przegranych wyborach nie ma masowych odejść z Samoobrony.

- Wszystko według zasady stołki, stołki, stołki... Przedmiotem zainteresowania PiS zawsze była polityka kadrowa - taka była reakcja szefa MON Bogdana Klicha na krytykę ze strony PiS dotyczącą zmian personalnych w Ministerstwie Obrony Narodowej.

W ostatnią sobotę w 175 wypadkach zginęło 30 osób, a 215 zostało rannych, zatrzymano prawie 600 pijanych kierowców. Był to jeden z najtragiczniejszych dni tego roku na polskich drogach - alarmuje policja.

Prawo i Sprawiedliwość chce zwołania wspólnego posiedzenia komisji obrony i spraw zagranicznych – zapowiedzieli posłowie Paweł Kowal i Aleksander Szczygło. Ich partia chce w ten sposób wyjaśnić plany rządu w sprawie polityki zagranicznej.

Nieprzychylne media oraz brak doświadczenia i nadmierny temperament niektórych polityków - to, według prezydenta Lecha Kaczyńskiego, główne przyczyny porażki Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach. W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" prezydent po raz pierwszy analizuje przyczyny przegranej PiS.

Najprawdopodobniej w poniedziałek zostanie odwołany zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking - informuje Radio Zet. Szef resortu sprawiedliwości czekał z dymisją na powrót Engelkinga ze zwolnienia lekarskiego. Zwolnienie prokuratora kończy się na początku tygodnia.

- Do rozmowy ministra Radosława Sikorskiego z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pewno dojdzie w przyszłym tygodniu - poinformował w programie TVN "Kawa na ławę" Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta. Prezydent spotka się też z premierem Donaldem Tuskiem.

- Nie ulega wątpliwości, że wygra Jedna Rosja - taki wynik wyborów typuje Jacek Mojkowski z tygodnika "Forum". Według niego, te wybory to wstęp do rozwiązania największej zagadki 2008 roku – w jaki sposób Władimir Putin przekaże władzę jednocześnie ją zachowując.

770, a nie jak wcześniej przypuszczano niecałe 300 kilogramów mięsa skażonego ptasią grypą trafiło do sklepów. Wszystkie indyki z dwóch ferm pod Płockiem, na których wykryto ogniska ptasiej grypy, zostały już zagazowane. Nie stwierdzono nowych ognisk choroby drobiu.

Dwie osoby zginęły, a jedna została poważnie ranna w wypadku na krajowej "dwójce". Zawinił kierowca, który usiłował wyprzedzić na trzeciego. Trasa była przez wiele godzin zablokowana.

Choć obecnie wizerunek medialny rządu jest bardzo dobry, może to być wynikiem tego, że ludzie zazwyczaj mają dobrą opinię o rządzie, który jest nowy - twierdzą specjaliści od public relations. Dyskutowali o tym w studiu "Magazynu 24 godziny".

Dwa ogniska groźnego wirusa ptasiej grypy H5N1 wykryto na dwóch fermach w miejscowościach Unijewo i Myśliborzyce w gminie Brudzeń pod Płockiem (woj. mazowieckie). Zdecydowano o uboju i utylizacji 4 tys. 200 indyków z obu ferm.

Polityczne spadki kadrowe, "upychanie" znajomych na tzw. ciepłych posadkach oraz wątpliwości, czy ludzie z odchodzących ekip rządowych mogą gdziekolwiek pracować były jednym z gorętszych momentów dyskusji w "Magazynie 24 godziny".

Straż pożarna przetoczyła cysternę, z której wyciekał chlorowodór, poza granice Inowrocławia. - Cysterna znajduje się w szczerym polu i nie zagraża mieszkańcom miasta - zapewnił Marek Namysłowski z inowrocławskiej straży pożarnej.

Janusz Kamiński, wybitny polski operator, zdobył główną nagrodę - Złotą Żabę - za zdjęcia do filmu "Motyl i skafander" na zakończonym w Łodzi 15. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage 2007. Nagrodę za całokształt twórczości odebrali Roman Polański i Jerzy Stuhr.

Choć minister rolnictwa Marek Sawicki podpisał rozporządzenie zakazujące organizacji targów ptaków, w Bydgoszczy trwa wystawa gołębi i drobiu ozdobnego. Ministerstwo Rolnictwa nie podejmie kroków prawnych.

Na sklepowych wystawach świąteczne dekoracje świecą się już od dawna. Od dziś o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia będzie przypominać także światło wielkiej choinki na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Ta najwyższa (25 m) w kraju choinka do stolicy przyjechała z Wisły.

Super rozczochraniec czy superrozczochraniec? Kim jest Helka - pół-Rosjanka z abchaską prababką spod Baku? I co ma do tego konterfekt Nietzschego odzianego w poncho? Wszystko łączy jedno - tekst ogólnopolskiego dyktanda, które odbyło się w sobotę w Katowicach.