Ks. Grzegorz K., oskarżony o pedofilię były proboszcz na stołecznym Tarchominie, nie stawił się w środę na swoim drugim procesie w Sądzie Rejonowym w Otwocku pod Warszawą. Z tego powodu sąd odroczył rozpoczęcie procesu do 11 grudnia.

Warszawska Prokuratura Okręgowa, która od piątku prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych, skierowała wniosek o pomoc prawną do prokuratury na Dominikanie. Polscy śledczy chcą m.in. udostępnienia im magrań wideo i zeznań, które mają obciążać księży Wesołowskiego i Gila. W sprawę zaangażował się osobiście Andrzej Seremet, który w bezpośrednim piśmie do prokuratora generalnego Dominikany zapewnia o woli bardzo bliskiej współpracy.

Sławomir Nitras w sprawie "pompowania kół" w szczecińskiej PO powinien złożyć formalny wniosek do władz krajowych partii, a nie robić konferencję i ogłaszać to światu - powiedziała w "Jeden na jeden" Julia Pitera z PO. Jej zdaniem, w partii są "instrumenty do wyjaśnienia tego typu spraw".

Nad losem psim pochyliła się koalicja. Pochyliła tak bardzo, że może pęknąć. Platforma chce zakazu trzymania psów na łańcuchach, zakazu hodowli zwierząt futerkowych i zakazu wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrku. Czyli dokładnie tego, czego nie chce PSL. Złotousty poseł tej partii Stanisław Żelichowski mówi nawet, że koalicja schodzi na psy. Czy rzeczywiście?

25 tysięcy złotych za serwis maszyn do kawy, szkolenie dla kierowców marszałka województwa za 58 tysięcy i gazetka za dwa miliony. Takie wydatki ma zarządzane przez Adama Struzika Mazowsze, które tonie w długach. Opozycja twierdzi, że winna jest rozrzutność marszałka z PSL. Przezywany "księciem mazowieckim" samorządowiec z zajmowanej od 12 lat posady się nie rusza i ma duże poparcie w województwie.

W środę rząd zajmie się projektem ustawy okołobudżetowej na 2014 r., która przewiduje między innymi podwyżkę akcyzy na alkohol etylowy oraz wyroby tytoniowe. Proponowane zmiany mogą oznaczać wzrost ceny paczki papierosów średnio o złotówkę, a litra wódki o 3,6 złotego.

Adam Rybakowicz, poseł Ruchu Palikota został przyłapany na tym, jak w nocy z soboty na niedzielę na bydgoskiej starówce "wykonywał niestosowne czynności", a podczas interwencji policji zasłonił się immunitetem. Jak podają media, pijany poseł miał sikać w miejscu publicznym.

Przepraszam, jeżeli sytuacja sprawiała wrażenie, że doszło do próby pomniejszenia, niedostrzeżenia powagi przestępstwa - mówił arcybiskup Henryk Hoser o sprawie księdza Grzegorza K. z jednej z warszawskich parafii. Duchowny ze stołecznego Tarchomina w marcu br. usłyszał wyrok w zawieszeniu za molestowanie seksualne.

Spór o pensję rektora Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu rozstrzygnie sąd pracy, a nie sąd administracyjny - orzekł we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny. Rektor, zanim obejmie tę funkcję, jest w pierwszej kolejności pracownikiem - uzasadnił sąd.

Przy okazji rozpoczynającego się roku akademickiego eksperci zwracają uwagę na problem ze znalezieniem pracy przez absolwentów szkół wyższych. - Przepaść pomiędzy edukacją a światem biznesu cały czas istnieje - mówiła w TVN CNBC Małgorzata Wnęk-Kolaska z Deloitte Business Consulting. Natomiast Małgorzata Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan wskazywała, że według badań, aż połowa pracodawców uważa, że absolwentom brakuje wiedzy zawodowej.