Minister Radosław Sikorski wypowiada wojnę obraźliwym komentarzom ukazującym się pod artykułami w internecie. Skierował dwa pozwy do warszawskich sądów cywilnych, po których kilku wydawców zablokowało możliwość dodawania komentarzy pod tekstami. Raport reporterów "Czarno na białym".

Zamiast narkotyków - mąka, ale poza tym cała aparatura taka sama jak w miejscach, gdzie kwitnie pokątna produkcja środków odurzających. W Legionowie pod Warszawą ruszyło właśnie międzynarodowe centrum szkoleniowe wykrywania nielegalnych laboratoriów narkotykowych.

Policjanci zatrzymali Rafała S. ps. "Szkatuła", jednego z najbardziej poszukiwanych polskich gangsterów. Był ścigany listem gończym m.in. za zlecenie zabójstwa innego mafiosa z mafii mokotowskiej.

3-letnia dziewczynka i jej 52-letnia babcia zginęły po tym, jak w okolicy przejścia dla pieszych w Piekarach Śląskich zostały potrącone przez Fiata Seicento. Lekarze walczą o życie 6-letniego brata dziewczynki. Zdjęcie z miejsca tragedii przysłał do redakcji Kontaktu 24 internauta o nicku @Triadas.

To było straszne - tak 6-letni chłopiec wspomina moment, kiedy na jego kolegę spadł betonowy płot. Dzięki temu, że Gracjan zachował zimną krew, Jaś przeżył wypadek. - Chciałbym, żeby wyzdrowiał i żeby żył - mówi mały bohater.

Najpierw wjechał w dwa stojące na ulicy samochody, potem staranował znak drogowy, a na koniec wbił się w pobliski bar. Taki był finał przejażdżki 45-letniego, pijanego kierowcy. O zdarzeniu, do którego doszło w Szczecinku (woj. zachodniopomorskie), poinformowali redakcję Kontaktu 24 internauci.

Loty wszystkich polskich myśliwców Mig-29 zostały zawieszone. Dowództwo Sił Powietrznych nakazało uziemienie maszyn, po tym, jak w locie jednej z nich nagle wyłączył się silnik.

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj na Platformę zagłosowałoby 37 proc. badanych, PiS poparłoby 21 proc. a SLD 12 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

- Tutaj ludzie rzeczywiście stanęli twardo na ziemi i walczyli jak lwy - powiedział w Sandomierzu Donald Tusk. W Kłodnem Małopolsce chwalił z kolei samorządowców za to, że przyczynili się do wybudowania domów dla powodzian. - Aż mi się oczy śmiały, jak widziałem, jak to można zrobić - podkreślił szef rządu.

Dwunastoletnia dziewczynka ze Zduńskiej Woli w woj. łódzkim doznała poważnych obrażeń twarzy po tym, jak zaatakował ją należący do koleżanki bernardyn. Dziewczynce natychmiast zoperowano poszarpany nos oraz policzek. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pies trafił na obserwację. O zdarzeniu, do którego doszło w środę po południu przy ul. Zduńskiej, poinformował w czwartek na swoim profilu w Kontakcie 24 portal www_nasze_fm.

Siedem osób zamieszanych w handel narkotykami zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Gang działał na terenie jednej z poznańskich dzielnic.

Rząd PO doprowadził do uchwalenia ustawy antywolnościowej i sprzecznej z zasadami zachodniej kultury prawnej - uznał PiS i zapowiedział zaskarżenie ustawy o systemie informacji oświatowej do Trybunału Konstytucyjnego.

Przyczyny wypadku i prawidłowość prowadzenia akcji ratowniczej - to główne wątki śledztwa ws. wypadku na Jeziorze Powidzkim, w wyniku którego utopiło się dwoje młodych ludzi uwięzionych pod pokładem. Niewykluczone są zarzuty. Policja przesłuchała już prawie wszystkich świadków wypadku.

Dwie sześciolatki zostały - na szczęście niegroźnie - ranne w wypadku w Ełku. Kierowca fiata wjechał na przejściu dla pieszych przy ul. Suwalskiej w Ełku w grupę prowadzonych przez opiekunki najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.

Dożywotni zakaz posiadania zwierząt, kary do 100 tysięcy oraz do 2 lat więzienia - Sejm chce zaostrzyć karanie za znęcanie się nad zwierzętami. Projekt Zespół Przyjaciół Zwierząt popiera resort sprawiedliwości.

- Podtrzymuję to, co powiedziałem wcześniej: nie kandyduję w wyborach parlamentarnych - zapowiedział Mirosław Drzewiecki. Były minister sportu zapewnił, że umorzenie śledztwa ws. afery hazardowej nie zmieniło jego decyzji.