Chciał 90 złotych za kilometr, a gdy klienci nie mieli żądanej kwoty, wymuszał zaświadczenie o zadłużeniu z odsetkami rosnącymi o... 50 procent dziennie. Krakowski pseudotaksówkarz usłyszał wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu na trzy za oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. Twierdzi, że jest niewinny. - Mój klient uważa, że przedsiębiorczość, którą on realizuje, gdzie indziej byłaby doceniona - mówił adwokat Edwarda Z.

Pacjent karetki oraz cztery inne osoby zostały ranne w zderzeniu ambulansu z samochodem osobowym. Do wypadku doszło dziś po godzinie 15 w rejonie ulicy Żmigrodzkiej we Wrocławiu. Uderzenie było tak silne, że karetka przewożąca pacjenta do szpitala przewróciła się na bok.

W sieci wodociągowej Szpitala Specjalistycznego w Pile (Wielkopolskie) wykryto podczas rutynowych badań wody groźną bakterię legionelli. Wstrzymano przyjmowanie pacjentów zapisanych na planowane zabiegi. Przyjmowani są jedynie pacjenci z zagrożeniem zdrowia i życia.

Wbiegli do czekającego na pętli autobusu i zaatakowali siedzącego tam mężczyznę. Poraniony nożem 25-latek trafił do jednego z krakowskich szpitali, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja podejrzewa porachunki pseudokibiców.

- Kilkadziesiąt godzin temu widzieliśmy radosnego Ryszarda Kalisza na paradzie równości, a dziś zamienił się w krwawego jastrzębia. (...) Jak grom z jasnego nieba spadła na nas dziś informacja o wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Nie jestem fanem obu polityków. Ale coś za blisko jest wyborów, żebym uznał, że taka propozycja wolna jest od tego kontekstu - tak premier Donald Tusk skomentował główny wniosek projektu raportu z prac komisji śledczej badającej śmierć Barbary Blidy.

Kolejny raz prokuratura szykuje się do śledztwa w związku z publikacjami na temat toczących się postępowań. Tym razem naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski wystąpił do warszawskiego wojskowego prokuratora okręgowego, by rozważył możliwość wszczęcia śledztwa ws. upublicznienia bez zezwolenia informacji z postępowania dotyczącego prokuratora Marka Pasionka.

Poznańska prokuratura postanowiła wznowić śledztwo w sprawie zaginięcia dziennikarza Jarosława Ziętary. Jak powiedział rzecznik Prokuratury Generalnej analiza akt ujawniła "nieznane dotąd okoliczności, które mogą być zweryfikowane tylko w toku śledztwa".

- PiS to jest szansa dla naszego kraju. Jest partią autentyczną i posiada diagnozę dobrą dla naszego kraju. W Polsce mamy do czynienia z pewnego rodzaju poczuciem niesprawiedliwości wśród ludzi. To wynika z naszej historii, polityki grubej kreski. Dzisiaj bardzo dużo osób w Polsce ma poczucie krzywdy - mówiła w TVN24 Sylwia Ługowska z Forum Młodych PiS.

Pogorszył się stan zdrowia 68-letniej pacjentki z Giżycka, zakażonej bakterią E.coli o takim samym serotypie jak ta, która wywołuje zachorowania w Niemczech. Kobietę we wtorek rano przewieziono na dalsze leczenie do kliniki chorób zakaźnych w Warszawie.

Dwójka dzieci nadal przebywa w szpitalu po tragicznym w skutkach wypadku w Mrozowej Woli (woj. mazowieckie). W poniedziałek autokar przewożący dzieci zderzył się z samochodem osobowym. Kierująca samochodem osobowym kobieta zginęła na miejscu, a 13 dzieci zostało przewiezionych do szpitala.

Polskie firmy w 2011 roku zatrudnią o 50 proc. więcej Ukraińców, Białorusinów, Mołdawian i Gruzinów - pisze wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna". W kolejny latach zapotrzebowanie na ręce do pracy ze Wschodu będzie rosło równie szybko. Jak pisze gazeta, pomimo, że prawie dwa miliony Polaków nie ma stałej pracy, to nasi bezrobotni nie chcą podejmować najprostszych i najgorzej płatnych zajęć.

Platforma Obywatelska dla Joanny Kluzik-Rostkowskiej szykuje pierwsze miejsce na liście wyborów w Rybniku. Mieszkańcy, a nawet rybniccy działacze PO, nie są tym zachwyceni. Ręce zaciera za to PiS.

Znany i popularny również w Polsce pisarz Terry Pratchett nakręcił w Szwajcarii dokument pt. "Wybierając śmierć". Pokazano w nim "śmierć na życzenie" nieuleczalnie chorego mężczyzny. W poniedziałek wieczorem wyemitowała go brytyjska BBC.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Mrozowej Woli (woj. mazowieckie). Autokar przewożący dzieci zderzył się z samochodem osobowym. Kierowca samochodu nie żyje, a trzynaścioro dzieci trafiło do szpitala. Informacje i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

16-latek w stanie ciężkim został przetransportowany helikopterem do szpitala po wypadku, do którego doszło w Wiktorowie (woj. mazowieckie). Motocykl, którym kierował, zderzył się z ciężarówką.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski nie zamierza odsuwać Kuby Wojewódzkiego od organizacji koncertu inaugurującego polską prezydencję w UE. Domagał się tego m.in. Komitet na rzecz Praw Afrykańskiej Społeczności w Polsce. Po tym, jak w audycji Wojewódzkiego na antenie Eska Rock padły m.in. słowa: "Może zadzwonimy teraz do Murzyna" skierowane pod adresem rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, którego ojciec jest Hindusem.

Platforma Obywatelska zwiększa przewagę nad Prawem i Sprawiedliwością. Na partię Donalda Tuska chce głosować 40 proc. badanych, a na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego 27 proc. ankietowanych - wynika z sondażu SMG/KR dla "Faktów" TVN.

Doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz przeprosił uczestników kongresu młodych PiS, którzy poczuli się dotknięci jego słowami o "politycznej pedofilii". Wcześniej młodzieżówka PiS doniosła na niego do prokuratury. - Podatnicy płacą mu za to, by doradzał prezydentowi w sprawach historycznych, a nie obrażał grupę dwóch tysięcy młodych ludzi - stwierdził szef Forum Młodych PiS Marcin Mastalerek.