- Każdy pilot ma w swoją pracę wliczone ryzyko - mawiał Marek Szufa, którego samolot roztrzaskał się w minioną sobotę podczas pokazów akrobatycznych na pikniku lotniczym w Płocku. - Jeżeli miałby wybierać, to myślę, że by wybrał taką śmierć - mówi dziś jego przyjaciel Waldemar Ratyński.

- Wstrząs mózgu i złamanie kości nosowej - to tylko niektóre obrażenia, jakich doznała grupa młodych ludzi w Jaśle, po spotkaniu - jak twierdzą - z grupą pijanych policjantów. Sprawę bada prokuratura, ale mieszkańcy mówią, że jeden z funkcjonariuszy, który miał brać udział w całym zdarzeniu, ma już na swoim koncie podobne "akcje".

Warszawska Prokuratura Okręgowa, która miała badać sprawę rozpowszechniania w mediach bez zezwolenia informacji z postępowania dotyczącego prok. Marka Pasionka, nie chce zajmować się przeciekiem. Akta zostały przekazane do stołecznej Prokuratury Apelacyjnej. W swoim wniosku śledczy tłumaczą, że zrobili to, by "uniknąć zarzutu o brak bezstronności".

O ogromnym szczęściu może mówić kierowca Opla, który na autostradzie wjechał pod ciężarówkę. Mężczyźnie nic się nie stało, ale samochód jest doszczętnie zniszczony. Zdjęcia zniszczonego samochodu zamieścił w serwisie Kontaktu lokalny portal 24opole.pl.

Warszawski sąd stwierdził, że podsłuchiwanie przez służby i zbieranie bilingów dziennikarzy w latach 2005-2007 było zgodne z prawem. W środę sędzia odrzucił dwa zażalenia - Wojciecha Czuchnowskiego, dziennikarza "Gazety Wyborczej", na umorzenie śledztwa w sprawie inwigilacji i Macieja Dudy z tvn24.pl na nieuznanie go za pokrzywdzonego w tej sprawie. - Uzasadnienia tych orzeczeń są niejawne - stwierdza sędzia Wojciech Małek, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

Łódzcy radni odwołali Czesława Telatyckiego z funkcji wiceszefa Rady Miasta za... "gest Kozakiewicza". Radny pokazał go w maju podczas sesji w sprawie likwidacji szkół. Na sali byli m.in. rodzice uczniów. Odwołania chciała grupa radnych SLD i PiS.

Były poseł SLD Andrzej Pęczak, skazany prawomocnym wyrokiem na karę trzech lat i ośmiu miesięcy więzienia, nie stawił się w zakładzie karnym. Wcześniej obrona byłego posła złożyła wniosek o odroczenie wykonalności kary.

PiS murem za o. Tadeuszem Rydzykiem. Redemptorysta we wtorek skarżył się w Brukseli, że żyje w państwie totalitarnym, co Mariusz Błaszczak uznał za uprawnione. - Możemy odnieść wrażenie, że w naszym kraju demokracja jest fasadowa. Radio Maryja jest dyskryminowane przez władzę ze względów politycznych - ocenił szef klubu PiS.

Policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 35-letniego sędziego katowickiego sądu. Został zaatakowany po tym, jak przyłapał jednego z bandytów, który kradł portfel i telefon pijanemu mężczyźnie.

"Nie jedź na kacu, włącz myślenie" - pod takim hasłem rusza kolejna akcja, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Reporter TVN24 już się przekonał, że jazda na kacu rzeczywiście jest niebezpieczna. Ze specjalnymi okularami nie był w stanie przejechać slalomu, ani zaparkować między dwoma słupkami.

Już dziś w związku z obchodami święta Bożego Ciała w całej Polsce odbędą się procesje. Z informacji, jakie uzyskaliśmy z wojewódzkich punktów informacji drogowej GDDKiA wynika, że na większości głównych dróg krajowych nie są przewidziane żadne utrudnienia związane z obchodami tego święta. Drobne utrudnienia mogą pojawić się na drogach krajowych w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, dolnośląskim i pomorskim.

- Ciemność, brak informacji, dezorganizacja - tak wyglądała sytuacja na dworcach w centrum Warszawy po tym, jak doszło do awarii prądu. Pasażerowie próbowali wydostać się z peronów, ale zanim pomogła im straż pożarna, nie było łatwo. Jak wyglądał dworzec, kiedy zabrakło światła, pokazał na nagraniu Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Nie żyje kierowca ciężarówki, która na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał wprost pod pędzący pociąg. Do wypadku doszło około południa w Cieszynie Boguszowicach. Zdjęcia zamieścił na swoim profilu reporterskim w Kontakcie 24 lokalny portal www_GazetaCodzienna_pl.

Prezydent Bronisław Komorowski cieszy się największym zaufaniem Polaków (64 proc.) - wynika z czerwcowego sondażu CBOS. Drugie miejsce, z poparciem 47 proc. badanych, zajmuje trzech polityków: premier Donald Tusk, szef MSZ Radosław Sikorski i szef SLD Grzegorz Napieralski.

Około 20 wozów straży pożarnej, strażnicy miejscy i policjanci. - W sumie kilkaset osób bierze udział w akcji na Dworcu Centralnym, gdzie po godz. 10.00 doszło do poważnej awarii zasilania - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Kilka scenariuszy, jeden cel - zapewnić bezpieczeństwo podczas Euro 2012. Wczoraj mieszkańcy Poznania byli świadkami między innymi ewakuacji stadionu, katastrofy samolotu i wykolejenia tramwaju w centrum miasta. Wszystko to symulowane akcje, mające przygotować służby ratownicze na potencjalne zagrożenia podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z autobusem na drodze krajowej nr 92 w Wielkopolsce.

Nie chcemy prowadzić z nikim wojny, chcemy proponować konkretne rozwiązania dla Polski. To nie jest czas, żeby wojować i emocjonalnie podchodzić do różnych rzeczy - powiedział w TVN24 Tomasz Poręba, szef kampanii wyborczej PiS, tłumacząc jaka będzie kampania tej partii w wyborach parlamentarnych.

Dużo wyrozumiałości miał sędzia dla 18-latka, który przez kilka miesięcy współżył z 13-letnią dziewczyną. Po nadzwyczajnym złagodzeniu kary skazał Piotra W. na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz cztery lata dozoru kuratora. 14-letnia dziś Ola K. na dniach spodziewa się dziecka.