- To jest zemsta w masowej skali, która doprowadzi tysiące ludzi do masowej nędzy - tak o projekcie PO, który zakłada odebranie przywilejów emerytalnych byłym esbekom, mówił Janusz Zemke z SLD. Tymczasem PO przyznaje się do błędu i zapowiada wycofanie z projektu ustawy zapisu dotyczącego zabrania emerytur żołnierskich.

- Dzisiaj widzę w Platformie Obywatelskiej partię strachu. Partię, która się boi kościoła, boi się własnego elektoratu, boi się siebie. Tusk sprawia wrażenie jakby się bał Schetyny. Obaj razem boją się Sikorskiego - stwierdził Kuba Wojewódzki na antenie TVN24.

Gdańska prokuratura i ABW badają czy były zarząd Stoczni Gdynia działał na niekorzyść firmy. Ze zgłoszenia, jakie otrzymali śledczy, wynika m.in., że kontrakty podpisywane przez byłe szefostwo stoczni mogły przynieść firmie duże straty.

Prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 46–letnia lekarka, która w piątek przyjmowała pacjentów w ośrodku zdrowia w miejscowości Brzeziny (Wielkopolska)

Julia Pitera, autorka raportu o CBA, rozważa skierowanie do prokuratury sprawy wycieku danych zawartych w dokumencie. TVN24 poinformowała w piątek że, w przygotowanym przez minister Piterę raporcie nt. działalności CBA są informacje, że celem działań biura miało być skompromitowanie PO przed wyborami parlamentarnymi w 2007 r.

Janusz Palikot wychodzi z roli politycznego harcownika - czytamy w "Gazecie Wyborczej". - Przesuwam się do środka, będzie mniej offowych zachowań, więcej repertuaru z Teatru Narodowego - mówi polityk w rozmowie z gazetą.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy w Cewicach na drodze 212 Lębork-Bytów. Jadący z dużą prędkością golf roztrzaskał się o drzewo. W aucie jechało siedem osób. Pięć z nich zginęło na miejscu. Dwie trafiły do szpitala.

Bogusław Sobczuk został skazany przez krakowski są na dwa lata więzienia za molestowanie syna. Sędzia, która wyrok wydała, nie uwzględniła jednak opinii przesłanej przez biegłego sądowego, który uznał, że podczas rozprawy sędzia nie zapisała wszystkich jego wypowiedzi - ustaliła redakcja "Superwizjera" TVN.

Ludwik Dorn ma nadzieję, że Jarosław Kaczyński "pójdzie po rozum do głowy" i przeprosi go za ostatnie słowa na temat życia prywatnego byłego wicepremiera. Jeśli nie - będzie proces. Pismo przedprocesowe już zostało wysłane do - być może - przyszłego pozwanego.

Nie zdały egzaminu i znikają z dróg. Czarne punkty, które miały doprowadzić do ograniczenia wypadków śmiertelnych, a okazały się niewypałem - pisze "Dziennik". - Program był nieskuteczny i nie będzie kontynuowany - oświadczyli urzędnicy.

Tysiąc stron w teczce przez 17 lat współpracy? "Rzeczpospolita", powołując się na badania historyków informuje, że zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego był zarejestrowany, jako tajny współpracownik SB. Ks. bp Janusz Jagucki zaprzecza, jakoby współpracował z bezpieką.

Na czele rady nadzorczej Polskiego Radia stanął Adam Hromiak. To znak, że coraz bliżej do odwołania dotychczasowego prezesa Krzysztofa Czabańskiego i jego zastępcy Krzysztofa Targalskiego.

Cztery ciężarówki i dwa samochody osobowe brały udział w poważnym wypadku w miejscowości Kołbiel (woj. mazowieckie). Karambol kompletnie sparaliżował ruch na drodze krajowej nr 50.

Na jednej z ulic w centrum w Łodzi zapalił się autobus miejski z ponad 40 pasażerami w środku. Kierowca autobusu, kiedy zauważył dym zarządził natychmiastową ewakuację. Sam przystąpił do akcji gaśniczej.

Kolejny polityczny pomysł w temacie emerytur. - Premier Tusk każdy dzień powinien rozpoczynać od podziękowań swoim poprzednikom - powiedział w "Magazynie 24 Godziny były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując obecną sytuację gospodarczą Polski. Dodał, że korzystając z wysokiego wzrostu gospodarczego, zwiększyłby emerytury ludziom, którzy "zasłużyli się dla demokracji".

Do niegroźnego wypadku doszło w Warszawie na Trakcie Brzeskim. Na ulicy Bronisława Czecha zderzył się osobowy Golf z niewielkim busem. Wypadek doprowadził jednak do sporych utrudnień w ruchu.

- Poprawimy ten system i w przyszłym roku znacznie większa ilość osób dostanie się na aplikacje - obiecał przyszłym kandydatom do prawniczych zawodów minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski w TVN24. To jego odpowiedź na pytanie o egzamin na aplikację adwokacką, który w tym roku zdało jedynie 11,6 proc. kandydatów.

- Nie ukrywam, że myślę o emigracji. Narażałem życie dla tego kraju i teraz mam być traktowany, jako obywatel trzeciej kategorii - stwierdził w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 gen. Gromosław Czempiński. Jako były oficer wywiadu PRL, już wkrótce może stracić przywileje emerytalne.

Egzaminy na aplikacje prawnicze były w tym roku wyjątkowo trudne. Spośród osób, które marzyły o notariacie, na aplikację dostał się zaledwie co czwarty zdający. Udało się to jednak synowi ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego i asystentowi Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości.

- Samolot pilotowany przez dwóch pilotów nie wystartował z pasa lotniska trawiastego i wpadł do rowu - taką informację otrzymaliśmy na Kontakt TVN24 od internauty Mirka.

- Od tygodnia pan Jarosław Kaczyński wraz z grupą najbliższych partyjnych współpracowników grzebie w moim domu i w mojej kieszeni. Kieruję do nich gorącą prośbę: zostawcie wreszcie naszą rodzinę w spokoju! - pisze Iza Śmieszek-Dorn, obecna żona posła PiS.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zapowiedział, że pozwie do sądu Jacka Kurskiego. Powód? Poseł PiS twierdzi, że Karnowski bezprawnie korzysta z publicznych pieniędzy i na koszt miasta wynajmuje prawnika. Prezydent Sopotu zdecydowanie zaprzecza i zapewnia, że prawnika wynajął z własnych środków.

Wniosek o dofinansowanie geotermalnej inwestycji ojca Tadeusza Rydzyka ze zbiórek publicznych, musi zostać uzupełniony. Taka jest odpowiedź MSWiA. Oznacza to, że inwestycja założyciela Radia Maryja może się opóźnić.

- Podczas odwiedzin w szpitalu, 85-letni mężczyzna brzytwą dźgnął swoją żonę, później próbował popełnić samobójstwo, podcinając sobie gardło. Kobieta zmarła, mężczyzna w ciężkim stanie trafił na stół operacyjny - taką informację dostaliśmy od internautów na platformę Kontakt TVN24.

W raporcie Julii Pitery na temat działalności CBA są informacje, że celem działań biura miało być skompromitowanie PO przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku - dowiedziała się TVN24. Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych przesłucha Julię Piterę w tej sprawie w czwartek.

Podejrzany o gwałt prezydent Olsztyna, dzięki decyzji Sądu Okręgowego w Olsztynie, wyszedł w piątek z aresztu. Czesław Małkowski przebywał w areszcie od połowy marca.

Gdy zamojscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, w tym czasie ktoś podpalił im radiowóz. Było po godzinie 23, policjanci wyszli z budynku i zobaczyli kłęby dymu unoszące się nad ich radiowozem. Wnętrze policyjnego opla i jego wyposażenie wypaliło się całkowicie.

- Mamy do czynienia z republiką bananową i głębokim kryzysem sopockiego samorządu - stwierdził poseł PiS Jacek Kurski, po tym, jak przepadł wniosek PiS o referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskiego. Zabrakło jednego podpisu.

Potworny i niewyobrażalny sposób odebrania sobie życia wybrał 47-letni mężczyzna z jednej z podelbląskich wsi. Mężczyzna odciął sobie głowę ręczną piłą motorową. Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną samobójstwa były problemy rodzinne.

Nie będzie śledztwa w sprawie propozycji złożonej marszałkowi Sejmu, dotyczącej dotarcia do tajnego aneksu do raportu o WSI. Prokuratura uważa, że marszałek nie dopuścił się przestępstwa. Śledztwa domagało się PiS.