Miller: nie było żadnej koalicji z PiS

Lider SLD zaprzecza w "Faktach po Faktach", jakoby ze strony jego partii była jakaś "komitywa z PiS". - Nie było żadnej koalicji, wbrew temu, co niektóre media bez przerwy twierdziły. Nie było żadnej koalicji z PiS-em - powiedział Leszek Miller.

Bieńkowska odpowiada Cameronowi: deportacja jest sprzeczna z prawem unijnym

- Deportacja jest sprzeczna z prawem unijnym. Kraj członkowski nie może podejmować decyzji, które są sprzeczne z podstawowymi regulacjami. Jeśli chodzi o deportację obywateli UE, z innego kraju UE, to jest to absolutnie sprzeczne z prawem europejskim, co do tego w ogóle nie ma wątpliwości. Co do wszystkich innych zapowiedzi premiera Camerona to trzeba będzie poczekać na szczegóły – powiedziała unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska w TVN24 Biznes i Świat.

Sędzia SN: terminowe przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Senatu może być zagrożone

Zgodnie z zapowiedzią członkowie PKW zrezygnowali w poniedziałek z funkcji, po ogłoszeniu zbiorczych wyników wyborów. - Nie ma terminu na uzupełnienie składu PKW, ale jest np. kwestia wyborów uzupełniających do Senatu, których terminowe przeprowadzenie może być zagrożone, jeśli PKW nie będzie działać - zauważa sędzia SN Wiesław Kozielewicz, jedyny członek PKW, który pozostanie na stanowisku.

"Odbywały się normalnie" czy "chaos i kompromitacja"? Spór o wybory samorządowe

PKW to korporacja sędziowska, która nie powie "przepraszam", tylko broni siebie nawzajem - w ten sposób Mariusz Błaszczak z PiS skomentował w "Tak jest" w TVN24 zamieszanie wokół liczenia głosów w wyborach samorządowych. - Nie może być tak, że (...) zarzucacie ludziom, którzy wykonują ciężką pracę, nieuczciwość - ripostowała Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Korwin-Mikke pojechał do Syrii. "Polska powinna wesprzeć reżym"

Janusz Korwin-Mikke wybrał się do ogarniętej krwawą wojną domową Syrii, by wziąć udział w konferencji "przeciwko terroryzmowi i ekstremizmowi religijnemu". Zdradził, że jest "oblegany" przez syryjskich dziennikarzy. Eurodeputowany wygłosil referat i - jak głosi komunikat prasowy Nowej Prawicy - jasno wyraził stanowisko, zgodnie z którym "Polska powinna zdecydowanie wesprzeć reżym JE Bashshara al-Assada w walce  z muzułmańskimi ekstremistami".

Ci posłowie stracą mandaty. Kto zajmie ich miejsca w Sejmie?

Robert Biedroń, Radosław Witkowski i Marcin Witko to posłowie, którzy będą musieli zrezygnować z mandatów na rzecz prezydentury, odpowiednio w Słupsku, Radomiu i Tomaszowie Mazowieckim. Oprócz nich mandaty poselskie straci też kilku nowo wybranych burmistrzów. W tvn24.pl sprawdzamy, kto może zastąpić ich w Sejmie.

Karambol na S1. Zderzyło się 17 aut

17 aut, w tym dwie cieżarówki zderzyło się na drodze ekspresowej S1 w miejscowości Ogrodzona koło Cieszyna w woj. śląskim. Jak dotąd nie ma informacji o ofiarach. Ruch na trasie w obu kierunkach jest zablokowany.

Walczą o życie małego Adasia. Płucoserce odłączone, ale stan "nadal bardzo ciężki"

2-letni Adaś, który uległ krańcowemu wyziębieniu po tym, jak wyszedł z domu w samej pidżamie, został odłączony od sztucznego płucoserca. Nie oznacza to jednak, że stan dziecka się poprawił. Chłopiec wciąż jest w głębokiej śpiączce. - Nadal jest zagrożenie życia, nadal stan jest bardzo ciężki - stwierdziła w rozmowie z reporterką TVN24 rzeczniczka szpitala w Prokocimiu, do którego trafił malec.

Kardiochirurg tłumaczy, jak ratować osoby w stanie hipotermii

- Najważniejsze to podtrzymać funkcje układu krążenia, rozpocząć masaż zewnętrzny serca i sztuczne oddychanie - mówił kardiochirurg Piotr Gryglas, który w TVN24 tłumaczył, jak postępować w przypadku hipotermii. Jak mówił, na świecie opisano jeden przypadek pacjenta, który przeżył wychłodzenie organizmu, gdy temperatura jego ciała spadła do 13,7 st. Temperatura ciała 2-letniego Adasia, który w niedzielę trafił do krakowskiego szpitala, wynosiła zaledwie 12 st. Chłopiec walczy o życie.

Biedroń zamieni Sejm na ratusz. Zastąpi go informatyk ze Słupska?

Wszystko wskazuje na to, że w poselskiej ławie zamiast Roberta Biedronia zasiądzie Jarosław Gromadzki, informatyk ze słupskiego szpitala. Były członek Twojego Ruchu jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji. Jak tłumaczy, jest bardzo zaskoczony i najpierw musi porozmawiać o tym ze swoją rodziną.

W Łodzi będzie rządzić koalicja PO-SLD

W łódzkiej radzie prawdopodobnie będzie rządzić koalicja PO i SLD, która wspólnie będzie miała 27 z 40 radnych. Na pierwszej sesji Rada wybrała swojego przewodniczącego - będzie nim Tomasz Kacprzak z PO. Wiceprezydentem miasta zostanie najpewniej lider Sojuszu w Łodzi Tomasz Trela.

Zmiana władzy w Sulęcinie: zięć pokonał teściową

Jak podała Miejska Komisja Wyborcza w Sulęcinie (woj. lubuskie), po przeliczeniu głosów z wszystkich 17 obwodowych komisji, burmistrzem został Dariusz Ejchart z SLD, który zdobył 3182 głosy. Pokonał tym samym swoją teściową, Bożenę Sławiak z PO, która uzyskała 2534 głosy.

Zapomniał o zabytkowych organach? Sikorski uzupełnił oświadczenie majątkowe

Od sprawy Sławomira Nowaka zrobiłem rachunek sumienia, czy aby czegoś nie wpisałem (do oświadczenia majątkowego - red.), a powinienem. I był wątpliwy przypadek, i na wszelki wypadek go dopisałem - przyznał w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Porównując jego oświadczenia majątkowe można zauważyć, że przybyły zabytkowe organy.

Wielki przegrany w Gdańsku. Czwarta porażka w trzecich wyborach

To nie tak miało być – mógł pomyśleć Andrzej Jaworski tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników w wyborach prezydenckich w Gdańsku. Poseł PIS po raz trzeci rywalizował z Pawłem Adamowiczem o władzę w mieście. Po raz kolejny przegrał z kretesem, ale teraz w drugiej turze. Nie zmienia to faktu, że to jego już czwarta porażka wyborcza (trzy w pierwszej turze i teraz w drugiej -red.) z Adamowiczem.

"Der Spiegel" zachwycony Biedroniem. "Rewolucja na polskiej prowincji"

"Wybór Roberta Biedronia na prezydenta położonego na północy Polski 90 tys. Słupska to niespodzianka. To pierwszy otwarcie przyznający się do homoseksualizmu mężczyzna na takim stanowisku - prawdziwa rewolucja w bardzo konserwatywnym kraju" - pisze o polskim polityku i samorządowcu niemiecki dziennik "Der Spiegel" w artykule pod tytułm "Rewolucja na polskiej prowincji".

Skazany wójt przegrywa, oskarżony będzie rządził dalej. Jak poradzili sobie politycy z problemami prawnymi?

Mieszkańcy Łyszkowic (woj. łódzkie) nie chcieli już rządów wójta nieprawomocnie skazanego za nadużywanie władzy - Włodzimierz Traut przegrał w drugiej turze. Kolejną kadencję wywalczył sobie za to Dominik Moskwa (wójt Skierniewic) który niedługo stanie przed sądem za oszustwa dotacyjne i przekroczenie uprawnień. Portal tvn24.pl sprawdził, jak poradzili sobie też inni kandydaci z problemami prawnymi.

"W tych trudnych czasach Europa potrzebuje sukcesu"

Syn Polski staje na czele najważniejszej politycznej instytucji w Unii Europejskiej - powiedział w Brukseli ustępujący szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Podkreślił, że Tusk pochodzi z kraju, który jeszcze 25 lat temu był oddzielony od UE żelazną kurtyną. - Rada Europejska trafiła w dobre ręce - oświadczył Van Rompuy, przekazując obowiązki szefa RE Polakowi. - Jeśli trochę niepokoicie się tą zmianą szefa, to nie martwcie się, ja też się trochę denerwuję. Może nawet trochę bardziej niż wy - powiedział Tusk na początku swojego przemówienia.