Polska Razem Jarosława Gowina złoży pozew w trybie wyborczym wobec Janusza Korwin-Mikkego za jego wypowiedź, iż nie ma dowodów na to, że Adolf Hitler wiedział o ludobójstwie czy Holokauście - zapowiedzieli w środę politycy tego ugrupowania.

Murawa orlika przy szkole podstawowej nr 143 w Łodzi porozklejała się tak bardzo, że z boiska nie można korzystać. Szkoła od miesięcy prosi miasto o pieniądze na remont. - Jak długo dzieci będą musiały czekać? - denerwują się mieszkańcy. Miasto obiecuje, że do wakacji sprawę załatwi.

- Korwin-Mikke to straszna postać, która nie powinna dostać się do parlamentu - mówiła we "Wstajesz i wiesz" wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Kandydatka Twojego Ruchu do europarlamentu odniosła się do wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego o kobietach. Apelowała do kobiet, by nie głosowały na lidera Nowej Prawicy.

Za pomocą sprytnie zainstalowanej kamerki w laptopie pewien mężczyzna zrobił nagie zdjęcia amerykańskiej Miss Nastolatek. Potem ją szantażował. Ten sposób podglądania jest coraz bardziej popularny. - W tym momencie może to zrobić każdy - wyjaśnia reporterowi programu "Polska i Świat" Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny magazynu "Chip". Na świecie może być ok. 700 tys. ofiar cyberprzestępców.

Są pierwsze - i to korzystne dla oszukanych - decyzje sądu w sprawie próby wyłudzenia pieniędzy za pomocą starych, podrobionych weksli. Chodzi o osoby, które kilkanaście, a czasami nawet 20 lat temu, przy okazji zaciągania kredytów, podpisały weksle in blanco. Po latach - mimo spłaconych pożyczek - dostali wezwania do zapłaty na kwoty od 60 do 100 tys. złotych.

Obecność spraw Śląska w kampanii wyborczej do PE to zasługa Ruchu Autonomii Śląska - oświadczył w środę Janusz Palikot. - Jego walka o prawa etniczne mniejszości śląskiej, propagowana też przez Kazimierza Kutza spowodowała, że politycy centralni - także prawicowi, jak Jarosław Kaczyński - zaangażowali się w sprawy tego regionu - przekonywał polityk. Relacja "Wybory Europy" w tvn24.pl.

Wanda Półtawska, lekarka i bliska przyjaciółka Jana Pawła II napisała list otwarty do lekarzy i studentów medycyny. - Nie uczestniczcie w aborcji, antykoncepcji, eutanazji i in vitro - apeluje. Natomiast abp Hoser namawia lekarzy do podpisania deklaracji wiary. - Jest to wyraz wdzięczności za kanonizację papieża Polaka i zobowiązanie do wierności chrześcijańskim zasadom, a także testament Jana Pawła II, który takiej deklaracji oczekiwał - wyjaśnia duchowny. Na jego prośbę odpowiedziało już trzy tysiące osób.

Wrogi Su-22 w polskiej przestrzeni powietrznej. Rozkaz: Przechwycić lub zestrzelić. Tak we wtorek ćwiczyli polscy piloci. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych testowało w ten sposób przygotowanie do działania wobec ataku terrorystycznego z powietrza. Inne ćwiczenia sprawdziły gotowość do przeciwdziałania terroryzmowi na wybrzeżu Bałtyku.

- Powinniśmy być przeciwko temu, żeby do Parlamentu Europejskiego weszli Polacy, którzy chcą razem działać z tymi, którzy Polski nie akceptują w Unii - stwierdziła w "Kropce nad i" Danuta Hübner, "jedynka" Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Zdaniem Zdzisława Krasnodębskiego z PiS, więcej kontrowersji tej instytucji dobrze zrobi".

- Ludzie są zmęczeni starymi prawicami - skomentował nadspodziewanie dobre wyniki ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego w sondażach przedwyborczych Jacek Kurski (SP). - Chcę natomiast uświadomić wyborcom, że jeśli ktoś jest nową prawicą, to jest nią Solidarna Polska, a nie stetryczały dziwoląg - przekonywał w "Faktach po Faktach". Paweł Piskorski (Europa Plus Twój Ruch) ocenił z kolei, że jeśli Korwin-Mikke nadal będzie pokazywał w mediach swoją "prawdziwą twarz", wyborcy go porzucą.

1 czerwca na uroczystej gali poznamy laureatów plebiscytu "Ludzie Wolności", organizowanego przez TVN i "Gazetę Wyborczą" . Nie zabraknie atrakcji muzycznych i występów gwiazd. Na scenie pojawią się m.in. Kayah, Kasia Nosowska, Leszek Możdżer, Wojciech Waglewski, Edyta Górniak.