W okolicy miejscowości Motyl (woj. kujawsko-pomorskie) na jezdni drogi wojewódzkiej nr 237 powstała kilkumetrowej średnicy i głębokości dziura. Drogowcy podejrzewają, że do powstania zapadliska przyczyniły się bobry, które pod jezdnią wydrążyły sieć korytarzy.

Rzecznik praw dziecka zlecił badania, mające oszacować skalę zjawiska tzw. eurosieroctwa, czyli pozostawiania dzieci przez rodziców wyjeżdżających do pracy. - Jest to bardzo poważny problem - powiedział we wtorek Marek Michalak na posiedzeniu senackiej komisji.

Wtorek jest ostatnim dniem, kiedy można dopisać się do spisu wyborców w dowolnej gminie w Polsce - to rozwiązanie dla przebywających przez dłuższy czas poza miejscem stałego zamieszkania. Eurowybory odbędą się w niedzielę.

Wały wytrzymały, poziom wody powoli obniża się, spada liczba miejsc z przekroczonymi stanami alarmowymi wód - wynika z danych przedstawionych w poniedziałek przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. - Od wczoraj w nocy mamy poczucie wielkiej ulgi - podsumował Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW.

W w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce wygrywa Platforma Obywatelska. Z kolei w całym europarlamencie największe poparcie osiąga centroprawica - to opublikowane we wtorek wyniki najnowszych sondaży przedwyborczych. Relacja "Wybory Europy" w tvn24.pl

Dyrektorzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach stracili posady po samobójczej śmierci 17-latka w styczniu tego roku w Suwalskim Centrum Interwencji Kryzysowej (CIK).

Cezary S., wieloletni pedagog szkolny i były policjant, został ostatecznie skazany na 6 lat więzienia za pedofilię. Ponadto przez 10 lat nie może pracować z młodzieżą. Wyrok jest prawomocny - informuje „Superwizjer” TVN.