"Każda osobówka przejedzie. Rowerzysta też". Afera o wiadukt

Absurdalnie niski wiadukt nad ulicą Warsztatową w Tarnowie. Jego przebudowa trwała półtora roku, a po otwarciu okazało się, że mieszczą się pod nim wyłącznie samochody osobowe. Konstrukcja jest tak niska, że nie przejadą tędy ani karetki, ani straż pożarna. W rozmowie z reporterem TTV kierowcy nie kryją zdumienia. Władze tłumaczą zaś, że ulicę pod wiaduktem otwarto tymczasowo, by rozładować korki. Na wiosnę ma się rozpocząć kolejny remont - podczas którego zostanie obniżona jezdnia.

Ostatnia droga Anny Przybylskiej

W Gdyni odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe zmarłej w niedzielę Anny Przybylskiej. Aktorka przegrała walkę ze złośliwym nowotworem. Miała 35 lat.

"Z wiosną może być tragedia". Pięć milionów martwych pszczół to początek?

We Wschowie w tajemniczych okolicznościach z dnia na dzień padły pszczoły z czterech pasiek. Łącznie około pięciu milionów sztuk. Pszczelarze poszukują winnego, który najprawdopodobniej wytruł im owady nielegalnymi opryskami pól. W rozmowie z reporterem "Faktów TVN" przestrzegają też, że dramat może się rozszerzyć wiosną.

Kopacz na osi Berlin - Paryż. "Pierwsza, nieformalna wizyta"

Premier Ewa Kopacz najpierw odwiedzi Berlin. Prosto ze stolicy Niemiec szefowa rządu uda się do Paryża. Rozmowy z kanclerz Angelą Merkel i prezydentem Francoise Hollande'em będą poświęcone m.in. pakietowi klimatycznemu w kontekście październikowego szczytu UE.

Cimoszewicz: nigdy nie czułem takiego zagrożenia

Następuje proces rozbijania wspólnego stanowiska Europy przez Rosję - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Były premier i minister spraw zagranicznych przyznał na antenie TVN24, że jest zaniepokojony polityką Putina.

Ile warte są słowa polityków? Po tragedii w kopalni. "Nie da się spojrzeć w oczy"

- Trzeba zamknąć niebezpieczne kopalnie i złamać zmowę milczenia załogi oraz przełożonych w kwestii bezpieczeństwa - stwierdził w "Faktach po Faktach" były wiceminister gospodarki w rządzie PiS Paweł Poncyljusz, w reakcji na poniedziałkowy wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. - Gdybyśmy sprywatyzowali górnictwo, tych problemów by nie było - ocenił z kolei wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz z PO.

Ciało kobiety w mieszkaniu, nie żyła od miesięcy. Policjanci zaniedbali obowiązki?

Mieszkańcy jednej z kamienic w Olsztynie twierdzą, że od miesięcy alarmowali policję, iż ich sąsiadce musiało przytrafić się coś złego, bo dawno jej nie widzieli. Policjanci zaprzeczają. Pod koniec września funkcjonariusze weszli jednak do mieszkania i dokonali makabrycznego odkrycia zwłok 52-latki. Sprawą jej śmierci, ale też zachowania policjantów zajmuje się prokuratura.

Ebola w Polsce? "Jesteśmy przygotowani na import wirusa"

WHO alarmuje, że kolejne przypadki pojawienia się eboli w Europie są "prawie nieuniknione". Jednocześnie informuje, że Stary Kontynent jest dobrze przygotowany do walki z tą chorobą. Jak wygląda sytuacja w Polsce? Jak przekazują lekarze z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, aktualnie jeden pacjent jest diagnozowany, ale mało prawdopodobne, by był nosicielem wirusa; na wystąpienie przypadków eboli jesteśmy zaś dobrze przygotowani.

Powtórzony proces ws. "afery gruntowej" na finiszu. Prokurator chce niższych kar niż poprzednio

Prokurator zażądał w środę w sądzie kar 2,5 roku więzienia dla Piotra Ryby oraz grzywny dla Andrzeja K., oskarżonych o płatną protekcję w słynnej "aferze gruntowej" - podaje PAP. Mowy końcowe oskarżyciela i obrony były niejawne, mowy oskarżonych wyznaczono na 6 listopada. Proces w sprawie, która w 2007 r. doprowadziła do rozpadu koalicji PiS-Samoobrona-LPR i przedterminowych wyborów dobiega właśnie końca.

Burmistrz Stawisk uniewinniony od zarzutu jazdy po pijanemu

Sąd Okręgowy w Łomży odrzucił w środę apelację prokuratury ws. burmistrza Stawisk Marka Waszkiewicza, który był podejrzany o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Tym samym sąd podtrzymał uniewinniający wyrok, jaki zapadł w połowie czerwca.

Sonia Bohosiewicz o filmie "Bogowie": oglądam go drugi raz i znowu płaczę

- Religa to nie tylko ktoś, kto wykonuje niewiarygodne rzeczy: wyjmuje komuś serce i wsadza je innemu. Tu widzimy człowieka, który płaci za to cenę. I to jest strasznie mocne - tak Tomasz Kot mówi o swojej roli w filmie "Bogowie". Zagrał w nim Zbigniewa Religę. Pokaz premierowy odbył się we wtorek w Warszawie.

Lepper kandyduje z list SLD. "Nawet nie wiedziałem, że Samoobrona startuje"

Syn zmarłego Andrzeja Leppera, Tomasz wchodzi do polityki. Przed laty chciał "iść w ministry", ale choroba pokrzyżowała mu plany, otarł się nawet o śmierć. Teraz deklaruje, że "już wszystko w porządku" i ogłasza: startuję w wyborach samorządowych z list SLD. Pytany przez nas, dlaczego nie z Samoobrony, odparł: - Nawet nie wiedziałem, że ona startuje.

Zielone światło dla 100-metrowego wiatraka przy lotnisku. "Czekamy na pierwszą katastrofę"

Blisko stumetrowy maszt ma powstać w odległości 3 km od progu pasa lotniska, na którym uczą się latać niedoświadczeni piloci. - Głupszej lokalizacji po prostu nie umiem sobie wyobrazić, katastrofa będzie kwestią czasu - biją na alarm przedstawiciele aeroklubu w Piotrkowie Trybunalskim (łódzkie). Ostrzeżenia nic jednak nie dały - zielone światło dla budowy niedługo ma wydać wojewoda.

Górnicy pracują pod presją wyniku finansowego. "Albo fedrujecie, albo was zamkniemy"

- Trwa szalona nagonka na górnictwo - stwierdził w TVN24 Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników, komentując wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Jak tłumaczył, cały czas się mówi, "że jest nieopłacalne, że nie ma przyszłości". - I górnicy to słyszą. Co prawda, jak zjeżdżają na dół, to zapominają o tym. Ale są jeszcze dozory, są osoby odpowiedzialne, na których pewnie jest presja wyniku finansowego.