Nowelizacja ustawy o cmentarzach i pochówku wywołuje ostrą dyskusję wśród zwolenników i przeciwników rozsypywania prochów bliskich, których poddano kremacji. Polska Izba Pogrzebowa przekonuje, że "było to specjalnością nazistów" i zdecydowanie sprzeciwia się temu pomysłowi. - To jest po prostu skandal co ta branża dla pieniędzy potrafi zrobić - uważa z kolei Marek Balt z SLD, autor jednego z projektów ustawy funeralnej, który jest zwolennikiem rozsypywania prochów.

"Próby podważenia wiarygodności autorów wypowiedzi zamiast odniesienia się do ich treści, są starym jak świat zabiegiem nieuczciwej propagandy. Z przykrością stwierdzam, że ten chwyt zastosował ostatnio premier Donald Tusk" - oświadczył prof. Leszek Balcerowicz. To reakcja na wypowiedź szefa rządu, który stwierdził, że były minister finansów "czuje się współautorem OFE, nie dziwi się więc, że w sposób tak zaangażowany broni tego projektu".

Ks. Grzegorz K., oskarżony o pedofilię były proboszcz na stołecznym Tarchominie, nie stawił się w środę na swoim drugim procesie w Sądzie Rejonowym w Otwocku pod Warszawą. Z tego powodu sąd odroczył rozpoczęcie procesu do 11 grudnia.

Warszawska Prokuratura Okręgowa, która od piątku prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych, skierowała wniosek o pomoc prawną do prokuratury na Dominikanie. Polscy śledczy chcą m.in. udostępnienia im magrań wideo i zeznań, które mają obciążać księży Wesołowskiego i Gila. W sprawę zaangażował się osobiście Andrzej Seremet, który w bezpośrednim piśmie do prokuratora generalnego Dominikany zapewnia o woli bardzo bliskiej współpracy.

Sławomir Nitras w sprawie "pompowania kół" w szczecińskiej PO powinien złożyć formalny wniosek do władz krajowych partii, a nie robić konferencję i ogłaszać to światu - powiedziała w "Jeden na jeden" Julia Pitera z PO. Jej zdaniem, w partii są "instrumenty do wyjaśnienia tego typu spraw".

Nad losem psim pochyliła się koalicja. Pochyliła tak bardzo, że może pęknąć. Platforma chce zakazu trzymania psów na łańcuchach, zakazu hodowli zwierząt futerkowych i zakazu wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrku. Czyli dokładnie tego, czego nie chce PSL. Złotousty poseł tej partii Stanisław Żelichowski mówi nawet, że koalicja schodzi na psy. Czy rzeczywiście?

25 tysięcy złotych za serwis maszyn do kawy, szkolenie dla kierowców marszałka województwa za 58 tysięcy i gazetka za dwa miliony. Takie wydatki ma zarządzane przez Adama Struzika Mazowsze, które tonie w długach. Opozycja twierdzi, że winna jest rozrzutność marszałka z PSL. Przezywany "księciem mazowieckim" samorządowiec z zajmowanej od 12 lat posady się nie rusza i ma duże poparcie w województwie.

W środę rząd zajmie się projektem ustawy okołobudżetowej na 2014 r., która przewiduje między innymi podwyżkę akcyzy na alkohol etylowy oraz wyroby tytoniowe. Proponowane zmiany mogą oznaczać wzrost ceny paczki papierosów średnio o złotówkę, a litra wódki o 3,6 złotego.

Adam Rybakowicz, poseł Ruchu Palikota został przyłapany na tym, jak w nocy z soboty na niedzielę na bydgoskiej starówce "wykonywał niestosowne czynności", a podczas interwencji policji zasłonił się immunitetem. Jak podają media, pijany poseł miał sikać w miejscu publicznym.

Przepraszam, jeżeli sytuacja sprawiała wrażenie, że doszło do próby pomniejszenia, niedostrzeżenia powagi przestępstwa - mówił arcybiskup Henryk Hoser o sprawie księdza Grzegorza K. z jednej z warszawskich parafii. Duchowny ze stołecznego Tarchomina w marcu br. usłyszał wyrok w zawieszeniu za molestowanie seksualne.