"Więcej współpracy z brytyjskimi partnerami, a mniej PR-u"

- Gdyby taka sytuacja miała miejsce w Polsce, polski minister spraw wewnętrznych mógłby być nieco skonfundowany tym, że przyjeżdża go sprawdzić kolega z zagranicy - powiedział były szef MON Tomasz Siemoniak komentując wizytę szefów MSZ i MSWiA w Wielkiej Brytanii w związku z atakami na Polaków w Harlow. Marek Suski z PiS powiedział z kolei, że obóz rządzący nie będzie pozostawiał Polaków samotnie.

Część rodzin ofiar bez zaproszenia na premierę "Smoleńska". "Dowiem się od pani Dody"

Nie wszystkie rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej zostały zaproszone na premierę filmu "Smoleńsk" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. "Spotkała mnie straszliwa kara (...) Dowiem się o warszawskiej premierze od pani Dody - napisał na Facebooku Paweł Deresz, mąż posłanki SLD Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła 10 kwietnia w katastrofie smoleńskiej. - Proszę pytać organizatorów o to, jaki był klucz dawania tych zaproszeń - skomentowała sprawę rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

"Opanowała pana choroba nienawiści". Sejmowe nocne zamieszanie o polskie rolnictwo

- To jest trudna sytuacja dla polskiej wsi, to jest trudna sytuacja dla Polski, ale my po prostu damy radę - mówił wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. Po ośmiu latach niszczenia polskiego rolnictwa, potrzeba trochę więcej czasu na poprawę sytuacji niż osiem miesięcy - dodał. Odpowiadali mu Jan Łopata (PSL) i sam szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Dzięki decyzji ministra mogę powiedzieć, z pewną dozą uśmiechu, że wróciłem do korzeni"

Jakie mogą być skutki "niewłaściwych" działań prokuratorów, pokazują historie tych, którzy w ostatnim roku zostali zdegradowani, czy też, jak nazywa to resort Zbigniewa Ziobry, "przeniesieni". Czasami z najwyższego szczebla prokuratury na najniższy, też bez podania przyczyn. I w ich przypadku też pozostaje sprawdzić, jakimi sprawami się zajmowali i kogo oskarżali, by domyślać się, dlaczego taka kara mogła ich spotkać. Materiał "Czarno na białym".

"Nie jesteśmy tutaj, żeby krytykować, ani obwiniać". Ministrowie z misją w Londynie

Chcemy, żeby winni zbrodni na Polaku w Harlow zostali ukarani - oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Londynie. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski stwierdził z kolei, że przypomniał władzom brytyjskim, że Polacy na Wyspach płacą podatki, dlatego "zasługują na ochronę i opiekę". Ministrowie oraz szef policji polecieli do Londynu w związku z atakami na Polaków.

Cimoszewicz: polski sygnał wobec Wielkiej Brytanii jest obraźliwy

- Wydaje mi się, że ewentualny zysk wizerunkowo-propagandowy osiągnięty będzie za wysoką cenę - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz, odnosząc się do poniedziałkowej wizyty polskich ministrów w Londynie. Były premier ocenił, że Polska wysyła do Wielkiej Brytanii sygnał jak "do państwa upadłego": nie radzicie sobie, przyjeżdżamy zobaczyć, co u was szwankuje.

Zoll: rząd chce działać w kierunku obniżenia prestiżu naszej grupy

- Takie działania są niedopuszczalne, bo niszczy się autorytet władzy, która jest niezwykle potrzebna w demokratycznym państwie prawa - powiedział w programie "Tak jest" prof. Andrzej Zoll. Skomentował w ten sposób przyjęty w poniedziałek przez rząd projekt przewidujący jawność oświadczeń majątkowych sędziów i nową karę dyscyplinarną oraz "ostre wypowiedzi" ze strony polityków obozu władzy.

Rząd zgadza się na plan Ziobry. Nowa kara dla sędziów, jawne oświadczenia majątkowe

Jawność oświadczeń majątkowych sędziów i nową karę dyscyplinarną dla sędziów przewiduje przyjęty w poniedziałek przez rząd projekt nowelizacji dwóch ustaw. Zmiany dotyczą też rekompensat za przewlekłość postępowań przed sądem. "Od przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości można i należy wymagać więcej niż od przeciętnych obywateli" - argumentował resort sprawiedliwości, prezentując w lipcu założenia projektu.

Opozycja ma "żal i pretensje". PiS: tak dobrego marszałka nie było

Sejm odrzucił w poniedziałek wniosek PO o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. - Mamy żal do marszałka Kuchcińskiego i uzasadnione pretensje o to, co się działo na sali sejmowej - mówiła po głosowaniu była premier, Ewa Kopacz. - Tak dobrego marszałka, jakiego dzisiaj ma opozycja, myśmy nie mieli - stwierdziła z kolei Beata Mazurek, rzeczniczka klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Uprowadzili i żądali 100 tys. złotych okupu

Policjanci zatrzymali dziesięć osób w związku z uprowadzeniem mężczyzny, za którego uwolnienie sprawcy żądali 100 tys. złotych okupu. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sześciu spośród podejrzanych.

Zmiany personalne w rządzie? "Na pewno potrzebne jest przyspieszenie"

Mamy spowolnione tempo rozwoju gospodarczego i nie można chować głowy w piasek - powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin pytany w Radiu Zet o ewentualną jesienną rekonstrukcję rządu. Zaznaczył jednak, że "żaden minister" nie powinien wypowiadać się nt. zmian personalnych w gabinecie.