Czy zostanie wprowadzony w Polsce podatek katastralny? W jaki sposób zatrzymać emigrację młodych ludzi? Czy kandydaci zgodzą się na przyjęcie imigrantów? - to najczęściej pojawiające się pytania internautów, które chcieliby oni zadać Bronisławowi Komorowskiemu i Andrzejowi Dudzie podczas dzisiejszej decydującej debaty w TVN, TVN24 i TVN24BiS.

18-letni Kamil N. podejrzany o zabójstwo rodziców w grudniu ub. roku w Rakowiskach (Lubelskie) miał zdolność rozpoznania swoich czynów – stwierdzili biegli psychiatrzy i psycholodzy. Do zabójstwa oprócz Kamila N. przyznała się też 19-letnia Zuzanna M.

Andrzej Duda ma poparcie milionów Polaków. Prezydent Bronisław Komorowski miał poparcie celebrytów, którzy się kompromitowali, i ekspertów, którzy wykonują ekspertyzy mające uderzać w Andrzeja Dudę - mówiła Beata Szydło, szefowa sztabu kandydata PiS. Odniosła się w ten sposób do poparcia, jakiego udzielili w czwartek prezydentowi byli szefowie MSZ. - To politycy PO lub związani z PO - zaznaczył rzecznik PiS Marcin Mastalerek.

Senat wyraził zgodę na zarządzenie przez prezydenta ogólnokrajowego referendum ws. jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii i zasad dotyczących prawa podatkowego. Polacy mieliby zagłosować 6 września.

Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie - alarmuje prof. Mirosław Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Z badań Instytutu wynika, że już 22,3 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ma nadwagę lub jest otyłych.

Z Andrzejem nie pracuje żaden mistrz, bioenergoterapeuta. Nie chodzi też do wróżki. Nad Andrzejem Dudą pracuje przede wszystkim sam Andrzej Duda - powiedział w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, pytany jak kandydat PiS przygotowuje się do czwartkowej debaty prezydenckiej. Odbędzie się ona na antenie TVN, TVN24 i TVN24 BiŚ.

Tuż po porodzie rodzice oddali dziecko do szpitala. Szybko jednak pożałowali tej decyzji i postanowili odzyskać synka. Okazało się to jednak trudniejsze, niż można by przypuszczać. Ich walka o Kacpra trwa już blisko pół roku. Mieszkają z synem w domu dziecka, opiekują się nim, karmią , chodzą do lekarza, rehabilitują. Mają za sobą wszystkich, oprócz sądu. Materiał programu "Blisko ludzi" TTV.

- Opowiada się bzdury, żeby ludzi wystraszyć i utrzymać to status quo, które jest już marazmem - mówił w "Kropce nad i" aktor Jerzy Zelnik, krytykując "straszenie" Andrzejem Dudą i PiS-em. - Boję, się że PiS dojdzie do władzy i nie będzie przeciwwagi dla ideologizacji państwa - ripostował inny aktor, Jacek Poniedziałek, zwolennik Bronisława Komorowskiego.