- Myślę, że zgodnie z zapowiedzią pani premier przedstawi w poniedziałek nowych ministrów. Sądzę, że będą to ciekawe nazwiska - powiedziała w "Faktach po Faktach" Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO.

To oczywiste, że jako intelektualistka zaangażowana publicznie będę wspierała wszelkie inicjatywy, które mają charakter centrowy i liberalny. Wydaje mi się to zupełnie naturalne - podkreśliła w programie "Babilon" w TVN24 Biznes i Świat Karolina Wigura. Socjolog i publicystka tłumaczyła w ten sposób swoje wystąpienie na kongresie ugrupowania NowoczesnejPl.

- Kiedy Ewa Kopacz powiedziała, że odchodzą ministrowie, sugerowała, że ma już kandydatów na ich stanowiska, ale prawdopodobnie trwają jeszcze rozmowy - powiedział we "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24 prof. Wojciech Łukowski z Instytutu Nauk Politycznych UW. Tymczasem, jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, premier ma w poniedziałek podać nazwiska nowych ministrów zdrowia, skarbu i sportu.

Dwa pożary, które wybuchły jednej nocy, doszczętnie zniszczyły dom w Janczewie pod Gorzowem Wlkp. Dziesięcioosobowa rodzina straciła cały swój dobytek bo - jak twierdzi - niedokładnie ugaszono pożar poddasza. W efekcie niedogaszony ogień kilka godzin później wybuchł na nowo. Straż pożarna odpiera zarzuty. Materiał programu "Blisko Ludzi" TTV.

Sojusz Lewicy Demokratycznej balansuje na granicy progu wyborczego. Politycy partii szukają sposobów, które zapewnią lewicy obecność w przyszłym parlamencie. Sekretarz Generalny SLD Krzysztof Gawkowski proponuje zmianę nazwy partii.

- Rząd pani Ewy Kopacz nic już nie zrobi. 37 proc. Polaków uważa - podobnie jak SLD - że ta kadencja powinna być skrócona - powiedział w "Piaskiem po oczach" Włodzimierz Czarzasty z Sojuszu. - Wnioski, które powinny być wyciągnięte trzy kwartały temu, są wyciągane teraz - ocenił z kolei doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, prof. Tomasz Nałęcz, odnosząc się do ostatnich dymisji.

W piątek świnoujscy policjanci wydobyli z Bałtyku ciało mężczyzny. Okazało się, że to członek załogi kutra, który wywrócił się niemal dwa tygodnie temu. Na jednostce znajdowało się wtedy trzech mężczyzn - dwóch udało się uratować. Poszukiwania trzeciego z nich trwały do tej pory.

- Polityka nie jest tylko sztuką obejmowania i piastowania stanowisk. To także sztuka odchodzenia w odpowiednim momencie ze stanowiska - podkreślił w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz. Minister zdrowia, który w tym tygodniu podał się do dymisji, przyznał, że zdarzało mu się bywać w restauracji, w której dokonywano nielegalnych podsłuchów. Jak jednak powiedział, nie wie, czy został nagrany.

Stany Zjednoczone ignorują wniosek Polski o przekazanie pełnej wersji raportu Senatu w sprawie działań CIA - donosi agencja Reutera. O udostępnienie dokumentu wystąpiła krakowska Prokuratura Apelacyjna, prowadząca śledztwo w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce.

Ta zbrodnia owiana była mroczną tajemnicą przez 20 lat i wygląda na to, że rozwikłali ją policjanci z bydgoskiego Archiwum X. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w sprawie brutalnego morderstwa 22-letniej Joanny Sendeckiej. Zabójcą młodej kobiety - według oskarżenia - okazał się jej sąsiad Sławomir G., który dziś ma 48 lat, żonę i dziecko. Przebywa w areszcie, grozi mu dożywocie.