Zabiją 370 tysięcy ptaków. Aby zatrzymać epidemię

W związku z wirusem H5N8, w strefie zapowietrzonej, obejmującej część gminy Deszczno i Gorzowa Wlkp., będzie wybity cały drób - zarówno w fermach, jak i w przydomowych kurnikach. Chodzi o powstrzymanie rozprzestrzeniania się ptasiej grypy - poinformował wojewoda lubuski.

Zobacz, jak wydostać się ze śmigłowca, który znalazł się pod wodą

Tu liczy się każda sekunda. Załoga śmigłowca leci nad Bałtykiem. Nagle maszyna wpada do wody, ale ratownicy nie panikują. Szybko wydostają się z kabiny i wypływają na powierzchnię. Taki scenariusz ćwiczyli kursanci w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni. Zobacz co robi załoga śmigłowca, gdy ten znajdzie się pod wodą.

Gowin przed komisją: Tusk miał pretensje do szefa ABW

Jarosław Gowin - minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, a dziś wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego - zeznaje przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Gowin kierował resortem sprawiedliwości, gdy wybuchła afera związana z tą spółką. Polityk mówił m.in., że premier Donald Tusk miał pretensje do szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, że Agencja nie poinformowała go o tym, że jego syn Michał podejmuje współpracę z "instytucją biznesową podejrzaną".

"Pani Pelagia" już nie może. To z tego skeczu zapamiętamy Bohdana Smolenia

Charakterystyczny, drobny z sumiastym wąsem, latami bawił publiczność. Zmarły w czwartek Bohdan Smoleń to ikona polskiego kabaretu. Pod koniec PRL był megagwiazdą. Grał w filmach, śpiewał, rozśmieszał do łez. Popularność zdobył w kabarecie Pod Budą, potem współtworzył Tey - słynny duet z Zenonem Laskowikiem. W najsłynniejszym skeczu wcielił się tam w panią Pelagię - pracownicę fabryki bombek. Później dał się poznać również jako piosenkarz. Nagrał trzy płyty utrzymane w stylu disco-polo.

"Rzadko kto posiada takie warunki komiczne. Ludzie go kochali". Przyjaciele o Smoleniu

- Skrzeczącym głosem mówiący, mały, wąsaty Smoleń, potrafił sobie z wygadanym Zenkiem (Laskowikiem - red.) radzić. I za to ludzie go kochali - wspomina zmarłego w czwartek Bohdana Smolenia Andrzej Sikorowski. Krakowski piosenkarz ze Smoleniem występował w krakowskim kabarecie Pod Budą. Dla Marcina Dańca satyryk był z kolei na początku wzorem. Potem spotkali się na jednej scenie.

"Nie byliśmy traktowani poważnie". Spotkanie uczniów z minister nic nie dało

Absolwenci gimnazjum spotkali się w środę z szefową MEN, minister Anną Zalewską, aby przedstawić jej zalety gimnazjów. - Ostatnie słowa pani minister, w których mówiła, że gimnazja nie wyrównują szans edukacyjnych, że w gimnazjum panuje duża przemoc, to mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że to jest kłamstwo - mówił jeden z uczniów, Bartosz Młynarczyk. W nocy ze środy na czwartek Sejm uchwalił ustawy wprowadzające reformę edukacji, w tym likwidację gimnazjów.

Internauci rozwiązują tajemnicę carycy z komisji Amber Gold

Podczas wczorajszego posiedzenia komisji ds. Amber Gold poseł PiS Marek Suski, dopytywał byłego prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego czy ten zna tajemniczą carycę. Odpowiedź sędziego zaskoczyła członków komisji i wywołała salwę śmiechu. Tajemnicę carycy bardzo szybko rozszyfrowali internauci.

Bohdan Smoleń nie żyje

Największą popularność zdobył dzięki występom w kabarecie Tey, u boku Zenona Laskowika. Kojarzony jest również z serialową rolą listonosza Edzia ze "Świata według Kiepskich". Legenda polskiego kabaretu, Bohdan Smoleń zmarł w czwartek rano w poznańskim szpitalu. Miał 69 lat.

Przedszkolanka wciąż bezkarna. "Rodzice zmyślają"

Od blisko roku rodzice przedszkolaków czekają na wyciągnięcie konsekwencji za karygodne zachowania przedszkolanki wobec ich dzieci. Mimo wielu dowodów świadczących o stosowaniu przemocy, kobieta wciąż pracuje z dziećmi. Materiał "Uwagi" TVN.

"Jak się dowiecie, jaki jest efekt negocjacji, to się zdziwicie"

- Chodzi o to, żeby najcenniejsza kolekcja była w rękach państwa - mówił w "Jeden na jeden" wiceminister kultury Jarosław Sellin. W ten sposób odniósł się do planów odkupienia przez jego resort od rodziny Czartoryskich kolekcji dzieł sztuki wraz z "Damą z gronostajem" Leonarda da Vinci.

Przemycali narkotyki na wielką skalę. Wśród aresztowanych zawodnik MMA i dwaj policjanci

Zarzuty m.in. przemytu co najmniej 40 kilogramów kokainy i 200 kilogramów haszyszu postawiła poznańska prokuratura okręgowa 21 osobom zatrzymanym przez funkcjonariuszy CBŚP. Narkotyki przemycali do Polski z Aruby. Część z nich już trafiła na trzy miesiące do aresztu. Wśród nich znalazł się znany zawodnik MMA. Prokuratura nie informuje czym dokładnie zajmował się Michał M. Wiadomo tylko, że był członkiem grupy, ale nie nią kierował. Było w niej także dwóch policjantów.

Wałęsa: psują nam Polskę

Były prezydent Lech Wałęsa, który w środę wieczorem spotkał się z mieszkańcami Zakopanego, powiedział, że nie zgadza się z działaniami obecnego rządu. - Psują nam Polskę - stwierdził. Dodał przy tym, że "dzięki temu, co się dzieje ludzie znów są zaangażowani", żądają solidarności i porozumień.

Zdjęcie z meczu z Arabskim? "Mam też zdjęcie z Shakirą"

B. prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszard Milewski zeznając przed komisją śledczą ws. Amber Gold pytany był m.in. o znajomość z Tomaszem Arabskim. - Znam, ale jest to znajomość, że tak powiem, też tylko taka ogólna. Żadnych kontaktów towarzyskich czy osobistych z nim nie utrzymywałem - odpowiedział na pytanie posła Kukiz'15 Tomasza Rzymkowskiego. - Dopytywany o zdjęcie z Arabskim na meczu, odparł: proszę pana, mam też zdjęcie z Shakirą na meczu". "Szkło kontaktowe" TVN24.

Sejm uchwalił ustawę o Prokuratorii Generalnej

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Zastąpi ona ustawę o Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa z 2005 r. Prokuratoria Generalna będzie zastępowała państwo polskie w postępowaniach przed m.in. sądami, trybunałami. Uchwała trafi teraz do Senatu.

Program modernizacji służb. Trafi do nich 9,1 mld zł

Sejm jednogłośnie uchwalił w czwartek program modernizacji służb mundurowych. Według niego do końca 2020 r., do Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i BOR trafi 9,1 mld zł. Program zakłada także wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

"Chcemy rodzić po ludzku". Przyszłe matki mogą stracić swoje prawa

Chcemy nadal rodzić po ludzku, nie odbierajcie nam praw - wzywają kobiety, które walnie się przyczyniły do standardów opieki okołoporodowej. Teraz są zszokowane, że wysokie standardy mogą już nie być gwarantowane prawnie. Minister uspokaja, że to będzie dobra zmiana. Kobiety jednak się boją i pytają po co ta zmiana. Materiał "Faktów" TVN.