Radosław Sikorski odchodząc ze stanowiska marszałka Sejmu stwierdził, że Ewa Kopacz obiecała mu pierwsze miejsce na liście wyborczej w Bydgoszczy. - Może to jest jego marzenie. Nie odpowiadam za to, co moi posłowie opowiadają. Powiedziałam, aby opiekował się swoim regionem. To na pewno nie jest jednoznaczne z jedynką na liście wyborczej - powiedziała premier Ewa Kopacz w „Faktach po Faktach”.

To będzie intensywny początek tygodnia dla Beaty Szydło. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd premiera zaczyna kampanię wyborczą. W poniedziałek będzie gościem w programu „Jeden na jeden” w TVN24, następnie wygłosi oświadczenie przed Sejmem RP i wyruszy w Polskę, aby przekonać do siebie wyborców.

Bardzo lubię Beatę Szydło, ona w PiS nie jest od wczoraj, znam jej wystąpienia, widziałam ją w akcji - mówiła w "Faktach po Faktach" Ewa Kopacz. Premier zapewniła, że starcia z kandydatką PiS się nie obawia. Dodała jednak, że do debaty wezwała Jarosława Kaczyńskiego, bo chciałaby, aby w dyskusji starli się szefowie dwóch największych partii.

Jaka jest strategia Platformy Obywatelskiej na najbliższe miesiące, jak premier zamierza zmienić słaby wynik sondażowy, jak ocenia swoją główną rywalkę w walce o funkcję szefowej rządu? Gościem "Faktów po Faktach" była premier Ewa Kopacz. Przeczytaj relację z rozmowy minuta po minucie.

Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala po tym, jak auto, którym podróżowali, zderzyło się z przechodzącym drogą łosiem. Zwierzę nie przeżyło. Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę niedaleko Lublina.

Religijne pieśni, podniosła atmosfera, a pielgrzymi w... kąpielówkach. Tak wygląda wodna pielgrzymka zorganizowana w niedzielę w Pabianicach pod Łodzią. - Symbolicznie płyniemy na Jasną Górę. Zrobimy prawie 4 tys. długości basenowych - mówią uczestnicy. To pomysł jednego z duchownych, który przyznaje, że "szuka wiernych tam, gdzie to tylko możliwe".

Prezydent Bronisław Komorowski nie podjął jeszcze decyzji w sprawie terminu wyborów parlamentarnych; zrobi to przed upływem kadencji - poinformowała w niedzielę szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Podczas sobotniej konwencji PO premier Ewa Kopacz powiedziała, że do wyborów pozostało 120 dni. Z jej słów zatem wynika, że miałyby się one odbyć 18 października.

Gen. Marek Tomaszycki będzie przewidziany do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych w czasie wojny - poinformowało w niedzielę prezydenckie Biuro Bezpieczeństwo Narodowego. Możliwość wskazania kandydata na to stanowisko to jedna ze zmian związanych z reformą kierowania armią.

- Wy jesteście przepełnieni złymi emocjami. Jest w was jakaś taka gorycz - mówił w "Kawie na ławę" Marcin Mastalerek (PiS), zwracając się do Jacka Protasiewicza (PO). Platformie dostało sie także od koalicjanta. - Wiesz jaki jestem na was wkurzony - mówił Eugeniusz Kłopotek (PSL). Goście TVN24 komentowali sobotnie konwencje największych ugrupowań.

- PiS będzie chciało przeciwstawić córkę górnika światu konsumentów ośmiorniczek w luksusowych hotelach - powiedział we "Wstajesz i weekend" prof. Rafał Chwedoruk z UW, komentując wskazanie przez PiS Beaty Szydło, jako kandydatki na premiera. Z kolei Mirosław Oczkoś, specjalista od wizerunku sądzi, że to odwrócenie uwagi od Jarosława Kaczyńskiego. - Im bardziej patrzy się do środka, tym bardziej prezesa PiS nie ma. Pytanie czy wyborcy dadzą się na to nabrać - stwierdził.

Skatowany przez swojego właściciela pies Bary tymczasowy dom znalazł w schronisku w Tomarynach, pod Olsztynem. Ale zwierzaka chce przygarnąć policjant, który go uratował. - To duży pies, odpowiedzialność też będzie duża - powiedział st. sierż. Łukasz Górka . Materiał "Faktów" TVN.

Po długich negocjacjach pielęgniarek z dyrekcją szpitala w Wyszkowie osiągnięto kompromis. - Osiągnęłyśmy satysfakcjonującą podwyżkę. Cofnięto nam wypowiedzenia dyscyplinarne - przekazała reprezentantka strajkujących pielęgniarek. Minister zdrowia profesor Marian Zembala, który uczestniczył w negocjacjach poinformował, że będzie podwyższenie płac dla pielęgniarek i położnych w całym kraju.

Jarosław Kaczyński jest i będzie szefem - powiedziała w sobotę w "Faktach po Faktach" Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS, odpowiadając na pytanie, jaki będzie los prezesa po ewentualnym zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych. Z kolei Julia Pitera, europosłanka PO, wyraziła wątpliwość, czy Beata Szydło w takim przypadku naprawdę zostałaby premierem.

- Nie czuję, że jacyś koledzy czy koleżanki chcieli mnie użyć do wybicia muru - powiedział w "Faktach po Faktach" minister pracy i polityki społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL. Skomentował w ten sposób słowa szefa ludowców, Janusza Piechocińskiego, który stwierdził, że "niektórzy koledzy, którzy sami nie mają odwagi stanąć do rywalizacji, chcieli Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem wybić mur".