"Z supermarketu zostały tylko ściany"

Pożar niemal doszczętnie zniszczył sklep wielkopowierzchniowy w Radomsku (woj. łódzkie). Na razie nie wiadomo, dlaczego w placówce pojawił się ogień. - Dach się zawalił, z budynku zostały praktycznie tylko ściany - informują strażacy. Ogień jest już opanowany, ale dogaszanie pożaru może potrwać jeszcze wiele godzin. Wstępne ustalenia służb wskazują, że nikt nie ucierpiał.

Nożownik zaatakował w sklepie dwie kobiety

Wpadł do sklepu w Kożuchowie (woj. lubuskie), wyciągnął nóż i ranił nim dwie kobiety. Gdy na miejsce przybyła policja, mężczyzna nie zamierzał się poddawać. Nie pomógł gaz ani strzał ostrzegawczy. Mężczyznę udało się obezwładnić jednemu z funkcjonariuszy.

Prezydent leci do USA. Poprowadzi debatę w ONZ, nie spotka się z Trumpem

Podczas wystąpienia w siedzibie ONZ prezydent będzie mówił o promowaniu prawa międzynarodowego i o obszarach, gdzie to prawo jest gwałcone - podkreślił Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, zapowiadając wizytę prezydenta w USA. Pytany, czy w jej trakcie dojdzie do spotkania z Donaldem Trumpem, odparł: - W czasie tej wizyty nie planujemy takiego spotkania.

"Dzieci płacą swoim zdrowiem za pomysły dorosłych". Kurator oświaty o proteście niepełnosprawnych

Grafikę z kobietą, która stoi za wózkiem inwalidzkim, a w ręce trzyma nóż, umieściła w sieci Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty i napisała: "zwróciłam się do Rzecznika Praw Dziecka, prosząc o reakcję na przykłady wykorzystania dzieci do rozwiązywania konfliktów ludzi dorosłych". To komentarz urzędniczki do trwającego w Sejmie protestu rodzin osób niepełnosprawnych.

Kuba Hartwich: budowę systemu wsparcia niepełnosprawnych zaczynamy od tyłu

Żaden rząd polski nie rozumie, na czym polegają potrzeby osób niepełnosprawnych - ocenił Kuba Hartwich, jeden z protestujących w Sejmie. Komentując słowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, powiedział, że "zaczynamy budowę systemu wsparcia osób niepełnosprawnych od tyłu". Odniósł się w ten sposób do rządowych zapowiedzi wsparcia osób niepełnosprawnych.

Saperzy sprawdzają zabytkowe sanktuarium

Grupa saperów pojawiła się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (woj. dolnośląskie), by sprawdzić, czy pod kościelną ziemią nie znajdują się militaria z czasów II wojny światowej. Działania mają dać gwarancję turystom i pielgrzymom, że na zabytkowym terenie jest bezpiecznie.

Możesz pomóc spełnić marzenia dzieci z hospicjum. "Prezenty nie są wygórowane"

Dres, buty czy coś słodkiego. Marzenia dzieci z hospicjum są proste do spełnienia, a mogą dać im ogromną radość. Fundacja Hospicyjna już po raz dziewiąty organizuje akcję, podczas której wolontariusze przygotowują prezenty dla dzieci, których najbliżsi odeszli. Upominki rozdadzą w Dniu Dziecka. Na liście jest ponad 450 marzeń, z czego 80 jeszcze niespełnionych.

Platforma żąda pełnej listy nagradzanych polityków. "To były lewe pensje"

Żądamy, żeby premier Mateusz Morawiecki przedstawił pełną listę osób, które przyjęły nienależne, drugie wynagrodzenia w latach 2016-2018 - oświadczył we wtorek w Sejmie Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Z kolei Krzysztof Brejza, poseł PO, mówił, że "to były lewe pensje dla czołowych polityków PiS".

Awantura przed hotelem, wybili szybę w drzwiach

Recepcjonistka braniewskiego hotelu zauważyła, że między gośćmi hotelowymi a przechodniami doszło do sprzeczki. Mężczyźni zaczęli się bić. - Poprosiłam gości, żeby weszli do środka. Myślałam, że wszyscy się rozejdą - mówi kobieta. Jednak przechodnie zaczęli kopać w drzwi. W końcu wybili szybę. Pracownica hotelu wezwała policję.

Spaliła się fabryka styropianu. Straty to 30 milionów złotych

Policjanci z Lubina (woj. dolnośląskie) pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności pożaru fabryki produkującej styropian. Straty wstępnie oszacowano na około 30 milionów złotych. Spłonęła nie tylko hala produkcyjna, ale też specjalistyczne maszyny i gotowy już styropian.

Karczewski: najwyższa pora, by protestujący poszli do domu

- Wszystkie postulaty, z którymi protestujący przyszli do Sejmu, zostały zrealizowane, więc najwyższa pora, żeby osoby, które przebywają w Sejmie poszły do domów - powiedział na konferencji prasowej marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Dialog może toczyć się dalej - dodał.

"Wystawiali fikcyjne faktury". Siedmiu zatrzymanych

Akcja podkarpackich funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymano siedem osób, podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT. Straty szacowane są na kwotę co najmniej piętnastu milionów złotych.

Polski jacht jako pierwszy okrążył Antarktydę bez przystanku

Polacy na jachcie Katharsis II dokonali jednego z największych wyczynów w historii światowego żeglarstwa. Okrążyli Antarktydę, płynąc non-stop na południe od 62. stopnia szerokości geograficznej południowej. Nikt wcześniej nie opłynął tego kontynentu tak blisko jego brzegów.

Pomagają dzieciom z autyzmem. Po ulewie sami proszą o pomoc

Sale terapeutyczne, klub dla rodziców chorych dzieci i węzeł cieplny zniszczyła ulewa, która przeszła w piątek przez Łódź. - Byliśmy ubezpieczeni, ale prosimy o pomoc, żeby do podobnego dramatu już nie dochodziło - słyszymy w fundacji JiM, która pomaga dzieciom z autyzmem.

"My się nie targujemy. Niezależność sądownictwa nie podlega negocjacjom"

- Przedstawiliśmy nasze rekomendacje i są dość jasne. Teraz oczekujemy od polskich władz, że się do nich dostosują. Niezależność sądownictwa nie podlega negocjacjom - mówił Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, która dała kolejne ultimatum polskiemu rządowi. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Polacy "powiedzą stop, kiedy deweloperzy przesadzą"

Rosną ceny, ale nie maleje zainteresowanie. Polacy szukają mieszkań, deweloperzy szukają usprawiedliwienia, dlaczego są one coraz droższe. Analitycy słuchają i ostrzegają przed przesadą, która może się zemścić. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.