Kobieta zginęła od ciosów nożem. Dzieci próbowały ratować matkę

W trakcie kłótni mężczyzna trzy razy pchnął nożem swoją 43-letnią konkubinę. Wszystko rozegrało się na oczach dzieci, które próbowały ratować matkę. 33-latek uciekł z mieszkania, został zatrzymany następnego dnia. Nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że się bronił. Usłyszał już zarzut zabójstwa i trafił do aresztu.

Napad z bronią na stację paliw. Monitoring

Wpadł w nocy na stację paliw. Miał niebieską chustę na twarzy i przedmiot przypominający pistolet w ręku. Zagroził nim, wrzucił pieniądze do torby i znikł. Policja publikuje zdjęcia z monitoringu.

Ludzie wracają z pracy i zaczyna się smog. Sąsiad na sąsiada nasyła ekopatrol

Gdy wieczorem z kominów wydobywa się czarny dym, w straży miejskiej dzwoni telefon. Sąsiad donosi, że u sąsiada palą śmieci. Ale z obserwacji funkcjonariuszy wynika, że ludzie coraz rzadziej sięgają po zakazany opał, nawet muł. Strażnicy sprawdzają, czy mieszkańcy nie wrzucili zbyt wilgotnego drewna i czy uszczelnili okna. Tak się żyje zimą w jednym z pięciu najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, w Rybniku.

"Musiał połknąć żabę" vs "stwierdził fakt". Politycy komentują słowa prezydenta

Wypowiedź prezydenta o tym, że "przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości" wywołują "anarchię", wywołuje komentarze polityczne. - Prezydent jest ekspertem od robienia anarchii w Sądzie Najwyższym, stąd prosto mu o anarchii mówić, ale tak naprawdę powinien zastanowić się nad tym, że nie jest osobą prywatną, jest prezydentem Polski - ocenił poseł PO Marcin Kierwiński. Z kolei zdaniem wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego prezydent "stwierdził oczywisty fakt".

"Belferska grypa". Ministerstwo: prawie 1,5 tys. nauczycieli na zwolnieniach

Nauczyciele w całym kraju w ramach protestu idą na zwolnienia lekarskie. Domagają się podwyżki w wysokości tysiąca złotych. Według danych resortu edukacji we wtorek na L4 przebywało blisko 1,5 tysiąca pedagogów. Sytuacja jest dynamiczna, a liczba protestujących rośnie - oceniła rzeczniczka Związku Nauczycielstwa Polskiego. Nauczyciele mówią o "belferskiej grypie".

"Nie będzie przyspieszonych wyborów"

Absolutnie nie będzie przyspieszonych wyborów - przekonywała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Zaznaczyła, że "nie kierujemy się, podejmując decyzje polityczne, takimi czy innymi sondażami". Wiceszef prezydenckiej kancelarii Paweł Mucha zapewniał z kolei, że w sprawie wyborów "Pałac Prezydencki żadnych tego rodzaju rozmów nie prowadzi".

Stracił prawo jazdy, potem pijany staranował słup

22-latek z Olsztyna w niedzielę stracił panowanie nad samochodem, skosił sygnalizator i wjechał w słup na skrzyżowaniu. Był pod wpływem alkoholu, a dzień wcześniej stracił prawo jazdy. Dodatkowo jego 56-letni pasażer miał przy sobie narkotyki. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

"Niektórym w PiS bardzo zależało, żeby Morawiecki położył wybory samorządowe"

Jest taka teza, że część starych działaczy PiS-u bardzo mocno sprzeciwia się wzmacnianiu pozycji Mateusza Morawieckiego - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Komentował w ten sposób prawdopodobieństwo przeprowadzenia przez partię rządzącą przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Ocenił, że taka decyzja oznaczałaby, że Jarosław Kaczyński "się czegoś boi".

"Ludzka głowa, obcięta przez bandytów, w pobliżu mojego domu". O jakiej zbrodni mówił Zieliński?

Policjanci pilnowali okolic domu wiceministra Jarosława Zielińskiego, gdyż - jak sam tłumaczył - "jakiś czas temu, w pobliżu znaleziono ludzką głowę, obciętą przez bandytów". Sprawdziliśmy, jaką zbrodnię wiceszef MSWiA mógł mieć na myśli. Na początku trafiliśmy na jedno podobne zdarzenie z 1999 roku. Teraz okazuje się, że w tym czasie dokonano dwóch podobnych mordów.

"Cenię polityków, którzy potrafią zrobić krok w tył"

Rafał Trzaskowski wziął odpowiedzialność za ten błąd i uznał, że głos warszawiaków jest najważniejszy - podkreślił w "Rozmowie Piaseckiego" wiceszef PO Borys Budka. Komentował zapowiedź prezydenta Warszawy w sprawie przywrócenia do poziomu 98 procent bonifikat za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. - Cenię polityków, którzy potrafią zrobić krok w tył - dodał gość TVN24.

Posłanka dostała anonim. Komendant miał nakazać inwigilację policjantów

Komendant wojewódzki policji w Białymstoku Daniel Kołnierowicz miał nakazać inwigilację funkcjonariuszy, którzy pisali listy o nieprawidłowościach w podlaskiej policji do posłanki Platformy Obywatelskiej. Tak wynika z treści kolejnego anonimu, który dostała Bożena Kamińska. - Jestem tymi informacjami naprawdę bardzo poważnie zaniepokojona - przyznała posłanka. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Doradca prezydenta: wycofaliśmy się w konfrontacji ze ścianą

- Gdyby Polska była pokornym cielęciem, które wykonuje polecenie Brukseli, Berlina czy Paryża to nikogo by nie interesowała nasza reforma prawa - ocenił profesor Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta. W "Kropce nad i" skomentował podpisanie przez prezydenta nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Odniósł się także do wtorkowej krytyki Andrzeja Dudy pod adresem niektórych sędziów.

"1000 zł brutto gwarantowanej nagrody" dla pracowników sądów

Przed świętami wszyscy pracownicy sądów otrzymają 1000 zł brutto nagrody - poinformował resort sprawiedliwości. To efekt porozumienia ze związkami zawodowymi. Od ubiegłego tygodnia pracownicy sądowi protestowali, przechodząc na zwolnienia L4. - Zgodziliśmy się co do tych porozumień - mówiła we wtorek związkowiec Iwona Nałęcz-Idzikowska. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik dodał, iż "ma nadzieję, że zakończy się ten protest".

"Prezydent miał ten dzień wpisany w swój los"

To była żenująca wypowiedź - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Radosław Markowski, politolog z Uniwersytetu SWPS. Skomentował w ten sposób wtorkowe słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że sędziowie Sądu Najwyższego, którzy po wydaniu orzeczenia przez unijny trybunał, ale jeszcze przed przyjęciem nowelizacji ustawy wrócili do pracy, naruszają przepisy prawne.

Prezydent o "anarchii" wywołanej przez sędziów. Odpowiedź z Sądu Najwyższego

Sędziowie Sądu Najwyższego, którzy po wydaniu orzeczenia przez unijny trybunał, ale jeszcze przed przed przyjęciem nowelizacji ustawy wrócili do pracy, naruszają przepisy prawne i konstytucyjne - ocenił prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu we wtorek. Powiedział również, że "mamy do czynienia z anarchią wywoływaną przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości". Na te słowa odpowiedział rzecznik SN Michał Laskowski, który przekonywał, że działania sędziów "są w pełni zgodne z prawem".

Załoga porwanego statku uwolniona. "Wszyscy marynarze, w tym ośmiu Polaków"

Członkowie załogi statku Pomerenia Sky, porwani pod koniec października 2018 roku u wybrzeży Nigerii, zostali uwolnieni - poinformowało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. MSZ zaznaczyło także, że "wszyscy marynarze, w tym ośmiu Polaków, są w bezpiecznym miejscu i oczekują na powrót do rodzin".

Przeszukano "pewną część Gdańska" w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek

Gdańska policja potwierdziła, że w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek w 2010 roku we wtorek przeprowadzono kolejne poszukiwania. Wiązały się one z ustaleniami, jakich w ostatnim czasie dokonali funkcjonariusze. Szczegółów nie ujawnili. Z informacji, do jakich dotarła PAP, wynika jednak, że nie znaleziono nic, co mogłoby pomóc w ustaleniu losów zaginionej.