"Bardzo często myślałam o chwili, kiedy ten podpis złożyłam. I zawsze tego żałowałam"

Polska

Polska

Rzecznik praw obywatelskich wyraził w poniedziałek wątpliwość dotyczącą prawidłowości powołania w 2018 roku rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych. W opinii Adama Bodnara, jeśli jego zastrzeżenia się potwierdzą, będzie to oznaczało, że działania Piotra Schaba "to nadużycie władzy". Sędzia Schab w odpowiedzi ocenił, że pogląd RPO "jest całkowicie sprzeczny z regulacjami ustawowymi".

Polska para samolotów F-16 dyżurująca w bazie lotniczej w Amari w Estonii przechwyciła rosyjskie samoloty w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Bałtyckim. To pierwszy taki przypadek, odkąd pod koniec grudnia Polacy po raz dziewiąty rozpoczęli udział w misji NATO, która chroni przestrzeń powietrzną państw bałtyckich.

Kasjerka z Centralnego Biura Antykorupcyjnego miała przeznaczać skradzione pieniądze na hazard. Pewne kwoty udało się zablokować u bukmacherów. To dlatego - według naszych źródeł - CBA teraz zaprzecza, by straciło środki. Sam proceder prawdopodobnie był możliwy dzięki temu, że kobieta od kilku lat pracowała sama.

- Jestem funkcjonariuszem CBŚP - przekonywał młody głos w słuchawce. 81-letni łodzianin uznał, że sprawa jest co najmniej podejrzana. Zwłaszcza, że rozmówca coraz śmielej dopytywał o oszczędności, które senior ma u siebie. Niedoszła ofiara przedłużała dziwną rozmowę telefoniczną, żeby oszust mógł wpaść na gorącym uczynku. Udało się.