Polska

Polska

Po erze inwestycji w autostrady, stadiony, wielkie miasta, musi nadejść era inwestycji w średniej i małej wielkości miejscowości - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Roberta Biedroń. Zadeklarował też, że jeżeli zostanie wybrany na prezydenta, "doprowadzi do tego, żeby konstytucyjny zapis o zrównoważonym rozwoju Polski stał się rzeczywistością".

Porozumienie Jarosława Gowina włączyło się w kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. "Jedynym kandydatem, który może liczyć na poparcie Porozumienia jest Andrzej Duda” - podkreślił lider tego ugrupowania.

Zamieniał okoliczności ze smutnych w dowcipne i radosne. Nawet tam, gdzie trzeba było się zadumać, szukał poczucia humoru w tym wszystkim - mówił w TVN24 o Jerzym Gruzie aktor Wojciech Malajkat. Reżyser zmarł w niedzielę w wieku 87 lat.

Kamera monitoringu w samochodzie mieszkańcy Szczecina nagrała skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych zakończone gwałtownym hamowaniem. Jedna z osób, które prawie zostały potrącone – starszy mężczyzna z laską – tak się zdenerwował, że chciał dać kierowcy nauczkę lagą.

Widać wyraźnie po tej konwencji, że prezydent nie ma żadnego pomysłu na następną kadencję - mówił w "Ławie polityków" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, odnosząc się do sobotniej konwencji prezydenta Andrzeja Dudy. Nawiązując do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o tym, że to "kandydat marzeń", powiedział, że "osoba, która jeździ po wskazówki na Nowogrodzką, jest marzeniem każdego lidera politycznego w tym kraju". Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha mówił, że konwencja była podsumowaniem "dorobku i sukcesów" głowy państwa.

- To ludzie, którzy wysoko wznieśli sztandar wiary, którzy tworzą więzi między wspólnotami i krajami - mówiła w sobotę pierwsza dama Litwy Diana Nausediene, uczestnicząc w uroczystości otwarcia pierwszego w krajach bałtyckich hospicjum dla dzieci. Jego założycielką i dyrektorem jest polska zakonnica, siostra Michaela Rak.

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że lubi czasami "pomyśleć sobie, co by było, gdyby". - Teraz też często myślę sobie, jak wyglądałaby Polska (...), gdyby pięć lat temu w wyborach prezydenckich nie wygrał Andrzej Duda - powiedział szef rządu.

Adam Milewski całe życie przepracował w kopalni węgla, przeszedł drogę od górnika dołowego do dyrektora audytu wewnętrznego w jednej z największych firm tej branży, Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Wydawało mu się, że pracuje na rzecz kopalni i górników. Do czasu, kiedy sam w obstawie ochroniarzy został wyprowadzony z siedziby przedsiębiorstwa. Nie wszystkim się spodobały jego raporty. Reportaż Grzegorza Głuszaka dla "Superwizjera".

Uważamy, że przeprosiny poseł Joanny Lichockiej sprawę kończą - stwierdził w "Faktach po Faktach" zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Zdaniem posłanki Lewicy Joanny Senyszyn "przeprosiny niczego nie zmieniają". - To było pokazanie tego środkowego palca wszystkim Polakom - oceniła.

Politycy muszą zacząć szanować swoich konkurentów politycznych i nie mówić, że to są wrogowie, bo to nie są wrogowie - powiedziała w sobotę wieczorem kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska podczas spotkania z mieszkańcami Sanoka.

Gdy słyszę, że Ministerstwo Sprawiedliwości chce spłaszczyć strukturę sądownictwa, to klucz jest w pytaniu: po co? Bo to samo w sobie nie poprawi efektywności sądownictwa, a może pozwolić na ominięcie konstytucyjnej zasady nieusuwalności sędziów - ostrzegał w TVN24 dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu profesor Maciej Gutowski.