Polska

Polska

Głową i sercem, bo Polski nie naprawimy pięściami albo zdartym od wydzierania się na wrogów gardłem - mówił w czasie wystąpienia w Warszawie kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Wyjaśniał w ten sposób swoje nowe hasło kampanii.

Kolonie i obozy będzie w tym roku wyjątkowo trudno zorganizować ze względu na reżim sanitarny, ale po trzech miesiącach w domach wiele dzieci o niczym innym niż taki wyjazd nie marzy. - Bierzemy pod uwagę ryzyko, ale ufamy organizatorom - mówią ci rodzice, którzy zamierzają wysłać swoje pociechy na zorganizowane wakacje. Inni, którzy podjęli odmienną decyzję, wyznają: - Trudno, przetrwamy jakoś, kisząc się dalej w rodzinnym sosie.

Chcę dalej być prezydentem polskich spraw, to jest dla mnie najważniejsze. Kandyduję po to, żeby nikt nas nie cofnął o pięć lat, żeby nie przyszedł ktoś, kto zaburzy rozwój, kto będzie generował awantury i kłótnie - powiedział w sobotę w Stalowej Woli prezydent Andrzej Duda. Towarzysząca mu była premier Beata Szydło mówiła, że nadchodzące wybory to wybór "między Polską szacunku, poszanowania każdego obywatela" a "Polską dla wybranych".

Film dokumentalny "Brudna strefa. Koronawirus w Polsce" ukazuje kulisy pracy tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie, niosąc pomoc w czasie pandemii. Kamery reporterów "Superwizjera" zajrzały do karetek i na oddziały szpitalne. Jak mówi współautor i producent Jarosław Jabrzyk, jest to "niekoloryzowany obraz pandemii COVID-19 w naszym kraju". Dokument wyemitowany zostanie o godzinie 20 w TVN24, będzie też dostępny w TVN24 GO.