Jarosław Kaczyński powiedział, że wakacje będą krótkie i po wakacjach ruszamy z nową energią do działań, które są przed nami - przekazał w czwartek Ryszard Terlecki, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości po jego wyjazdowym posiedzeniu w Jachrance, na którym wystąpienie miał prezes PiS. Terlecki poinformował także, że 7-8 listopada odbędzie się kongres, który zajmie się "pewnym przeorganizowaniem partii".

Prezydent Andrzej Duda złożył w czwartek uroczystą przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i oficjalnie rozpoczął drugą, pięcioletnią kadencję. Przez cały dzień brał udział w szeregu uroczystości związanych z ponownym objęciem urzędu głowy państwa, między innymi w przyjęciu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi i objęciu przewodnictwa w kapitułach orderów. Wygłosił także orędzie. Andrzejowi Dudzie towarzyszyła w tym dniu rodzina.

Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak ma przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz - orzekł w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Chodzi o wypowiedź Owsiaka: "Niech pani spróbuje seksu".

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w trybie pilnym zajmie się pytaniami Sądu Okręgowego w Amsterdamie dotyczącymi ekstradycji Polaka podejrzewanego o handel narkotykami. - Dzięki temu sprawa potrwa maksymalnie trzy miesiące - usłyszał w TSUE Michał Tracz, reporter TVN24. Orzeczenie Trybunału może mieć duże znaczenie dla całego systemu wydawania podejrzanych Polsce.