Do zdarzenia doszło ok. godz. 18 na obwodnicy Zielonej Góry, niedaleko Osiedla Pomorskiego. Kierujący seatem mężczyzna wyprzedzał tira i nie zauważył jadącego z naprzeciwka drugiego samochodu ciężarowego.
- Szczęśliwie kierowca seata uderzył bokiem i samochód odbił się na bok. W przypadku zderzenia czołowego kierowca nie miałby szans - tłumaczy podkom. Małgorzata Stanisławska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.
- Rannego odwieziono do szpitala. Ma połamane nogi. Kierowcy tira nic się nie stało - dodaje Stanisławska.
Tłoczno na drodze po wypadku
Jak informuje policja, na trasie w pobliżu miejsca wypadku ruch jest utrudniony i tworzą się korki. Funkcjonariusze zorganizowali już objazdy.
eq/mlas
Źródło: Kontakt TVN24, tvn24.pl