Łódź

Łódź

Grabarczyk w prokuraturze. Zeznawał w sprawie broni

Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk jest świadkiem w śledztwie dot. nieprawidłowości przy wydawaniu pozwoleń na broń. Grabarczyk nie chciał mówić o szczegółach tej sprawy. - Nie jestem gospodarzem tego postępowania - powiedział. Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska liczy, że wątpliwości wobec niego zostaną rozwiane.

"Sekswarsztaty" dla łódzkich radnych

Jak zakładać prezerwatywę, dlaczego pornografia ma niewiele wspólnego z rzeczywistością i czym jest menstruacja - o tym wszystkim mogli posłuchać łódzcy radni. Nietypowe warsztaty dla polityków zorganizowała grupa, która na co dzień o seksie uczy w łódzkich gimnazjach. - Chcieliśmy uciąć kontrowersje, pokazać, że nie promujemy rozwiązłości - tłumaczą organizatorzy.

Notariuszki z zarzutami dalej prowadzą kancelarię. Przełożeni: jest domniemanie niewinności

Notariuszka Joanna K. miała - zdaniem śledczych - pomagać w oszustwie, a jej zastępczyni świadomie poświadczać nieprawdę w dokumentach. Jeżeli zarzuty prokuratorskie się potwierdzą, to K. może trafić za kratki nawet na 10 lat. Mimo to dalej prowadzi kancelarię. Ministerstwo Sprawiedliwości czeka na "wyniki postępowania karnego", a łódzka izba notarialna tłumaczy, że nie ma wystarczająco dużo informacji, żeby zareagować.

Łódź cieszy się z Airbusów. "Tysiąc miejsc pracy, milionowe inwestycje"

Chyba nikt (poza samymi zwycięzcami) nie cieszy się z tego, że to Airbus może dostarczać śmigłowce polskiej armii, jak łódzcy samorządowcy - To najlepsza wiadomość od czasów upadku włókiennictwa - mówi prezydent Łodzi. Skąd ten optymizm? Bo tu mają być serwisowane nowe śmigłowce i - jak się dowiedzieliśmy - powstanie linia montażowa.

Skok na majątek staruszki z demencją? Nowe zarzuty dla sąsiadki i notariuszki

Wykorzystały stan zdrowia 89-letniej staruszki z Łodzi - wynika z najnowszych ustaleń śledczych w sprawie, którą nagłośniliśmy jako pierwsi pod koniec stycznia. Prokuratorzy właśnie rozszerzyli zarzuty dla 61-latki, która stała się jedyną spadkobierczynią chorej na demencję kobiety. Opiekunka odpowie za oszustwo. Z kolei już nie 5, ale 10 lat więzienia grozi notariuszce, która miała pomóc w przestępstwie.

Tajemnicza śmierć czternastolatki po operacji. Szpital zawiadamia prokuraturę

Czternastoletnia dziewczyna zmarła po skomplikowanej operacji kręgosłupa w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki. Dyrekcja placówki o dramacie zawiadomiła prokuraturę, a ta wszczęła śledztwo. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci nastolatki. Wiadomo jedynie, że jeszcze podczas operacji doszło do nagłego spadku ciśnienia jej krwi.

Włożył kapelusz z symbolem "SS". Bloger promował "treści faszystowskie"?

Pisarz i bloger modowy Michał Witkowski wywołał ostatnio skandal podczas łódzkiej imprezy modowej. Artysta publicznie pojawił się w kapeluszu, na którym naszyte były litery "SS" stylizowane w taki sam sposób, jak te na mundurach nazistowskich zbrodniarzy. I chociaż bloger przeprosił i usunął zdjęcia, to sprawę bada już prokuratura.

Na czerwonym, po chodniku, pod prąd. Tak się ściga rowerowe podziemie

- To sport ekstremalny, każdy jedzie na własne ryzyko - mówią rowerzyści, którzy urządzają wyścigi po ulicach Łodzi. - Ścigamy się nieoficjalnie, czy jak kto woli, nielegalnie. Często naginamy przepisy - słyszymy od organizatorów, którzy jednocześnie zapewniają, że pewnych granic nie przekraczają i jeżdżą tak, by nie zagrażać innym uczestnikom ruchu.

Miał dość sklepowych kradzieży. Skonstruował nowatorski system

Miał dość złodziei, którzy go okradali, znalazł więc na nich skuteczny sposób. Właścicieli małego sklepu spożywczego w Łodzi na własną rękę rozprawia się z klientami, którzy nie zamierzają płacić za towary. Zamontował kamery monitoringu i mechanizm automatycznie blokujący drzwi wejściowe. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Poszła pijana na spacer z dzieckiem. Przewróciła wózek i usnęła

Wystraszona, 16-miesięczna dziewczynka, przewrócony wózek i leżąca obok kompletnie pijana matka. Na taką dramatyczną sytuację natknęła się przypadkowa osoba, która jechała rowerem przez peryferie Łowicza (woj. łódzkie). Dziecku, na szczęście, nic się nie stało, a matce grozi do 5 lat więzienia.

Wirtualne plantacje, realne dotacje. Tak się doi Unię

Rolnicy sadzili sady a zbierali, zamiast owoców, unijne dopłaty - informuje Najwyższa Izba Kontroli w swoim najnowszym raporcie. W ciągu 10 lat Unia dofinansowała ekologiczne uprawy kwotą 708 mln złotych. Efekt? Spadek wydajności o 1500 proc.

"Hoan ma harta" - błąd ortograficzny w pomocach od MEN

Polonistka zatrudniona w łódzkiej podstawówce przygotowywała się do lekcji o literce "h". Ku jej zaskoczeniu, pomoce naukowe przygotowane na zlecenie MEN proponowały, żeby opowiadać dzieciom o "hartach". Problem w tym, że istnieją... charty. Przez "ch".

Sąd: dyrektorka przywłaszczyła pieniądze na obiady dla biednych dzieci

Dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata - taki wyrok usłyszała Violetta G., dyrektorka jednej z łódzkich podstawówek. Kobieta została skazana za przywłaszczenie 13 tys. złotych ze szkolnej kasy. Część środków miała być przeznaczone na obiady dla najbiedniejszych uczniów.

Efekt Komorowskiego? Wyremontują tory, z których wypadł tramwaj prezydenta

- Jest w dramatycznym stanie, o remont wnioskujemy od lat - tak mówią o torowisku, z którego w niedzielę wypadł tramwaj z prezydentem Komorowskim na pokładzie, pracownicy łódzkiego MPK. Urzędnicy mają dla nich dobre wieści: – Już szykujemy ten remont. Studium wykonalności będzie gotowe do końca miesiąca - zapewniają i dodają, że nie ma to żadnego związku z wypadkiem prezydenta.

Dwa dni, dwie tragedie. Łódzkie przejście "podwyższonego ryzyka"

Najpierw ciężko ranny został tu 21-letni mężczyzna, dzień później w dramatycznych okolicznościach zginęła 47-latka. A w środę na przejściu dla pieszych na Przybyszewskiego w Łodzi doszło z do karambolu czterech aut, tym razem na szczęście niegroźnego. Urzędnicy chcą przebudować przejście, a policja rozpoczęła kontrolę innych niebezpiecznych miejsc.

Łódź przegrywa wyścig z czasem. Budowa dróg wokół dworca ciągle stoi

Łódź ma problem z jedną z największych swoich inwestycji - budową dróg wokół dworca Fabrycznego. Żeby nie stracić unijnej dotacji, budowa ma zakończyć się do końca roku. Niestety, w niektórych miejscach nawet się nie rozpoczęła. - Prace rozpoczną się w połowie kwietnia - mówili jeszcze w styczniu urzędnicy. Zamiast prac, słychać jednak tylko deklaracje, że "nie wszystko jeszcze stracone".

Unikatowy mercedes z 1953 odjechał na lawecie. "Kradzież zlecił inny kolekcjoner"

To była spektakularna akcja - trzech mężczyzn ukradło zabytkowego mercedesa 300s z połowy XX wieku. Portal tvn24.pl jako pierwszy opublikował wyniki pracy śledczych, z których wynika, że warty 800 tys. złotych samochód został wywieziony na lawecie. Sprawcy wpadli, bo zostawili pilota sterującego wyciągarką. Zatrzymany jest też kolekcjoner samochodów z Łodzi, który miał zlecić skok.

Asesor wydalony z zawodu, a co z jego szefem? KRK: ta sprawa to punkt zwrotny, będzie rewolucja

Upomnienie, kara finansowa, nagana lub podzielenie losu swojego asesora, czyli wydalenie ze służby. Takie kary mogą grozić komornikowi z Łodzi, który będzie odpowiadał przed komisją dyscyplinarną za brak nadzoru nad podwładnym, który zajął ciągnik należący do rolnika bez długów. - Ta sprawa będzie punktem zwrotnym - mówi rada komornicza i zapowiada usprawnienie sposobu karania nieuczciwych komorników.

"Usłyszałam głos lekarza. Potem poczułam, jak rozcina mi brzuch. Umierałam z bólu". Obudziła się podczas "cesarki"?

- Czułam każde cięcie, umierałam z bólu. To najgorszy koszmar - opowiada tvn24.pl pani Bernarda, która - jak twierdzi - obudziła się podczas cesarskiego cięcia. Kobieta, według jej relacji, choruje na padaczkę, dlatego rodziła w znieczuleniu ogólnym. Szpital w Opocznie (woj. łódzkie) twierdzi, że wersja pacjentki to "opowieści dziwnej treści". A mąż pani Bernardy zgłosił sprawę prokuraturze. Pierwszą informację o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.