Łódź

Łódź

We wtorek miał uczestniczyć jako radny w pierwszej sesji rady powiatu radomszczańskiego (woj. łódzkie). Nie będzie. Bo Wiesław K., samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości pił alkohol, a potem spowodował kolizję. W rozmowie z TVN24 przyznaje, że pił. I że rezygnuje z mandatu, który zdobył w czasie wyborów.

O tym, że w łódzkim sejmiku wojewódzkim władzę przejmie Prawo i Sprawiedliwość zadecydowało nieco ponad 120 głosów. Polskie Stronnictwo Ludowe twierdzi, że na ostateczny wynik wyborów wpłynęły błędy komisji wyborczych. - Unieważniono bezpodstawnie 260 głosów. W tym wiele oddanych na PSL - informują ludowcy, którzy zgłosili do sądu protest na ważność wyborów.

- Światło jest długie i wredne. Przepuszcza jeden samochód w godzinach szczytu - denerwuje się kierowca z Łodzi. Opublikował w sieci nagranie, na którym pokazuje, jak trudno przejechać przez ulicę Piotrkowską. I przy okazji prezentuje absurd: światło pozwala kierowcom jechać wtedy, kiedy do tramwaju wsiadają ludzie. A jak na przystanku nikogo nie ma, to jest czerwone.

Fałszywy konwojent najpierw się u nich zatrudnił, a potem - w dogodnym momencie - odjechał bankowozem wypchanym gotówką. Firma ochroniarska Servo była ubezpieczona, ale nie dostanie odszkodowania. Wypłaty odmówił ubezpieczyciel. Teraz sąd prawomocnie uznał, że miał rację. - Kibicowała nam cała branża, bo wszyscy tak samo organizują transporty - komentuje szef firmy, która przegrała proces o niecałe osiem milionów złotych.

Mieszkańcy gminy Daszyna w województwie łódzkim wybrali w niedzielę, w drugiej turze wyborów samorządowych, na kolejną kadencję wójta Zbigniewa Wojtera, który od ponad pięciu miesięcy przebywa w tymczasowym areszcie. Wojtera podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw dotyczących wyłudzeń dotacji.